33477
12316971501353788406.png
  • 0Fritz
    #33437
    Konkrét gyakorlatot nehéz így javasolni, mivel neked kell érezned, hogy melyik válik be neked és hogyan bírja a derekad.
    Vannak olyan gyakorlatok, amiket én sem csinálok, mert már túlságosan kényelmetlenek számomra.
    Kezdj el tolódzkodni és húzódzkodni hetente egyszer (mindegy, hogy mennyi megy bele).
    A derekad miatt a guggolás nem javasolt, de sajnos azt semmi más nem helyettesíti. Még megpróbálhatod a kitörést és a sissy guggolást.
    Amennyiben lehet, csinálj több szabad súlyzós gyakorlatot, mint gépit.
    A szuperszettek párosítását (úgy, mint a gyakorlatokat) csinálhatod felváltva is, pl.: bicepsz-tricepsz és mell-hát, majd hát-bicepsz és mell-tricepsz.
    A vállat beteheted a lábedzéshez, de egy jó válledzés után másnap ne akarj keményen mellezni, vagy hátazni. A hasat csinálhatod az aerob edzésnél.
    Kezdő/haladó edzésnél egy órába belefér a két szuperszett. Egyébként onnan tudod, hogy kész az edzés és jól csináltad, hogy elfáradtál és nem kellett hozzá egy fél nap. :)
  • Since
    #33436
    Szia Fritz,

    Esetleg van valami tanacsod egy kezdo - halado szuperszett edzesre? Igazabol a gyakorlatok erdekelnenek viszont a derekamat kimelni szeretnem. Gondolom a kovetkezo izomparositas lenne a megfelelo : bicepsz - tricepsz, mell - hat, esetleg labat teljesen kulon illetve meg a vall az erdekes lehet, mellette meg neha egy kis lepocsozes (kardio) vagy laza kocogas futopadon (aerob) viszont ezt termeszetesen teljesen kulon vennem a sulyzos edzesektol es hagynek 6-8 ora pihenot az edzestipusok kozott, vagy masnap csinalnam... Mennyi ido lenne egy edzes alkalmaval a szuperszett edzes (ket izomcsoport)? Gondolom az egy oraba belefer, tovabb nem is birnam valoszinu :)

    Koszonom valaszod
  • 0Fritz
    #33435
    182 centisként biztos nem a 82 kilót céloznám meg, mivel ez úgy egy komolyabb edzés nélküli átlag fizikumnak felel meg. Vagy csupán a lapos kockahas a cél? :)
    Mivel a súly egy dolog, a lényeg pedig maga az alkat (Amikor izmosodsz, akkor „hízol” is, mivel az izom nehezebb a zsírnál), ezért a kérdést más irányból közelíteném meg a helyedben. Mivel elmondásod szerint a fogyás nem nagyon megy, ezért inkább próbálj meg több izmot felszedni és ezáltal javítani az arányokon. Csinálj szuperszetteket és megfelelő bemelegítés után végezz néhány alacsonyabb ismétlésszámú (6-8) sorozatot is nehéz súlyokkal.
    A heti egy pihenőnap hosszútávon nem kifizetődő (nekem 2 hónap után már érezhetően voltak emiatt gondjaim), ezért időnként iktass be egy-egy, akár véletlenszerű pihenőnapot. A több súlyzós edzés nem feltétlenül jelent jobb eredményt.
    Most nézem, azért egy izomcsoportra 1 óra edzés már komoly, főleg úgy, hogy csak egy pihenőnapod van. Így látatlanban szerintem túledzed magad és ez is gátolhatja a megfelelő eredmény elérését. Próbálj az adott izomcsoportra csak két gyakorlatot csinálni, de azt alaposan és nem kell egy óráig tartania. Az edzés intenzitása legyen fordítottan arányban az edzésnapok számával. Ne a versenyzők edzésmódszereit kövesd, mert az egy teljesen másik szint.

    A legjobb zsírégető a kis intenzitású, monoton, hosszútávú mozgás.
    Hacsak azóta nincs egy új trend. :)
  • adam46
    #33434
    Ha van lépcsőző, akkor szerintem inkább csinálj intervallum kardió edzést lépcsőzőn. Szerintem legjobb.
  • Since
    #33433
    Koszonom a valaszodat Fritz. Az az igazsag hogy nagyon lassu a fejlodes, igaz mar 37 eves vagyok. Par eve abba kellett hogy hagyjam az edzest derekproblema miatt de fel eve elkezdtem ujbol es nem mennek le a kilok. 182cm magas vagyok es 87 kg. Feherje illetve kaja rendben van, mellette szedek glutamint illetve edzes kozben bcaat iszogatok. Egy nap pihenom van, es egy izomcsoportra szoktam edzeni kb 1 orat. A heten 2x vagy 3x megyek futopadozni (laza kocogas) de ugazabol nem megy le semmi :) Tesztoszteron fokozorol megbazt hallottam hogy felgyorsitja az anyagcseret es a regenaroladasi idot. Zsiregeto szinte semmit nem hadznalt, es ez mar a 4. honapom hogy szedem... Esetleg valami jo tanacs? Olyan 82 kgra szeretnek lefogyni.
  • 0Fritz
    #33432
    Semmi bajod nem lesz attól, hogy együtt szeded, de:
    A boltban kapható tesztoszteron fokozókból is többféle létezik és nem feltétlenül van rá szüksége mindenkinek. A hatása sem eget rengető, mivel ezek „csak” stimulálják, serkentik a természetes tesztoszterontermelést. Akinek alapból magas a tesztoszteronszintje, az még kevésbé fog érezni bármiféle változást.
    A zsírégetőt a helyedben elhagynám, mivel ha létezne hatékony zsírégető, akkor már mindenki szálkás lenne. Mondjuk arra tökéletes, hogy a regenerációs időszak alatt is pörgesse a tested/szíved és még véletlenül se tudd rendesen kipihenni magad.
    Ha nagyon költeni akarsz valamire, akkor inkább próbáld ki a különböző kreatinokat, hogy számodra melyik a jobb. A tesztoszteron fokozót is kipróbálhatod ha szeretnéd, de nem ez az elsődleges táplálékkiegészítő.
  • adam46
    #33431
    Szvsz minden tesztoszteron fokozó egy nagy kamu.
  • Since
    #33430
    Sziasztok! Velemenyeteket szeretnem kikerni hogy zsiregeto melle lehet-e szedni tesztoszteron fokozot (natur bio) vagy abszolut nem ajanlott es mellekhatasok is fellephetnek a legrosszabb esetben? Koszonom valaszotokat!
    Utoljára szerkesztette: Since, 2019.07.17. 19:11:39
  • Glutamin
    #33429
    En tovabbra is hallgatom, bar ritkabban csinalnak radiot. Bunny frusztracioja valami egeszen mas teruletrol johet, mert ahogy a semmibol felepitette ezt a bb-tv, radio, edzoterem vonalat es ebbol meg tud elni az minden csak nem a panaszkodasra valo dolog.
  • Stockbauer33 #33428
  • DarkHorSe
    #33427
    Szerintem megerdemelten, phil véééégre kiszopott, szar mr o volt eddig is
  • adam46
    #33426
    Shawn Rhoden Mr. Olimpia lett!
  • Stockbauer33 #33425
  • Stockbauer33 #33424
    Molnár Peti - PCA America előtt,lazít még egy kicsit.


  • Roger6
    #33423
    Eleve nem értem,hogy a turmix után miért vársz 2 órát a kajával? Edzés után turmix egyből, edzés után 40 perccel meg szilárd kaja. Szóval ha 8-kor turmix, akkor 9-kor mehet a csirkerizs. Az máris nem este 11. Meg tudom, hogy sokan erőltetik ezt a gyorsan visszatöltjük a glikogénraktárat, ezért edzés utáni turmixba megy a CH, de én azt sem javasolnám, ha hízékony vagy.

    Nyilván mindenki maga tudja, de a lenmagolaj tele van kalóriával, szóval ha hízékony vagy, annak a fogyasztását előbbi időpontra tenném, nem este 10-11-re.
  • shaba23 #33422
    Kis tanács kéne a kajához :)
    Napi 7 étkezésre van felosztva a kalóriabevitelem, de eddig du.5-kor volt az edzés 6-ig, így 6-kor turmix, 7-kor "csirkerizs", 10kor zero protein, meg lenmagolaj.

    Most ez megborult, mivel mától csak 7re tudok edzeni járni, így 8kor turmix, és itt jönne a kérdés, hogy mennyire jó az nekem, ha este 11kor eszem a szilárd kaját? 8kor már így is bemegy egy nagyobb mennyiségű CH a protein mellé a turmixban, ráadásul hízékony vagyok.
  • DarkHorSe
    #33421
  • DarkHorSe
    #33420


    old school shit
  • Stockbauer33 #33419
  • DarkHorSe
    #33418
    Igen, nagyon birom ezt a csavot. Egyik szemelyesen kedvencem, rogton Lee utan :D
  • Roger6
    #33417
    Aki képes kicsit tovább is gondolkodni, minthogy "hát ez koxol", annak:

  • DarkHorSe
    #33416
    Szerintem csak azt vedd meg :D
  • Sippie
    #33415
    azt is néztem mellé, fekvenyomáshoz, guggoláshoz stb :D
  • DarkHorSe
    #33414
    Hülyeség, inkább vegyél egy erőkeretet. Azzal az alapgyakorlatokat siman meg tudod csinalni, nem profi szinten meg az bőven elég.
  • Sippie
    #33413
    Sziasztok!

    Egy ilyen gépnek lehet értelme szerintetek, ha az ember nem profi szinten akarja nyomni? Vagy valószínűleg idétlen a kialakítás és nem olyan jó egy kombinált gép?
    Köszi!
  • Stockbauer33 #33412
  • DarkHorSe
    #33411


    az ifju flexatron :D
  • DarkHorSe
    #33410
  • DarkHorSe
    #33409
    Annak mindig van ertelme, csinald csak. Mindegy hogy edzel, gyorsabban regeneralodsz, erosebb leszel tole.
    sok sikert
  • shaba23 #33408
    Sziasztok. Valakinek van tapasztalata, hogy saját testsúlyos edzésnél (van benne valamennyi súlyzós is) lehet-e értelme a kreatin kúrának?
  • Stockbauer33 #33407
  • DarkHorSe
    #33406
    rip Polyak Istvan
  • Roger6
    #33405
    "Namármost felvetődik pár kérdés: pl kinek mi a klasszikus ugye." - mivel én a válaszadó vagyok, nem a kérdező, így nyilván nem írom le, mi a klasszikus számomra.

    A másik, hogy nem "újdonságot" mond, a videóban annyi hangzik el: "nagyon sokat gondolkodtam azon..." Tehát eszébe sincs eladni neked, mint valami spanyol viaszt, hanem azt mondta, hogy ő ezt a gyakorlatot alkalmazza rá.

    Ez nem egykezes stílus vazzeg, ez egyetlen gyakorlat, ami specifikusan az adott izom egy bizonyos részére hat, szóval ihatod a kávédat nyugodtan
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2018.03.24. 15:59:49
  • Retsu
    #33404
    Hali újra! Namármost felvetődik pár kérdés: pl kinek mi a klasszikus ugye. Másik dolog, hogy ez nem az első eset amikor valahonnan(esetleg a még ésszerűen edző "plebs"től) átvesznek, reklámoznak gyakorlatokat és módszereket nagyjaink... Konkrétan pl. mikor én itt az EGYkezes stílust írtam, a többség hülyének nézett. És lám, Péter most feltalált 1 "újdonság"ot... mondom ezt úgy, hogy személy szerint a békesség híve vagyok, nade ilyenkor nem kell kávé az embernek.
  • Roger6
    #33403
    Bocs, de az edzéstervhez nem tudok mit hozzászólni, vagyis negatívat nem akarok. Én a hagyományos, klasszikus edzésmódszerekben hiszek, ettől ez még lehet persze jó.

    Érdekes gyakorlat:
  • norb1704
    #33402
    Sziasztok!

    Ráakadtam erre a számomra kecsegtető programra és következő héttől el is kezdeném.
    Ti mit gondoltok róla? Esetleg valaki próbálta már?

    https://gdmuscleplanet.hu/article/a-phul-program

    Üdv
  • adam46
    #33401
    :D Lehet van némi frusztrációja, de ez a felfogás, hogy minden szar, mindenki köcsög, csak én vagyok helikopter... :D
  • DarkHorSe
    #33400
    Hat ha enis szet koxolnam az agyam, aztan a vegen ugy nezneki ki mint egy rakas szar, lehet enis utalnam az eletet.
    Foleg ha ebbol kene cserebe megelnem :D
  • adam46
    #33399
    Szoktátok hallgatni a BB radiót? Előző hetit végighallgattam, de a maiban már annyira sok volt Bunny fászsága, hogy kinyomtam a picsába. Ennek az embernek minden szar, mindenki egy fasz, agyrém. :D
  • DarkHorSe
    #33398
    En azokat is bezaratnam akik szedik ezeket a szarokat, feketekereskedelem elosegitese.