9
A 90-es Évek
  • Trade
    #9
    tamagocho,Ace Venturaban slingikent ismert spirral amit lehetett igy preselni,kiforditos kabat,Hawks kabat hirtelen nekem ezek ugrottak be
  • O0D:
    #8
    azóta menő utcaseprő vagy?


    most sztem: '00 években :))
  • Hamed
    #7
    Hehh, ezt még én is megkaptam egy éve mikor egy köcsög multinál melóztam. Milyen szánalmasnak éreztem magam miután elolvastam.

    Kb. a leírtak 50%-a ismerős volt:(
  • FtranX
    #6
    tényleg most milyen években járunk? a nullás években?
  • O0D:
    #5
    azért komolyan, kár hogy vége lett a '90 nek..
    a mostani már kezd unalmassá válni.
  • Voltan
    #4
    Brrrr...
  • Punker
    #3
    ott már volt
  • Stann
    #2
    Ezt a Viccek Topikba kellett volna tenni!

  • Bradock
    #1

    Kilencvenes évek



    Jelek, hogy eleged van a '90-es évekből:

    Megpróbálod beírni a jelszavadat a mikrohullámú sütőbe.
    Évek óta nem játszottál igazi kártyával.
    15 telefonszámod van, melyeken elérheted 3 tagú családodat.
    E-mail-en kérdezed meg a melletted ülő kollégádat, "Van kedved este beugrani egy sörre?" és Ő ezt irja vissza, "Igen, csak adj még 5 percet".
    Internet-en többször beszélgettél egy ismeretlen dél-amerikaival, de idén még nem beszéltél a szomszédoddal.
    Vásárolsz egy számitógépet és egy héttel később már elavulttá válik.
    Az ok amiért a régi barátaiddal nem tartod a kapcsolatod, hogy nincs e-mail cimük.
    A Magyar Postát már rendkivül lassúnak találod. Hajlamos vagy a nemzetközileg elterjedt "snail-mail" - csiga-posta néven emlegetni.
    A rendszerezettség szerinted a színes post-it jegyzetek használatával érhető el.
    A legtöbb viccet már e-mail-en kapod, nem pedig elmesélve.
    Egy hosszú munkanap után otthon is üzleti stílusban válaszolsz a telefonokra.
    Amikor otthonról telefonálsz, akaratlanul is egy "0"-t tárcsázol, hogy városi vonalat kapj.
    Tudod, hogy a '90-es években dolgozol, ha:

    Négy éve ugyanannál az asztalnál ülsz, közben pedig már a harmadik különböző cégnek dolgozol.
    Az önéletrajzod mindig a zsebedben van egy floppy lemezen.
    Teljes mámorban úszol, ha 1.7%-os béremelést kapsz.
    Arról, hogy felesleges munkát végzel, a 9 órás hírekből értesülsz.
    Egy rendszerösszeomlás legnagyobb vesztesége számodra az, hogy elvesznek a legjobb vicceid.
    A főnököd nem tudná ellátni a te munkádat.
    A szerződéses emberek száma több, mint az állandó dolgozóké és nagyobb eséllyel kapnak hűségprémiumot.
    A felsővezetők fizetései magasabbak, mint az összes harmadik-világbeli ország éves költségvetésének összege.
    Sötét van, mikor munkába ill. munkából mész, még nyáron is.
    Pontosan tudod, hány napot kell még dolgoznod a nyugdíjig.
    A pályázók annak ellenére, hogy nem eléggé kvalifikáltak és tapasztaltak, visszalépnek az interjún, amikor megtudják mennyi lenne a kezdőfizetésük.
    Látsz egy jól kinéző, okos embert és tudod, hogy csak egy látogató.
    A meeting-ekről megmaradt ingyenkaja a diétád.
    A tapasztalt régi dolgozó egy vadi új modern laptop-ot kap, ami mindent megcsinál helyette, míg te nyugodtan elmehetsz ebédelni amíg a tiéden elindul a rendszer.
    Beteg akkor vagy, ha már nem tudsz menni, vagy ha kórházba kerültél.
    Már késésben vagy a feladattal, amit még csak most kaptál meg.
    Nincs pénz a budget-ben az osztályodon szükséges két ember felvételére, de négy teljes-munkaidös tanácsadót felvesztek a vezérigazgató mellé.
    A főnököd kedvenc mondatkezdései:
    Ha lesz néhány perced...
    Be tudod sűriteni ezt...?
    ...a szabad idődben
    ...ha felszabadulsz egy kicsit
    Tudom, hogy elfoglalt vagy, de...
    Van egy lehetőség számodra, hogy...
    A szabadság egy olyan valami, amit átviszel a következő évre, vagy kifizetik jövő januárban.
    Minden héten van egy hirdetmény, hogy valaki elmegy, akiről nem is tudtad hogy itt dolgozik.
    A rokonaid és a családod úgy jellemzik munkádad, hogy számítógéppel dolgozik.
    Az egyetlen ok, hogy megismered gyermekeidet, az az, hogy az asztalodon ott van a fényképük.
    Végigolvastad ezt a listát, közben bólogattál és megértetted.
    Gondolkodsz, hogy továbbküldjed a barátaidnak, akik vicceket szoktak neked küldeni.
    Nem érdekel, hogy már megjelent-e a vicc-listán, akkor is továbbküldöd.
    Minden ismerösöd akinek tovább akarod küldeni, már kilépett és saját céget alapított.