33477
12316971501353788406.png
  • FtranX
    #2525
    olyan szer használata, ami rajta van az egyes szervezetek (pl NOB) hivatalos tiltólistáján.
  • FtranX
    #2524
    Szeirntem ez részben amiatt van, hogy a legtöbben nem tudják, hogy egy-egy eredmény vagy kinézet mögött mekkora munka van, másrészt, pedig a doppingról és a versenysportról alkotott torz kép miatt. Mivel a sport az egészséges életmód egyik alapja, sokan azt hiszik hogy a "top" sportolók az egészség mintapéldái, közben pedig közük nincs hozzá. A versenyzők az egészségüket vagy akár az életüket is hajlandók kockára tenni a jobb eredmény érdekében és ez nem csak a testépítésben van így, hanem minden sportban. (pár éve volt is erről egy érdekes felmérés. majd megpróbálom megkeresni) A testépítés csak azért van előtérben, mert a külsőségekre hajt.
    Ha pedig egy sportolóról kiderül, hogy koxolt, akkor ő az emberek szemében már szinte nem is sportoló, eredményei ledegradálódnak, stb. Azt hiszik, edzés helyett csak a "lábát kell lógatnia", satöbbi...
  • vg
    #2523
    Komolyan kérdem! Az érdekelne, hogy mi számít doppingnak!
  • CeeZee
    #2522
    Most szivatsz vagy komolyan kérded?
  • vg
    #2521
    Ez pontosan mit jelent?
  • CeeZee
    #2520
    dopping
  • vg
    #2519
    Mi a frászt jelent az, hogy kox? Mondja már el valaki nekem a tudatlannak!
  • CeeZee
    #2518
    "A legtöbb ember szemében a doppingról torz és eltúlzott kép él." -> nagyon igaz.
    "Pedig ha tetszik, ha nem, a kox ma a -versenyszerű- testépítés elválaszthatatlan része." -> ezzel tisztában vagyok.
    Nekem azzal van problémám, hogy ha egy testépítő majd 20 éve keményen edz és mindent ennek az életvitelnek rendel alá és jön egy akárki és elintézi 1 szóval. Miért nem lehet tisztelni ezeket az embereket?
  • FtranX
    #2517
    Pedig ha tetszik, ha nem, a kox ma a -versenyszerű- testépítés elválaszthatatlan része. Ezt lehet nem szeretni, de így sztem még mindig jobb, mint ha kőkeményen tiltanák és ellenőriznék, mert akkor meg az lenne, ami a többi versenysportban. Azok a sportolók, akik megengedhetnék maguknak, hogy jelenleg még kimutathatatlan vagy a vizsgálók számára még ismeretlen szereket használjanak, óriási előnyben lennének szegényebb társaikkal szemben.

    A legtöbb ember szemében a doppingról torz és eltúlzott kép él.
  • CeeZee
    #2516
    Gondolj bele ép ésszel: szálkásításnál visszaveszed a szénhidrátot, emeled a fehérjét és mindezt azért, hogy minimális izomveszteséggel pucold le a zsírt. De ha te visszaveszel a súlyokból, akkor már nem tudod annyira stimulálni az izmokat, nem lesz annyira intenzív az edzés és nem hogy nőni nem fogsz, leépíted azt amit felépítettél. Ez az én véleményem, de nyugodtan próbáld ki mindkettőt, aztán meglátod. Én régen évekig magas ismétlésszám szisztémában edzettem, mert szerettem érezni ahogy ég az izom. Tévedtem.
  • jazzy
    #2515
    Tudod ebben az a gaz, hogy ahany embert megkerdezek mindenki mast mond, hogy szerinte mi valik be szalkasitasnal. Van aki kis suly - sok ismetlesre, es van aki nagy suly - kevesre eskuszik, ennyi vagy annyi kardioval. Ezek utan nehez kivalasztani, hogy melyiket csinaljam
  • CeeZee
    #2514
    Olvasgass!:D
  • Brolly
    #2513
    néztem a shop.builder-en is amit írtál ott is láttam,de mégis miben segítenek, miben éreztél változást?
  • CeeZee
    #2512
    Nem sokat érnek. Egy aktívan sportoló embernek meg pláne.
    Egyébként tévedésben vagy. Ezek amiket felsoroltál, nem vitamin pakkok. Leírtam már én mit szedek, nézz utána a Google-n.
  • CeeZee
    #2511
    Nem csak azért. Olvass utána -> www.shop.builder.hu
  • bens
    #2510
    nem vagyok benne biztos h élőben is ilyen kemény lennél.
    amúgy meg természetesen nem csak a kox, hanem a kemény edzés és adottság is kell ahoz, h vki ilyen legyen.
    de szart se ér vele kox nélkül...és ezt utálom.
  • Brolly
    #2509
    jah és az ilyen vitamin packokat, amiket reklámoznak, mint pl. actival,magne b6... ilyesmik.Azok jók? vagy semmit nme érnek?
  • Brolly
    #2508
    jah, akkor azért szeded hogy ne legyél beteg?
    húzódásra mit javasoltok, pihentessek vagy sportkrém?
  • CeeZee
    #2507
    Ha megsérültél az más, de egyéb esetben a szálkásításnál nem kell visszavenni a súlyt, különben csak izomból fogsz fogyni. Ez a kis súly sok ismétlés nem állja meg a helyét. Hidd el.
    Okosan kell edzeni és akkor nem sérülsz le. Nekem elég néha az is, hogy nem alszom ki magam, nem tudok koncentrálni és máris megrántom pl a hátam, mert nem figyelek a tartásomra.
  • jazzy
    #2506
    Persze normalis kajakat eszek, sok zoldseg stb nem sorolnam, kardio is van de csak heti 2x emellett kis sullyal sokat. Utobbit foleg azert mert nincs szinte olyan testreszem most ami ne serult volna meg 1 sikeres mozdulattol.
  • CeeZee
    #2505
    Először is kösz!:) Másodszor pedig én nem tudom te mit csinálsz a szálkásítás alatt:kaja, kardio. Mert ha ez a kettő rendben van akkor jöhet csak esetleg az L-karnitin. Nem erre kell fektetni a hangsúlyt.
  • jazzy
    #2504
    Igen neked irom ugyanis olyan embertol kerek ertelmesen dolgot akibol kinezem, hogy megerti es felfogja. Magyarul mondvan okos enged ... stb. Egyebkent szerinted megeri havi 3k-ert L-karnitines cuccot szednem szalkasitashoz?
  • CeeZee
    #2503
    Ezt nekem mondod? De egyébként nekem sem lételemem a balhé. Próbáltam értelmesen, de nem ment. Ha valaki lenézi ezt a sportot és számára a testépítés egyenlő a kox-al akkor minek irogat ide?
  • jazzy
    #2502
    Ne szitsunk itt veszekedest lecci nem hianyzik :|
  • CeeZee
    #2501
    ISS vitamin pak. Nézz utána! Ezt szedem. És nem kell kihagynom edzést betegség miatt.
  • CeeZee
    #2500
    Tudom. Frusztrált kis fasz! Gyökérzabáló rulez!
  • JGTC
    #2499
    ááá ne is vedd Őt komolyan, csak kötözködik
  • JGTC
    #2498
    micsoda észrevétel!!!! légyszi mondj még nekünk titkokat

    (attól még senki nem lett óriási, hogy csak szedi a koxot, nézd már meg Big Ron eggyik edzését)
  • Brolly
    #2497
    de komolyan sztem annyira nem kockás a hasa, sztem volt szebb has is a versenyen, meg mért van az hogy "kitüremkedik"?tényleg olyan mint ha hályas lenne, vagy már a belei is olyan izmosak hogy nem férnek el a helyükön és már jönnek egyre kijebb?:DDDD
  • Magnumrolcsi
    #2496
    Fél gyógyszertár van benne + pár táplálék kiegészítő cég terméke. :)
  • bens
    #2495
    1. bmeg Te
    2. fáj az igazság?
  • Brolly
    #2494
    jah meg ti ha szoktatok zenét halgatni, akkor mit.konkrétan számcímeket.
  • Brolly
    #2493
    Hali
    a vitaminok(vitamin tableták)miben segítenek?konkrétan a gyúrás miatt szeded őket?és mit?
  • CeeZee
    #2492
    Mert sztem első a kaja, aztán tápkieg. Abból is én fehérjét nyomok meg vitamint. A többi sztem nem olyan fontos, legalábbis az én szemszögemből. Egyébként milyen tápkiegre gondoltál? Csak mert ez elég tág fogalom.
  • vg
    #2491
    Mindent szoktam, sok húst, kevés nasit. :))) 180/90 vagyok, de nem akarok egyenlőre tömegelni többet.
  • CeeZee
    #2490
    Előbb mondd el mit szoktál enni, mennyit, hány kiló vagy...
  • vg
    #2489
    Hagyd a picsába, nem ér annyit! Inkább mondj nekem valami jó táplálék kiegészítőt!!!
  • CeeZee
    #2488
    Lassan, de biztosan.:) Én is így látom.
  • CeeZee
    #2487
    Te bmeg mást nem is tucc mondani. Ha legközelebb eszedbe jut hogy írni kéne ebbe a topicba, akkor arra kérlek, hogy ülj le és várd meg amíg elmúlik. Ha utálod a sportot akkor nem kötelező ide bejönni.
  • bens
    #2486
    koxal
    sok koxal