226
Milyen alternatívái lehetnek a vallásoknak? Mikor lesz rend?
  • hiper fizikus
    #186
    Sziasztok !
    Írtam egy filozófiai töltetű tanulmányt a misztifikáciíó és a tudomány kapcsolatáról. Szerintem a lényeg az abszolútumokban és a cél_ok-okban van. Mit szóltok hozzá?
  • hiper fizikus
    #185
    Tényleg ördögi dolog a bibliakritika?
  • HUmanEmber41st
    #184
    A Koránt nem olvastam (még :D )
  • bens
    #183
    a bhagavad gíta talán az egyik leghitelesebb szentírás amit eddig olvastam. persze félre lehet magyarázni, mint mindent, de ha valaki megérti a lényegét akkor minden fontos kérdésre ad választ.
    amúgy meg az a véleményem, hogy amíg valaki nem olvassa ezeket a lényeges, alapvető műveket a vallásról (legalább minden nagyobb vallás alapkönyvét) addig hozzá sem szagolhat a témához.
    persze spekulálni, vitatkozni egy fogyatékos is tud, és legtöbbször ez itt a baj...
  • HUmanEmber41st
    #182
    Én nem beszéltem Istennel..attól még kissé messze vagyok :D :D
  • HUmanEmber41st
    #181
    Sarva dharmám parityaja
    Mám ékam svaranam vraja
    Aham tvám sarva phapebyo
    Moksaisyánti mám sucaha

    :D

    Add fel a vallás minden változatát
    És hódolj meg egyedül énelőttem.
    Én megszabadítalak minden bűntől
    Ne félj!
  • bens
    #180
    az álmokat is látod, mégsem léteznek. mondjuk az anyagi világ szerintem létezik, csak nem ez az egyetlen dolog ami valóság, sőt...

    ha belegondolsz, álmunkban az agyunk ugyan azon részei aktívak, mint amikor ébren vagy. ezt már rég kimutatták. tehát ebből a szempontból elvileg nem kéne tudnod megkülönböztetni az valóságot az illúziótól/álomtól.

    hmm... érdekes téma.
  • patiang
    #179
    "Az egész világ a galaxisokkal, meg az atomokkal egy nagy illúzió, aminek csak nézője vagy." + RÉSZE
  • homeless
    #178
    Te be tudod bizonyítani, hogy nem létezik?

    Meg, hogy képzeled ezt az egészet? Van az "igazi" anyagi világ, ahol egy nagy terembe vannak az agyak és kapják az impulzusokat? Aki megtalálja a kapcsolatot istennel annak véget ér a mozi és meglátja a valóságot? Azt mondtad a múltkor, hogy te már megtaláltad a kapcsolatot istennel sőt beszéltél is vele. Akkor miért vagy még mindig ebbe a világba? Ha soha nem találom meg a kapcsolatot istennel akkor örökké fogok élni(örökké fogm nézni a mozit, vagy beraknak egy új filmet)? Húúú de jó:)

    Tudod én inkább nézem ezt a 3d mozit és élvezem, minthogy egy nagy terembe térjek magamhoz test nélkül:)

    (ja tudom már, hogy vagy még mindig itt. Úgy, hogy te is mindig visszajösz, mint Neo és neked is szuperképességeid vannak:))
  • bens
    #177
    ezért írják a védák az egyistenhitre vonatkozóan h "add fel a vallás minden változatát és hódolj meg egyedül isten előtt. így nem teszed ki magad bűnnek"
  • HUmanEmber41st
    #176
    Nos, nem a vallások osztják meg az embereket, hiszen sokféle embernek sokféle vallás kell.
    A baj ott kezdődik, mikor az egészet néhány ember a sajá céljára akarja felhasználni, és elkezdik "megmagyarázni" a szocializmusban úgy mondták, h megideologizálni. És ha már belemagyarázták, amit ők szerintük kell, akkor bármikor elindíthatnak egy jó kis háborút.( akár más vallásúakkal szemben is).
    És az emberek a sok magyarázkodástól már nem tudják, nem ismerik a vallás igazi célját. ( amit lentebb írtam)
  • HUmanEmber41st
    #175
    Nah végre, h valaki más is olvassa a Védikus Irodalmat itt kishazánkban!
    Bár ezek a gondolatok bevallom Harun Yahya-tól származnak :D
  • bens
    #174
    mielőtt beleélnéd magad, létezik az anyagi világ, ezt a védák is megírják. csak nem itt a helyünk. ez azért nagy különbség...
  • banok
    #173
    én egy szót nem írtam "anyagi világról".
    Csak annyit írtam, hogy szvsz túlságosan megosztja a világot ez a sok vallás
  • Rundstedt17
    #172
    ez vixont helytálló.
  • HUmanEmber41st
    #171
    Jó lenne, ha be tudnád bizonyítani, h létezik ez az anyagi világ.
    De ne hivatkozz az érzékszerveidre!
    Ugyanez létrejön akkor is, ha csak az agyadba mennek elektromos inpulzusok. Akkor is ugyanolyan valóságosnak érzed a dolgokat, mint most.
    Az agy nem érez semmit, csak feldolgozza a kapott elektromos jeleket, de arról halvány elképzelése sincs senkinek, vajon hol van az "énközpont" , hol "tudatosodnak " a jelek.

    A vallás az egyetlen mód arra, h felébredj ebből a 3D moziból, és visszatalálj igazi önmagadhoz és visszatérhess oda, ahonnan valójából származol.

    Az egész világ a galaxisokkal, meg az atomokkal egy nagy illúzió, aminek csak nézője vagy.
  • banok
    #170
    miért keressek kapcsolatot egy olyan lénnyel (illúzióval??!!) aki valszeg nem is létezik?

    Sokkal de sokkal békésebb lenne a Föld élete ha nem lennének vallások. Rengeteg háborút, gyülölködést, emberhalált és ellentétet spóroltunk volna (spórolnánk) ha nem lennének egyházak meg vallások melyek megosztják az emberiséget. Ez kb. a véleméynem az egészről.
  • sz4bolcs
    #169
    Örülök, hogy így át tudod érezni minden ember jócselekedetét.
  • Rundstedt17
    #168
    Ami jót testvéreddel cselekszel az olyan mintha velem cselekedted volna.
  • patiang
    #167
    Ha rám célozgatsz, nem vagyok libi.
  • patiang
    #166
    Miért várod tőlem, hogy én legyek a titkok tudója. De.

    Minap megyek az utcán, s látom, hogy egy öreg át akar kelni az úton. Odamegyek és átsegítem.
    Majd égnek emelém könnyes orcám, és mondám:
    -Látod mit tevém Atyám?
    -No de fiam ezt nem értem tevéd, hanem társadért.
    -Leszarom, engem a paradicsomi hely érdekel.

    Tudod azért hozom fel ellentétnek a két egyházat, hogy míg egyikben már most csak az angyalok, stb léteznek, addig a másik emberi dolgokkal is foglalkozik.

    Nem gondolom, hogy azt hiszed, hogy ilyen egyszerű lenne:" Pl. most mit kéne úgy megszüntetni, mint a máglyahalált?"
  • Rundstedt17
    #165
    Gratulálok a liberálisoknak!Jah és azt elfelejtetted mondani 100-200 év múlva eltünik a fehér emberek nagy réxe.
  • sz4bolcs
    #164
    Az a szép ebben, hogy nem kell nyilvánvalónak venni ezeket a dolgokat csak azért, mert erősen beivódtak a kulturánkba. :-)
  • patiang
    #163
    Tudod Európában hány iszlám közösség létezik, melyek száma rohamosan növekszik.
    S ami a legnehezebb, hogy teljesen szeparálódnak.
    A kutatások szerint, ha így folytatódik tovább, 2015-re minden ötödik európai muzulmán lesz.
    Akkor Te hova fogsz menni??:))
  • Rundstedt17
    #162
    Az európaik számára a kereszténység az igaz vallás.Ha nem tetszik menj ázsiába a buddhisták közé:D
  • sz4bolcs
    #161
    Aha, tehát haladni kell a korral. -Mondá N. Sándor atya.. :-) Tehát haladni és változni.. Pl. most mit kéne úgy megszüntetni, mint a máglyahalált?

    Amúgy a buddhizmus ~2500 éves, a hinduizmusról pedig írta bens.
  • patiang
    #160
    Engedd meg, hogy ne tegyem, hiszen mást sem tettem az eddigiek folyamán.

    A másik az, hogy elképzelhető, hpgy a pár száz év múlva létező egyik egyházat is katolikusnak fogják nevezni, de a mostani csak nyomokban lesz benne fellelhető. Már II. János is elkezdett egy folyamatot, mely bár megtorpant, de csak egy-két hasonló mentalitású vezető kell még. Gondolom elismered, hogy a máglyahalál megszüntetését is a körülmények tették szükségessé. A református egyház nem egy külön létrejött képződmény, hanem a katolicizmusban csalódott emberek tömege.

    Azonkívül soha egyetlen-egy vallás sem úgy jött létre, hogy emberek: ez a kereszténység, ez az iszlám stb....
    Mindig volt valamilyen "előző" vallás melynek értékeit átvéve alakultak ki lassan, vagy gyorsabban az új vallások. A keresztény egyház kénytelen-kelletlen a barbár vallások elemeit is felvették, átalakítva azokat.
    Na most melyik az igaz vallás?? Pl a kereszténység 2000, a budhizmus kb 5000 éves.
    Jelenések könyve: azokon kiken nem lészen az Isten jele, pokolba véteték.
    Ha a budhizmus amely a kereszténységet jóval megelőzte, miért a pokol vezető út?????
    Remélem megértettél?:))
  • sz4bolcs
    #159
    patiang: És szerinted miben kell egy katolikus egyházban változnia, hogy párszáz év múlva még meglegyen?
  • bens
    #158
    -egy
  • bens
    #157
    hinduk nem 5-6 ezer éve bírják, hanem régebbóta. az egyetlen vallás aminek nem ismert az eredete. 5-6ezer évesek az első feljegyzések, amik már egy akkor egy ősi vallásról szólnak.
  • patiang
    #156
    ...elég, ha csak megváltoznak az életfeltételek. Pl nyugati társadalmak.
    Erdélyban miért volt nagyobb a vallási élet, mint az anyaországban?
    Az erdélyiek panaszkodnak, hogy mióta ott is kell beköszönteni a "jólét??" egyre fogyatkoznak az igazi hívők.
    Tudod az embereket nem megvezetni, hanem VEZETNI kell.
    Mert ha tetszik, ha nem, így műkszik. Vagy anarchia.
  • patiang
    #155
    Mit mondtam Szabi?? :"Önmaga változik."

    Nehogy azt állítsd, hogy a mai bármely egyház azonos az ezer év előtti önmagával.

    S miért ne tűnhetne el, s miért ne jöhetne létre egy új. Magának a kereszténységnek 8 ezer "alfaja" van.
    Azonkívül Te talán jobban tudod, hogy a hindu vallás sem azonos a régi önmagával, s fennmaradását nagyban, ha nem a legfőképp az ottani társadalmi, és egyéb viszonyok segítették. A kasztrendszer (nem hivatalosan) még mindig létezik.
  • sz4bolcs
    #154
    ezeket meg honnan szívod ki? :-)) valami utal rá, hogy eltűnne mondjuk a kat. egyház? Pl. hinduk meg már 5-6 ezer (+?) éve bírják, és még mindig ugyanaz van terítéken.
  • patiang
    #153
    De nem kell megreformálni. Önmaga változik. Mert ha nem, eltűnik a süllyesztőben mint a többi ezer meg ezer.. Kétezer év!!!! Jah. Volt melyi 4000 évig működött.
  • patiang
    #152
    ....mondjuk JA!!!
  • Rundstedt17
    #151
    Úgy látom van ám ambició már megreformálnád a vallást!
  • patiang
    #150
    ......mondd az esetleg az nem lenne jobb, ha nem az esetleges Isten kegyeit keresgetnénk, hanem meglátnánk a körülöttünk lévő szomorú valóságot????

    Ne azért legyél jó, mert azért majd jutalmat kapsz (esetleg). Társaidért, önmagadért.
  • Rundstedt17
    #149
    Pontosan fontos a kapcsolatkeresés Istennel
  • HUmanEmber41st
    #148
    Ha gondolkodnál, rájönnél,az egész világ csupán illúzió ( hasonlóan, mint a Mátrix c. filmben) és rájönnél, csak a kapcsolatkeresés Istennel, ami igazán számít.
  • banok
    #147
    ha az emberek gondolkodni tudnának nem lennének vallások a Földön. :|