93
Nokia 6210
  • Sanyix
    #93
    Mert fos, nekem is így kezdte.
  • matt23
    #92
    Sziasztok! 6210-esnek hogyan lehet levenni az előlapját? Egyébként néha fogja magát és ki is kapcsol, ez miért lehet? Persze 5 éves telefontól nem várom, hogy profin működjön, de ez mégis zavaró. Aki tud segítsen! Köszi!;)
  • Gerzson
    #91
    elállítottam valamit rajta, és azóta nem tudnak hívni, tud valaki segíteni, hogy mi lehet a gond
    sűrgős lenne
  • Sanyix
    #90
    Hi! Nekem van egy 6210-em, 3 éves kb, és az van, hogy egy ideje azzal szórakozik, hogy lemegy a térerőt jelző csík, és azt is írja, hogy nincs lefedettség (holott van, mert másik telefon ugyanezzel a szolgáltatóval, teljes térerőt jelez, és jól műkszik is). Ki be kapcsolgatásra se múlik el, de bizonyos ütésre újra jelez térerőt, ez általában a következő újraindításig tart. De sokszor úgy indul, hogy teljes térerőt jelez 10 másodperig, kiírja a szolgáltatót stb, aztán 1 pillanat alatt lemegy a térerőt jelző csík. Beállításoknál elindítok egy kézi adókeresést, meg is találja mind3 szolgáltatót, rányomok az enyémre, és akkor ritkán el is kezd normálisan működni, és fullos térerőt jelez, és rendben megy, de legtöbbször 1 percig megy egy folyamatjelző kéréssel, majd utána kiírja, hogy kérés elutasítva.
    De van amikor teljes térerőt jelez, de ha telefonálni akarok mindenre foglaltat jelez, sms küldéskor meg "az üzenetet nem sikerült elküldeni). Mi a rák baja van? Már szétszedtem fullosan, megtisztítottam, összeraktam, de sehogy se megy normálisan.
  • Efreet
    #89
    azért nem csak a lent említetteket befolyásolja. bár őket valószínűleg jobban. a motorola meg a siemens is kiadott mostanában pda-mobilt. :)
  • Lteebee
    #88
    Amíg megy, addig jó a dizájn.

    De a külcsíny szerintem emocionális eszköz, így a csajokat befolyásolja, meg a buzikat.
  • Laalee
    #87
    es te telleg kiadsz +20-30K t azert mert kenzo tervezte??? megerdemled...
  • Laalee
    #86
    es amennyibe kerulni fog inkabb veszek egy pda t azt meg hasznalni is lehet...

    az fm radio is micsoda ötlet... az alkatel low end készulekebe mar miota van...
  • Efreet
    #85
    Kenzo tényleg egy név, de én a nokijánál azt nem értem, hogy nem képesek valami új kinézetet behozni. Vagy nem is kellene újakat. Simán csak az amcsiban árult cuccokat kellene európában is.
  • Dikkma
    #83
    Azta, nem sámli.
  • (ex)Cat
    #82
    állítólag 6310-et árulnak az X-multimédiánál, de nekem már elég régóta nem jön be a web lapjuk, így ezt ellenőrízni nem tudom. de ha igaz is, tutira nem olcsó!

    egyébként mi van az X-Multival? miért nem megy a weblapjuk, tudja valaki?
  • Coine
    #81
    Már csak az ár kéne :-)
  • (ex)Cat
    #80
    2001 harmadik negyedévében kerül forgalomba a harmadik Nokia újonc, a 8310-es. Úgy tûnik ennél a mobilnál a méret nem megy majd a tudás rovására, mivel ez a telefon is támogatja a GPRS-t és a HSCSD-t, beépített FM rádióval rendelkezik, és szintén WAP 1.2.1-es böngészõvel látták el. Elõ- és hátlapja könnyedén cserélhetõ, elsõként 6 különbözõ színben lesz megvásárolható. A 8310-es súlya mindössze 84 gramm, méretei 97 x 43x 17 cm.
    Hanghívások, illetve hangutasítások kiadása ennél a telefonnál is lehetséges, továbbá 3 percnyi hangot tud rögzíteni memóriájába. Érdekesség, hogy a készülék újfajta head-set-tel ("kétfüles") lesz kapható, és a rádió hallgatása mellett természetesen lehet SMS-ezni, WAP-ozni, játszani stb, a bejövõ hívásokat pedig jelzi a készülék.

    A 8310-es készenléti ideje 100-400 óra (a rádió használatától függõen), beszélgetési ideje pedig 2-4 óra között van

  • (ex)Cat
    #79
    A sikeres 6210-es utódja az új Nokia 6310-es, amely a GPRS-en kívül integrált Bluetooth vezeték nélküli adatátviteli támogatással is rendelkezik. A kétsávos készülék támogatja a vonalkapcsolt HSCSD (High Speed Circuit Switched Data; nagysebességû áramkörkapcsolt adatátvitel) szabványt is, így a leendõ felhasználó igényei szerint, illetve mobilszolgáltatójához igazodva választhat a két technológia közül. Nem hiányozhatnak természetesen a készülékbõl a diktafon, a hangutasítás és a hanghívás funkciók, illetve a játékok sem.
    A 6310-esben van már 1.2.1-es WAP böngészõ kapott helyet, amely lehetõvé teszi a "szolgáltatói üzenet indikátorok"( Az üzenetek egy WAP-oldal figyelmeztetõ keretében egy WAP-oldalra mutató linket tartalmaznak.), valamint a hagyományos webböngészõkben alkalmazott cookie-k (a felhasználó adatait, beállításait tároló állományok) fogadását, tárolását. A készülékkel a benne alkalmazott WTAI technológia révén lebonyolításához csupán átmenetileg kell felfüggeszteni a WAP-alkalmazást, amelyhez a hívás végeztével a telefon automatikusan visszatér. A vCard-dal automatikusan a telefon memóriájába menthetõ az olyan kontakt-információk, mint pl. a WAP-oldalon található névjegykártya. A vCal segítségével pedig hasonló módon megbeszélések idõpontjait lehet a WAP-oldalról a telefon naptárjába menteni. A mobiltelefon ezenkívül támogatja a SyncML adatszinkronizációs szabványt is, melynek segítségével távolból, WAP-os kapcsolaton keresztül szinkronizálhatók például a telefon naptárjában lévõ adatok az irodai gépen lévõkkel. Ez a mûvelet természetesen Bluetooth-szal, az Infravörös porton keresztül, illetve adatkábellel is végrehajtható amikor a számítógép mellett tartózkodik a felhasználó.

    A 6310-es 47 mm széles és 129 mm hosszú, 19mm vastag, súlya pedig 111 gramm. 1100mAh-s Li-Polymer akkumulátorral lesz kapható 2001 vége felé. A készülék beszélgetési ideje 3 óra, készenléti ideje pedig 20 nap körüli a hálózati viszonyoktól függõen. Három színben fogják majd forgalomba hozni, és a 61XX sorozat, illetve a 6210-es modell legtöbb kiegészítõje használható lesz az új változattal is

  • Efreet
    #77
    sugározzon csak :) legalább nem egészségesen halok meg :)
  • Laalee
    #76
    de a sugarzas itt is erezhetö többszöröse a megengedettnek... meg itt is :)
  • Efreet
    #75
    viszont szeretem a rákot :) (lehet félreérteni, de ez nem a Csernobil topic)
  • Laalee
    #74
    avval csak rakot lehet vacsoralni...
  • Efreet
    #73
    vagy 1 alka701 :))
  • Laalee
    #72
    nemkisebb mint egy t28
  • Efreet
    #71
    viszont kicsi :) namajd a 8230 :) az majd... pff.. én azért kíváncsi lennék a nokija designerjeire...
  • Laalee
    #70
    8210 sznobtelefon! draga viszont szartse tud.. kb ez lehetne a szlogenje...
  • Coine
    #67
    Ezt jegyezd meg: 8210 = dizájn teló...ez a válasz...

  • Efreet
    #62
    most mi? megint mit rontottam el? jaa... az úgy sportos :) vannak néha szebbek is.. még élőszóban is :) 'kérek 1 felnőtt és egy diákbérlet'
  • Laalee
    #61
    latom a ragozasal akadnak gondjaid :)

  • Efreet
    #60
    huhh.. én kezdek rengeteget.. napi 1 a minimum.. de volt már 10 fölött is... hiába no, az ember nem mindig ülök gép előtt.. és finnországba pl olcsóbban nehéz :)
  • Laalee
    #59
    hat lehet bar rajtam tuti nem gazdagodnak meg :)
    sms teren.. havi 2-3 darabot kuldok max a többit netrol
  • Efreet
    #58
    ha akkor csökkentenék az árakat, amikor nyeseségessé válik a dolog, lassan ingyen kellene sms-ezni mindenhol :) a legjobban beütött ötlet eddig.. pedig csak 1 szöveges üzenetrögzítőnek indult :))))
  • Laalee
    #57
    hmm minimum 1 ev mire ide is behozzak... azt olvastad hogy milyen horibilis osszegeket kernek a kormanyok a telekomunikacios cegektol a g3 hasznalati engedélyért? ezt valahol bekel hozniuk ugyhogy fizetni fogunk mint a fene... az arak megcsak azutan scokennek hogy nyeresegesek lettek..
  • Efreet
    #56
    ez a jópár év szerintem max 1... amilyen sebességgel mostanában minden fejlődik :)
  • Laalee
    #55
    majdha lesz a 3. generacios mobil szolgatatas talan lesz ertelme... de az meg olyan draga lesz jopar evig hogyertelme nemsoklesz :)
  • Efreet
    #54
    nekemis van vap... be is volt állítva minden, 5 perc alatt megnéztem, hogy fremiléknél jött-e levelem, azt jónapot. most ez a gprs vagymi kicsit biztatóbbnak tűnik... majdcsak lesz valami :)
  • Laalee
    #53
    wap ot meg a szakertok is szarnak titulaltak... lassunak és hasztalannak... tuti hogy elfog valami terjedni de hogy nem a mostani wap az tuti...

    ez telleg borzalmasan szar... megvetem a telot latom van rajta wap is na mondom hu meg ha kiprobalom nyomaogatam vagy 5 percig mire beallitottam meg beirtam az url. azt 1 perc utan kikapcsoltam annyira szar volt...
  • Efreet
    #52
    alca 701 :)
  • Laalee
    #51
    hat telleg csak szvsz :) hogy csunya a sl45 kicsit tobet is tud mint a 6210 alternativa? r320 alkatel gabor rakot vacsorazik tipus.
  • Efreet
    #50
    csak 1 érdekesség... amikor az SMS megjelent.. az is "divatf@szság"nak számított.. a pannon pl az első 3 hónapban havi 4-5 smst közvetített.. ez külföldön se volt másképp :) el fog a wap meg más is terjedni.. előbbutóbb. alternatíva így hirtelen abban a kategóriában pl motorola timeport
  • Efreet
    #48
    szerintem nem lenne gond... egyetlen gond az utasításkészlet lenne. mai napig nem lehet értelmes sebességű stabil amigaemulátort írni. a ps2-nek azért elég egyszerű a felépítése. szerintem ps2 emu idén nyárvégére már játszható közelségbe hozza a gamékat... mekkora tekkentag-ezés fog menni... :))))
  • Laalee
    #47
    ááá
    egy psx emuhoz is kellet vagy 400 as proci hogy elvezhetö legyen az 33mhz es volt ezmeg joval több 200-300 mittomen mennyi... azt ugy ottvan az fsaa azt meg a pcs jatekoknal se szeretik a videokartyak nemhogy egy emu közben :) varjal meg 1 evet legalabb :)
  • Efreet
    #46
    én letöltöttem... NAV rögtön ideggörcsöt kapott rá. a szép az, hogy még letöltés közben :)
    lenne ez több fps is... egy gigás procival gef3-mal már szerintem játszásközelbe lehetne jutni.. :)
  • Laalee
    #45
    jo vigyazok :)
    nics egy ps2 emud?:)

    amugy erdekes lenne 2-3 vagy megkevesebb fps sel jacani :)