151
  • Anti_IQ
    #151
    Ha esetleg érdekel valakit, akkor a kabelnet.supergamez.hu címen indítottunk egy fórumot, melyben kicsit rendszerezettebben próbáljuk körbejárni a hazai káblmodemes helyzetet.

    A fórum hivatalosan nem kötődik egyik hazai kábeles szolgáltatóhoz sem, az ott megjelenő vélemények és válaszok nem a cégek hivatalos reagálásai, de a segítség kérések eljutnak a "címzettekhez".


    Amennyiben kedvetek van, kukkantsatok be! Mindenkit megnyugtathatok, az oldal nem egy újabb banner terjesztési próbálkozás és nem kíván "szponzorokat" gyűjteni.
  • Kenny
    #150
    na
  • Sanya
    #149
    A törpés kérdésre igen egyszerű a válasz.
    Abban kell megállapodniuk, hogy az első (50%-os) törpe az általa látott piros sapkák páros vagy páratlan száma alapján mondja meg a színt. Pl. ha pirosat mond, az azt jelenti, hogy páros számút pirosat lát. A többiek ebből pontosan eltalálhatják, hogy a fejükön levő sapka kiegészítheti-e az általuk látott pirosakat párosra, vagy ha ők maguk is páros számút látnak, az azt jelentheti, hogy a fejükön kék kell legyen. Természetesen az első bemondón látható sapkát figyelmen kívül kell hagyni.
    Elnézést, hogy nem csütörtökön - mint ahogy megígértem - írtam ide a helyes választ, de elfelejtettem!
  • Kenny
    #148
    Nem szoktam huzigalni foleg onnan nem de mongyuk havonta eccer keccer atpakolom mas helyre mert hol itt hol ott szal mindig utban van mert nagy :)
    Meg nemreg volt vele kabel problemam is es akkor is eleg sokat teszegettem egyik helyrol a masikra.
    Mind1...de azert ha mar felhivjak az ember figyelmet hogy ne huzzak ki akkor legalabb mongyak el hogy miert mert mert az ember kivancsi is csak azert is kiprobajja hogy mi az eg lesz :) (pl ocsem)
  • Kenny
    #146
    Miert nem lehet kihuzni a kabeltap ot (vagy mi az eg az) a modembol???
    Mi a sz@r baja lesz tole ha kiszedem? :)
  • Kenny
    #145
    ???
  • Sanya
    #144
    Fenyő:
    Igazad van.
  • Fenyő
    #143
    Sanya: Ugyan miért kockáztatná az életét 1-nél több?
    a legelső nem tudja csak, milyen sapka van rajta, a többi mindig az előttelévőtöl hallja.
  • Sanya
    #142
    Fenyő:
    Nem jó! Nem jön be az a megoldás, hogy csak az első kockáztatja az életét! Pedig az én feladatomban ez világosan le van írva! Ebben az esetben többen kockáztatnak mint egy!
  • Fenyő
    #141
    Sanya: Nekem is van 1 5letem. A törpék megbeszélik, hogy aki mondja éppen, hogy milyen sapka van rajta szerinte, az ugy mondja, hogy ha a szó végén leviszi a hangsúlyt, akkor kék, ha a szó végén fölviszi a hangsúlyt, akkor piros a mögötte álló törpe sapkájának szine. Így a mögötte álló már tudja mit kell mondania, és az is a mögötte állótól függően hangsúlyozza a szót, merthogy a másik sapkáját láthatja. Hm? :)
  • Sanya
    #139
    Vdanee:
    Köszi a választ, de azért nem lesz jó, mert új elemet vittél a történetbe! A mutogatás, mint minden más gesztikuláció teljesen kizárt! Már van egy megoldásom és NAGYON jónak látszik, de nem akarom lelőni a poént. Azt megígérhetem, hogy jövőhéten csütörtökön leírom ide a pontos választ! Addig is mégegyszer köszönöm! :D
  • Sanya
    #137
    A fórumolvasók segítségét szeretném kérni! Feladtak nekem egy találós kérdést – rejtvényt – és nem tudok rájönni a megoldásra. Történet a következő:

    A mesebeli „n” számú óriások elfogják az „n” számú törpéket. Azt mondják nekik, hogy olyat fognak játszani, hogy csak az a törpe mehet haza aki kitalálja, hogy a fején milyen színű sapka van. Két színvariáció van a piros és a kék. Aki nem találja ki, annak annyi! Kikötik azt is, hogy csak addig beszélgethetnek – beszélhetnek meg stratégiát v. valamiféle algoritmust – amíg be nem mennek abba a terembe, ahol is rájuk adják a szóban forgó piros v. kék színű sapkát. Természetesen mindenki látja a másik fejfedőjét és nem mondhatja meg neki a színt. Nem egyenletesen váltakoznak a piros és a kék a sorban, hanem össze-vissza vannak kiosztva a sapkák. Két dolgot tudunk biztosan:

    1. Csak az első törpe kockáztatja az életét 50 %-os eséllyel;
    2. Ahogy az első törpe kimondta a saját fejfedőjének a színét – jól v. rosszul az mindegy – a többi azonnal ki tudja következtetni a saját sapkájának a színét.

    A megoldásba nem lehet bevinni a fent leírtaknál több elemet és van pontos megoldás is.
    Választ a [email protected] címre kérek azoktól, akik nem szívesen írnak nyilvános fórumokra.

    Köszi: Földesi Sándor
  • Anti_IQ
    #136
    Hüleség, én még nem hallottam ilyenről, ez nem dial-up modemes kapcsolat ...
  • Kenny
    #134
    Nem hallottam meg rola de nagy baromsag lehet...
    reggel 6 kor elmegyek es 4-5 re erek haza...Ennyi erovel atmegyek a matavhoz.
  • Kenny
    #132
    a UPC-hez képest?
    :)
  • Sanya
    #131
    Vagy a(z) UPC-hez képest?
  • Kenny
    #130
    a wc hez?
  • Anti_IQ
    #129
    A vasednéyhez ...
  • Anti_IQ
    #126
    Kenny
    "Ha neaggyisten az UPC-nek fizecc az internetért, ezzel a progival feltweakelheted a kapcsolatod"

    Ha nagyanyámra meg kerekeket szerelek és lefestem sárgára, akkor ő lesz Pesten a villamos és keres nekem egy kalap pénzt.
    Hidd már el végre, hogy _nincs_ olyan progi, amivel emelni tudod a sebességedet ...
  • Kenny
    #125
    nah idezet
    Broadband Wizard 3.04
    Ha neaggyisten az UPC-nek fizecc az internetért, ezzel a progival feltweakelheted a kapcsolatod.
    01
    © silanor: nem tom honnan szedted azt hogy modemeseknek van a progi. :) Amugy nekem tok ugyanolyan modemem van mint a kepen felul. Ezt 2000 juniusaban kaptam. de most a haverom mar tejjesen masat kapott.
    Itt van par kep a kabelmodemekrol:
    http://www.cablemodeminfo.com/CableModemGallery.html-ssi

  • silanor
    #124
    Amugy nekem egyaltalan nem igy nez ki a Terrayon modeme, mint ami a kepen van.
  • silanor
    #123
    A Broadband Wizard readme-jeben az van, hogy modemeseknek van akik broadband sebesseggel akarnak netezni :))
    Aztan ott a nagy bazi reklam a progiba, hogy fizess elo kabelre.

    Aztan lehet, hogy tevedek :)
  • Kenny
    #121
    irjatok valamit :)
    unatkozom...
  • Kenny
    #120
    Nah ahogy igertem itt a serial a Broadband wizzard programhoz:
    K14-0229-800026
    http://www.extra.hu/reccsencsek/root/wizard.exe
  • Sanya
    #119
    Fenyő:

    "elfogult vagyok upcvel szemben"

    Rá se ránts én sem vagyok oda érte!
  • Kenny
    #117
    Na ha minden igaz akkor mar nekem is van kis © karakterem a szep nevem elott :)
  • Sanya
    #113
    Anti_IQ:

    Köszi! :))
  • silanor
    #109
    En masfel hete hasznalom chello-t es most tartok 15 Giganal...(nincs allandoan bekapcsolva a gep)
  • Anti_IQ
    #108
    Sanya:
    Itt találod:
    TVNET Vállalkozási feltételekTöbbek közt ez az egyik dokumentum, melyet a Hírközlési Felügyelet hagy jóvá és a szolgáltatási engedély egyik mellékleteként kezelendő. A tényleges szerződések többnyire csak kivonatosan tartalmazzák, a legtöbbször ez helyettesíti a klasszikus "apró betűs részt". :-)

    Kenny:
    Használd nyugodtan, nem sértenek semmi szabályzatot. Ez és a hasonló programok a kliens oldalon ( a te gépeden) próbálnak optimálisnak vélt TCP/IP beállításokat kialakítani.
    Amíg nem próbálod sebesség növelés érdekében a modemet vagy a modemen túl lévő eszközöket bazirgálni semmi szabálytalant nem csinálsz, de ha megpróbálod, nagyon gyorsan észre fogod venni, hogy nem sikerül, ráadásul perceken belül kapsz egy telefont és a rendszerfelügyelet valószínűleg lekiabálja a hajat a fejedről. :-)
  • Sanya
    #107
    tvnet-user:
    Félre értesz! Nem önmegtartóztatom magamat, hanem ha letöltöttem régebben egy winzippet és pár nap múlva szükségem volt rá, akkor nem a winyóimon keresgéltem, hanem megint letöltöttem. Ez nem éppen helyes felhasználói magatartás, ezért az ilyen és ehhez hasonló dolgaimon kell, hogy változtassak! Ha ezeket a dolgokat kizárom a szokásaim közül, akkor önmegtartóztatás nélkül sem lépem meg az 5 GB-ot. Ez nem jelenti azt, hogy a többi aki többet tölt le az hülye, csak mások a felhasználói igényei (pl.: filmek letöltése).

    Fenyő: Anti_IQ nem a szerződésből idézett, hanem a "Adathálózati (Internet) szolgáltatás Vállalkozási feltételek" című dokumentumából". Ha megkérdezzük tőle biztosan nem fogja eltitkolni azt, hogy hol lehet megtalálni a neten. Egyébként a az én szerződésemben nem tér ki a szolgáltató a fentnevezett dokumentumra, pedig a szerződés külön szabályzataként kezelheti valószínüleg az írást.
  • Anti_IQ
    #102
    bbence
    The Multi Router Traffic Grapher (MRTG) is a tool to monitor the traffic load on network-links. MRTG generates HTML pages containing GIF/PNG images which provide a live visual representation of this traffic.

    Author:
    Tobias Oetiker

    Homepage:
    http://ee-staff.ethz.ch/~oetiker/webtools/mrtg/
    Tar/GZ:
    http://ee-staff.ethz.ch/~oetiker/webtools/mrtg/pub/mrtg-2.9.10.tar.gz
    Zip:
    http://ee-staff.ethz.ch/~oetiker/webtools/mrtg/pub/mrtg-2.9.10.zip
    Changelog:
    http://ee-staff.ethz.ch/~oetiker/webtools/mrtg/pub/CHANGES
    Mailing list archive:
    http://www.appwatch.com/lists/mrtg-list/index.html


    Trove categories:
    Development Status :: 6 - Mature
    Environment :: Console (Text Based)
    License :: OSI Approved :: GNU General Public License (GPL)
    Operating System :: Microsoft :: Windows :: Windows NT/2000 , POSIX
    Programming Language :: Perl
    Topic :: System :: Networking :: Monitoring

  • Anti_IQ
    #101
    Off:
    Jászberényben nincs UPC tulajdonú kábelhálózat és a hírközlési törvény módosításáig szerintem nem is lesz.

    Fenyő
    Te ilyen nehézfejűnek születtél, vagy képezted magad? Ha már ilyen határozottan nyilvánítasz vélemény olyan dolgokról, amikhez nem értesz, legalább próbálj egy kicsit utánanézni a tényeknek:

    valamint a TVNET szerződésbe sincs belefoglalva a figyelés, de még mérés se,

    Részlet a TVNET "Adathálózati (Internet) szolgáltatás Vállalkozási feltételek" című dokumentumából:

    5.2.2. Az előfizető forgalmának megfigyelése
    A szolgáltató jogosult az előfizető forgalmának megfigyelésére, a forgalmi adatok rögzítésére, továbbá az adatok statisztikai feldolgozására és ezekből csak azok nyilvánosságra hozatalára, melyekből az előfizetők, illetve társszolgáltatók egyedi adataira nem lehet következtetni.

    a kábelmodem a chellonál is 2 megás.

    Tévedsz, a TVNET és a UPC is a Terayon kábelmodemeit használja, melynek a maximális adatátviteli sebessége mindkét irányban 8 megabit és 64 kilobites lépésekkel korlátozható.
    Ez a korlát letöltés esetén a chellonál 512 kilobit, a TVNET-nél 2048 kilobit.

    Nem mindenhol van ingyér bekötés

    Mondj legalább egy chello előfizetőt Magyarországon please, akinek bekötési díjat kellett fizetnie a chelloért.

    A upc azért csinálja ingyen a bekötést, mert ő is tuggya, hogy szarabb a chello, s hogy legalább ezzel csábítsa az embereket

    Azért csinálja, mert tudja, hogy vannak sokan, akik a havi előfizetési díjat még hajlandók kifizetni, de 50kHUF belépési díjat már nem akarják vagy nem bírnák.

  • bbence
    #100
    Sanya: mi az a MRTG?
  • Sanya
    #99
    Fenyő:
    Kérlek ne fikázzad a Chellot! Hogyan akarod elvárni, hogy elfogadják a másságodat, ha másságnak tünteted fel a "Chello-zást"? Nem olyan rossz szolgáltatás az! Csak szerintem "elmarketingolták" azzal, hogy nem csináltak mértékadó változatot hozzá Tvnettel megegyező áron! Én decemberben fölraktam az MRTG nevű programot a gépemre és azt tapasztaltam, hogy az átlag "fogyasztásom" 7 GB/hó. Ha a fogyasztói szokásaimat finomítom - no meg nem engedem a cimboráimat az irodámba letöltögetni :)) - akkor nem nehéz az 5 GB-os user polyci (vagy policy?) határt tartanom, úgyhogy ezzel sincsen különösebb bajom! Csak a sebesség és a fix IP az a tényező amivel alulmarad a másik szolgáltatóval szemben! A(z) UPC a tőkeereje miatt viszont jóval nagyobb területet fog lefedni, mint a konkurencia! Én drukkolok azért, hogy elgondolkozzanak a szolgáltatás javításán ill. akár több netcsomag kialakításán is! :))
  • silanor
    #97
    A forumon nem lattam, hogy valaki is emlitette volna, hogy a chello-nal nincs bekotesi dij...
  • Sanya
    #96
    Tódor:
    Kérlek olvasd el a 76-os hozzászólásomat abban benne van az alternetíva arra, amit itt földrajzi-és saját kábelhálózat-okként jelölsz meg, csak biztosan elkerülte a figyelmedet! Helyesbítelek: Mi nem szolgáltatunk internetet, hanem Mi könyvelünk ui. nem vagyok Tvnet alkalmazott, csak user! ;)
  • Sanya
    #92
    Fenyő:

    Ahogyan leírtad úgy igaz - lásd: foldesi.satimex.tvnet.hu - csakhogy ez nem a védett domain név! A domain név védelme szerzői jogi dolog és külön le kellett védenem a "foldesi.hu" nevet. Ha az előbbi verzióra vágysz az benne van a havi 10 rugóba, az utóbbi pedig nincsen.

    Terminátor:
    Van az Indexen egy olyan fórum, ahol az ADSL-ről cseverésznek. Ott biztos, hogy felhasználói tapasztalatokkal rendelkezővel előbb találkozol mint itt! Menj el ide: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9030816&uq=1222
  • Sanya
    #89
    Ezt is elcsesztem! Nah mindegy egyszer van egy évben névnapom... Talán elnézitek nekem! :))
  • Anti_IQ
    #88
    Sanya, eltéveszteted a váltószámot !!!!!
    2 mega az a 2 giga. :-)
    No persze 1000x különbség nem olyan sok. :-))
  • bbence
    #87
    A 2 Gigabit/s mióta egyenlő a 250 kB/sec-el???