27
Nem lehet tuningolni, tudom. Mi az akadája ( BE6 -os + win2k pro )?
  • Laci
    #27
    celeron 400? Jajj dde gagyi!:)
  • TIBI
    #26
    nem tom nekem is c 400-am vanés azt sem lehet tuningolni.Hiába állítom át a frekvenciát nem ír ki többet akkor sem.
  • Pheel
    #25
    Szorzót NEM lehet állítani EGYÁLTALÁN az ilyen prociban. Értsétek már meg végre!
  • Dikkma
    #23
    Én briós leszek, nem villany... Sid a villany.
    Amúgy a 566-osok lazán mennek ( most már ) 100-as, vagy még magasabb fsb-vel.
  • nyunyu
    #22
    leendo villanymernok: leszel te meg az se... 1. ev az konnyu :-)
  • Gab
    #21
    Az 566 -os nekem eddig természetes volt, viszont a 400 -asról nem hallottam olyat, hogy húzni lehetett volna ( na, ennyit a hozzáértő havarjaimról ;-) ). Amúgy következő infók ->
    * Win2k + 500 + 5* -ös szorzó :-)
    * Win98 + 500 + 5* -ös szorzó :-(
    Izgi, minden esetre visszaraktam és úgy ment tovább. Nahh.. ennyi. A hűtő meg egy jó öklömnyi nagyságú vas, úgyhogy gondolom ell lesz vele ;-) már a 3. 128 -as memsit se bírtam berakni mellé ;-).
  • Sid
    #20
    Dikkma : Majd ha eljutok odáig, hogy IC-k ből összerakok egy Pentium XX-et, akkor majd tudni fogom, hogy nem lehet állitani a szorzót. :)
    Kettőnk közül nem én foglalkoztam folyamatosan a procikkal.

    A szobatársam 566-osa elmegy 850-en, ehhez mit szólsz? Felnyomja százra az alapfrekit aztá nyomás :)

    Szóval nálunk még digitális technikából nem volt tananyag a celeron, majd csak az intel 8085-ös lesz. Ha majd vesszük a celeront, akkor szólok jó? :)
  • Dikkma
    #19
    Sid, ahogy te mondanád, egy leendő VILLANYmérnöknek illene tudnia, hogy a szorzót nem lehet állítani :) Illetve lehet, csak semmi változás nincsen. A legutolsó Intel proci a PII-es volt, amiben lehetett állítani ( abban is csak a régi mag ) Celeronban meg soha nem is lehetett.
    Gab: figyu egy procinak nem fontos, hogy hány MHz-en megy, ha hideg... ha jó a hűtésed, akkor lehet, hogy 500-on hidegebb, mint másnak sima hűtéssel 400-on. Ha 500-on stabil, az azt jelenti, hogy a proci bírja az 500-at, és nem is melegszik túl. Ha nyáron esetleg fagyásokkal hálálja meg neked a gondoskodást, akkor a melegedés lesz a gond, ez esetben kell egy jobb hűtés. Ha most erőforrás-igényesebb programok közben lefagy, vagy kilép, akkor lehet a melegedés is a gond, vagy az, hogy a nagyobb frekvencia miatt nagyobb feszültségre van szüksége a processzornak, ekkor - ha a hűtés megfelelő - lehet emelni egy kicsit a core feszültséget. Namostmennemkell
  • Tomcat
    #17
    Nos, én se vagyok egy nagy overclocker, de néha meg kell húzni egy picit :)
    Én úgy tudom, hogy a Celeronokon a szorzók nem állíthatók: látszólag igen, de nincs hatásuk. Pl.: Múltkor 500MHz re volt szükségem egy DVD rip miatt, s megyek átrakom 83-ra, de a szorzó 7 volt Soft Menu II szerint, de ugyebár csak 6 igaziból, hisz 83-on 500MHz el megy...
  • Gab
    #16
    Nahh.. 83 -on pöpec. Jelenleg 500 MHz -en van.
    Egyéb kérdések ( a CPU nem a válfajom sajna ):
    * Meddig lehet húzni ( szorzó állítható a SOFT MENU II -ben! ): Hz, szorzó ( Sid: 4,5 a max? ), stb.
    * Meddig bírja ki a húzást -> mármint egy nap után azt mondja, hogy melegem van aztán annyi vagy sem + mekkoránál?

    Tomcat+Sid: Tank veri a macskát :-)

    UI: Tomcat: a nem állítást arra érted, hogy annál ne állítsam másabbra? Vagy csak szivattad Sid -et?
  • Gab
    #15
    Sid+Tomcat -> köszi, próbálkozom, aztán írok ide, hogy mi van.
  • Tomcat
    #14
    Ja, s ne feljsd el letiltani a Speed Error Hold-ot. Ezt szintén a User Definied részlegben találod. Ha nem kapcsolod ki, soha az életben nem fog gyorsabban menni, mint 400. Ha letiltod, minden OK lesz.

    Sid: szorzót Celeronnál nem lehet állítani...
  • Sid
    #13
    Jobbanmodva a szorzó marad 6szoroson.
    De ha az én alaplapomon müxik, akkor mindenhol máshol is menni fog.
    "Softmenu II"-d van?
    Mert azzal nekem megy. A szorzót nem tudom, hogy kell állitani.
  • Sid
    #12
    Ne szivassál már, nem 100 mhz-re kell állitani, hanem 75-re, vagy 83-ra. Bemész a szoftmenübe, asszondod a gápnek hogy te akarod a dolgokat beállitani(manual,custom,....) A szorzót hagyod 4.5-ön, csak a 66mhz-et veszed feljebb.
  • Gab
    #11
    Sid: a 66, 100 cuccost hülyeség -> mármint kipróbáltam. Kérdés mindenkihez -> ha a softmenüben berakom felhasználó általiba, akkor lehet ott valamit tuningolni?
  • Sid
    #10
    Nem is a szorzót kell állitani :)
    Azt én sem tudom, hanem az alapfekit. A softmenüben.
  • Dikkma
    #8
    A 400-asok nagyon ingadoznak minőségileg, ahogyan mástól hallom, van 560 körül is stabil, és 450 -en is instabil darab.
  • Tomcat
    #6
    FASA? Nem is mondtad eddig... Mindenesetre elég érdekes egy darab. Mintha levágtak volna egy normál lapból egy szeletet! :)

    Mindenesetre BH6 Rev.2 -ben gond nélkűl megy 500-on...
  • Dikkma
    #5
    FASA... hehe... :-)
  • Gab
    #4
    Sid + tommer: a bajom az, hogy ha át akarom egy kicsit is tuningolni a MHz -et, akkor a gép nem reagál ( jobb esetben ). Tehát próbálgattam. Az alaplap soft menüs, nem jumperos. A szorzót hiába állítgatom dettó. További javaslat?
  • Sid
    #3
    Nekem is 400-asom van, FASA alaplappal de simán megy 500-on(83MHz alaplapi freq).
  • Gab
    #1
    Ami engem érdekelne itt, az infó a fenti kérdése. Érdekel minden válasz és az is, ha a témában van ajánlott magyar vagy anhol nyelvű linketek. A segítségeteket előre is köszönöm.

    UI: a Celeron 400 -ast nem lehet húzni. Vagy másnak van más infója?