33474
12316971501353788406.png
  • Dynamic
    #410
    Hát a csuklót nem igazán tudod vastagítani, mivel nincs rajta izom, az alkart már inkább.Bár azt is rohadt nehéz, genetikától függ.Én sokáig geccsoltam vele, de nem értem el látványos eredményt így nem igazán foglalkoztat a dolog:)
    Fekvenyomás előtt fekvőtámaszt érdemes csinálni esetleg utána tolózkodni néhányat vagy üres rúddal nyomogatni.(nem árt plusz karkörzés + törzsfordítás)
  • steweee
    #409
    én úgy csinálom hogy 3-4 hónap gyúrás,utána 2 hónap pihi, utána 3-4 hónap küzdősport+futás+nyújtás.de lehet osztott edzésnapokkal,mondjuk heti két gyúrás és két thai box.akkor inkább szálkásabb és gyorsabb leszel,de nem gyengülsz annyit a súlyokban mint ha egyáltalán nem csinálnád,mert akkor nagyon átáll a szervezet.most hogy nem gyúrok fél éve és megint elkezdtem,magamhoz képest nagyon gagyi súlyokkal edzek.kell még vagy 6 hét míg visszaerősödök.viszont ha kokszolsz,semmi képpen nem csinálj mást csak gyúrj,különben alig lesz hatása és fölöslegesen adtál ki pénzt érte.madj kúra után mikor jó erős vagy vesd bele magad a thai boxba.de a tapasztalat azt mutatja hogy a box és a birkó(ha erős vagy) hatékonyabb utcán,hiába vagy kemény ha nem vagy elég ügyes és fejre leütnek!meg aztán farmerban+bemelegítés nélkül elég nehéz hatékonyan rúgni.inkább csak a térdelés.de kipróbálni mindenképpen érdemes,növeli a fájdalomküszöböt és önbizalmat ad,és tényleg nem rossz küzdősport!aztán ha belejöttél,menj el boxolni,és dönts te hogy melyik tetszik jobban.
  • Aquli
    #406
    Hogyan melegítsek be fekve nyomás előtt?
    más: Milyen gyakorlatot tudtok alkar és csukló erősítésére/vastagítására. rohadt vékony a csuklóm.
    Aquli
    ui.: kigyúrom magam és szétcsapok köztetek
  • steweee
    #404
    akkor jó,ebben az esetben neki fognak hinni.kivéve ha politikai csatározások zajlanak a posztért amit betölt,mert akkor bizonytalan a vége
  • Madmaxx
    #403
    Nővérem apja rendőr :)) méghozzá elég nagy fejes :))
  • steweee
    #402
    normális ember persze nem hajol be más kocsijába üvöltözni meg cibálni,és meg is érdemli hogy ráijesztettek,de ha éppen nem körözik az ürgét akkor pl:hagyja hogy elmenj meg az ottlévő kocsik amik látták az esetet,megjegyzi a rendszámot és rendőrt hív 1-2 perc lemaradással,és elmonja hogy egy közlekedési konfliktusban,ahol természetesen ő volt a vétlen!!!,kiszállt hogy megbeszélje a másik sorőrrel az esetet,mire az egy fegyvert szegezett rá,tett néhány gúnyos megjegyzést és elszáguldott!!!első körben a rendőrök neki fognak hinni,és körözni fognak.aztán szépen megvizsgálják hogy van e fegyvertartási engedélyed,ha van is indokolt volt e elővenni stb.a szép a dologban az,hogy így is úgy is megszopatnak,mert be kellessz járni egy csomószor a rendőrségre,az eljárás végéig elveszik a fegyvert,és a tapasztalat azt mutatja,hogy a tanúk sem fognak jelentkezni egy rendőrségi felhívásra,főleg ahol fegyver is előkerült.szóval,tanácsom,meggondolandó mit cselekszünk!
  • Madmaxx
    #401
    gyakorold szépen a parasztlengőket! aztán tovább fejlődhetsz a TÁJ - boxra
  • Instict
    #400
    egyszer majd én is nagydarab leszek, és megtanulok bóxóni is!
  • steweee
    #399
    erre az a válaszom,hogy ha mindenképpen az életed forog kockán akkor lőj és ne törődj semmivel.ha meghalsz vagy úgy megvernek hogy megrokkansz attól semmi sem lehet rosszabb.de ha el lehet úgy is kerülni a lövést hogy csak előveszed a fegyvert és ettől elállnak a szándékuktól,akkor inkább ez,mert nem tudhatod hogy a bíróság is indokoltnak fogja e találni a fegyverhasználatot,és ha nem jó néhány évet fogsz a sitten lehúzni,vagy ha olyasvkit lősz le,aki mögött kemény bűnözői kör van vagy elég csak egy bosszúálló típusú családtag vagy barát,akkor bizton számíthatsz rá hogy hónapokkal vagy akár évekkel később amikor már nem is gondolsz a dologra és nem vagy rá mentálisan felkészülve,egyszer csak azt veszed észre hogy lelőttek vagy hátulról leszúrtak.tehát a fegyverhasználat mindenképpen elkerülendő, nem hősködünk a pisztollyal,hiába van!!!
  • steweee
    #398
    hmmm.én is "kidobó" vagyok.csak a miheztartás végett,atlétika,birkó,thai box,most box.nálunk boxol isaszegi robi(világbajnok 54kg),kállai zoli(országos 80kg,most profi), garamhegyi andrás(profiba eredmények,az Európabajnoktól kapott ki pontozással és akkor abbahagyta 88kg), szepcsik zoli(országos bajnok 78kg), kiss zoli(országos bajnok 105kg) és még sorolhatnék neveket akikkel edzettünk thai boxon:kunkli tivadar(thai box európabajnok és még rengeteg más), balta péter(thai box nemzetközi és hazai profi sikerek), antal pisti(thai box országos és nemzetközi eredmények), mester roland(thai box hazai eredmények), fegyverneki tomi(thai box,hazai eredmények), kick box:budai barnabás(döme,világbajnok),tóth barnabás(volt országos bajnok)bár ez nem vmi kemény sport stb. vannak akik profiba versenyeznek és eredményesek, van aki országost nyert közülük, de nem kell ahhoz miskolcinak lenni hogy vki ismerje őket ha egy kicsit is jártas a küzdősportokban.no, én 175 cm vagyok,ehhez még legszálkásabb állapotomban is 95kg,de akkor a hasamon is látszik minden izom.télen kokszal 108 voltam, de akkor vizes voltam,és valóban lelassít és ügyetlenné tesz a sok súlyzós edzés,fekve max 200,de 150-ból 13 utána,bicepsz 80kb 2*6, oldalemelés 30-al széria 6ok,nyak mögött 120ból 6,100zal 14 egybe.volt akkor egy verekedés,bekulcsoltam az ipse nyakát 190cm/100kg-izmos,el is ájult másodperceken belül,fel kellett locsolni.két hónap pihenés és egy hónap box után lefogyva 103kg-ra ugyanolyan gyors voltam mint évekkel korábban kisebb testsúllyal.vagyis bárkivel felvettem a versenyt gyorsaságban testsúlytól függetlenül.hiába a vastag törzs,a karokat és a lábakat az nem lassítja le,ha rugalmas az izomzatod.vki 80 kilósan is kötött és merev,vki 120-140 kilóval is villámgyors,bár ehhez nagyon szerencsés genetika kell.
  • Ramore
    #397
    Emelgessed a lábaidat, az is egy jó haszó gyakorlat és a hátad sem fog fájni.
  • Madmaxx
    #396
    Birom az ilyeneket akik akár tök szálkás pofozógépek akár kigyúrt állatok mikor fegyverrel kerülnek szembe mind behúgyoz. Mint az az izomköcsög is akire nővérem apja rádudált hogy menjen már arréb a merdzsójával és amikor behajolt hozzá pofázni a szájába kapta a berettát :)) Nővérem elmondása szerint a csóka rögtön behúgyozott.
  • Lacc
    #393
    Valami tippet nem tudtok, hogy hogyan lehetne erősíteni a hasizmot hatásosan? Mert a felülés ugye az van, csakhát az szétb@ssza a hátát az embernek, meg hallottam hogy nem is a legjobb módszer.

    A karomon is kéne erősíteni, de azt azért tudom, hogy kell :) Elég sokat fogytam nemrég, de a zsírral jött az izom is. Még egy éve 80 kiló simán ment fekve, most meg örülök ha 70et kinyomok... Így jár az aki sokat fut és keveset eszik
  • Madmaxx
    #392
    A golyó mindent üt!
    Ha már verekedni kell akkor rég rossz.
  • steweee
    #390
    nos,ehhez annyit hogy súlyfelesleggel sokkal hamarabb fárad az ember és akkor valóban lelassul és romlik a koncentráció.de nem az elején,márpedig utcán elég hamar eldől a dolog.nem tudom te melyik meccset láttad,de klicskónak a 4-ik menettől esélye sem volt a győzelemre,egyszerűen nincs ott technikailag.minden elismerés az ővé egyébként,mert hősiesen helytállt és nagy küzdelem volt,és hidd el én is szeretném ha végre megint fehér nehézsúlyú boxoló lenne a világbajnok,de ez a látott teljesítmény alapján még eléggé távolinak tűnik.lennox két kemény jobbegyenesen és egy felütésen kívül nem kapott igazán nagy ütést,klicskónak viszont szanaszét verte a fejét,csoda hogy nem dőlt el hamarabb.ha még két menetet bunyóznak,úgyis az lett volna a vége hogy kiüti,úgyhogy így jobban járt klicskó,mert monhatja azt hogy bármi lehetett volna.visszatérve a súlyra és a gyorsaságra,te nem szoktál birkózást nézni?vagy vegyük pl tysont!ő sem egy pille,és villámgyors!
  • Jony
    #389
    Ja, bocs én az ugyanabban a könyvben lévő edzéstervre gondoltam.
  • Jony
    #388
    Már hogy ne befolyásolná. Bokszolóknál is az van, hogy ha lefogy akkor sokkal gyorsabb. pld Lenox legutóbbi meccsén mondták, hogy nincs formába mert felszedett pár kilót. Látszott is hogy Klicskó üti rendesen. Ha le lett volna szálkásodva szétcsapta volna klicskot még hamarabb. Ezt nem én mondom hanem a szakértők.
  • steweee
    #387
    igen,jól látod a dolgokat,nem úgy mint Jony.bár az is igaz,hogy ha pofozkodásról van szó,nagyon sokat számít a rutin és a technika, és csak utána a fizikum.valóban vannak olyanok is,akik csak konditerembe jártak és életükben nem verekedtek.nos,őket valóban könnyedén megveri egy súlyban jóval kisebb,de küzdősportokban jártas vki.de azért ne felejtsük el,hogy kidobónak nem a mimózalelkű emberkéket alkalmazzák és a legtöbbnek van küzdősport háttere.és a súly önmagában nem befolyásolja az ütés/rúgás gyorsaságát.egyébként az utam a csúcsra című könyvre gondoltam,és ha jól emléxem ott azt írja hogy ő volt hogy napi hat órát is edzett.na erre mondom én azt hogy hülyeség!
  • Jony
    #385
    Bocs de svarci a könyvébe ha jól emlekszem kezdésnek fél évig másfél órás edzést ir, utána pedig izomcsoportokra külön de az se több két óránál.
  • Jony
    #384
    Szóval szerintem nem kell mindennap gyúrni. Úgy csinálom hogy egyik nap gyúrok másik nap zsákolok fél órát és persze semmi szer.
  • Jony
    #383
    Szerintetek melyik izom az erősebb? Amelyiket kemény munkával szerek nélkül edzenek vagy a szerekkel felfújt izom. Szóval tényleg érdekel hogy mi a különbség mindenképp arra tippelek hogy a nem felfújt izom az tovább tart, és hogy gyorsabb is. Szóval ennek a felfújódásnak csakis kizárólag a magamutogatás a lényege nem? Arról nem beszélve, hogy ezeket a szétgyúrt 60-as kezü felfújódott srácokat könnyebb kipofozni a gatyájukból mint, mondjuk egy fele akkora szálkás izomzatú csávókat. Van egy barátom ő magas vékony és sportot üz abból, hogy a kigyúrt embereket megfélemliti.:DD
  • Ramore
    #382
    nem melegítettél be edzés elött kellőképpen!
  • steweee
    #380
    bazz, végigolvastam az oldalt. ti még hisztek a mesékben?hány évesek vagytok?én azért 18 évesen sen hittem már el pl amit svarci írt a könyvében hogy napi 6 óra kemény edzés meg jó táplálkozás mellett leszel izmos.a terembe ahová járok járnak versenyszerű testépítők,össze-vissza szurkálják egymást a sok kokszal meg csak úgy nyelik a tablettákat.a NATURÁLOK IS !!!az egyikük 3 éve volt országos bajnok,na akkor volt csak igazán tele anyaggal.előtte egy évvel növi,+utána folyamatosan szuszi,elantát,propi,napozin,bianabol stb.verseny előtt 2 hónappal stromba,vinsztrol,utolsó hónapban tisztítók és fedőszerek.persze kell a tálplálékkiegészítő is, meg sok alvás,de nehogy azt gondolja már vki hogy attól ilyen izmosak.persze ha csak egy átlagosan izomzatú formás testet akarsz,akkor elég lehet.ha meg alapvetően jó izomzatú vki,akkor nem ír ebbe a topicba,mert akkor úgyse bír meglenni mozgás nélkül és idővel rájön hogy mi a jó neki
  • steweee
    #379
    bicepszre kitűnő!
  • Aquli
    #378
    Na akkor mitol ropog a vallam fekvenyomasnal?
  • Dynamic
    #377
    Ööö izé már kb. 8 éve csinálom...
  • Madmaxx
    #376
    nah majd megnézlek néhány év mulva!
  • Dynamic
    #375
    Ha normálisan csinálod, normális súllyal nem baszod szét a lábad.
  • rushman
    #374
    Mondjuk az, hogy ne csessze szét az izületeket meg a porcokat
  • Ramore
    #373
    attól függ, mi a célod!
  • rushman
    #372
    Inkább az ismétlésszám növelését ajánlják a szakemberek, mint a súlynövelést. Pl inkább 12*40Kg mint 5*80Kg.
  • rushman
    #371
    Ez így van. De más testrésznél is előfordul, főleg az indokolatlanul nagy súlyemelésnél!
  • Madmaxx
    #370
    Jah a guggolás az király! Jól szarrábassza a térdizületeket arra nagyon fasza. Bár igaz hogy formás lesz a lábad töle csak néhány év után fogod észrevenni hogy folyton ropog és fáj a térded.
  • Dynamic
    #369
    De válaszolok.:)
    A tömegnövelés titka:zabálni,zabálni...(+tömegnövelő,és protein nem árt, sőt ajánlott)
    Lábizom növelés:guggolás alap!A többi lábgyakorlat teljesen mellékes a guggolás mellett.
  • neménvoltam
    #368
    Mondjuk ahhoz a 80 kilóhoz 190-es magasság tartozik :)
  • neménvoltam
    #367
    Én 80 kg vagyok az elég? Nekem is kéne valamit csinálnom mert a focira a gimi miatt nincs idő... :( Szal kéne vmi amivel edzésben maradok...
  • Gladiator
    #366
    nem kell válaszolni. lazarusnak is ugyanaz a problámája, elolvasom neki mit írtatok.
  • Gladiator
    #365
    ha tömeget akarok növelni, akkor hogy csináljam, mert én qva vékony vagyok, de erős. leginkább a láb kellene. meg vmi olcsóbb izomtömegnövelőt nem tudtok? ami nem nagyon káros. van kb. 2 hetem, hogy felvegyen a lábam vmi tiszteségesebbformát. tudom, az semmi, de azé el kellene kezdenem. szal mit csináljak?
  • Aquli
    #364
    Mitol van az, hogy fekvenyomas kozben neha ropog a vállam?
  • Evil
    #363
    kisebb izomcsoportokra nem ajanlom az elozoekben altalam felvazolt edzest.Ott maradj a 8-10 ismetlesnel.

    a 2. pont itt is all.