310
Saját weboldalaink URL-jét megoszthatjuk egymással ITT
  • Instict
    #188
    Harder! te vállalsz php munkát?
  • Instict
    #187
    cSuwwi: mivel jobb egy notepad, mint a dw Code nézetben való szerkesztője?
  • Harder
    #186
    Általában mindegyik ugyanúgy müködik:
    1.) kicsomagolod
    2.) megkeresed a config fájlt, abban módosítod amit kell (elérési útvonal, ha van admin név/jelszó mi legyen, SQL adatbázishoz név/jelszó - már persze ha sql-es a cucc)
    3.) feltöltöd a fájlokat a szerverre

    persze van ami ettől eltér, de az esetek kb 90%-ra szerintem működik.
  • Harder
    #185
    Bár a tartalmat nem én "terveztem" vagy tettem fel, de ebben teljesen egyetértek azzal ahogy root megoldotta: fenének sem kell a szokásos "Szia látogató" típusú köszöntés meg ilyesmi, azon kívül hogy semmi értelme nem lenne, nem is szokás már kitenni. Nem kell oda kisregény, nem erről szól a lap.
    1 célja van: a látogató könnyen és gyorsan tudjon regisztrálni, vagy már meglévő accountját módosítani stb..
    Erre meg tökéletesen megfelel a kezdőlap :)
  • The Garrett
    #184
    köszi körülnézek és meglátjuk melyiket tudom megvalósítani ;)
  • Harder
    #183
    Attól függ, hogy azokat a hírboxokat hogy akarod hírrel megtölteni?
    Ha neked az jó, hogy DW-ben mindig beleírod a hírt, majd feltöltöd ezt az 1db módosított fájlt, akkor bőven elég a HTML.
    Ha webes admin felületről akarod frissíteni, akkor viszont PHP inkább.

    Ha a PHP-s megoldást választod, akkor "php news script" néven érdemes rákeresni, baromi sok free scipt van ilyen témában, jól kommentezett install útmutatókkal.
    vagy nézz szét itt (jelenleg 229db news script van a lapon, nagyrésze free):
    http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/News_Publishing/index.html
  • cSuwwi
    #182
    mióta megismertem szerintem is... ;) jó a menü az megvan oldalt, csak semmi welcome szöveg vagy hasonló nincs. :(
  • cSuwwi
    #181
    Mit takar az a hírboxokat elhelyezni?
  • Harder
    #180
    hm? hisz a főoldalon van a komplett regisztrációs űrlap plusz alul a szöveg.. :)
    Amúgy én is szeretem, szvsz a legjobb free szerver! :)
  • cSuwwi
    #179
    Igazából szvsz kezdőknek elég egy frontpage (express) is. A dreamweaver nekem elsőre kicsit bonyolult volt a frontpage után, de ez az a program, amit valóban professzionális webszerkesztésre készítettek. Szerencsére az mx sorozat már kiheverte a gyerekkori betegségeket. Az mx 2002 meg egyenesen jól sikerült :)
  • The Garrett
    #178
    Nah pont ilyen témájú kérdésem lenne:
    Elkezdtem csinálni 1 honlapot csak így just for fun ;)
    leszedtem 1 dreamweaver MX et. HTML hez annyit értek kb, mint amit suliba megtanultunk (notepaddal honlapszerkesztés szal kb semmit, ezért nagy segítség a design funkció.
    Nos lényegre térve a következőre lenne szükségem. HA pl szeretnék az egyik frameben pl a középsőben hír -boxokat elhelyezni, azt csak PHP val lehet megcsinálni normálisan, vagy van erre v.mi kész séma amibe be lehet "helyettesíteni a saját dolgaimat, és egyszerűen felpakolni?
    Na ha van akkor adjatok valami linket hol indulhatok neki :)
    Szerintem egyszerűbb, mint hirtelen megtanulni php ul ;)
  • cSuwwi
    #177
    Csak mert így elsőre kicsit igénytelennek tűnik. Főleg, hogy a főoldalon nincs egy árva betű sem...
    Ennek ellenére és szeretem :)
  • Harder
    #176
    Nem is rád gondoltam, ne vedd magadra :)

    srv.hu: ezt root-tól kell megkérdezned, mert a szétvágást és theme-vé összeállítást már ő csinálta, így ezt a betűtípust is ő állította be. Valszeg neki így tetszik ;)
  • cSuwwi
    #175
    Ha figyelmesen elolvastad a hozzászólásokat, akkor és is ezt mondtam, csak máshogy fogalmazva. Én azokat utálom, akik teszem azt egy phpnuke-al csinálnak egy oldalt, aztán jönnek a dumájukkal, hogy ilyen meg olyan spílerek designban, meg programozásban...

    És egy kérdés, az srv.hu főoldalán komoly ez a times betűtípus, meg semmi kidolgozás, vagy csak nekem jön le így? Amúgy üdvözlöm a reklámmentességet ismét! :)
  • Harder
    #174
    Szerintem a kreativitás nagyon fontos a honlapkészítésnél, igaz több oldalról is meg lehet közelíteni a dolgot. Van akinek a kreativitás azt jelenti, hogy 2 napot dolgozik/kódol csak azért, hogy egy adott programozási feladatot a megszokottól eltérő módon, esetleg jobban/szebben oldjon meg stb.. ehhez kell kreativitás.
    A másik típusú embernek a kreativitás azt jelenti, hogy grafikailag szebb, látványosabb művet készítsen - neki az a fontos. Ő nem biztos hogy napokig/hetekig/hónapokig fogja alakítgatni a forrást, de nem is célja. Ehhez a típusú honlapkészítéshez is kell kreativitás.

    A legjobb az, mikor vki mind a 2 területen kiemelkedőt tud nyújtani, de szerintem ez igen ritka. Szvsz alapvetően más gondolkozásmódot/lelkivilágot igényelnek.

    Úgy látom többen is úgy vagytok a kész portálrendszerekkel, hogy "aki ilyet csinál az looser és amúgy is LOL a lapja". Ne feledjétek, hogy van akinek a portál feltelepítése csak eszköz, nem végső cél. Neki esetleg csak annyi volt a szándéka, hogy gyorsan, egy jól áttekinthető komplex rendszerrel megjelenjen a web-en, és ezt olyan gyorsan valósítsa meg ahogy csak lehet. Az ő szemszögéből esetleg ti/mi vagyunk a hülyék, hogy minek dolgozunk hosszú-hosszú időn keresztül egy grafikával, html lapokkal vagy programozással.
    Ennek ellenére mégsem gyakran olvasni olyat phpnuke-s emberkétől, hogy " te hülye, hát mekkkora LOL a lapod, csak HTML-ből áll?"

    Ami a legfontosabb: ne fikázzátok egymás vagy más munkáit, senkinek nem esik jól mikor lenézik amivel dolgozott. Nem tudhatjátok, hogy xy-nak nem telt-e 2 hetébe hogy felhúzzon egy phpnuke-s oldalt (még ha nektek csak 20 percbe telne is), és nem tudhatjátok, hogy esetleg nem teljesen kezdő-e, akinek pont az ilyen megjegyzésekkel veszitek el a kedvét. Ti is elkezdtétek vmikor, és biztos vagyok benne hogy nem egy index.hu szintű portál programozása volt az első munkátok.
    Ha vmi nem tetszik más honlapjában, inkább mondjátok meg, pontosan mi az ami szerintetek nem jó, mit csinálnátok másképp - hátha a másik tanul belőle és javítani tudja a dolgot.

    Sorry a kicsit hányaveti fogalmazásért, de filmnézés közben, részletekben írtam meg :)
  • cSuwwi
    #173
    A dreamweaver meg egyébként sem rak semmiféle olyat a htmlkódba hogy made by dreamweaver vagy ilyesmi. Szóval nem tudunk ilyenről, mert ilyen nincs! :)) De ha teheted, használj freeware html szerkesztőt...
  • cSuwwi
    #172
    Most egy kérdés, de őszintén. Szerinted honnan tudja meg bárkiis, hogy mivel csináltad a lapodat?
    Semmi!
  • davos80
    #171
    Tudtok olyanról, hogy belekötött a BSA/rendőrség egy cégbe ill. személybe, azért, mert a honlapját neméppen jogtiszta szoftverrel csinálta?
  • cSuwwi
    #170
    Je és nem nukos, meg xara-s, hanem csak saját 5let alapján ment a fejlesztés...
  • cSuwwi
    #169
    Playmate-ek dögivel, egy katalógusrendszerben. Az oldal 95%-a php, a többi html és javascript vegyesen. Saját fórum (kb. 1 éve fejlesztem), aminek a designjához a kedvenc fórumomat, az sg fórum kinézetét vettem alapul. :)
  • oXynus
    #168
    Na arra kiváncsi leszek :)
  • cSuwwi
    #167
    Amúgy 2 napon belül elkészül a remekművem, az aláírásomban szereplő oldal. Remélem tetszeni fog. 2 hete álltam neki napi 8-10 órában, szóval meg is lett az eredménye...
  • cSuwwi
    #166
    Jó persze, de egy sima szerkesztő kell csak, nem kell fullos codeszerk, mint pl. homesite és tsi.
  • oXynus
    #165
    kisebb a kód, több a lehetőség. tudom. De én sajnos elég feledékeny vagyok szal 5 sorosnál hosszabb kódot nem tudok php-ben írni :P
  • davos80
    #164
    Azért is jó, mert gyorsan lehet vele dolgozni.Nekem ez volt a fő szempont.Egy déután elég volt az oldalamhoz.
  • cSuwwi
    #162
    ok
  • oXynus
    #161
    monnyad privátba plz
  • oXynus
    #160
    kicsit segíthetnél :)
    Az kéne hogy ne nyúljon hozzá semmihez
  • cSuwwi
    #159
    És te? :) Az uploados scriptedben van egy hiba, ami elég nagy bajt is tud akár csinálni...
  • cSuwwi
    #158
    Ha jól be van állítva, akkor nincs vele baj.
  • oXynus
    #157
    phpt mennyire vágod?
  • cSuwwi
    #156
    pontosan
  • oXynus
    #155
    a dreamweaver azér nem jó szerkeszteni mer széttúrja a kódot, viszont kiemeli a hibákat meg minden
  • cSuwwi
    #153
    Ha nem akarsz tucatoldalt (az elemei megtalálhatóak még 1000 oldalon, pl. phpnuke), akkor kell a kreativitás.
  • oXynus
    #152
    hogy érted?

    a xara azoknak van akik nem tudnak jót kitalálni
  • Davidka
    #151
    hm... Én ahhoz nem értek annyira, Dreamweaverrel mindent meg lehet oldani anélkül, igaz néha kell, de az benn van alapból a dreamweaverben, csak nézetet kell váltani.
  • cSuwwi
    #150
    Weboldalt. :) A html-t notepaddal írom, csak a designhoz használom a dreamweavert, a php-s részét pedig csak notepaddal.
  • davos80
    #149
    Azzal nyomja a html-kódot.
  • davos80
    #148
    A kreativitás szerintem (számora) a legkevesebb.
  • Davidka
    #147
    hm... notepad-dal mit csinálsz?