536
PS2 Tulajok IDE !
  • szurka
    #536
    Hali!
    Tanácsot kérnék azügyben, hogy van egy eredeti Sony RGB kábelem, FAV módban hibátlanul működik az lcd tv-men, csak már öregecske és töredezik, ezért ki akartam cserélni. A ps2-m az újabb, slim típus (chippelt). Vettem utángyártott (nem Sony) scart kábelt, kettőt is, de mindkettőnél zsizsikes csíkok jelennek meg. Erre vettem szintén utángyártott RGB kábelt, de annál is ugyanez a probléma. Nem tudjátok, hogy utángyártott kábel esetén mi a teendő? Vagy csak eredeti Sony kábellel hajlandó normálisan működni?
  • elims
    #535
    Én tudnék,de sajnos csak Hatvanban.
    Természetesen Ingyen!
  • #534
    Hali, egy kis warez, ezért csak spoilerben.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valaki BP-en tudna nekem softmod kártyát csinálni?
  • drakeeezor
    #533
    Nem tudom átállítani az adattípust ps2re mert csak egy féle van aminek a neve az hogy testreszabás. Lehet rossz helyen néztem, nem tudom mert soha nem használtam alcoholt.
  • elims
    #532
    Figyelj arra,hogy:
    -tdk vagy verbatim lemez legyen,más ne
    -alcohollal 4x-esen,a beállításoknál kiválaszthatod a playstation2 írást is
    -a gépednek megfelelő régiót szedjél le (valószínű,hogy vinné a géped a más régiót is,de biztos ami biztos,ha pal-os a géped,pal-os játékot írj)
    -vmint figyelj arra,hogy ne patch-elt játékot írj ki chipelt géphez.Sajnos manapság elterjedt megoldás az előre patch-elt játékok feltöltése -az ismert softmod kártyához- és azt nem mindig írják ki,hogy ez már esr-rel patchelve.
    -ha végképp nem megy akkor imgburn,író ellenőrzés,ha jó,akkor abba tdk és 4x.

    Mást nem tudok. :-/
  • elims
    #531
    Figyelj arra,hogy:
    -tdk vagy verbatim lemez legyen,más ne
    -alcohollal 4x-esen,a beállításoknál kiválaszthatod a pkaystation2 írást is
    -a gépednek megfelelő régiót szedjél le (valószínű,hogy vinné a géped a más régiót is,de biztos ami biztos,ha pal-os a géped,pal-os játékot írj)
    -vmint figyelj arra,hogy ne patch-elt játékot írj ki chipelt géphez.Sajnos manapság elterjedt megoldás az előre patch-elt játékok feltöltése -az ismert softmod kártyához- és azt nem mindig írják ki,hogy ez már esr-rel patchelve.
    -ha végképp nem megy akkor imgburn,író ellenőrzés,ha jó,akkor abba tdk és 4x.

    Mást nem tudok. :-/
  • drakeeezor
    #530
    Én is gondoltam erre de ezt még az elején kizártam mivel csak bizonyos játékoknál van ez a hiba. Eddig amit kiírtam az vagy ment elsőre vagy nem ment ötödjére se, meg ami már egyszer elindult annál nincs ez a hiba.
  • Seth
    #529
    Szerintem nem az írással lesz a gond,hanem a lézerfejjel, haldoklik már szegényke, nem tud rendesen olvasni
  • drakeeezor
    #528
    Kiírtam alcoholla de sajnos itt is ugyanaz.
    Az íróm biztos hogy nem hibázott 7x egymás után, mert hogy ennyiszer írtam ki 3 különböző shadow of the colossust más-más programmal.
    Majd veszek Verbatim és Maxell lemezt és megpróbálom azokkal másra már nem tudok gondolni.
  • elims
    #527
    Szia!

    Ami szerintem a legjobb ps2 lemez írásra az az alcohol. (esetleg a nero)
    Azzal próbáld meg. Alcohol és 4x.
    Nem lesz vele gond.
    Vmint még az író is hibázhat.
  • drakeeezor
    #526
    Sziasztok!

    Nem indul jó pár játék, mindegyikkel ugyanaz a baj, berakom a játékot elkezd tölteni bejön a ps2 modbochip felirat majd egy fekete kép és onnan nem megy tovább. Az összes játékomat powerisoval írtam 4x sebességen (próbáltam DVD Decrypterrel is azokat amik nem mennek) TDK DVD-R lemezre, van ami megy van ami meg nem, függetlenül attól hogy NTSC vagy PAL. Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a baj? PAL SCPH-90004 9c gépem van.
  • nissancoupe
    #525
    valószínű NTSC játékot próbálgatsz és a tv-d nem tudja az NTSC-t ezért marad fekete fehér nézd meg a játékban ,hogy felkínálja-e az 50 hzt-es módot ha igen akkor válaszd azt ,vagy ha van othon egy videód akkor abba dugd bele a ps-t hátha az tudja az Ntsc utánna tv av csatornán talán jó lesz.
  • jozef1976
    #524
    Előfordulhat,hogy öregecske a TV-d...
  • gyro2
    #523
    Sziasztok!
    Nincs meg valakinek a

    World Racing2 ps2-re?

    Már mindenhol néztem a neten :(
  • csabinho7
    #522
    Hellosztok szeretném megkérdezni hogy nemrégiben vettem egy Playstation 2 scart (RGB) kábelt és hiába rakom rá PS2-re ugyan ugy fekete fehér a játék nem tudjátok mi lehet a baj ? Mert a régi kábelel amit alapból hozzá adtak azzal fekete fehér volt mondták hogy vegyek ilyet megvettem de fekete fehér maradt lécci segítsetek ! :(
  • nissancoupe
    #521
    mint bármelyik másik lemezt csak max 4x esen
  • nissancoupe
    #520
    Ezt tapasztaltam már de ez csak tv hiba lehet mert az egyik tv-men fakó a másikon meg teljesen éles színesebb telítettebb a kép egyébként nekem nincs rajta scart átalakító lehet másnál pont az zavar be.
  • gyuri00
    #519
    helósztok valaki tudna dobni egy linket hogy kell kiírni ps2 játékot:s gonodolom már többször is elhangzott de nem találtam :S
  • PoisonChihuahua
    #518
    Azért jóval egy képzeletbeli minőségi tűréshatár alatt van. Zajos, életlen, fakó színvilágú képet ad. 1500Ft rááldozásával, látható változást hoz az RGB, persze mindenkinek mások az igényei, ha a jelenlegi neked megfelel, akkor lelkem rajta.
  • nissancoupe
    #517
    Azért megnyugodtam ,hogy mégse a legszarabb :)
  • PoisonChihuahua
    #516
    Igaz!
  • Akey
    #515
    De van szarabb! Az RFU adapter.
  • PoisonChihuahua
    #514
    "A ps2 videó kimenő jelét szerintem nem befojásolja egy kábel"
    Ezt gondold át mégegyszer...
    Analóg jel minőségét rohadtul befolyásolja a kábel fajtája / minősége.

    RGB-vel telítettebbek a színek, ezáltal élesebb is a kép, ezt minden TV támogatja.
    Komponens kábel esetén pedig progresszív scan-t is tudsz használni (ha a TV-d és a játék támogatja).

    Pl. Xbox360-on használható Kompozit/S-Video/RGB/Komponens/VGA/HDMI kábel és mindegyik között van különbség.
    Magyarul nagyon is számít milyen kábelt használsz és jelenleg te kompozittal a PS2-n elérhető legszarabbal játszol.
  • nissancoupe
    #513
    Mitől jobb az RGB miben látszik a változás ? A ps2 videó kimenő jelét szerintem nem befojásolja egy kábel sem esetleg ha a tv még erősít rajta de szerintem ez lényegtelen dolog. Ha tévednék akkor ez csak azért van mert nem próbáltam még ki :)
  • PoisonChihuahua
    #512
    A kompozit kábel egy rakás sz*r, szerezz be egy RGB-t, hidd el jobban jársz vele...
  • nissancoupe
    #511
    nem ,kizárt dolog kerss meg privátban
  • nissancoupe
    #510
    Én RCA kábellel használom és szines
    és tudom mi a különbség a két kábel között
    a
    Normális kábel meg az amit adtak a géppel ,de ha gondolod lefotózom neked én is.
  • masinamania
    #509
    csak egy kérdés, ha végigolvasom ezt a fórumot, megtalálom a választ arra miként lehet PS2-n másolt cd-ket játszani?
  • PoisonChihuahua
    #508
    "normális kábellel a scart on keresztül"
    Mi az a "normális kábel"?
    Attól, hogy raksz egy scart adaptert a kompozit kábel végére, attól még nem lesz RGB, magyarul ez NEM egyenlő ezzel.
  • nissancoupe
    #507
    nekme utoljára ilyen problémám az amigával és a monitorjával volt (videó monitor) ha jól emléhszem a scart kábelen be kellett kötnöm egy lábat ahonnan kapott egy kis + feszkót és utánna szines volt minden . esetleg a tvknél is megoldás lehet ez de ebben én nem vagyok szakértő lehet speciális dolog volt de nem hinném
    Szerintem normális kábellel a scart on keresztül szinesnek kell lennie.
  • Peodfil
    #506
    Picit elbeszéltünk egymás mellett, de ugyan azt mondjuk, végülis :D
  • PoisonChihuahua
    #505
    Én is a képminőségre értettem. RGB-vel sokkal teltebbek a színek így pl. a piros "valóban" piros lesz, a fekete fekete, stb. és ezáltal élesebb is lesz a kép, mert nem keverednek a szélek színei. Ez egy technológiájából adódó tény.

    Az NTSC és a PAL regionális videoszabványok, a képfrissítés Hz-ben megadott értéke, csupán a jellemzőjük, így nem pusztán csak ezt jelentik. Bővebben wiki-n tudsz utánaolvasni, ha érdekel. Az NTSC rendszerek 60hz-es, a PAL rendszerek 50Hz-es képfrissítéssel dolgoznak.

    Wiki:

    "Az NTSC (National Television System Committee, Nemzeti Televíziórendszer Bizottság), elsősorban a bizottság által kidolgozott, az Egyesült Államokban, Kanadában, Mexikóban, Tajvanban, Dél-Koreában és Japánban is használt analóg televíziós szabványra utal.

    Az NTSC az Egyesült Államokban alkalmazott, másodpercenként 30 darab, egyenként 525 pixelsorból felépített képkockát továbbító fekete-fehér televíziós rendszert úgy fejlesztette tovább, hogy a fekete-fehér rendszerben a világosságjelet továbbító Y jelre egy színsegédvivőt "ültetett". A színinformáció átviteléhez szükséges két színkülönbségi jelet (R-Y, B-Y) e színsegédvivő kvadratúramodulációjával viszik át.

    A fekete-fehér vevőkészülékek csak az "Y" jelet, a színes TV vevők a színkülönbségi jeleket is felhasználják."

    A megoldás tehát a problémádra mindenképpen egy RGB kábel, ami a szebb képalkotás érdekében is ajánlott.
  • Peodfil
    #504
    Úgy értettem, hogy a képminőségen.

    S miért fordul elő NTSC játékoknál, hogy fekete-fehérben mennek? Video-szabvány alatt nem a képi-frissítések számát (Hz) értjük? (ebben nem vagyok biztos, lehet ez egy elég hülye kérdés a frissítés és Hz :D)
    Az én tévémen (ugye a 20 éves Grundig) kompozit kábellel van olyan PAL játék is, ami fekete-fehér és van olyan NTSC ami színes...
    Erre mit tudnál mondani?
  • PoisonChihuahua
    #503
    Az RGB kábelnek nem az a feladata, hogy "javít az NTSC játékokon". Ez hülyeség. Kompozit és RGB között pedig igenis van különbség ugyanis a TV-nek más-más elektronikáját hajtja meg, máshogy jeleníti meg a képet. A PAL és NTSC pedig video-szabványok azokat ne keverd most ide.
    Az RGB kábel alap kéne, hogy legyen minden PS2 mellé, aki még kompozit kábellel játszik az vagy vak vagy egyszerűen hülye.
    NTSC játékoknál fordul elő, hogy fekete-fehérben mennek, az RGB kábel pedig működéséből adódóan ezen segít, színesben jeleníti meg őket. Így terjedt el a párhuzam NTSC és RGB között, de egy 1000 Ft-os RGB kábel beszerzése ezen kívül is mindenkinek ajánlott.
  • Peodfil
    #502
    Annyira kib*szott mindegy, hogy PAL vagy NTSC a játék. Hihetetlen fárasztó már ezt olvasni...
    (van olyan játék, ami bootolás előtt rákérdez, hogy PAL vagy NTSC formatba akarod-e indítani, baszod!)

    Úgyis vagy csippelve van vagy átkötve vagy swapmagic vagy softmod vagy valami. Ezek bármelyikével már futni fog mindkettő még a 20 éves Grundig tévén is, ami nekem van...azonban ezen nem minden játék színes. Nem számít, hogy régi vagy új game, ez a gyártótól függ. A fifa10 pl. színes nekem, de a god of war nem. Rokonnál (1 éves lcd tévéjük van) fut minden színesen.
    Ergo RGB kábel annak kell, akinek régi tévéje van...az, hogy javít az NTSC játékokon, az szerintem megint tv függő. Én személy szerint nem láttam még különbséget semmilyen tévén RGB és gyári kompozit kábel közt és nincs szar szemem.
  • hpnx9020
    #501
    Alcohol 120 al írd ki
  • M1k3
    #500
    Mindkettőt próbáltam, de a probléma még mindig az hogy kevés a hely a lemezen. De miééééééééért?
  • öregharcsa
    #499
    dvd decrypter v imgburn...tök mind1 melyik
  • M1k3
    #498
    Hali
    Itt pihen a gépemen a God of War első része a maga 7.46 gigájával, vettem hozzá egy 8.5 Gb-s DVD-R DL lemezt, ám a nero ugy gondolja, hogy a 8.5 giga kevés. Szerintetek miért van ez és hogy tudom kiírni a gamet?
    A segítséget előre is köszönöm.
  • jaszy
    #497
    Ez nem hülyeség! Az rgb kábellel az a játék is szines ami simával nem.