65
Aki foglalkozik RC modellezessel az itt jelentkezzen
  • mustangdc3
    #65
    Sziasztok!
    nem igazán értek az rc modellekhez csak szeretném megjavítani a még gyerekként kapott rc autómat és ehhez kérnék szépen egy kis segítséget.
    a helyzet az hogy leégett benne a motor amiből találtam a neten ugyanolyat mint ami benne volt eredetileg. de a (motor)tengelyre való fogaskeréknél elakadtam.
    konkrétan ott hogy sok helyen látom azt a megjelölést hogy module 0.5 viszont erre nem sikerült rájönni hogy mit jelent.
    (a fogszám és a tengely átmérő adatok egyeznek)
  • fuszhi
    #64
    Sziasztok én csak ennyit szeretnék hozzátenni a rc helikopteresek örömére.
  • pzolika978
    #63
    Sziasztok:
    rc off road autót vennék, két típust néztem:
    helion aventar tr 1:18 , vagy New Bright scorpion pro 1:10.

    melyik lenne a jobb választás?
  • bmx3mate
    #62
    Van egy elektromos on radom sok alkatresszel elado.
  • norbi0325
    #61
    Van egy eladó repülőm !
    ITT
  • fuszhi
    #60
    ez is egy nagyon komoly gép http://noob.hu/2012/06/28/photo-8.jpg
  • fuszhi
    #59
    én helikopter párti vagyok a többi is jó ,de a helikopter az tényleg csapja a szelet ;)
  • Szoki333
    #58
    Sziasztok!
    Ha veszek egy 11.1 voltos akksit, és a vevőm illetve a szervók kisebb volton működnek, akkor hogy tudom átalakítani?
  • fuszhi
    #57
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V2pGk3ero-g
  • fuszhi
    #56
    http://rchelicopter.hu/ A helikopter modellezés elengedhetetlen kelléke a szimulátor. Ha valaki pedig a 3D vagy F3C ágat választja, elengedhetetlen, hogy a szimulátor a legtökéletesebben adja vissza azt a fizikát, azt a viselkedést, amit az élet is produkálni fog.

    A német szoftverfejlesztés olyan, amilyen - nagy általánosságban. De szimulátor terén németország egyeduralkodó, hiszen az összes piacvezető szoftver - legalábbis ezen a téren onnan származik. Most egy új csapat, új megközelítésben fejleszti a nekünk szánt szoftvert, és ami nem mellékes olyan pilóták segítik a munkájukat, akik ma az élvonalba tartoznak, nevezetesen: Raquel Bellot, Bert Kammerer, Bobby Watts, Tareq Alsaadi.

    A szimulátor egyaránt elkészül Windows és OsX környzetekre. Túl sokat még nem lehet róla tudni - számol be az RC Heli Resource, de az már most látszik, hogy a grafikája messze a legjobb a szimulátorok világában. Ha a fizika is lesz ennyire jó, a konkurens szoftvereknek fel kell kötni a nadrágszíjat.
  • TheKare
    #55
    Tiszteletem !
    Van egy Nikko Peugeot 206 WRC tipusu távirányítós autóm (http://www.youtube.com/watch?v=lRLEJEhszC4) ,de az a helyzet, hogy eltörött a kaszni, a töltője és az akkumulátorja sem jó.
    Kérdésem : Tudna nekem valaki segíteni abban ,hogy hol tudnám beszerezni a cuccokat hozzá vagy esetleg egy ugyan ilyen ( de kompletten) eladót ??
    Előre is köszönöm a válaszokat !
  • Sippie
    #54
    Sziasztok!
    A minap láttam egy aranyos kis RC helikoptert, egy kézben tartható kis mini fajtát, elég egyszerű irányítással, meg strapabíró kasztnival. Elgondolkoztam, hogy szórakozásra vennék egyet, és kérdezném hogy aki jártasabb ebben ajánlana esetleg típust, vagy Pesten boltot ahol rendesek, kedvesek segítőkészek? :D
    Igazából fogalmam sincs hogy mit kell nézni, hány gigaherzes távirányító, vagy milyen aksi. Vagy amatőrnek otthoni játszadozásra mind1?
  • Harcipogacsa
    #53


    Saját Tank :) a vezérléssel és a távirányítóval együtt
  • Ger0121
    #52
    Sziasztok!
    Én még csak most kezdtem bele a modellezés gyönyöreibe.
    Általános kérdésem volna felétek: (Autóról 1:10 beszélünk)
    Van a vevő: sima kétcsatornás. Három aljzat található rajta: CH1 CH2 Batt.
    A CH1 és 2-t nyilvánvalóan a Channel rövidítése. Egyik a Szervóba másik a motor vezérlőjébe.
    Ezekkel kapcsolatban: Világítás szett: Azon úgy fest, mintha ezt a fent említett kettőt kellene (átdugni?) abba és annak a vezérlőjét a két aljba a vevőn. (ez így logikus? )
    A Batt: Nyilván a Battery rövidítése.
    Nos ehhez találtam egy ilyet: Akkuboksz kapcsolóval vavőkvrarc-hoz. (ez lenne az ami a Batt helyre megy? Nálam jelenleg ez az alj üres.)
    Ha oda bekötöm ezt az amúgy négy ceruza akkut fogadó dolgot nem lesz semmi gáz?
    Nyilván mert most az akkuról kap áramot az egész vevő egység.
    Onnan le semmit nem kell kötni?

    Válaszotokat előre is köszönöm és várom!
    Tisztelettel: Geri
  • SzocsA
    #51
    ilyeneket hol lehet venni itthon?
    ezek mind elektromosak ?

  • Jagi
    #50
    Sziasztok, megválnék egy
    TT-01E-től majdnem új, alu- kerékkaggyal, golyóscsapággyal, s3003-as Futaba servoval, TEU-104BK szabályzóval 3600mAh carson Nimh (asszem) akksival (tőtőt elhattam:)). 4 szer próbáltam lakásban csak zsufi az életem, nem használom ki szabadidő hiányában. A kasztni evo X vörös, ha érdekel képet küldök. 35 e Ft-ra tartom. pmme
  • Barell
    #49
    hello emberek. van egy ferrari f2005-öm (igen az újságból) és azt szeretném megkérdezni hogy ehhez hol lehet gumikat venni/rendelni?
    előre is köszönöm a segítséget (:
  • skate00
    #48
    ez a csávó kicsit durván tolja:
  • PÜSPÖK
    #47
    Keresek kapcsolatot rc tank felhasználókkal.pm-ben kérném ha lehet.
  • skate00
    #46
    valaki tudná nekem linkelni azt a videót, amin egy "új" rc ről van szó,
    Driftre, az ujdonság pedig az benne hogy csak a hátsókereket hajtja.
    mert azért van különbség a 4 kerékmeghajtásos, és a hátsókerekes drift között. Kösz
  • kabel15
    #45
    REELY márkáról tudtok valamit? Megbízható? Mert ahogy nézem 10-20.000ft al olcsóbbak mint a HPI és a TAMYIA autói.
  • Laaccoo
    #44
    Nem nehéz van hozzá részletes összerakási utmutato.
  • kabel15
    #43
    Ezeket az építő készleteket nagyon nehéz össze rakni? Szóval aki még soha nem csinált ilyet az ne is próbálkozzon, vagy egyszerűen össze lehet rakni. Szóval nem kell ragasztani csak össze kell csavarozni és stb.
    És pl a lengés csillapítókhoz az olajat adják hozzá vagy ezeket külön kell venni? Soha nem vettem még ilyet azért kérdezek ennyit :D
    Remélem nem gond.
  • kabel15
    #42
    Köszönöm a sok válasz. ebay en egyébként mennyiért szállítják ki? Mert amit megspórolnék az áron az menne a szállításra szerintem.
  • Laaccoo
    #41
    Ebay-en vannak jok
  • kabel15
    #40
    Köszi! De ahol én néztem ott ez 90.000ft
    De ha tudtok valami olcsó oldalt azt is megnézném. Egyébként tényleg szép és gyors is.
  • Laaccoo
    #39
    NA mégegyszer és bocs a sok HSZért
    LINK
  • Laaccoo
    #38

    A srác is tud meg technikája is van
  • Laaccoo
    #37
    Hali ! ÉN a Kyoshot ajánlom nagyon jó szerkezet és megy is ! Nekem már régóta van és semmi bajom nem volt vele !
  • kabel15
    #36
    Szia!
    Azt hittem kihalt a topic azért nem is néztem be. De látom próbáltok segíteni :)
    Szóval én is elektromosat szeretnék. Azt hallottam hogy kezdésnek jó és kicsit félek is a benzinestől. Mármint attol hogy valamit rosszul csinálok elromlik tönkre megy a motor stb. Szóval egy elektromossal ilyesmi talán nem lenne. 45.000 ért néztem egy boltban és nagyon gondolkozok rajta. Ami egy kicsit vissza tart az a sebessége. Néztem videókat és egyiken se egy villám ez a kis gép. Egyedül a HPI hivatalos oldalán a videón néz ki úgy de az meg gondolom agyon van szerkesztve hiszen ők ezt szeretnék eladni. Szóval a sebességéről nem tudok semmit.
    A másik hoyg ehez lehet kapni rendesen alkatrészt? Mert néztem a hivatalos honlapot hogy könnyen tuningolható stb. Még tamiya-t is néztem de a honlapjukon nem nagyon igazodok ki. Azt hallotam hogy a tamiya az olcsóbb mint a HPI. ha esetleg tudtok ilyen 45-50 ezer forintos árkategóriában jó kis buggy-t ami azért minőségi és menet kész és alkatrészt is lehet hozzá venni annak nagyon örülnék.
    (Kösz hogy végig olvastad) :D
  • skate00
    #35


  • skate00
    #34
  • laci 700
    #33
    Jónak tűnik. Mennyiért vennéd?

    A HPI jó márka, nekem van két HPI robbanó motoros kocsim, egy Off-Road Nitro MT2 (5éves) és egy On-Road Evo3+ (2-3 éves). Jól bírja mind2, bár az MT2-es motorja kezd meghalni mert akkor még nem tudtam hogy használat után kell Fater Run Oil (ha huzamosabb ideig nem használod a kocsit az üzemanyagban lévő adalékanyagoktól oxidálódhat a motor és ez ellen kell) a motorba és most 5 perc használat után ha bemelegszik leáll és úgy megy mit a csiga. :( Az EVO3+ tökéletesen megy, minden használat után kitakarítom, karbantartom! ;)

    Kezdésként elektromosat ajánlom, mert halkabb (nem zavar senkit és nem küldenek el!) és kevesebb vele a gond.

    (Lenne nekem is egy kérdésem: Olvastam valahol, hogy bejáratáshoz mi is keverhetünk ki benzin + olajat. Saját keverékkel lehet használni az autót ha nem bejáratós? Ha igen 95-ös vagy 98-as benzin kell bele? (esetleg a 100-as Shell V-Power? :D) Castrol Power 1 Racing 2T (kétütemű) full szintetikus motorolaj jó hozzá? Tudom vesztene a teljesítményből és a karburátoron is állítani kell majd hozzá, de olcsóbb lenne mint a 2,5 liter 5000Ft ért. Ha hülyeséget írtam bocs! :D)
  • kabel15
    #32
    Hello! Szerintetek ez egy jó autó kezdésnek?
    ITT
  • SzocsA
    #31
    eléggé kihalt ez a topic!
  • 111222
    #30
    Hali ! Kezdő modellező vok és szeretném megkérdezni hogy elektromos autókhoz melyik a jobb motor? szénkefés vagy a nélküli? és miért rakják az NiCd akkumulátorokat mélyhűtőbe? válaszokat köszönöm előre is.
  • laci 700
    #29
    Csá! Van egy jó pálya (On-road és Off-road) az Örs vezér terétől nem messze.
    A pálya címe: 1104 Budapest, Keresztúri út 104.
    RC Pálya

    Végre nyílt egy normálisan működő pálya Budapesten. Magyar o.-n elég kevés pálya van, talán 2-3. Még nem voltam kint de amint jobb idő lesz megnézem. Napi díj van ami 1000Ft és mind a 2 pálya használatára érvényes.
  • MaSzKa
    #28
    néha
  • kakt
    #27
    írogattok még ide?? :)
  • MaSzKa
    #26
    sajnos nincs rá keret :(

    remélem jövő nyárra összejön

    4eft-ért sztem el tudom adni

    tesztelni ez is jó

    az a baj 1 bizonyos magassába jó

    de elkezd forogni

    valószínűleg nicns jól kiegyensúlyozva