103
Hol??? Mivel???
  • beneizs
    #63
    Többet segítettél a webfordító szótárral nem is tudtam hohy ilyen létezik.
    NAGYON köszi!
  • Dj Faustus #62
    "Nem találtam semmit mert minden angolul van"
    A számítástechnika nyelve az angol.
    Pláne ha az ember olyan területen akarja használni (programozás, weboldalkészítés), ahol a jobb leírások, anyagok angolul vannak.
    A Google első (nem a fizetett) találata egy ingyenes, adminisztrációs felületű képeslapküldő szkriptet ajánl: Sendcard

    Egyébként pedig tessék szótárt használni:

  • beneizs
    #61
    Nem találtam semmit mert minden angolul van, de ha tudtok ilyen oldalt írjátok meg köszi.
  • Dj Faustus #60
    A Google segít.
    Zenét meg ne ajánlj fel, nem warez fórum ez.
    Ja, és egy kérdést, egy topikba elég feltenni.
  • beneizs
    #59
    Szasztok lenne egy nehéz kérdésem.
    Szerettem volna az oldalamra egy képeslapküldő php-t de ilyet nem találok sehol
    ha valaki segítene azt ezerszer megköszönném , akár valamilyen zenét is adnék érte.
  • Tsippsy2
    #58
    Hú lenne egy nagy gondom.
    Csináltam egy nagyon szép oldalt! Amit "Calibri" betűtípussal vérteztem fel. Na most az én gépemen nagyon szépen visszajött, de mikor az egyik barátomnál is megnéztük, csúnya Times New Roman betűtípusban jött elő. Persze rájöttem, hogy aki nem rendelkezik ezzel a betűtípusal az nem tudja megjeleníteni, de nem lehet valahogy mondjuk FTP-re feltenni és párosítani az oldalhoz az új betűtípust, hogy amikor betölti az oldalt olyan betűvel jelenjen meg?
  • Dj Faustus #57
    Nézz szét itt:
  • geri777
    #56
    Mejik a leg jobb szolgáltato ami
    1. Gyors ( nagy tárhely )
    2.Reklám mentes
    3.com végzödésü például www.valami.szolgáltato.com
    Valaki adna nekem pár linket ja és FTP server e legyen a 3 pont a leg fontosabb köszönöm ja meg hogy ingyenes !
  • geridoss
    #55
    thx
  • Vorpal
    #54
    segítene valaki nekem elmagyarázni hogy hogyan kell weblapra feltötleni mindenféle cuccokat?:)

    [i]csá! pls vki magyarázza el h kell honlapot csinálni, fontos lenne! előre is thx[/]

    - neki lehet állni
  • geridoss
    #53
    hy all
    segítene valaki nekem elmagyarázni hogy hogyan kell weblapra feltötleni mindenféle cuccokat?:)
    vagy tudtok egy magyar nyelvű weblapkészítő progit??
    valaki help
  • Dj Faustus #52
    0. megoldás: G-Portál/IM-Space/MySpace/privi.hu - ha nem akarsz vele vacakolni és gyorsan akarsz egyszerű weboldalakat csinálni.

    1. megoldás: beszerzel egy ingyenes CMS-t (Content Managment System/tartalomkezelő rendszer), "feltelepíted" (a letöltött csomagolt állományt kicsomagolod, felmásolod a webtárhelyre [pl. Total Commanderrel], stb...), és feltöltöd tartalommal. Előnye, hogy nem igényel különösebb szaktudást, de PHP-t/MySQL-t kezelni képes webszervert igényel (a magyar ingyenes webtárhelyek többsége ilyen).
    Ilyen CMS-ek:
    * furl=http://drupal.hu/]Drupal[/url]
    * Joomla
    * PHP-Nuke
    * e107
    * Xaraya
    * További CMS-ek
    A telepítés/beállítás megtalálható az előbb közölt weboldalakon.

    2. megoldás: beszerzel egy grafikus honlapszerkesztőt. Ilyen program például a NVU, a Microsoft Frontpage (Microsoft Office Professional csomagban megtalálható), a Macromedia Dreamweaver.
    Ezzel mint egy szövegszerkesztővel megcsinálod a honlapot, majd feltöltöd az ingyenes tárhelyre. Ezeknek a programoknak a hátránya, hogy ha profibb dolgot szeretnél csinálni, akkor nem biztos, hogy megfelelő kódot nyújtanak - így előbb-utóbb rá leszel kényszerítve a különböző webes nyelvek megtanulására.

    3. megoldás: Megtanulod a különböző webes nyelveket: (X)HTML, CSS, Javascript, majd esetleg egy kis PHP/ASP/Perl/Python/Ruby, AJAX, DOM, Flash...
    Itt megadtam egy rakat oldalt, amit érdemes böngészni.
  • tomee14
    #51
    csá! pls vki magyarázza el h kell honlapot csinálni, fontos lenne! előre is thx
  • kuks
    #50
    Hali!
    Ha leszedek egy fórumprogit azt hogy tudom beleépíteni?
  • Dj Faustus #49
    Egyszer
    Kétszer
    Nézz szét itt
  • kuks
    #48
    Hali!
    Honnan lehet letölteni ingyen fórumot (program) és hogyan lehet beépíteni a saját weblapomra?
  • Dj Faustus #47
    Ha regisztráltatni is akarsz Javascript nem elég (mellesleg nagyobb a biztonsági kockázat is, hisz a forráskódhoz bárki hozzáférhet) - szerveroldali nyelv kell. Ingyenes webtárhelyeken a PHP az elterjedt - PHP-s beléptetőszkripteket itt és itt találhatsz.
  • arsene
    #46
    ezt el lehet készíteni JavaScript-ekkel is, PHP-vel is. natur HTML nem elég.
    utána tudsz nézni alábbi két címen:
    - JavaScript
    - mindenféle script
  • kuks
    #45
    Hali!
    Lenne egy kérdésem: most csinálok egy honlapot és le szeretném védeni jelszóval, és lehessen rá regisztrálni és bejelentkezni is. A segítséget előre is köszönöm!
  • nesto
    #44
    birom az ilyen kis lámákat,bejönnek kérni segitséget és máris ordibálnak...
  • Dj Faustus #43
    Mire ez a hangnem, kérem tisztelettel!
    Az e107 CMS (Content Managment System - tartalomkezelő rendszer; PHP szerkesztő például a Zend Studio). Biztos vannak sablonállományai ahol módosíthatod a megjeleníthető kódot, és beillesztheted a megfelelő lejátszót.
    De még ennél sokkal könnyebb helyzeted, ugyanis létezik e107-hez zene- és videólejátszó plugin (ami szinte ugyanaz, mint az általam emlegetett flash-es megoldások). A magyar hivatalos oldalról elérhető egy rakat:
    * 0.6xx-es ISO verzióhoz.
    * 0.7 UTF8-as verzióhoz
  • Sam16
    #42
    De az e107 PHP szerkesztő nem fogod fel?
  • Dj Faustus #41
    #36-os hozzászólásom -> Weblapba építhető zenegépek topik ->
    * Flashamp - Flash-ben készült, HTML-be ágyazható lejátszó
    * XSPF Web Music Player - ugyancsak Flash-ben, ugyancsak HTML-be ágyazható.
    * dbCanvas Mp3 Player - ua.
  • Sam16
    #40
    igen csak az a baj hogy az HTML ha megnézted volna
  • Dj Faustus #39
    #36-os hozzászólásomban a 2. sorban találhatsz kész alkalmazásokat, amiket már megírtak, és csak be kell illeszteni a honlap kódjába...
  • Sam16
    #38
    hi valaki tudna nekem egy http://www.devnet.hu/flash/tutorials/sound/sound-hatter/sound-hatter-1.php?frm_id=110
    ilyen hatterzene lejaccót csinálni hálás lennék.
    plz help me!!!
  • nesto
    #37
    egyik ismerősömnek évek óra működik az atw-n oldala, és kizárólag tárhelyként szolgál,de lese tojják.Na én már táblázatot megtudtam csinálni, szineztem is, csak azt nemtudom hogy ha total c-vel feltöltök egy számot a weblapra akkor az mértnem jelenik meg a betöltésnél
  • Dj Faustus #36
    Itt találhatsz egy leírást arról, hogy csinálhatsz Flash-ben zenelejátszót.
    Itt találhatsz Flash-ben készített zenelejátszókat.
    Itt pedig olvasd el a #3375-ös hozzászólásom 5. pontját.
  • Dj Faustus #35
    Az oldal törlésére is láttam már példát - bár ez mint említetted nem jellemző. De ha egy jogvédő páros ujjú patás állat beindul, bármi elképzelhető.
  • EvilDevil
    #34
    az ATW-nél csak azokat a Honlapokat törlik, amiről tisztán látszik , hogy csak tárhelyként szolgálnak (a feltételekben le van írva hogy kizárólag tárhelyként nem használható )

    Ha normálisan meg van csinálva az oldal, kezdőlappal, tartalommal akkor tutira nem törlik...
  • Sam16
    #33
    hi lenne egy nagy kérdésem van za e107 és háttérzene menü kéne.
    tud valaki erröl valamit is?
  • Dj Faustus #32
    Szerzői jogvédelem alatt álló művet, a szerző írásos engedélye nélkűl nem szabad honlapra felrakni. Jobb esetben csak törlik a zenét tartalmazó állományt, roszabb esetben az oldalt, még rosszabb esetben... Több információt találhatsz az Artisjus oldalán.

  • nesto
    #31
    ja és nekem egyenlőre elég lenne egy egyszerü szines táblázat megjelenítése az oldalamon, ahol eflvannak helyezve a zenék.A többi szépitkezést nyárra tartogatom, ugyanis most nincs olyan sok időm.Szóval keresgélek, ezt a táblázatos dolgot meg majdcsak megtalálom.Köszi mindent!
  • nesto
    #30
    ennél az extra.hu-nál irja hogy tilos az mp3- feltöltése, szerintetek azt beis kell tartani? ugyanis én épp ezért akarok oldalt létrehozni...
  • nesto
    #29
    köszi szépen
  • Dj Faustus #28
    1. Megcsinálhatod Word-del is, de akkor egyrészt sok felesleges kódot kapsz a weboldalad kódjába, másrészt nehéz lesz átszerkeszteni, ha nincs Word a közelben.
    2. Megcsinálhatod grafikus webszerksztő programokkal (NVU, Frontpage, Dreamweaver,... - ezeket hívják WYSIWYG: What You See Is What You Get: amit látsz azt kapod - szerkesztőknek). Ebben az esetben már nehezebb dolgod lesz (meg kell tanulni a program kezelését, ami nem annyira nehéz, de azért el lehet vele bajlódni), de egy kicsivel jobb "honlapocskát" kaphatsz.
    3. A profi megoldás az, hogy megtanulod a HTML, CSS, Javascript (esetleg még valamilyen szerveroldali nyelvet, például PHP-t). Ez kemény dolog, de ha jól megtanulod, és helyesen alkalmazod, akkor tényleg jó honlapokat készíthetsz.
    Ebben a fórumban találsz egy csomó linket HTML/CSS/Javascript-hez (#7, #8,#9).

    Vagy csinálhatsz egyet a GPortál-on (a minőségét nem részletezem...), vagy az IM-Space-en (ugyancsak nem részletezem az itt készűlt lapok minőségét).

    Vagy letöltesz egy ingyenes CMS-t (Content Managment System - tartalomkezelő-rendszer), és egy PHP-t/(MySQL-t) támogató webtárhelyre feltelepíted. Ilyenek például:
    * Joomla
    * Drupal
    * e107
    * Php-Nuke
    Ehhez nem kell annyira a HTML/CSS/... nyelvek ismerete, és könnyen csinálhatsz oldalt, de szükséged lesz PHP-t (MySQL-t) futtatni képes webtárhelyre. Ezt a mai ingyenes szolgáltatók többége már támogatja.
  • Tomicsek
    #27
    Ez. jobb. 1GB tárhely, és nem törölnek mindenért mint az atw-nél. Az nem baj, hogy regeltél hadd legyen az is.
  • nesto
    #26
    k9öszi szépen. regisztráltam az atw.hu-n, tudsz róla valamit? hülyefejjel egyböl regeltem, nemtudod hogy pl hány napon belül törlik hogyha nemjelentkezek be?
  • Tomicsek
    #25
    Itt és itt.
  • nesto
    #24
    hi all, valaki tudna nekem segiteni, elkészíteni egy weblapot? alul aztirják hogy world-be lehet, és érdemes? vagy az nagyon csira? please help