40
A Transmeta új riválisa az AMD-nek, és az Intelnek
  • Armagedown
    #40
    Jó is lett volna ha megmarad, lett volna konkurencia
  • dilic
    #39
    A processzor megbízhatósága kétértelmű dolog(GYengébbek kedvéért).
    Csatlakozom CybeRickhez véleményéhez, itt az idő, hogy bővüljön a választék.
  • CybeRick
    #38
  • CybeRick
    #37
    A Mobil PC-k új királya születik!
  • CybeRick
    #36
    A Transmeta által gyártott kis áramigényű Crusoe mobil processzorokkal is szállítják hamarosan a Sony legújabb ultravékony laptopját.



    SpeedStep techológiája révén rendkívül jó fogyasztási tényezőkkel is rendelkezik a CPU, egy azonos kategóriájú Intel termékének csak ötödét, tizedét.

    A Hitachi is árulja a Crusoe-alapú notebook-jait, és a Gateway, illetve Americe Online és az IBM is tervezi az idei év folyamán az új processzor bevezetését termékkínálatába. (A Gateway és az AOL egy internetező eszközben kívánná alkalmazni azt.)
  • pilóta
    #33
    Mit jelent az, hogy tartósabb?
    Bírja 15 évig?
    Ki használ most 15 éves processzort?
    Szerintem nem igen van olyan ember, aki 286-ost használ manapság, mindenesetre nem hallottam még olyanról, hogy a professzor élettartambeli hiányosságai miatt kellett volna upgradelni egy konfigot.
    Úgyhogy szerintem ez nem egy nagy előny a transmeta mellett. Remélem, hogy más jó tulajdonságai miatt kell majd rá odafigyelni.
  • CybeRick
    #32
    Mintha ezt már említettem volna...#10
  • dilic
    #31
    Lehet, hogy az ára nem lesz olcsó de a fejlesztők nagyon tartósnak mondják a legújabb processzoraikat, és ez a nem mindegy.
  • CybeRick
    #30
    hát, nem lesz túl olcsó. Az Intel és az AMD között várható
  • dilic
    #29
    És nem lesz majd mindegy az sem, hogy az mennyibe fog majd kerülni?

    Nem mindegy, hogy mennyiből hozol ki egy jó konfigot.
  • CybeRick
    #28
    Asztali gépekre is fejleszt már. Pl.: 800MHz-es procit, ami lehet, hogy veri a 1GHz-es Intelt is.
  • dilic
    #27
    Ez még nem biztos, mert még más is lehet a jövő zenéje.
  • diegho™
    #26
    mert csak mobil pc-k be gyártott procikat és csak oda fog gyártani ezután is!
  • CybeRick
    #25
    Beleszólt, csak nem a PC-k területén. És 4 évig fejlesztették a mostani technológiájukat.
  • dilic
    #24
    Ez nagyon érdekes, akkor, hogy nem szólt bele eddig a processzorok területén.
  • diegho™
    #23
    ez aztán nagy hozzászólás volt! a transmeta nem olyan kicsi cég!
  • dilic
    #22
    Visszatére a komoly dolgokra, az Intel úgy látszik nagyon begyulladt egy majdnem ismeretlén cég által kidobott processzor miatt, ha képes volt jóval a megszabott idő előtt bemutatni a saját tervezésű processzorait.
    (Még vannak csodák az Intel BEGYULADT!!!!!!!!!!!!!!!)
  • diegho™
    #21
    eltűnt az ételben vagy az éterben?
  • CybeRick
    #20
    Hová lett az üzim?
  • diegho™
    #19
    írjá má valamit!
  • CybeRick
    #18
  • diegho™
    #17
    ez mit jelentsen?
  • CybeRick
    #16
    8-)
  • diegho™
    #15
    ezeket a szvakat én is értem, de mit jelen a többi?! - vagy csak ennyi az egész? - király vagyok!
  • CybeRick
    #14
    Egy mobilPC-re optimalizált Linuxról van szó, amit egy Transmeta fog kiszolgálni kb.
  • diegho™
    #13
    és ez mi lópikulát jelent?
  • CybeRick
    #12
    Ja, Linuxhoz is optimalizálták.
    Ezt kapjátok ki:

    "Leveraging the input of Linus Torvalds -- the creator of the Linux operating system and a Transmeta employee -- the company will also develop a small code-size version of Linux, called mobile Linux, that will be made available to OEMs and the open source community."
  • diegho™
    #11
    igen ezt a cikket megtaláljátok az alul lévő címen!
  • CybeRick
    #10
    A 700MHz-es Transmeta kint van már. Az élettartama sokszorosa az Intel hasonló processzorainak.

    "2000 céggel írtak alá titoktartási megállapodást, ami egyben arra is utal, hogy az új processzorokat támogató eszközökből és programokból sem lesz hiány."
  • diegho™
    #7
    ha sikerülne egy kisebb csoportot meggyőzni, akkor már elég lesz a nagyok iránti bizalom megingatására, de szerintem erre még több évet várni kell!
  • CybeRick
    #6
    Hát,már csak az a kérdés, hogy meddig bírja majd a Transmeta? Ezzel az új technológiával egy ideig biztos felkerül a nagyok közé.
  • diegho™
    #5
    AMD suxx
    intel suxx
  • diegho™
    #4
    ez tényleg a jövő!
  • CybeRick
    #3
    Érdemes megnézni tényleg!
    Lehet, hogy az Intel és az AMD "kályhái" elavultak :-)))))))))?
    1 W!!!! Transmeta
    4-11 W!!! Intel

  • dilic
    #2
    Talán nemsokára már az emberek része ráébred arra, hogy nem csak az Intel,és az AMD tud csak processzort csinálni.

    Olvasd el www.transmeta.com