123
Tegnap volt 15 éve a XX-sz.egyik legsúlyosabb esete
  • Molnibalage
    #123
    Mi ebben a meglepő?
  • fook
    #122
    Chernobilban 2000-ig dolgoztak ?:O
  • gothmog
    #121
    Ja. Erős anyag. Meg meredek.
  • Molnibalage
    #120
    Közben nekem is leesett, hogy más fordítja az oldalt. Jó cuccok vannak raja.
  • gothmog
    #119
    Szerintem nem. Ilyen névvel, hogy Filatova Elena Vladimirovna. A fordítást szerintem valaki más csinálta neki, a címoldalon kéri is még néhány egyéb nyelvre fordítók segítségét. Persze ukránként akár tudhat is magyarul, vagy lehet magyar anyanyelvű ismerőse.
  • Molnibalage
    #118
    Ő ukrajnai magyar?
  • gothmog
    #117
    A motoros csaj oldala volt már?
  • grimm13
    #116
    Ok kösz nem akartalak sem megsérteni sem felidegesíteni .... elnézést
  • Dj Faustus #115
    "Nem vagyok eltévedt gyerek csak gondoltam van itt olyan ember aki esetleg volt már ott, tud valami személyes dolgot mondani valamint az is eszembe jutott hogy esetleg itt magyar nyelven tudok kommunikálni, érdeklődni a dologról de látom tévedtem elnézést ."
    A #12-es hozzászólásodban feltett kérdésed arra vonatkozott, hogy hogyan lehet eljutni Csernobilba, nem kérdeztél személyes vonatkozású dolgot.

    A #13-as hozzászólásomban utalt Google oldalán az első 3 találat ([url=http://www.tourkiev.com/chernobyl.php]#1[/url], [url=http://www.ukrcam.com/tour/tour_3.html]#2[/url], [url=http://www.ukrainianweb.com/chernobyl_ukraine.htm]#3[/url]) pont ilyesmivel foglalkozó utazási irodák ajánlatait mutatja be.

    Már csak Kijevbe kell eljutnod - de oda indul repülőjárat - lásd Malév vagy például a Volán, vagy a Máv oldalát.

    Tehát a feltett kérdésedre válaszoltam (és a fórum erre való, akár Google-n keresztül, akár nem).

    Ha személyes élménybeszámolókra, vagy magyar nyelvű utazási ajánlatra vágysz: ugyancsak segíthet a Google:
    Panaco - Kijev és Csernobil, a lezárt zóna (különlegesség) - 2009. aug. 20-23.
    =magazin&data[article]=yes&data[id]=351]Top7 - Kijev, Atommúzeum és pinceimahely

    Visszatérve egy kérdésedre: sugárzásmérőt beszerezni nagyobb elektronikai boltokban lehet - például innen, de ugyancsak segíthet a kereső:
    Sugárzásmérő eszközök - gyártók, forgalmazók
  • grimm13
    #114
    Nagyon szépen köszönöm hogy voltál olyan ügyes hogy belinkeld a Google linkjét, csakhogy ezt én is megtaláltam mert nem fogod elhinni de a Google van még kezdőoldalnak is beállítva. Nem vagyok eltévedt gyerek csak gondoltam van itt olyan ember aki esetleg volt már ott, tud valami személyes dolgot mondani valamint az is eszembe jutott hogy esetleg itt magyar nyelven tudok kommunikálni, érdeklődni a dologról de látom tévedtem elnézést ...
    Ha esetleg van olyan aki értelmes választ tud adni nem csak Google linket azt megköszönném !!!
    (Elnézést a hangvételért de nemszeretem ha googlet linkelgetnek mert a fórum nem erre való )
  • Dj Faustus #113
    Google jóbarát
  • grimm13
    #112
    Hello mindenki lehet hogy már volt téma de tudja valaki hogy hogyan lehet kijutni Csernobilba ,kb. menyibe kerülne , milyen engedélyek kellenek hozzá , stb. (nem csak katasztrofaturitáskodni mennék, már rengeteg dolgot megtudtam a Csernobili katasztrófáról de rettentően érdekel maga a helyszín is és a környező város is )és hogy sugárzásmerőt és hasonló dolgokat honnan lehet beszerezni ? Pripjaty városának honlapjára kijutva eljutottam odáig hogy átváltottam oroszról angolra de úgysem tudtam meg sokat :D
  • gothmog
    #111
    Akkor már legyen itt ez a cikk a baleset technikai hátteréről:
    baleset, idővonal
    a felelős
  • bertino
    #110
    zsír képek, otthon le is mentem mindet.
  • GregSB
    #109
    A Tour of Chernobyl as it exists today (PICS)
  • blackgamer
    #108
    Deformált állatok Csernobil közelében
  • blackgamer
    #107
    ALLien Senses nevű demoscene csapat készített fotókból videót, érdemes végignézni, töltsétek le a futtatható verziót!

    videó / futtatható
  • bertino
    #106
    :DD
  • justin
    #105
    Utolsó bekezdéseddel teljes mértékben egyet kell értsek :)
    (amúgy nem akarsz helyettem elmenni sugárvédelmi tanfolyamra, ha már így vágod a dolgokat)
  • Molnibalage
    #104
    És? Nem mész oda. Mellesleg még az is elviselhető rövid ideig. Az egészségügyi határérték megengedett dózia igen messze van attól, aminél nem determinisztikus elváltozásokat lehet tapasztalni. Az eüh. az 24mSv eü. károsodás asszem meg 150 környékén kezdődik. (így fejből hirtelen)

    A Csernobilról és az egész atomenergiáról alkotott véleményt az átlagembernél a hülyeség, butaság és tudatlanság határozza meg. Kár.
  • bertino
    #103
    persze, de azokon vagy 6x akkora :)
    akyyy ha tudsz vmit szolj, én is kinéznék
  • Molnibalage
    #102
    ??? Csernobil környékének csak egyes részein van nagyob radiolativitás, mint mondjuk itt Budapesten...
  • justin
    #101
    Attól függ. Ha jó sokáig vagy ott, akkor a kezelés költése sokba fog fájni :)
  • akyyy
    #100
    ték

    nem megy valaki ukrajnába?

    vannak iylen túrista utak az erőmühoz:D el kéne menni mennyibe fájna?
  • Kiraaa
    #99
    http://www.reak.bme.hu/csernobil/
  • bertino
    #98
    köszi
  • lpmaskmancick
    #97
    egy pár régi fénykép,elég ritkák,a neten sehol máshol nem láttam ezeket még,rajtuk mentesítések,vonulások,az égő reaktor leszórása homokkal(?)

    Figyelem: ruszki server ezért kicsit lassan jön,be ezé 1M net alatt enm ajánlott :D
  • bertino
    #96
    magyar tudós mérte be a chernobil-i katasztrófát
  • DJ Skyline
    #95
    aki még nem írt be a google-be,hogy Pripyat, annak pár kép! :)
  • bertino
    #94
    keresem Vujity Tvrtko turáját Chernobylban, valamint az egész riportot vele kapcsolatban!

    Akinek megvan legyen szíves ossza meg velem fellelhetőségét a filmnek!

    1000000000 thx
  • volvo
    #93
    Ja én is láttam de az a második robbanás picit ilyesztő volt hallani!!!!NEkem!
  • Mersant
    #92
    jó kis műsor volt, tanulságos...
  • volvo
    #91
    Sziasztok én nem találom a csernobiéi atomerőműt pedig be ütöm a keresőbe hogy chernobyl talál valamit amrikába segítsetek kérlek vagyis kordonáta kéne!!!
  • PaI2tizán
    #90
    néha elő kéne venni egy térképet -,-
  • szabolcsi
    #89
    és nincs olyan messze mint gondolnánk...
  • lpmaskmancick
    #88
    én hagyom a picsába,nem szedem tovább
  • RatBaG #87
    kibbbbaszott lassan
  • bertino
    #86
    ez van
  • lpmaskmancick
    #85
    köszi,csak rohadt lassan szedi
  • bertino
    #84
    esetleg aki lemaradt volna a Discovery műsoráról: The Battle of Chernobyl