56
Proci es alaplapcsere olcson. Milyen chipsettel erdemes?
  • dewdew
    #56
    Gigabyte GA-7ZXR
    Ki tudja, hol lehet kapni, es mennyiert?
    Ez van rola az oldalan (sok egyeb mellett)

    CHIPSET
    VIA VT8363 (KT133) Memory/AGP/PCI Controller (PAC)
    VIA VT82C686A PCI Super-I/O Integrated Peripheral Controller (PSIPC)
    Creative CT5880 PCI sound chip (4 channel audio)
    AC97 codec
    Promise PDC 20265 ATA100 w/ RAID chip

    Kellene a chipset vegere az A betu? (VIA KT133A)
  • Dikkma
    #55
    Olvastam. Király.

    dewdew, megyek is.
  • dewdew
    #54
    NYITOK EGY TOPIKOT ANGOL ARAK CIMEN. AKIT ERDEKEL, NEZZE MEG
  • Coine
    #53
    Ok, bocsi, igazad, van....
    És igen belemegy a Coppermine az Appollo Pro266-ba, Tom'-on volt duál alaplap teszt!
    2db P3 1 GHz+DDr
    Asszem a cikk neve vmi Turbodrive 2000 MHz..... vagy vmi ilyemi
    www.tomshardware.com

  • Dikkma
    #52
    Ugyanígy: Appollo Pro266-ba remélem belemegy majd a PIII-ak mindegyike.
  • Dikkma
    #51
    Az alaplapnak kell tudnia a ddr-t. Nincs ddr-es Tb.
    Van egy Tb-d. Ok, berakod Kt133-ba. Működik. Berakod KT133-A-ba, működik. Berakod majd egy ddr-es alaplapba, működik.
    Van egy TB-C-d. Berakod KT133-ba nem működik. Berakod KT133-A-ba, működik. Berakod ddr-es alaplapba, működik.
    Szóval, ha az alaplap tud ddr-t kezelni, berakhatsz mellé 600-as Duront is!
  • Coine
    #50
    Lécci másold má be ide őket, lécci.
  • dewdew
    #49
    Rendben, utananezek par angol arlistanak, aztan kuldom, amit talaltam.
  • Coine
    #48
    Ja, kell a DDR-es Athlonokhoz is új lap.
    Ja és csak melllllllesleg az Athlonok nem bővelkednek többprocis lapokban.

  • Dikkma
    #47
    Új alaplap, ja, de hát a C-Athlonokhoz is kell.

    "EV6 busz erőssége a többprocesszoros üzem" hát a főoldalon olvasd el az interjút.
  • Coine
    #46
    Aristo szar...az van az ismerősnek, olcsó de suxx...
    Ez meg a másik, Athlonhoz nem is volt dual alaplap, de nemrég már van......
    Ja, és még annyit, hogy intel meghal:
    Szerintem az Intel tanúlt a Micro$oft hibájából és térfélre engedi az AMD-t, ja és még azt olvastam, hogy az intel minden eladott AMD proci után 17%-ot kap az árból, tehát el lehet ezen gondolkozni.
    Ja és az intel uralja a mobil és üzleti részlegeket és a Desktop PC-k nagyobb részét MÉG MINDIG!!! Mert a TB és Duron csak EU-ban szereplet jól, de Amerikában nem annyira...
    Ja és a Tualatin télleg király lesz, 0.13-as csíkszélesség, 512 KB ATC, 1.13 GHz-től kezdődik a show.
    Csak az az 1 probi, hogy új alaplap kell hozzá :((
  • dewdew
    #43
    Igazan koszonom a hozzaszolasokat, sokat segitettetek.
    Igaz, meg mindig nem tudom, hogy mit veszek, de ha eljon az ido, akkor ujra atnezem ezt a topikot, meg az addig "keletkezetteket", es lehet, hogy ujra felveszem veletek a kapcsolatot.
    Akkor majd megprobalok valami ertelmes cimet is kitalalni a topiknak.

    Azert ezt most nem kell befejezni, pl volt itt egy hozzaszolas kowajano-tol, hogy latott egy Aristo alaplapot. Errol mi a velemeny?
  • kowajano
    #42
    EV6 busz erössége föleg a többprocis üzem . ugyhogy télleg nem lesz rossz
  • Anee
    #41
    De amúgy télleg a Duron 750-800-850éri meg Duronból fűszerezve egy Abit vagy MSI boardal...ezek már 27+fától vannak
  • Anee
    #40
    AMD 760MP chip
    Ez jó lesz!!!!
    Egy duál TB nem lenne gyenge mivel ez majd azt fogja tudni...mire te stuffotveszel lehet hogy nem lesz még kint...
  • kowajano
    #39
    Ja de ha Intel enged akkor AMD is enged olvasátok el föoldalon az AMD most akarja ismét drasztikusan csökkenteni a prociai árait . a 1,3 és a 1,33ghz TB most jött ki és már árcsökkentésen gondolkozik megint az AMD. a Intel erre nem lesz képes. Föleg arra nem hogy olcsobb legyen egy P3 mint egy Thunderbird. És ami a két proci közötti árkülönbséget illeti abbol simán kijön egy noname alaplap nem is beszélve arrol hogy már most megkapsz egy AbitKT133A t 35E ft bruttoért és mégh csak nem is noname. A noname k ennél már csak olcsobbak joval. A másik szerintem ebböl az árbol presztizskérdést csinál az Intel. Mindenki hurogja az AMDt hogy azért mert olcso az szar.Pedig ez nem igy van. Én ugy gondolom ezért nem akarja lecsökkenteni erre a szintre az Intel az árait mert akkor rola is elkezdenének sugdolozni hogy az Intel is szar mert olcso és ez ártana a hirnévnek. Ugyhogy én amd alatt döntenék.
    DewDew . én láttam Aristo Via kt133 at 29bruttoért és ha nem tuningolsz ez pont jo. De ahogy láttam irtad mindez csak agusztusban lenne esedékes . Addig meg nagyon sok uj dolog ki fog jönni és az árak is lejebb mennek. Tervezgetni most jo de szerintem nincs értelme mert ki tudja mit hoz a jövö milyen uj dolgokat hoznak ki.
  • Dikkma
    #38
    Timna már régen leállt, Tulajdonképpen a Tualatin lesz a P4 Celerona. (bár nagyon király lesz, ha minden igaz. Amit nem értek!!: miért kell olyanra csinálni, hogy mondjuk tegyük fel 1.7 ghz-ig fel tudjon menni. Miért nem csinálják 2 ghz+ra, és akkor nem kell törődni vele. A procikban a fejlesztés a legdrágább!)
  • Coine
    #36
    Dikkma, én is az vagyok és mindenki azt vesz amit akar, ÉS NEKEM 1 TB IS JÓ lenne csak nem olyan alaplapom van és új procira+alaplapra nincs zseton!
    1ébként low end-ben 1értelműen nyert az AMD a Duronnal, nemtod mi van a Timna-val??
    Viszont így, hogy az intel csökkentgeti a P3 árait az még mindig ott van az élvonalban.
    A P4-ről még korai beszélni, de azért érdemes megjegyezni, hogy a kijövetele óta több mint 1000 dollárt esett az ára és esni fog.
    +nem uszítok senkit, hogy intelt vegyen, sőt 1ik oszt társamnak én ajánlottam Duront Cele II ellenében, szal ennyit erről..............
  • Dikkma
    #35
    meget=mehet

    Coine, én inteles vagyok. De nem látom értelmét azt venni.
  • Dikkma
    #34
    Alaplap majd jön, VIA ddr-es stb. chipsettel, ne akarj bx-es alaplapot venni 2001-ben.
    RAID: nem hiszem, hogy kellene neked, bár ki tudja? A lényege, hogy egy olyan eszköz-vezérlő chip, ami az ide-nél gyorsabb kezelést tesz lehetővé. Tud kezelni 1 vinyót is, de 2-vel az igazi : van, amikor a 2 vinyóra ugyanazt az adatot írja, és van, hogy párhuzamosan írja a két vinyót. Az első módszer a biztonságot,a második a nagy sebességet szolgálja.
    Döntsd el, kell-e neked.
    37500 vs. 44250 (39250) ft. Nos, a 700-as Duron megfelel egy 950-es Celeronnak, kb.... és akkor még meget 1000-en is bőven.
  • Coine
    #33
    A Celeronhoz jó lapot válazstottál, de neked SEMMI szükséged sincs a RAID funkcióra (ez a 1 vinyó extra opció), helyette ezt mondom: Abit BE6-II NEM RAID=29.900 Ft nettó
    Ja és Celeron II vonalból sokan mondják, hogy a 633-as széria jól húzható, azt válaszd a 600-as helyett, szerintem...
  • dewdew
    #32
    A ramot nem viszem vissza, annyira olcso volt. Ugyis megy feljebb az ara, tehat nem felek, ha el kell adnom, akkor nem bukva szallok ki belole.
  • dewdew
    #31
    Egy ABIT BE6-II RAID 31.000 es egy C600@900 23.000
    Osszesen 54.000+AFA=67.500
    Ebbol lejon az eladott regi alaplap+proci -30.000
    Tehat 37.500-bol van egy jonak mondhato gepem. Vagy nem?

    Most nezzuk AMD oldalrol:
    ABIT KT7A RAID 39.400 (RAID nelkul 4000-el olcsobb. Mi a kulonbseg? mi az a RAID?)+ proci Duron 700@900 20.000
    Osszesen: 59.400+AFA=74.250
    minusz -30.000
    Tehat a duronos verzio 44.250

    Celeron 37.500.-
    Duron 44.250.- (40.250.- RAID nelkul)

    Es ezek mai arakon, ami remelhetoleg sokkal olcsobb lesz.

    Na ehhez mit szoltok? A Cel-hez jo alaplapot valasztottam? Vagy masik kellene?
  • Coine
    #30
    Na ez a szopás. Most aztán kezdhetsz előről gondolkodni :)
    Most akkor mi lesz, mert így megint igaza van Dikkma-nak DDR is the future, de neked sima SD-d van, na?
    Maradsz az i815/BX párosnál, vagy visszaviteted a ramot és vársz? (és gyűjtesz...)
  • dewdew
    #29
    Hat akkor minek vetettem most otthon 256 Mb 133-as RAMot, ha majd DDR-est kell vennem?
    Egyebkent az Abit?

    Igen, tudom, hogy felesleges ilyen koran ezen gondolkodni, de tudod, hogy milyen a szamitastechnika-orult? Nem birok nyugton maradni, mert viszked tole a talpam.
  • Coine
    #28
    Köszi szépen Dikkma, már csak az a kérdés, hogy mennyiért és hol tudom beszerezni őteteket. :-)
  • dewdew
    #27
    Tudja az ordog, hogy mi kell. Aprilisig biztosan tudok varni, mivel csak augusztusban ejtem meg a bizniszt. Addig lehet, hogy ujabb arcsokkentesek lepnek eletbe.
    Eppen most mentem el megnezni arlistakat, es latom, hogy az 1GHZ P3 69900. de a TB meg mindig olcsobb egy 20-assal.
  • Dikkma
    #26
    Há' té! Há' akkor meg ddr-et is tudó alaplapnál lejjebb ne add!
    Ha nem, akkor Abit KT7-A-ra gyűjts! Ha nincs zsé, akkor tovább!

    Nem tudtam, hogy ennyire ráér. Akkor ne edd magad ezen! Majd augusztus elején idejössz, átbeszéljük a dolgokat. Én is vaciláltam vagy egy hónapot, de felesleges! Majd ha ott lesz előtted az árlista.

    Lehetetlen megmondani, mi lesz nyáron. Jön majd Palomino, akkor lejjebb mennek az árak, minden változik ; ne most döntsd el, mit veszel akkor.

  • Dikkma
    #25


    Most legyen ez elég...
    vagy ez, de ez SlotA:


    Ilyenben kell gondolkodni. Az első : VEK32, a 2. FJK50-es, mindkettő GlobalWin.
  • Coine
    #24
    Egyáltalán nem annyira drága a P3, igaz drágább mint a TB, de nézegeted az árlistákat?
    +ha vársz 1 kicsit úgy áprlisig akkor még olcsóbb lesznek az intel procik.
    Ajánlom figyelmedbe a PIII csökkenő árak fórumot.
    Most akkor mi kell?
    Írd le és segítek ha tudok.
  • dewdew
    #23
    Most hirtelen ugy erzem, hogy meggyoztel, de aug vegeig meg sok ido van tehat, akarmit is vehetek meg.
    Igy van, orulnek egy 1.13-as PIII-nak, de akkor milyen alaplapot hozza? Ne csak chipset, hanem pontos tipus, amit ajanlotok. Es persze ne a legdragabb legyen, mert ha az 1 gigas PIII utan ugyis a kukaba megy, akkor minek?
    Na meg az is zavar, hogy nagyon draga a PIII, a TB csak a fele.
  • Coine
    #22
    Örülnél te egy 1.13-as P3-nak......
    Ez viszont igaz, mert sajna a P4-hez i850 kell, a Tualatin-hoz (0.13-as P3) pedig i815B vagy vmi ilyesmi, szal' ahhoz is más alaplap kell, az i815 (Solano)-be pedig max a legjobb P3-at rakhatod bele (Coppermine...), de hidd el el lehet lenni 1 ideig a gigás P3-al, meg 1 jó video kártyával, mostanság már az a meghatározóbb.
  • dewdew
    #21
    Mint irtam nem surgos, augusztusban lenne esedekes, csak mar most szeretnem felmerni a piacot, hogy ne akkor kapkodjam el a dolgot. Gondolom addigra meg talan az AMD-s alaplapok arai is baratsagosabbak lesznek.
    Remelem
  • dewdew
    #20
    Jo rendben, Duronhoz KT133-A, es akkor mi CeleronII-hoz?
    Csak az a bajom a Celeronnal, hogy ha megis lesz penzem venni egy nagyobb procit, akkor a legnagyobb, amit belerakhatok, az az 1.13 GHz-es PIII. Viszont az AMD-nel tovabb mehetek.
    Tehat en a jovore is gondolok, es nem akarok evente alaplapot is cserelni.
  • Dikkma
    #19
    Néztem árlistákat, Gigabyte, MSI, ASUS, Abit ezen kívül max. régi Solteket látni... sajnos.
    Amúgy, mennyire sűrgős a dolog? Jön majd a MSI KT7-Turbo-R és nagyon jó.
  • Dikkma
    #18
    Nem, nem... te nézd meg... :-))
    Majd mingyárt scannelek.
  • dewdew
    #17
    Az MX csere is megfordult a fejemben termeszetesen, de most nem ez a legfobb bajom. Anelkul is lehet videot szerkeszteni. Es az en Vantam tenyleg nem szar, sok jatekot vegigvittem vele, es nem akadt. Q3 megy, mint allat. Nem tudom, hogy hany fps, de nem akad kicsit sem. A Timedemot nem tudom megcsinalni, mert nem vagyok otthon, egyebkent leirnam az eredmenyeket. Igy latatlanban azt mondom, hogy 1024*768*16-ban kb 30 korul lehet. Tenyleg nem tudom, de annyi biztos.
    HalfLife es Oppozing Force is siman ment hangsulyozom: 64 MB Rammal. Amikor az egyik 32-es memoriamodulom meghalt, meg akkor is jo volt, ha levettem a hangot, egyebkent szaggatott. Szerintem ezek a jatekok nagyon memoriafuggok.
    De a Vantam nekem nagyon bejott, es csak lestem, amikor olvastam roluk a teszteket (egy eve), es az enyem mindnel jobb volt. Igaz, ez 32 megas, es ez eleg ritka. (Lehet, hogy mas kerult a dobozba?:-))
    Az viszont mas kerdes, hogy az uj alaplap - akarmilyen chipsetes is - fogja-e tamogatni, vagy inkompatibilis lesz-e vele. Ezt a szar Tomato-t akkor kaptam, amikor vettem ezt a Vantat, mert ez egy LX-es lapban fagyott, mint atom. Ebben meg tok jo. Na akkor most az uj VIA KT133 vagy az i815 mennyire szereti? Termeszetesen tervben van a kartyacsere, de az majd a kjovetkezo turnusban.
  • Coine
    #16
    Dikkma nézd már meg a P3 csökkenő árak fórumot!
    lécci
    Azért a Vantát igazán lecserélhetnéd, hidd el sokat dobna a teljesítményen jópár téren.
  • Dikkma
    #15
    Őőőő megnézem.

    VIA AMD-hez jó.
  • Coine
    #14
    Geforce 2 Mx-et nagyban ajánlom, megéri az árát, ja és miben hasított az a Vanta?? Quake1? :-))
    Szerintem az intel chipes alaplapok jobbak, mint az Via chipesek, de ez az én véleményem és nem kell rögtön anyázni/megölni kedves AMD fanok.
    Proci terén az AMD nyer, a Duron jó kis proci.
    Csakhát 1 jó Via-s alaplap (Abit, Asus, Gigabyte, MSI...a jobbak, mert ugye az AMD nem nagyon töri magát ezen a téren) is azért netto 35 körül van, míg 1 JÓ Bx-es alaplap van már nettó 25-30e Forintért.