317
Vizet a procira, sokat, s hideget!
  • Dikkma
    #32
    Béküljünk ki, de a log file azért megmarad...
  • dilic
    #31
    őszentén ez most a "vízhűtés" topic.
  • Tomcat
    #30
    "Tomcat, miután durva, rideg, abszolút nem hozzád illő Sid&Tomcat-es hozzászólásokat olvastam, kétszer is meggondolom, hogy klánba lépjek veled.

    Tudod mi a baj? Hogy ezt most nem viccből, vagy élcelődésből mondom. Durvák voltatok, nagyon, és falusi módon kötekedtetek. Ezt nem kellett volna. Holnap nem találkozunk.

    Nagyot csalódtam."


    Bocsánatot kérek! Nem állt szándékomban megbántani! Tényleg nem. Mindenesetre remélem, hamarosan minden a régi kerékvágásban megy majd...

    Sorry!
  • Tomcat
    #29
    Szép hosszú szöveg...
    Na, ami eng érint ezekből:
    1. NEM mondtam Sidnek, hogy lehet nem lesz meg a matekod. Mindössze anyit mondtam, hogy aszontad, azért nem akartál lejönni-az általad falunak titulált szülővárosomba-, mert a matekvizsgád még hátravan. Nem aszondtam, hogy elcseszted. Na mind
    2. Ki villogtatta a matektudását? Mert én aztán nem-nincs is rá okom :)
    3. Sajnálom, hogy az eddigieknél is kevesebb időt akarsz szentelni az MSN-re. Mivel az utóbi egy hónapban néhány mondatot váltottunk csak -mi, akik állandóan a neten lógtunk, nyomatva az ICQ-t, majd az MSN-t- gondolom, a minimálisra akarod csökkenteni még ennek a lehetőséglét is. Remélem ahoyg lenni szokott hamar megnyugszol. Remélem...
    4. azért lehet csinálok valamiféle logót az UT klánhoz-lehet tök fölöslegesen. mellesleg szerintem jobb bizonyos dolgokban a Q3.
  • Vampire
    #28
    Dikkma: Tényleg nem olvasok mostanában semmi Hardware-t itt, meg nagyon mást sem, de nem (csak) miattad Dikkma. Tényleg úgy néz ki jó fele változol, de ez engem különösebben nem foglalkoztat.
    (bocs, hogy a dumámnak egyenlőre semmi köze nincs a topic témájához)
  • Dikkma
    #27
    :-))

    Crazykiller Béla --> Tomcat is Béla.
  • Dikkma
    #25
    < topic off >
    Hmm mi ez a felmordulás? Az a hozzászólás a Sidnek szólt, nem Vampire-nek, meg nem kowajano-nak, nehogy már ők húzzák fel magukat.

    Magyarázkodom, pedig nem muszáj. Csak hogy Vampire (is) lássa, hogy javulok. Mert ez a határozott célom... az szomorú, hogy egy hozzászólásból megint fél évre bebarrikádozza magát avval, hogy Dikkma hülye meg szar.

    A fényes idézet Gengszter Zoltán egyik számából van, és a Sidet hergelve be is illik ide.

    Hogy nem tudom, mi az a CuSpacer.. hmm, ezt nem tudom, miért kaptam, szerintem nem derült ki, hogy tudom-e, vagy sem. Eddig azt hittem, tudom, de most elbizonytalanodtam. Na majd biztos kapok rá egy békülékeny hangvételű választ, hogy mi a hiba abban a sorban.

    Azt hiszem, hogy kb. 12-13%-os mértékig van sejtésem arról, hogy egy Cel400-as nem fog 700-on menni... vagy nincs? Nem is tudom.

    Bécinek:

    a "by Sid" aláírásból megint csak képes voltam következtetni arra, hogy nem te írtad az ablaktörlővízpumpát ( egybe, kiegyezhetünk egy döntetlenben, eléggé fáj a Vampire-féle hozzászólás, úgy érzem, régi önmagamhoz képest már több hónapja feleannyit bunkózom csak.. és mégis mozog a Fföld ).. na mindegy, félreértések vannak is, lesznek is.

    Jenőnek üzenem, hogy nem baj, ha megver UT-ben, mert ha meg is tudna, akkor a könnyes szemeimet a tavaly széttépett képregénye cafatjaival törölném meg, attól ő is elszomorodna egy picit.

    NA AZT, HOGY NEM OLYAN ROSSZ, AMIT Ő AKAR MEGCSINÁLNI, AZT VISZONT MÁR AKÁRMENNYIRE IS BÉKÜLNI AKAROK, MÁR NEM LEHET MEGEMÉSZTENI. KÉRDEZZÜK MEG VAMPIRÉT, mint abszolút nem párttatlan külső szemlélőt, HOGY SZERINTE A TYÚK VOLT-E ELŐBB VAGY A TOJÁS :

    "2001. jan. 27. 23:07 nem csak egy szar rézdarab amibe lyukat furtak. by Sid"

    "2001. jan. 30. 15:50 Ja ennek a plexis ocsmányságnak mi az alja? "

    Szóval, Dzsudzsi, azon kívül, hogy te leszaroztad az én blokkom, még te vagy vérig sértve, hogy visszakaptad. Szerintem egy kicsit tágabb látókörre volna szükséged, mert ez így nagyon szűk. Te kezdesz valamit, erre ha visszakapod, jön a felháborodott " van olyan jó mint a tied " (!)(jó! nem "olyan szar, mint a tied" ) szöveg. És ezt sem sértésnek szántam, mint ahogyan a múltkorit sem, ezt mint jótanács mondom, mert így az életben sem számíthatsz sok jóra.
    Majd mindjárt megnézem azt a képet. Meg majd felkutatok egy képet, amit az UT magyar oldalán láttam, egy klántag készítette magáról. A címe :
    " A Végtelenséget már legyőztem. Mi jöhet még?"
    Szal nem csak én vagyok "fényes"... mint mondtam, Ganxta Rossz vér...
    Jenőt meg télleg megcsapom majd.
    Na jön Sid pontokba szedett hozzászólásának helyreigazítása.
    Sok primitív, 14 éves emberrel volt már vitám, mindnek a legelső védekezési reakciója volt, hogy a nevembe kötött bele. Nem minősít, hogy te is ezt tetted. Főleg, hogy szerepel ott lenn egy "Szittya" szó... szóval : bocsánat. Jó?
    SZVSZ télleg nem éri el. Ezért nem kell leszaroznod a blokkom... mert ha nem is olyan, mint aminek a képét beraktam ide, nekem elég lesz.
    Tudnék én is szerezni Zetor-hűtőtestet, csak tudod, én nem 220%-al szeretném meghúzni a procim, hanem kb. 40%-al. Tehát nincs szükség ilyenre, ablaktörlő-vízpumpára, plexi-oldalú IZÉ-kre. Csak egy "szar rézdarabra, amibe lyukat fúrtak"-ra, meg egy kisebb szivattyúra. Képzeld.
    Tomcat hibáiról annyit, hogy a net nem helyesírás-továbbképző "köszpont". De a hibából tanul az ember, örüljön neki, hogy szólok.
    A hűtés hatásfoka a hőátadó felületről szól egyrészt a proci és a blokk, másrészt a blokk belseje és a víz közt. Én is ezt mondtam... azt, hogy a proci felületét úgysem lehet növelni.
    Nagy felület, négykilences réz rulez, csináld abból, ha jól esik, és kész.
    Mondom, ha kell marógép, szólj, a CNC nálam sem garantált ( nem is mondtam ).
    Addig én is eljutottam, hogy láttad már nálam a blokkot, amit beraktam. De a köznépnek raktam be, nem nektek, felülemelkedett matek-zseniknek.
    És itt most megint két ponton támadhatnék, ha nem megszeppenős bocsánatkérést játszanék. 1. Ne aggódj te miattam, megvan a matek ( fizika meg nincs, ezt raktározd el jövőre, majd akkor b*szogathatsz vele )( mármint: idén nem volt ) 2. A Béci aztán kurvára jöhet a matekkal. Te még megértem. Bár... A 2 támadási felület 3-ra módosult: 3. khömm a töri & egyebek szerintem reciproka az előbb említett tárgyak csoportjának, ami a tudásunkat illeti, ezt soha ne felejtsd el, légy szíves.
    Ja, Béla, azt hiszem, ezentúl egy kicsit kevesebb időt fogok rád szánni, az msn-ben. Elég rosszul esett ez az egész. Mint a telefonban is mondtam, nem örülök neki, ha találkozom a Siddel akárhol, erre valami olyannal jön, amit Neked, mint beszélgetőpartneremnek előző napokban bizalmasan elmondtam.

    Ennyi. Azért kowajanot még megkérném, hogy a #22-est egy kicsit írja körbe, mert nem tudom, mire jött.

    < topic on >

    Peltier tényleg nem jó. Alattunk egy hűtőgépekkel foglalkozó manusz lakik, olaszból hoz ipari hűtőket meg minden vackot, majd egy kicsit megkérdezgetem, honnét lehet olcsón, üzembiztos vapochill-alapanyagot hozni.
  • kowajano
    #24
    a Peltier szar azt is hüteni kell mint a barom ráadásul jo nagy Ampert ránt fel ugyhogy még egy tápegység errösen ajánlott ugyanakkor kell még egy védöelektronika is nehogy tönkremenjen a proci
    ráadásul még a trafo is melegszik mint atom. Nincs elég meleg igy is már a gépben
  • kowajano
    #22
    Dikkma
    neked fogalmad nincs mi az a Cuspacer mert akkor nem irnál hülyeséget . a Lehuzo szövegedröl meg annyit hogy

    "Félreértés esett, én nem az építéshez kértem tanácsot, hanem a kész termékeket beszéljük meg. Persze örülök minden cikknek, ami erről szól."

    kéred a tanácsokat és tessék
  • Sid
    #21
    A Rádiótechnika újságban hirdet egy HAM-bazár nevű cég, azthiszem van nekik valamilyen peltierjük, de hogy mennyiért azt nem tudom.
    Ja, az újság végén szokott lenni egy több oldalas árlista, az az övüké.
  • Sid
    #19
    Mi van dIKKMA? Nagyon el vagy szállva magadtól mi? :)
    Tomcat-tel egyetértve én is azt mondom, hogy egy 400-as Celeron nehezen érné el egy 700-as P3 teljesitményét.
    Az ablaktörlőpumpáról annyit, hogy nincsenek mindenkinek ilyen kapcsolatai, nekem annyi van, hogy ilyeneket tudok olcsóbban szerezni,pl. zetor hűtőtest....
    Tomcat helyesirásáról annyit, hogy néha halálra röhögöm magam rajta amit ir, de ki szokta javítani a hibáit, csak rohadt sokáig tart amig begépeli a szöveget.
    Én mondtam valami olyat, hogy a blokk méretétől(térfogatától) függ a hűtés hatásfoka? Én azt mondtam , hogy a felülettől.
    A négykilences rezedről annyit, hogy amig nincs meg az elég hűtési teljesitmény, addig akár aluminiumból is lehetne, bőár szerintem valamivel nagyobb felület esetén - ami a vizzel érintkezik -nagyon király lenne.
    A blokk alja abból van amiből megcsinálom, tehát akár lehetne négykilences rézből is.
    Én is hozzáférek maratógéphez, ugyhogy ne ugass, esetleg még CNC-hez is, de az már körülményes.
    A felvázolt blokk nekem sem új, mivel nálad már láttam, csak a belsejét nem.
    Még most is kitartok annál, hogy az én általam felvázolt hűtőborda is legalább olyan jó mint a tied.
    Az " én vagyok a fény" hozzászólásról annyit, hogy aki ilyet állít az matekból, meg fizikából kettes felett legyen.
  • Tomcat
    #18
    Szeva gecó!

    Na akkor most figyuzáá csak egy kicsit ide!

    1. Celi400 jóhogy nem éri el a PIII700 alapórajelét,ezt neked kéne a legjobban tudnod tuningmaster... :)
    2. Az ablaktörlővízpumpát Sid írta-az ő ötlete is volt-, mikor még lusta volt regisztrálni a nevét. Ne hidd el ha nem akarod, akkor is így van...
    3.Megnézném melyikünknek jobb a helyesírása-egyezzünk ki döntetlenben s akkor elkerülünk némi vitát :)-.. "Üldözött"? Azért annyira még nem felejtettem el hogyan is kell UT-ni. Viszont ezen röhögni fogsz de nagyon: Jenő aztat üzeni, hogy kurtára felfejlődött, s szétüti a fejedet HAHAHAHAHA :):):) Azthittem ennyire nem lehet elszállva magától valaki :)
    4. Szerintem nem olyan rossz az amit ő akar megcsinálni.
    5.Tegyél meg valamit a kedvemért: ez az "én vagyok a fény" kicsit irritáló, nem? Bár engem nem zavar. mert már megszoktam :), de mást zavaerhat-bár az kit érdekel. Másrészt nézzed meg az 'i" topicot a játékosokban. találsz egy fasza képet. Tetszeni fog...
    6. Jenő épp most ugatol a fülembe, hogy mondjam meg: lemos az UT-ben. Vicces öcsém van, nem? :)
    Na cső!
  • Dikkma
    #17
    A gyökerek mondják, hogy én vagyok az árnyék... pedig a fény vagyok...
  • Dikkma
    #16
    Kicsi Sidem, mi szél hozott mondsza erre?

    Mindjárt húzhatod is le a fejed, mert száll feléd egy nagy láda teli ZX-chipekkel.

    Vazzeg, ha neked csak fele annyi cuccod meglenne a vízhűtésedhez, mint nekem, akkor már régen menne a géped. Persze más kérdés, hogy te sehogy sem fogod elérni az én gépemnek az ALAPÓRAJELÉT sem, még ha nekem csak egy "szar rézdarabom van, amibe lyukat fúrtak"!

    HÁHÁHÁHÁ!!!!

    Azt most meg sem említem, hogy a videókártyámon nagyobb hűtőborda van, mint neked a cpu-n. HÖHÖ KÚL.

    Amúgy a processzorom Coppermine magú, FCPGA-tokozású, ezt te is tudod, még ha neked nem is az van :-))))))))) HÁHÁ, úgyhogy abszolút nem fog a blokk méretétől semmi sem jobban vagy szarabbul hűlni.

    Ja és CuSpacert is fogok használni, majd ha megtudod mi az, jelentkezz, Szittya :-))))

    Ja ennek a plexis ocsmányságnak mi az alja? Mert az én blokkom 4-es tisztaságú réz, 99.99%-os... És a furatok mérete tényleg fontos, az pont jó. Na majd meglátjuk, kié lesz a jobb.

    "ablaktörlővizpumpával?" Elég érdekes egy szó, Béci. Merthogy 7 szótagtól kötőjellel írjuk az összetett szavakat. Mielőtt más mondja, hogy " bööö mivel másba nem tudsz belekötni, ezért a helyesírásommal vacakolsz " , jelzem, hogy a Tomcat ( aki holnaptől mint " Az Üldözött " néven fog "jeleskedni" az UT-ben ) nagyon gyatrán ír helyesen. Tehát: ilyen hülye ötletet még nem hallottam. Ablaktörlő vízpumpája? Hahh, ez hülyeség. A tesóm bemegy a haverjához az akvarisztikába, és hoz egy két hetes, újan 15000-be kerülő 6-700 liter/órás szivíttyút, elhozza 6-ért.... ennyit erről.



    A köznépnek meg azt mondom, nem láttatok ti még blokkot!!! Ezt nézzétek ( bár biztos van, akinek nem új ):

















    Azok felháborodott hozzászólásait, akik esetleg nem tudják, milyen alapon ugorhatok én neki Sidnek és Tomcatnek, priviben várom a szövegelését, mert ha nem bírnak velem élni, akkor fakadjanak ki, de erről másnak nem kell tudnia.

    *sznipp*

    Ja Sid, ha kell maratógép, akkor szólj, mert van az is, tehát nekem még ilyen irányú akadályaim sincsenek, ha valami a föntihez hasonlót akarok csinálni ( bár ehhez egy CNC nem lenne rossz :-(( )
  • Sid
    #15
    A mai szintetikus ragasztók az örökségig tartanak, mire a fém már régen eloxidálódott.
    Másrészt nem muszály ezt plexivel megcsinálni, lehet fémmel is, amit hozzáforraszthatsz.
    Másrészt ha hozzáférsz valami maratógéphez, akkor az egészt meg tudod csinálni egy blokkból, úgy hogy jóval nagyobb felülete legyen mint a hagyományos maratottnak.
  • kowajano
    #14
    hát szeintem meg a maratott jobb a ragasztottba nem biznék mi van ha elengedi a ragaszto vagy rosszul fogja meg
    fogod összeforasztod bizotsabb
  • Sid
    #13
    Valami ilyesmire gondoltam, csak jóval nagyobb bordázattal.


  • Sid
    #12
    Félreértés ne essék nekem még nem vizhűtéses a gépem, még csak a tervezési fázisban van.
    A ladákban a szivattyú tényleg kicsi, meg szar is.
    A hűtőblokk nem maratott réz lesz, hanem egy levegős hűtő átalakitva vizüzemre ( plexivel körberagasztva ), mivel nagyobb a felülete, ezért szarabb szivattyú is elég, de szerintem meg lehetne oldani a gravitációs keringetést is, de ahhoz jó nagy csövek kellenének.
  • Sid
    #10
    Azthiszem a régifajta trabantszivattyú az jó lenne ilyen célra, de ebben NEM VAGYOK BIZTOS.
  • Sid
    #9
    Milyen szivattyút neztél?
    Nem lada-szivattyú, az szar, hanem valami szép nagy.
    Ráadásul, ha a hűtőblokknak nagyobb a felülete akkor jobban hűt, tehát egy szarabb szivattyúval is elérsz olyan hatásfokot, mint egy kisebb hűtőblokkal, de király szivattyúval, tehát ha jó a blokk, akkor nem kell folyamatosan maximumon mennie a motornak.
  • Tomcat
    #7
    Dikkma próbálkoztál már ablaktörlővizpumpával?
    Bár lehet, hogy ahhoz nagyobb hűtőfelületű hűtő kell, nem csak egy szar rézdarab amibe lyukat furtak. by Sid
  • Dikkma
    #6
    Félreértés esett, én nem az építéshez kértem tanácsot, hanem a kész termékeket beszéljük meg. Persze örülök minden cikknek, ami erről szól.

    Én is Ordasi Gabitól rendeltem a blokkot, de pumpát magam fogok szerezni, radiátor nem kell.
  • kowajano
    #5
    hát ha radiátort is raksz bele akkor minimum midi torony és én ugy tudom minnél jobban be van feketedve a höcserélö annál jobban adja le a höt vagyis jobb ha használtat veszel
  • ixyon
    #4
    nekem nincs jó vízhűtésem(meg procim sem), de a HWSW-n találsz 1 cikket, amiben le van írva vízhűtés készítése(Socket-A processzorok tuningolása, vagy valami ilyensmi)
    ez alapján csináltam a szomszédomnak a vízhűtést, és az 1 ghz-s athlonja a480-onb stabil!
  • Dikkma
    #1
    Ki milyen blokkot, pumpát, stb. használ, mit mennyin hajt - igazi hiánypótló topic!