1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • Yossarian
    #1836
    A marketing és a lehúzós részben igazat adok neked, de az újabbak mégis jobbak. Annó én is használtam azt a "T alakút", mert csak olyan volt még. Akármit is mondasz, azok azért szarok voltak a mostani borotvákhoz képest...
  • smith09 #1835
    Ezzel az egész borotva kérdéssel kapcsolatban az alábbi a véleményem.
    Nem kívánok álszent lenni de én is az egyik legújabb manuális borotvát használom, de annak ellenére a véleményem nem változik amit ki is fejtek az alábbiakban.

    Ha megnéztek egy western filmet ami mondjuk a XIX század vége fele játszódik vagy bármilyen filmet a XX. századról látjátok h az emberek milyen borotvákat használnak. Talán kettő fajta volt összesen. Volt az a kihajthatós, amibe a félbe tört pengét kellett beletenni. Egy borotvát az ember évekig esetleg egész életében használhatta, és csak a pengét kellett benne cserélni ami szerintem akkor sem volt tól drága.
    Volt az a másik fajta ami úgy néz ki mint egy " T " betű és egy szorító segítségével a pengét kell beleszorítani.
    Na szerintem kb. ugyannnyi ideig jó mint a másik. Nyele készülhetett fémből vagy műanyagből. Na mármost. Ezeket megvetted és akár egész életedben kihúztad vele.

    Nem szeretnék reklámot csinálni senkinek de maradjunk mondjuk a G kezdőbetűjelű gyártónál.
    Kihozta a Sensor nevűt 90 ben. Sensor exelt 93 ban.Aztán jött a mach 3 98 körül. ez már rendelkezett elektromos változattal is.
    Ezt követően jöttek a Fusionok meg ennek a nemrég kiadott legújabb verziója.
    Ez mind cserélhető betétes hozzáteszem nem olcsó betétes. Darabja akár több ezer ft is lehet.
    Érdekesnek találom h ezek a hagyományos pengés borotvák sok sok évtizeden keresztül teljesen jó volt mindenkinek. Ere az utóbbi 20 - 30 évben sorra a dják ki a különböző formájú pengéjü borotvákat.
    Múltkor néztem az egyik legújabb fajtához 8 db betét több mint 10 E ft ba került valamelyik boltban.
    Amíg maga a " zsilett " penge meg 5 db kb. 400 ft ba kerül.
    És hogy miért is van ez az egész szerintem. nem másért mint hogy vedd meg az új és újabb bootvákat, az új és újabb pengéket horribilis árért. Persze ha az új fajta pengéset szeretnéd használni akkor vedd már meg az új nyelet is nem kevés pénzért.
    És mi a baj a régi pengéssel, h miért nem reklámozzák, ajánlják, népszerűsítik ? Legfőbb oka az szerintm h nem lehet rajta élősködni. Ja és persze fillérekből megvan. Én hazsnáltam ilyet és higgyétek el ugyanazt a minőséget biztosítja mint a mai modern méreg drága pengék.
    Na. kb. ennyi. :)
  • KaBuTo666
    #1834
    Én a héten vettem meg a Braun Series 760cc-4 borotvát, eddig 5 pengés Gillette Fusiont használtam de sajnos a szőrtől eldugult folyton a lefolyó a zuhanyban, és fontos volt hogy rendesen beáztatott arccal borotválkozzak de így is irritált és megvágtam magam mindig pedig odafigyeltem, habot is használtam és stb nem magyarázkodom, a bőröm száraz meg alapból nem szereti a borotválkozást. Ezektől függetlenül megvagyok elégedve az 5 pengéssel mivel azzal jóval nehezebb megvágni magad és rendesen végezte a dolgát.
    kb. 2 órája borotválkoztam ezzel a Braunnal, és beszarás milyen jó. Több napos arcszőrt szépen levitte, az arcom sima, nem irritálja a bőröm és nem is vágtam meg úgy hogy szárazon borotválkoztam. Szóval nálam bevált, de eléggé félve vettem meg mert mindenkinek más fajta jött be ahogy olvasgattam a fórumokat, de úgy látszik ez a csodaság megérte a pénzét és tényleg azt teszi amit leírnak róla.
  • smith09 #1833
    Ezt már én is sok embertől hallottam, tuti van benne valami.
    Ez kb. olyan mint a márkás csokoládékat is lehet kapni más néven, jóval olcsóbban és szerintem ugyanaz a kettő.
  • georgesmatyas
    #1832
    Gillette Mach 3-am volt (sima), aztán rábeszéltek Flexifrontos borotvár. 3 pengés egy kicsit rosszabb konstrukció (kisebb intervallumban mozog a fej és rosszabb a tisztíthatósága, de a pengék tartóssága az nagyon jó és ár érték arányban pedig kurvajó. 12 pengét kapok 3000-ért és 10 havonta kapok megint 12 db-ot. Tehát ugyan olyan sokáig lehet használni, mint Mach 3, de sokkal olcsóbb.
  • Peetboy
    #1831
    Nem tudom, én még nem használtam soha elektromos borotvát. Újabban a Philips hajnyírómmal vágom le az arcszőrzetet. Kis borosta mindig marad, ennyit tud ez, de hiszen ez hajvágó.
  • smith09 #1830
    Igen arra. Kiváncsi vagyok h milyen lehet.
    Én G mach 3 at (sima , nem rezgős ) használok egyébként teljes mértékben elégedett vagyok vele.
  • Holland Kemence
    #1829
    gondolom a proglide-ra vagy kíváncsi
    nekem a klasszikus m3 power jobban bejön
  • Apocalipto
    #1828
    A gilette fusion power phenom-ra gondolsz?
  • smith09 #1827
    Erre az új gillett re kíváncsi lennék de nagyon húzós az áruk.
  • werdaa
    #1826
    ez is jó

    itt: http://goo.gl/fGwgV

    ..vbbbbbbbbvbvvbv
  • jhetedikj
    #1825
    Nekem egy olyanom van kb. mint az első linken az olcsóbb és teljesen meg vagyok vele elégedve. Régebben amikor hagyományos borotvát használtam sokszor kipattogtam a nyakamon és néha előfordult, hogy meg is vágtam magam kicsit, elektromosnál ilyenek nincsenek ezenkívül gyorsabb is szerintem, mert borotvahabot se kell használni.
  • smith09 #1824
    Pontosan!

    Vegyen az ember G mach 3 at vagy , wilkinsont, vagy akár sima hagyományos pengés borotvát. Ezek sokkal jobbak mint bármelyik villanyborotva. Tökéletes vágás, fájdalom mentes.
  • Peetboy
    #1823
    Azt elhiszem, főleg az állnál, ahol nem tudja követni a gép.
    Ráadásul nincs olyan éles gép mint egy igazi penge, ami megtudja vágni a bőrt is. Ami bőrkímélő gép, az a szőrt se szedi ki tövénél.
  • smith09 #1822
    Dettó !

    Ráadásul nekem mindig meg meg húzott egy szálat ami elég fájdalmas volt.
    És a végén mégsem lett olyan sima, mint a hagyományos borotvától.
  • qetuol
    #1821
    Mert olyat is mondtak már, hogy egyiktől sem lesz olyan sima az arc mint a "kézi" borotvától.

    ezt csak megerősíteni tudom
  • Peetboy
    #1820
    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni elektromos arc borotva ügyben.
    Milyet ajánlotok? Philips, Braun, Remington?
    Elég sok fajta van 7000 Ft-tól 100.000 Ft-ig,de melyiket érdemes?
    Ami erős legyen, jól levágja a borostát, sima legyen az arc tőle.
    Van olyan, ami olyan simára borotvál mint a kézi "hagyományos" borotva?
    Milyen van nektek amit használtok?

    Túl sokat nem akarok rákölteni, mi a különbség egy 14.000-es és 33.000-es között?
    A 14.000 Ft-os nem vágja le simára a szőrt, magyarul bóvli?
    Mert olyat is mondtak már, hogy egyiktől sem lesz olyan sima az arc mint a "kézi" borotvától.

    Példák: Phiilips PT715
    vagy
    Philips RQ1180
  • smith09 #1819
    Ejha !

    Nagyon dizájnos !
    Braunt jó márkának ismerem. Ha szeretnéd és van rá pénzed vedd meg.
    Szerintem jó lehet , bár én villanyborotva ellenes vagyok, de ez kifejezetten tetszik !
  • qetuol
    #1818
    braun cruzer z60 -ról vélemények?
  • Met
    #1817
    borotva?
  • smith09 #1816
    Teljes jogos !
    Egy férfi szerintem alapesetben leugrana az asztalról !!
  • SötétBarom
    #1815
    Előtted van, ahogy a heréidről lerántanak egy gyantacsíkot? Jó, hogy nem azt kérdezed tudunk-e aktív hóhért :DDD
  • Apa27
    #1814
    Sziasztok! Valaki tud Székesfehérváron olyan kozmetikát, ahol férfiaknak/férfiaknak is gyantáznak? Pl.: intim testrészeken?
  • smith09 #1813
    Múltkor volt akciós a tescó ban a wilkinson borotva.
    Zöld nyelű,3 pengés, eldobhatós. 4 db 1000Ft -ért.
    Nem szeretem az ilyen eldobhatós dolgokat, de ez kifejezetten tetszik !
  • RatBaG #1812
    na jó, rendes borotva az más. én is csak kényszerből használok elektromosat.
  • smith09 #1811
    Nekem eddig egyetlen körkéses sem vált be.

    Gillette mach 3 at használok kb. 10 éve.
    ez bevált. :)
  • RatBaG #1810
    braunt csak akkor vegyél, ha gyakran borotválkozol, nem hagyod meg nagyra.
    philips után vettem egy braunt, egy órán át daráltam vele a pofám, de még akkor se vitte le teljesen. vissza is váltottam a körkésesre.
  • tony11
    #1809
    Arcra Philips körkéses van,az nekem nagyon bevált.
  • grizzly21
    #1808
    arcra mit? 1 napja bujom a netet es nem tudom eldonteni hogy korkeses philips vagy egyenes braun-t vegyek. erzekeny borre melyik a jobb? az ha nem szedi le teljesen nullara az nem baj
  • tony11
    #1807
    Nekem bevált a Remington testborotva,arcra mást használok de mellkasra és egyéb helyekre nagyon jó.
  • SötétBarom
    #1806
    Nekem van egy Remington hajszárítóm, és jó. :DD:D
  • grizzly21
    #1805
    Sziasztok! A Remington az jo marka? Most hallottam rola..
    borotvalkozasra kell 1 elektromos borotva, es testre (mellkas) 1 masik.
  • smith09 #1804
    Én kb. 10 éve kaptam Karácsonyra egy G Mach3-as borotvát. Azóta használom és teljesen elégedett vagyok. Általában gélt hazsnálok a Gillette vagy DM sajátmárka. Aftershave szintén gillette v nivea zselé.
  • tony11
    #1803
    Remingtont,8000 volt,előtte Philips volt,de az elromlott.
  • Stelk0
    #1802
    milyet használsz?
  • Stelk0
    #1801
    http://www.szepsegtrend.hu/babyliss-1ben-sz%C5%91rtelen%C3%ADt%C5%91-k%C3%A9szlet-hajra-szak%C3%A1ll-orrf%C3%BCl-bae830xe-p-7924.html
  • tigeroo
    #1800
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddddd
  • smith09 #1799
    bravó !
  • tviktor91
    #1798
    Én borotválom a segglyukam.
  • pLau
    #1797
    venni szeretnék egy hajvágót amit arcszőrzet vágására is szeretném használni, de úgy hogy maradjon borosta. ezt a terméket néztem ki. REMINGTON HC 5550 Valakinek esetleg valami véleménye róla?