33474
12316971501353788406.png
  • Madmaxx
    #360
    SZEREK LOL!
  • rushman
    #357
    ha elfogadsz egy tanácsot, ne vállalj be ilyen szereket. Inkább próbálkozz a Dynamic által leírtakkal.
  • I.C.ram
    #356
    Akkor bélférgeid vannak :)
  • Dynamic
    #355
    Különböző fűszerek pl. petrezselyem, majoránna
    vagy gyümölcsök pl. csipkebogyó, áfonya (lekvár is)
    teák pl.fehérürömtea
    vagy egy kis akaraterő, hogy letömd magadba a kaját:)
  • Astaroth
    #354
  • Madmaxx
    #353
  • Madmaxx
    #352
    ELjösz ingyér lenyomom a torkodon!
  • Astaroth
    #351
    de nincs étvágyam az a probléma!
  • Madmaxx
    #350
    egyél zsírt azt hizol mint disznó!
  • Astaroth
    #349
    Segítsetek nekem egy éhségnövelő szer nevét szeretném megtudni!Mondjatok ilyeneket!
  • Madmaxx
    #348
    Jah ha szálkásitasz akkor igen.
  • Ramore
    #346
    Én a következőképpen javasolnám:

    1. mell/bicepsz/has
    2. hát/tricepsz/has
    3. váll/láb/has

    A hasazás csak akkor ajánlom, ha igényled az izmos hasat. :) Ártani nem fog az biztos.
  • magus
    #345
    aha, na majd lenézek, és megérdeklőődők milyen gyakorlatokat ke.ll csinalni ahhoz hogy azokat erositsem
  • Madmaxx
    #344
    Akkor úgy ahogy leirtam heti 3 edzéssel és oszd be melyik részeket dolgoztatod meg. pl
    1.nap: mell/váll
    2.nap: láb/hát
    3.nap: karok/has bár én mindig szoktam hasazni :))
  • magus
    #343
    zabálni bármilyen hihetetlen kurva sokat zabálok, néznekis hogy hogy fér belém. én meg esuzem, ugyse látszik meg rajtam. nem szalkasitani akarok, hanem novelni:)
  • Madmaxx
    #342
    magus neked mia ráknak a szálkásitás? Ugyis olyan kis vézna vagy. Inkább nagyobb súllyal kevesebbet pl. a bevett 4x8-at közte fél perces pihenökkel. És zabálj sokat.
  • Dynamic
    #341
    Izomnövelésnél bármilyen hihetetlen izmott növelünk:)Tehát az izom fizikai tömegét,méretét növeljük.Ez akár zsírtömegnövekedéssel és vizesedéssel is járhat, amitől az izom "fedett" és "egybe" lesz.Ilyenkor szokott jönni a szálkásítás.
    Szálkásításnál az a lényeg, hogy a testzsír mennyiséget minimálisra csökkentsük, hogy minél inkább az izom látszódjon ki, klasszikus erezett és "szálkás" formában(szélsőséges példa, a testépítők versenyformája, amikor minden apró izomrost külön-külön látszik)

    4x12 azt jelenti, hogy 4 sorozat és 12 ismétlés. (4-szer 12 emelés)

    Kilót konkrétan nem lehet mondani.
    A súlyokat neked kell "beállítani".Olyan súllyal dolgozz, amivel a 12 ismétlést épphogy meg tudod csinálni.
  • magus
    #340
    Lehet hüklye vagyok, de mi a különbség a szálkásítás és az iomnövelés között?

    ez a 4x12, ez az hogy 4 db 12 perces szakasz, vagy 4-szer 12 emelés, közte pár perc szünet?

    amugy hany kilosokkal erdemes sulyzozgatni?
  • Ramore
    #339
    Attól függ, hogy szállkásítanád az izmaidat, vagy pedig erősíteni, illetve növelni szeretnéd az izmaidat. Szállkásításnál általában 4x12 vagy 15/gyakorlat, izomnövelésnél pedig 4x6 vagy 8/gyakorlat ajánlott.
  • shaba23 #338
    ha elmész terembe edzeni, akkor mindenképpen az ottaniakat kérdezd/lesd meg, mert a gépek termenként válltoznak. Voltam olyan helyen, ahol csak a fekpadot ismertem fel :)
    Ebből kifolyóleg az edzésterv mindig más és más. Ha jó a hely (ez nem feltétlenül jelent drágát) akkor van egy személy, aki 1-2 ezer FT-ért csinál neked az adott gépekre személyre szóló edzéstervet. Tudsz vele egyeztetni, hogy te esetleg csak a felsőtested akarod és a lábad hanyagolnád meg ilyenek. vedd meg a bérletet és a többi majd adja magát....
  • magus
    #337
    ja, meg ha lemegyek konditerembe pl, akkor ott milyen szeriakat erdemes nyomni?
  • magus
    #336
    amúgy nem tudtok vmi oldalt, ahol vannak különböző mozgások? mármint, hogyan, milyen mozulatokkal lehet súlyzókkal bicepszre, karra, hátra gyúrni?
  • magus
    #335
    én, csak úgy mondom, tapasztalatból, hogy ilyen vékony testalkattal, nem fogsz hamar felszedni izmot. en a tavaly nyaramat vegigfőttem a pályán, heti 3 edzés, és az arra volt elég, hogy, annyi alapveto, nem lathato izmot szedtjek fel, hogy arra mar lehet dolgozni. ere hiaba dolgozl nem hiszem hogy elersz vmit...

    en meg mellesleg, tavassal a heti 1 edzessel total leeresztettem, ugyhogy kezdhtem elolro, de mostmar az izomnovelest...
  • Lazarus
    #334
    Kössz a segítséget mindenkitől!
  • shaba23 #332
    Megköti a vizet.
  • Ramore
    #331
    "Gépes guggolás nem jó?"

    Ha megoldható, akkor inkább rúddal a nyakadban guggoljál, úgy edződik szabályosabban az izom.
  • Lazarus
    #330
    Igen az a gáz hogy a csuklóm rohadt vékony :( az óra lecsúszik az alkarom feléig. És az edzés elején még fájdalmas is volt amikor az ínszalagjaim széttávolodtak. Aszongyák hogyha koncentrált csinálok a sorozatok végére akkor lejebb jön az izom (egyenletesebb lesz)
    A vádli is hasonlóan nehéz :/ Csak beszálkásítani tudom, azt is nehezen

    Gépes guggolás nem jó?


    Ehez nem találtam kommentet. Viszonylag olcsó. Jó lesz? Mit csinál a Kreatin?
  • Dynamic
    #329
    Ilyen alkattal, még nem kell koncentráltan rámenni az alkarra.Elsősorban csinálj tömegnövelő gyakorlatokat.Ez azt jelenti, hogy mellőzd a gépeket és 80%-ban szabadsúlyokkal dolgozz(fekvenyomás, tolózkodás, húzódzkodás, guggolás,bicepsz rúddal stb.)A súlyokat úgy válaszd meg hogy egy sorozatban a súllyal NEHEZEN, de még meg tudd csinálni a 8-10 ismétlést(szabályosan mindenképp)
    A kreatin monohidrátot én is ajánlom, elég jó, de tömegnövelő helyett inkább proteint vegyél és egyél rengeteget(mármint kaját, úgy általában)

    Az alkar sajna, elég nehezen fejlődik a vádlihoz hasonlóan, mert gyakorlatilag állandóan igénybe van véve így az átlagos edzés nem sok hatással van rá.Ráadásul az alkar alsó egyharmadán szinte nincs is izom, csak a csuklócsont így az a részt gyakorlatilag nem is lehet vastagítani.
  • Lazarus
    #328
    thx
  • Madmaxx
    #327
    A scitec termékek elég jók. www.scitec.hu itt mindent megtudhatsz.
  • Lazarus
    #326
    Csak azért kérdeztem mert semmi szintetikus cuccot nem használtam még.
  • Lazarus
    #325
    Milyen tömegnővelő port ajánlassz? creatin tartalmú termék az miaz?
  • Madmaxx
    #324
    Ilyen tipus vagy. Vegyél valami tömegnővelő port és idd szorgalmasan + creatin tartalmú termékeket. Nagy súllyal dolgozz és hagyj az edzések között egy pihenőnapot hogy az izom fejlődhessen, mert azt csak nyúgodt állapotban tud. Végső esetben ott a koksz de azt inkább nem próbálnám ki.
  • I.C.ram
    #323
    Kokszolj! :D
  • Lazarus
    #322
    Csá!

    Na testépítő emberkék lenne néhány kérdésem. Szal vézna 17 éves 180 magas 55 kilós kölyök vagyok és hogy a fenébe csináljam az alkart hogy gyorsan és szépen fejlődön? Csinálom nagyon nagy súlyokkal, 3-4 sorozatot mindkét oldalra minden másnap. Az ereim majd szétrobbannak de nem akar fejlődni a rohadék :( Mit egyek/igyak hozzá?
    Ja és a bicepszet hogy lehet szélesíteni? Nagy súlyokat emeljek? mondták hogy valamit inni kell hozzá reggel és este. Na szal plz help
  • jugen
    #319
    Sziasztok!

    Valaki meg tudja megmondani, hogy hol találom a Nestlé-kupa 2003, IFBB Magyar Kupa, Budapest részletes végeredményét a neten?

  • Gladiator
    #318
    nekünk a sulinkban van kurva jó. egész suli tök lepukkant, de olyan terme van, hogy hűűű
  • Ramore
    #317
    2 percre tőlem is van egy ilyen komplett hely, csak iszonyat drága! :((
  • The Garrett
    #316
    Miskolcon :P
  • Ramore
    #315
    Hol van ez az uszoda+konditerem?