5570
Teszt eredmények különbözö konfigokon, és tapasztalatok
  • barret
    #5410
    Na csináltam egy laza tesztet,elsőre az eredmény egy Connect3d 9200 karival,Abit nf-7 Amd2000xp 512 dual ddr.És az eredmény:Connec3d 9200
  • barret
    #5409
    :)
  • Toomy_Xp
    #5408
    Megvan ám a megoldás! Én 6 sample AA és 16-os anisotrop-pal probáltam. Szoval az már látszik, hogy azt nem szereti! :)) Aztán visszább vettem, és igy 5329 pont lett 2k server oprendszer alatt. Win 98 alatt esetleg egy két pont még johet plusszban. Mindegy ez már nagyjából elfogadható ahogy nézem a teszteket netszerte.
    A játékok nem mentek szarul mert azokban eleve nem kapcsoltam be ekkora élsimitást és filter-t.
    Egyébként a proci valoban nem a legjobb huzás tekintetében.
  • Narancs
    #5407
    ÁÁÁÁ!!!
    Nehogymár!
    Ez nem lehet!
    Nekem FX5600-al dupla ennyi a ponty...igaz 2600+ al, de ha a tesztben ilyen kevés a pont, akkor a játék is ilyen szarul megy, nem?
  • [Walaki]D`Lair
    #5406
    P4 1.9 GHz az még Wilamette, lehet ilyen szar valóban...
  • Toomy_Xp
    #5405
    Most vettem a jo kis Sapphire 9800 pro-mat! Nagyon frankón néz ki csak épp a teszteket nem szereti! 3dmark2001(se) 7129 pont! Nagyjábol a fele mint aminek lenni kéne! :)) 2003-ban meg 1709 pont! Ez is legrosszabb esetben is csak a fele a várhatónak.
    Majd ha lesz egy kis idom akkor ujrateszem a rendszert, mert NVidia-rol váltottam aztán lehet bekavar neki! :))
    Egyébként hirtelen másra nem tudok gondolni. A gép egy Intel P4 1.9Ghz, Asus P4B533, 512 MB, SbLive 5.1.
    Gyertek versenyezzunk, kinek csinál ennél kevesebbet ilyen karival! :))
  • Dj Xyberpunk
    #5404
    Szerintem igen, mert ha megnézed nekem csak azért több a pontom 2001 ben, mert a procim gyorsabb.
  • Taptarap
    #5403
    havernak az MSI van gyönyörü az a kártya mind a 2 oldalon ventilátor legyezö formájú hütöborda ...no meg hát a teljesitmény sem elhanyagolható
  • ubi
    #5402
    akkor már inkább 9800xt
  • efter
    #5401
    na azért nagyduzzogva elfogadnék eggyet a gépembe!
  • Gerry
    #5400
    Mint egy régi Sokol rádió...
  • Gabesz amd64
    #5399
    Jók a képek mi?
  • Gabesz amd64
    #5398
    Tévedés!Márakinek jó!?
    annak jó akinek a pénztárca vastagsága nem túl vaskos!!
    De a mostani legütösebb az az MSI FX5950Ultra-VTD 256MB
    de a LEADTEK WinFast GeForce FX A350U 256Mb!!




    Érti Krójer Úr?
    Mert ha nem akkor megcsapkodni fejedet
    én és utána már tuti hogy érteni fogja!HE
    Vágja a témát?
    :-))
  • efter
    #5397
    ja geforc 4 mx440
    süti mi?
  • ollie
    #5396
    szerintem nagyjából jó
  • CzKaresz22
    #5395
    ABIT NF7
    2600XP T-Bred
    512 DDR (SAMSUNG 400 DUAL)
    SAPPHIRE ATI RADEON 9800PRO

    16600 pont

    Ez korrekt ??????
  • NeoMaN
    #5394
    Jah, de még a K7 se tudja rendessen kihasználni..
  • jani1191
    #5393
    Magyarán akkor a (K7 XP)-ig nincs a procikba beépítve a kétcsatornás memóriavezérlés
  • sniper
    #5392
    Nemtom pontosan hol all ez teljesitmenyben, csak abbol indultam ki hogy a 9600 szarabb mint a gf4, ez meg kb hasonlo szinten van, legalabbis a tesztek alapjan. Mondjuk az sokat dob ezen, hogy sajat memorias, nem shared mint a legtobb mobil.
  • malter
    #5391
    na azé átmásoltam oda;)
  • malter
    #5390
    végülis az mindegy hanyas nem?legalábbis a sound szempontjábol:)
  • Narancs
    #5389
    Akkor ezt talán oda írd...van 3dmark03 téma is...
    Amúgy engem is érdekelne miért van ez nálatok így...
  • malter
    #5388
    hali azt szeretném megtudakolni,hogy mi alapján válassza ki a progi hogy hány sound teszt legyen,proci teszt +ilyesmi.azért kérdem mert az én gépem asusp4p8x P42,6G/512proci single 256/400ddr amit csak 333nak lát és nagyobb pontszámot csinált az ati9600kari ebben a gépben mint a haveroméban akinek dual ram +P4 2,8G/800as proci abit is-7 és ugyanez a kártya.namost mindkettö 5.1es integrált ha jol tom,nálam megy az összes sound teszt nálla 1 sem megy a proci tesztböl meg nállam nem ment 1 ezt a 2003-as 3d markal probáltuk
  • ollie
    #5387
    ??? Miért lenne jobb egy Mobility Radeon 9600, mint egy sima desktop 9600? Az a meglepő, hogy egyáltalán van olyan teljesítménye, mint a desktop karesznak. A GF4 1400 pontja meg ne tévesszen meg, sokkal gyorsabb mint a 9600, csak mivel nem tud DX9-et, ezért drasztikusan kevesebb pontszámot kap.
  • ollie
    #5386
    Azért nem ér semmit az Athlon prociknál a dual channel, mert az egész architektúra nem dual memória kezelésre lett tervezve, viszont intel prociknál meg igen. Ez a hatalmas különbség oka. AMD64 meg már más tészta.
  • NeoMaN
    #5385
    Így van. AMD-nél szart sem ér. AMD64-nél már jó...
  • sniper
    #5384
    Akkor eleg elbaszott a kezelese. A dual chanel lenyege hogy 2szeres savszelesseggel tud adatokat olvasni / irni a mamoriabol /-ba. Ha ez nem laccik meg a teljesitmenyben, akkor csak az lehet hogy nem kepes onnan ugyanolyan sebesseggel tovabbvinni az adatokat, magyaran szart sem er amit dual chanel neven alkottak.
  • Narancs
    #5383
    Kezeli, csak nem jelent akora gyorsulást...
    Amúgy AMD-nél előbb volt DualChennel mint intelnél...
  • sniper
    #5382
    Akkor az csak azert lehet mert az amd proci (vagy a via / sis alaplapcsodak mem. vezerloje) nem kepes kezelni a dual chanelt.
  • NeoMaN
    #5381
    Akkor nézz meg 1 pár tesztet, és meglátod, hogy AMD-nél 5% különbség sincs, a dual és a single között....
    Speciel nálam az 512ddr gyorsabb mint haveromnál a 2x256 dualban. Alaplap és proci, ram ugyanaz.
  • sniper
    #5380
    Annal aze' jobb, nem? Ugy emlexem a gf4 csinalt vmi 1400 pontot.
  • SoDI---
    #5379
    Hehe, mit találtam.
    S3 virge 3D-s része akcióban! (letölthető videókkal)
  • SoDI---
    #5378
    Annak idején tudod, hogy szólt a vicc...

    eshárom virgács
    Ha rossz voltál, bünitől ez hozta neked a télapó
    :)
  • ollie
    #5377
    Ez kb annyi, mint egy sima desktop 9600. Nem rossz egy mobil karesztól.
  • ollie
    #5376
    Na de pont az a baj, hogy AMD konfig alatt semmit sem ér a dual memória kezelés, mert azok a procik nem úgy lettek építve, hogy ki tudnák használni. Nem véletlen, hogy csak egy chipset van, ami tudja egyáltalán a dual-t (most csak 32 bites procikról beszélek). A P4 konfigok meg eleve arra lettek tervezve, ezért jelentős a sebességnövekedés.
  • sniper
    #5375
    2003 alatt 2631 pont lett.
  • sniper
    #5374
    A dual chanel lenyege hogy parhuzamosan kezeli a 2 memoriat, igy 2szer akkora savszelessegen ir / olvas. Ez fuggetlen attol hogy intel vagy amd proci van mellette. Csak akkor nem szamit a dual, ha az alaplap (vagy a prociba integralt memoria vezerlo) nem tudja lekezelni.
  • NeoMaN
    #5373
    asszem gef4mx....
  • ollie
    #5372
    Mi az a V9180SE? Csak nem 9600 SE? Szerintem ne ilyen ASUS kódokat írj a láblécedbe, mert senki sem tudja, hogy ez milyen kártya, csak akkor ha pont olyan van neki.
  • efter
    #5371
    vukk