39
Coolink \'Great White Shark\'
  • Pheel
    #39
    Próba - cseresznye :)))))
  • mainruler
    #38
    De azt továbbra sem lehet tudni, mely slotokba lehet, s melyekbe nem ajánlatos kétoldalasat tenni, mert nem részletezik.
  • Pheel
    #37
    Marha egyszeru. Ha csak az egyik oldalon vannak kis memoriachipek, akkor az egyoldas. Tehat csak egy bankot foglal. Ha mindket oldalas, akkor azt meg talald ki magad :)
  • mainruler
    #35
    Szerintem egyrészt az egyoldalas-kétoldalas probléma lépett fel nálad, nekem a 2db egyoldalas 128MB/133MHz Ramhoz egy kétoldalas 256/133-at adva elég mókás dolgok történtek a Windows háza táján (Totális fagyások, regisztrációs adatbázis sérülése többször is minden látható ok nélkül, (ergo: nem piszkáltam bele), adatvesztések és más nyalánkságok...), amik az új modul eltávolításával hirtelen megszűntek...
    Azt hozzáteszem azonban, hogy volt ott tuning meg SDRAM CAS delay: 2, 3 helyett is, tehát az is bezavarhatott, de akkor is...
    Kettes számú magyarázat: Alaplapom (Abit SA6) manualjában van némi szó arról, hogy az utolsó (nekem 4 van) memóriaslotba ne nagyon rakjon senki RAM-ot, legalábbis ne olyat, ami egyszerre lefoglal két memóriabankot (mivel az utolsó slotok közös bankot használnak egy másikkal). Namármost: 1. Honnan a fenéből tudjam, milyen RAM-om van?
    2. Azt persze nem fejtik ki bővebben, hogy ez miért így van, és pontosan melyikek ezen slotok (tehát az egyes vagy pl. a hármas slot)
    Szóval remek, mi?

    Ha nem egyoldalas-kétoldalas problémád volt, akkor lehet, hogy éppen másik slotba raktad most a RAM-okat amik így nem közös bankot használnak és így jóval gyorsabbak.
  • Pheel
    #33
    Mondjuk nekem 40-45 fok korul van az 566-os procim 900-1000 MHz kozott 1.75V-al. De ha jol leterhelem lesz 55 is. Szal gazos kicsit, meg sok szerintem...
  • Pheel
    #30
    WBK 68 szerintem jo kompromisszum...
    Szerintem egy hangosabb sem hutene sokkal jobban. Ha meg nem latvanyos, akkor meg minek?
  • Bradock
    #28
    Valami ilyesmire gondoltam én is. Egyébként érezhetően gyorsabb lett. Ezt a memória-, és egyéb tesztek is alátámasztják. Viszont külön- külön hibátlanul dolgoztak.
  • Propeller
    #27
    Engem érdekelnek az x-akták... Egyetlen megoldást tudok elképzelni. Ugyi elképzelhető, hogy a két ram abszolút nem bírta egymást, tehát mittomén, a processzornak extra feladatot adott, hogy a kettőt közös működésre bírja. Nem volt feltűnően lassú a gép ? Hiába a 133, az csak addig érvényes, amíg a ram el nem kezd kavarni saját magán belül.
  • azazel
    #26
    Fop 38 RULEZ
    Olyan hangja van mint a hajszárítónak, de hűt, mint az istennyila.
  • Bradock
    #24
    A gépembe 2db 128/133 -as SDRAM, PIII 800EB, ABIT VT6X4 van. A RAM-ok nem márkásak. Eddig az egyik kétoldalas volt, de elcsereéltem egy egyoldalasra. Így most mindkettő egyoldalas. A hütőm egy egyszerű Celeron hűtő, vagy tudomisénmineknevezik ezt adták vele. Azt vettem észre, hogy a hőmérséklet drasztikusan 3-4 fokot csökkent.
    Eddig a proci 30-39 fok között mozgott terheléstől függően. Az alaplap 29-34 közt.
    Most jelenleg 22.5 C a külső hőmérséklet, a CPU 26.3, alaplap 27.4 C. Ha megterhelem a procit a CPU max 36C -os.
    Van erre elfogadható magyarázat? A kétoldalas nem volt hibás az tuti.
  • UnConnecteD
    #22
    En most csereltem le a fop32-t egy coolink 131-re, es nagyon megerte. SOKKAL hallkabb. Mindenkinek ajanlom.
  • Atus
    #20
    No problem, ha regisztrálva lenne...
  • Atus
    #19
    És össze kellett törni az üveget? :)
  • Dikkma
    #18
    Sőt, supervisor is ő... :)
  • Atus
    #17
    Hmm... n és N. Mindkettő Neo?
  • Dikkma
    #16
    És nincs ferdén, van paszta alatta, jól le van szorítva, és visszahűti valami azt a vizet?
    Nekem egy nagyságrenddel jobban visz az ordasi-blokk...
  • Laalee
    #15
    nekem inkabb menjen 50mhz val lassaban a gep de nekeljen fuldogot hasznalni...
  • Anee
    #14
    Akkor az a speciális "ordasi"vízhütő nem a legjobb
  • Atus
    #10
    Végül nem cseréltem, viszont csökkentettem a feszét.
  • Atus
    #9
    Szerintem nagyon halk, de nálam a tápventi hangja elnyom mindent, ezt fogom most lecserélni.
    Gyári paramétereket meg tudok adni, ha kell.
  • Falatka
    #7
    Atus, akkor azt kérdezném, hogy szerinted e Coolink amit használsz hangos? Tehát mennyire hallod használat közben?
  • Atus
    #6
    Nekem is a Nagy Fehér Cápa van, de fogalmam sincs, hogy halkabb-e, mint a FOP32/38. Olyanom még nem volt.
  • Laalee
    #3
    ha annal hangosabb akor az mar tornado :)
    ez a fop32 is iszonyatosan hangos...
  • Falatka
    #1
    Olvastam a hwsw.hu-n a Coolink 'Great White Shark'hűtőjéről. Erről szeretnék megtudni egy pár dolgot azoktól akik használnak ilyet. Milyenek a tapasztalatok? Halkabb és tényleg jobb, mint a Fop38-as?