226
Milyen alternatívái lehetnek a vallásoknak? Mikor lesz rend?
  • sz4bolcs
    #106
    Nem szeretem, de talán nem fordulok be tőle.
  • mikike
    #105
    ha szerinted isten nem tudja, te honnan tudod?
  • mikike
    #104
    hadd szidjam
    ő szereti
  • patiang
    #103
    "mondjuk eredményeket is kap a rohadt"

    Mikike. Ennyire nem lehetsz alpári!!!!!
  • patiang
    #102
    A jóslat nem a pápák személyét írta le, hanem a rájuk jellemző tulajdonságokat.

    Figyi!!! Ha már az Ember Fia sem tudja mikor lesz "az", akkor majd egy földi mezítlábas Malachias tudja.
    Én tudok Neked egy tonna jóslatot tálalni, és rágódhatsz rajta melyik az "igaz".
    Mert ne feledd, az Isten sem tudja.
  • mikike
    #101
    nincs kanál
    mit vársz tőlem már megint?

    az út befelé vezet
    ilyen szempontból irigylem szabolcsot mert bármennyire is szellemi fogyatékos neki van türelme a belsőjét megtapasztalni
    mondjuk eredményeket is kap a rohadt
  • patiang
    #100
    s mi az igazság??
  • mikike
    #99
    amúgy én úgy tudom, hogy bizonyos malachias jóslatai szerint a mostani pápa az utolsó előtti
    vagyis hamarosan...
    igencsak megváltozik a jelenlegi felállás
  • mikike
    #98
    igen
    az is
    amelyik intézményesített, az olyan
    de azért a dogmái közelebb állnak az igazsághoz
  • patiang
    #97
    Én azt mondanám, nem alternatívái, hanem helyettesítői.
  • patiang
    #96
    Mert az egyház hova tartozik? Ne legyünk álszentek.
    Te is tudod, hogy az állam és az egyház szétválasztása nem az egyház akarata volt. Az egy fájdalmas csapás volt a számukra.
    Figyeld meg a mai pol. életet. Minden alkalmat megragadnak. Részükre a legnagyobb csapás talán a nyugati, gazdagabb világ elvesztése.
    De ez minden vallása igaz. Még a természeti népekre is. Hiszen náluk az "állam" és a "vallás" ugyanaz. S honnan jön a money? A hívőktől. Minél több a hívő, annál több a zsozsó.
  • patiang
    #95
    "Most meg belevezették őket ebbe a nagy maszlagba"

    Mert mi is vagyunk? Az Isten báránykái.
    Kik is a papok?? Pásztorok.

    A birkákat pedig oda terelik ahova akarják, sőt még egy vezérszamarat is kapnak ( tisztelet a kivételnek: II. János Pál ).
  • mikike
    #94
    tévedsz
    ezen az intézménysített dolgok alapulnak
    mint például a tudomány, a rendőrség, vagy az állam
  • patiang
    #93
    Sztem minden vallás egyazon alapon nyugszik, ( még ha látszólag van is ellentmondás ) a hatalom kiszolgálása, bizonyos erkölcsi értékek előírásával. Bizonyos vagyok, hogy a jövőben bármikor lesz valamilyen vallás, pont ezen érdekek miatt.
  • patiang
    #92
    Az alcím: "Mikor lesz rend?", diktatúrát takar???
  • patiang
    #91
    Gondolom, ha az arab világban tengetnéd napjaid, ugyanez lenne a reakciód, csak ellenkező előjellel.

    A keresztény világ sem egységes. Sőt tökre nem.
  • sz4bolcs
    #90
    Alap. :-) Azért mégiscsak ebben a kulturkörben élünk. A többi vallást is csak ezen a sajátos szűrőn keresztül látjuk.
  • HUmanEmber41st
    #89
    Jó régi topic, sok hsz-el:D
    Az látható, h az SG-seknél általában vallás=kereszténység esetleg még az Iszlám..
    Más nem is létezik számukra. LOL
  • patiang
    #88
    Azért én részekre bontanám a kereszténységet. Mert hallgass meg egy katolikus, vagy egy református templomi beszédet. A kat. tele van angyalkákkal, Istennel, meg több égi jóval, mintha az ember nem is létezne. Ezzel szemben a ref. foglalkozik hétköznapi emberi nyűgökkel is.
    Katolikus vagyok.
    Szerintem először a kat. fog elsorvadni az álszentség miatt, vagy észrevétlen átalakul. Csak az a baj, hogy nem tudni mi fogja pótolni, mert az emberiségnek mindig szüksége volt valami megfoghatatlanra, ami "uralkodik" felette.
  • patiang
    #87
    Gondolod, hogy csak a kereszténység az egyetlen hit / legyen bárminemű /, mely az emberek igazságvágyát kielégíti. Bár hasonló topic már van, de ajánlom Neked forgasd a Bibliát, s meglátod, hogy a lényege, hogy mindenki maradjon a seggén. Aki szegény örüljön neki, mert övék lesz mennyek országa. Vagy ne lázadj a uralkodód ellen. Persze jó dolgok is találhatók benne.
    Ha visszamennél csak pár száz évet megláthatnád mekkora a különbség az akkori, és mostani hitélet között. A tök fundamentalista kat egyháznak változtatnia kell, mert így is rengeteg hívet vesztett már. Reformáció stb melyek nem Róma alá tartoznak.
    Véleményem, hogy minden időleges. Pillanatában végtelennek tűnik, de így volt ez az egyiptomi "vallással" is mely több ezer évig egzisztált.
  • Jrex
    #86
    egyetértek veled.
  • ibrahim
    #84
    most a jehovizmus az állat nagy divat.Sok köcsög begyepesedett jehova parasztjai
  • marius
    #83
    Amíg különböző Istenek voltak, addíg legalább összefogtak valamennyire a népek. Most meg belevezették őket ebbe a nagy maszlagba és mindenkinek teleszarták a száját. Egy Isten micsoda hülyeség. Kinek az Istene ez az egy Isten? HA van, akkor mindenkin segítenie kellene hiszzen az emberiség atyja, nem pedig megengedni, hogy atombombákkal szaladgáljanak a hibbant tábornokok
  • marius
    #82
    Szerintem a keresztény vallás, úgy ahogy van, megszűnik. MÁr nem éri meg a 2500-at szerintem. Tól sokat és mohón loptak az emberektől és ezért semmit nem adtak. Milyen nemzetközi vallás az, mely engedi, hogy hívei ezreket gyilkoljanak meg egymásból. Na persze ez minősíti a szóbanforgó vallás híveit is.
    Egyszerű volt a kereszténység alapelve, mivel rengeteg volt a szegény, behülyítették őket, hogy majd a túlvilágon ők lesznek gazdagok: Micsoda ostobaság ez. Rabszolgavallás ez az egész.
  • Yoghurt
    #81
    Teljesen igazad, van valamilyen szinten.

    Egyetértek veled, bár abba amit mondtál, is beleköthet egy hívő. Pl. :nincs is minden népnek más istene,
    Sőt a különböző vallások is u.a.-t az Istent imádják, csak más útról megközelítve.

    Nos erre válasz a Keleti(közel) és a Nyugati egyházi erkölcsnorma.
    Egy hithű muzulmán aki gyerekekkel kefél, 8 felesége van, de már egyiket sem szereti,
    és talán a követetkező 'friss húsra 'feni a fogát'
    Ott teljesen normális. Hát ez ebben a kulturkörben maga az antikrisztus.

    Szerintem egyáltalán nem az a transzcendens lény megközelítése.

    De, ha valaki elfogadja, hogy az ember nem mindenható, bár a lélek is 'anyag', (mivel
    az az anyag, ami létezik, és a lélek létezik)
    attól még az megfoghatatlan (ma még), és a világegyetem nagy
    'rendje' , a törvények, amik igazak mindenre, és
    ott van a Plack - féle bizonytalansági állandó is, ami azt mondja, soha nem fogunk mindent tudni.
    Nos, szerintem ez a láthatatlan titok az 'Isten'
    amit és máshol soha nem hívok így, mivel mások nem ezt értik alatta,
    és félreértik. Ez az én privát 'hitem' (<- ez is mást jelent másoknak).
    És lehet ezzel együtt röhögni azokon, akik húsvéttal egy müanyagbábu előtt térdepelve motyogják az emberek által kitalált imákat,
    de joga van hozzá. Az értelmiségi embereknek kötelező kételkedni.
    Az egyház mint olyan is egy nagy kupac képmutatás, de azért nem szabad szidni(bár ezut tette Csokonai, Ady is), mert rengeteg erős jellemű pap van ott,
    akik talán épp azért olyan erkölcsösek, mert hisznek abban, hogy az a jó.

    'Ha ISten nem lenne, ki kellene találni', ez a deizmus.
    Szerintem Jézus is deista volt:).
    Lehet hogy ő tudta, mi kell az embereknek...
    hogy emberek lehessenek
  • dewdew
    #80
    Isten csak egy babu, amit az ember mozgat es nagyszeruen el lehet bujni moge. Mindent ra lehet fogni, mindent meg lehet vele magyarazni. Az ember a sajat maga megnyugtatasara talalta ki. Lelkiismeretfurdalasa volt valamiert (pl elpusztitotta a szomszed nepet), de kitalalta maganak Istent, es azt mondta, hogy Isten kivanta igy.
    Vagy ha valaki meghalt a csaladban, akkor a nagy fajdalom enyhitesere lehetett azt mondani, hogy
    -Isten magahoz hivta,
    -Isten akarata beteljesedett,
    -Isten altal erre a sorsra iteltetett, stb-stb.

    Ez a nezet rettentoen egyszeruen bizonyithato. Most egy nagyon aktualis peldat hozok fel: WTC
    A talibok leromboltak a tornyokat, es hiaba, hogy csak terroristak, azon a napon az utcan unnepelt a nep (a nem terroristak), es uvoltoztek, hogy Isten (az o istenuk) megsegitette oket, es sikerult elpusztitani az amerikaiakat.
    Kerdem en: Hol volt azon a reggelen az amerikaiak Istene?

    Tovabbmegyek: Ha lenne Isten, aki/ami megteremtette a Foldet, az embert, a vilagmindenseget, akkor az egy szemely/valami lenne, nem? Akkor miert van minden nepnek mas istene? Mert ha tobb van, akkor ugy tudom elkepzelni, mintha viaskodnanak egymassal ott fenn a mennyekben. Pont mint Hitler es Sztalin. Az o utasitasukra is milliok mentek a halalba szo nelkul.
    De nem is kell annyira messzire visszamenni az idoben. Itt vannak a volt Jugoszlav allamok. 1985-ben "Geza" "Jeno" szomszedja volt (a nevek nem szamitanak), jo baratok voltak. Az egyik a falu ilyen templomaba jart vasarnap, a masik a falu masik templomaba. Estenkent meg egyutt soroztek, es neztek, ahogy a gyerekeik egyutt jatszanak. Nehany ev mulva valami kocsog kitalalta, hogy haboruzzunk, amibol vallasi haboru kerekedett, es ezzel elszabadult a pokol. Geza atment a szomszedba, es kinyirta Jeno csaladjat, mert Isten szent haborut inditott ellenuk.

    Ennyit szerettem volna mondani. Hitetlen pogany vagyok, egy hitvany kis "felvilagosult" mai eszmeket vallo ember, es szivesen varom a hivok megjegyzeseit, probaljuk meggyozni egymast, szivesen tarsalgok errol.
  • ipszilon
    #79
    igen, csak ma már hülyét abból csinálnak,aki őnként és dalolva jelentkezik (ld. szórakoztató show műsorok)
  • efti
    #78
    Ha azok valami magyarazatot keresnek akiknek rossz es ezt valami istensegben talaljak meg akkor nem szuksegszeruen gonosz ez az istenseg? Mert ha igen akkor meg nem igazan megnyugtato egy ilyen isten letezesenek a "tudata"
  • Efreet
    #77
    "Hmmm.. hogy a mai ember agya szűk? nem hinném! szerinted az volt a nyitott agy, amikor Isten nevében égettek el embereket és még egy "show-műsort" is csináltak belőle?"
    most az megy, hogy valahol a "szórakoztatás" nevében hülyét csinálnak valakiböl, nyilvánosan megszégyenítik, a közönség meg tapsol.

    a vallásról (bár inkább az egyházról): ma sokaknak akik rossz sorban élnek, és sokkal jobban tudják, hogy hogy is élnek a jobb sorban élök (tv, újság, akármi), azoknak kell valami ami megnyugvást okoz, a mai egyházak meg a harsányságukkal ezt a szerepet tökéletesen betöltik. hite mindenkinek lehet, vallásos az, aki úgy érzi, hogy a vallások közül valamelyik úgy írja le a dolgokat, ahogy az neki tetszik, de az egyházra csak azoknak van szüksége (szerintem) aki túl magányos, és nem talál (vagy nem akar találni) más társaságot.
  • ipszilon
    #76
    szerintem pedig a mai európai ember azért nem hisz a vallásban, mert, épp ellenkezőleg, felvilágosult!
    a régi embereket pedig azért tudták megfogni mert nem voltak elég műveltek ahhoz, hogy saját maguk tudjanak gondolkozni! a paraszttal könnyű volt mindent elhitettni, fizetett ő adót "Istennek".az egyház meg be szedte tőle.
    a nemesnek meg volt elég pénze ahhoz, hogy fizessen és meg sem kottyant neki, na meg ő is kapott. gondolod, hogy ő hitt Istenben, egy frászt!
    igen, a vallás régebben fontosabb volt... azért, hogy az egyház egy csomó pénzre tegyen szert.
    Hmmm.. hogy a mai ember agya szűk? nem hinném! szerinted az volt a nyitott agy, amikor Isten nevében égettek el embereket és még egy "show-műsort" is csináltak belőle?
  • Mike
    #72
    ez tetszik
    tok igazad van

    "hogy all felettunk valaki, aki megbuntet majd, ha nem azt teszed, amit valaki, foldi emberi leny, mond. "
  • Mike
    #71
    Most mar az sem biztos. Ha az atomi lezert hasznalni fogjak a napi eletben...
  • Mike
    #70
    Szeretnem megjegyezni, hogy az evoluciohoz nem tiz ev kell, nem is 100 hanem legalabb 100e ev (az ember eseteben) a moltlepkenel kicsit mas, vagy ugye ott vannak az elobb meg hatasos gyogyszerekre rezisztens mikrorganizmusok. Vagy Isten mindig teremt egy kicsit mas mikroorganizmust, "Affene, mar ezt is kinyirjak!" felkialtassal? Vagy ez az ordog muve?
    Egyszeruen nem ertem, Isten meg most is teremt, vagy teremtett ugye anno egyszer, es azota hevereszik? Masik fogas kerdes a lelekgyartas.
    Az elhasznalodott lelkek bekerulnek a ill. b tipusu gyujtobe es ujak keletkeznek, vagy ujrahasznositasra kerulnek?
    Vagy ez az egesz hit, nem egyeb mint onnon porszemsegunk felismerese, es mondjuk egy mas ter-ido kontinuumban levo lenyek szamara csupancsak mint uveggolyok letezunk (pl.) az egsz ismert galaktikus vilagunkkal egyutt? (a la MIB)
  • Mike
    #69
    Kedves Bond!

    Nezem az ember testfelepiteset. Pont ezert nem mondanam, hogy az evolucio csak mese. Az mas kerdes, hogy ezt a kreacionistak eletben nem fogjak elfogadni (koztul Te sem) de azert reflektalnek par megjegyzesedre.
    Testfelepites: ha nyomon koveted egy embrio fejlodeset, lathatod, hogy az embrio milyen alakokat vesz fel, az evolucio az orrod elott megy vegbe, sot ha megnezed a bonyolult osszetetelu, soksejtu (pl. madar, emlos) magzat fejlodeset, ott is ilyen stadiumokat lathatsz, csak a vegen van specializalodas.
    Magy butasag, hogy a szinlatas csupan emberi tulajdonsag lenne. A majmok a papagajok is latnak szineket, sot nemelyik tobbet mint mi.
    Az allatoknak is vannak donteseik, nem csak osztonlenyek.
    A naplemente nem a Joisten adomanya, hanem a fold forgasabol adodik. Az, hogy tetszik a naplemente, az meg meglehetosen szubjektiv dolog.
    A csillagok, es a galaxisok is Isten teremtmenyei, es akkor muvegre vannak, vagy csak felrajzolta oda az egre, legyen mivel szivasson minket. Es a Bibliaban ugye benne lennenek a dinoszayruszok, ha mar sejtettek volna roluk valamit ugye?
    Szvsz a keresztenyeseg a zsido vallas resze, ugy 2-2.5k evvel ezelott pasztorkodo nepek talaltak ki maguknak, jol. Az egesz eszmerendszeret, szimbolumvilagat onnan meriti.
    Harmadreszt: van olyan vallas ami nem agressziv, pl. a budhizmus

  • Akitlosz
    #68
    Szörnyű!
  • Akitlosz
    #67
    Így igaz!
  • Assassin
    #66
    OK.
  • frey
    #65
    hagyjuk ezt a komoly topicot, ne ronditsunk mar bele!
  • frey
    #64
    :))))ugye?
  • Assassin
    #63
    Nem voltak értelmesek?!Öööö..
    Hát lehet...