18
Rádiós hálózat
  • Dikkma
    #18
    Holnap benn lesz itt egy scannelt kép, ami pont nekünk kell.
  • Tomcat
    #17
    A neten van egy rakás lézeres meg rádiós adatátviteli mütyü, nézzétek meg a www.epanorama.net cimet.
  • Dikkma
    #16
    Mind1 :-)
  • nyunyu
    #15
    Olyat meg nem olvastam :-)
  • Dikkma
    #14
    nyunyu: ja, a PCFormatban volt benne!
  • tom jones
    #13
    11 Mbps Wireless Acces Point: 125e+ÁFA
    11 Mbps Wireless Acces Point + PC Card: 166eFt+ÁFA
    HRP-s arak, 1+4év garival
    T.J.
  • kowajano
    #12
    hallot már vki erröl a roger wilco nevü progirol?
  • Feketekéz
    #11
    Egy 5-6kb/s elég lenne de 100-200 méterre.
  • nyunyu
    #9
    Ugy emlekszem, mintha a Diamond gyartott volna anno vmi radios kutyut, ami 1.5Mbitet tudott...
    www.diamondmm.de -n probalkozzatok...
  • tom jones
    #8
    kiskosarba := kiskosarban
  • tom jones
    #7
    tipp1.)
    a 100-200m-es tavosagokra (kis adatmennyiseg eseten) idealis barmelyik ingyenes WEBmail szolgaltato. Csak az adatokat kell kisebb meretu csomagokra szetdarabolnod es maris mehet az atvitel (SEND..) Gyorsabb, mint a soros port :)))

    tipp2.)
    kiskosarba 1.44MB-os floppyn

    Komolyra forditva: meglehetosen nagy gyakorlat es tapasztalat kell a radio- vagy akar mas- frekvencian működő adatátvitel hazi barkácsolásához. Ja es egyetertek a HIF-es hozzaszoloval, kulonben egyszer csak megjelenik a sok antennas szurke mikrobusz.
    TJ
  • nyunyu
    #6
    Azert a HIF weblapjan nezd meg, hogy szabad-e az adott frekvenciatartomany, amit hasznalni akarsz.

    Kulonben eleg ferden neznek rad, ha veletlenul vmi katonai frekit akarsz hasznalni...
  • Propeller
    #5
    Hát ha házilag akarsz ilyet fabrikálni, kösd fel a gatyád öregem. Tudok egy helyet, ahol ellátnak jó tanácsokkal. Telepíccsed fel a drótpostagalambot, és íratkozz fel ott az "elektron" levlistára.
  • Feketekéz
    #4
    Én nem kis távolságokra lennék kíváncsi,hanem például valami házilag készített kütyüre, ami 100-200 méter a hatótávolsága. Az adatátvitelnek nem kell nagynak lennie.
  • Dikkma
    #3
    Én csak olvastam ezekről, és nem vagyok ilyen tájékozott, de azt tudom, hogy biza nem a leggyorsabb, és legolcsóbb eszközök.
  • tom jones
    #2
    Arra gondolsz, ami egy lan-ban az utp-s kabelezes helyett hasznalhato ?
    Tudtommal a 3Com-nak es a Cisconak is vannak ilyen eszkozei, erdemes a WEb oldalaikon kurulnezni.
    Tudtommal jelenleg 11Mbps a max. sebesseg es ez megoszlik az ezt egyidejuleg hasznalo kliensek kozott. Ezen kivul a PC-hez vagy notebook-hoz is speci kártya kell, ami kb.3-4x dragabb, mint ahagyomanyos LAN adapter. Ja, es ha tobb szobaban hasznalod, akkor a bazisallomasokat (egy-egy ado-vevo minden helyisegben) hagyomanyosan kell osszekabelezni.

    TJ
  • Feketekéz
    #1
    Nem teljesen ide passzoló kérdés, de nem foglalkozott valaki véletlenül rádiós hálózattal vagy nem tud valaki egy-két címet ezzel kapcsolatban?