1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • smith09 #1813
    Múltkor volt akciós a tescó ban a wilkinson borotva.
    Zöld nyelű,3 pengés, eldobhatós. 4 db 1000Ft -ért.
    Nem szeretem az ilyen eldobhatós dolgokat, de ez kifejezetten tetszik !
  • Apa27
    #1814
    Sziasztok! Valaki tud Székesfehérváron olyan kozmetikát, ahol férfiaknak/férfiaknak is gyantáznak? Pl.: intim testrészeken?
  • SötétBarom
    #1815
    Előtted van, ahogy a heréidről lerántanak egy gyantacsíkot? Jó, hogy nem azt kérdezed tudunk-e aktív hóhért :DDD
  • smith09 #1816
    Teljes jogos !
    Egy férfi szerintem alapesetben leugrana az asztalról !!
  • Met
    #1817
    borotva?
  • qetuol
    #1818
    braun cruzer z60 -ról vélemények?
  • smith09 #1819
    Ejha !

    Nagyon dizájnos !
    Braunt jó márkának ismerem. Ha szeretnéd és van rá pénzed vedd meg.
    Szerintem jó lehet , bár én villanyborotva ellenes vagyok, de ez kifejezetten tetszik !
  • Peetboy
    #1820
    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni elektromos arc borotva ügyben.
    Milyet ajánlotok? Philips, Braun, Remington?
    Elég sok fajta van 7000 Ft-tól 100.000 Ft-ig,de melyiket érdemes?
    Ami erős legyen, jól levágja a borostát, sima legyen az arc tőle.
    Van olyan, ami olyan simára borotvál mint a kézi "hagyományos" borotva?
    Milyen van nektek amit használtok?

    Túl sokat nem akarok rákölteni, mi a különbség egy 14.000-es és 33.000-es között?
    A 14.000 Ft-os nem vágja le simára a szőrt, magyarul bóvli?
    Mert olyat is mondtak már, hogy egyiktől sem lesz olyan sima az arc mint a "kézi" borotvától.

    Példák: Phiilips PT715
    vagy
    Philips RQ1180
  • qetuol
    #1821
    Mert olyat is mondtak már, hogy egyiktől sem lesz olyan sima az arc mint a "kézi" borotvától.

    ezt csak megerősíteni tudom
  • smith09 #1822
    Dettó !

    Ráadásul nekem mindig meg meg húzott egy szálat ami elég fájdalmas volt.
    És a végén mégsem lett olyan sima, mint a hagyományos borotvától.
  • Peetboy
    #1823
    Azt elhiszem, főleg az állnál, ahol nem tudja követni a gép.
    Ráadásul nincs olyan éles gép mint egy igazi penge, ami megtudja vágni a bőrt is. Ami bőrkímélő gép, az a szőrt se szedi ki tövénél.
  • smith09 #1824
    Pontosan!

    Vegyen az ember G mach 3 at vagy , wilkinsont, vagy akár sima hagyományos pengés borotvát. Ezek sokkal jobbak mint bármelyik villanyborotva. Tökéletes vágás, fájdalom mentes.
  • jhetedikj
    #1825
    Nekem egy olyanom van kb. mint az első linken az olcsóbb és teljesen meg vagyok vele elégedve. Régebben amikor hagyományos borotvát használtam sokszor kipattogtam a nyakamon és néha előfordult, hogy meg is vágtam magam kicsit, elektromosnál ilyenek nincsenek ezenkívül gyorsabb is szerintem, mert borotvahabot se kell használni.
  • werdaa
    #1826
    ez is jó

    itt: http://goo.gl/fGwgV

    ..vbbbbbbbbvbvvbv
  • smith09 #1827
    Erre az új gillett re kíváncsi lennék de nagyon húzós az áruk.
  • Apocalipto
    #1828
    A gilette fusion power phenom-ra gondolsz?
  • Holland Kemence
    #1829
    gondolom a proglide-ra vagy kíváncsi
    nekem a klasszikus m3 power jobban bejön
  • smith09 #1830
    Igen arra. Kiváncsi vagyok h milyen lehet.
    Én G mach 3 at (sima , nem rezgős ) használok egyébként teljes mértékben elégedett vagyok vele.
  • Peetboy
    #1831
    Nem tudom, én még nem használtam soha elektromos borotvát. Újabban a Philips hajnyírómmal vágom le az arcszőrzetet. Kis borosta mindig marad, ennyit tud ez, de hiszen ez hajvágó.
  • georgesmatyas
    #1832
    Gillette Mach 3-am volt (sima), aztán rábeszéltek Flexifrontos borotvár. 3 pengés egy kicsit rosszabb konstrukció (kisebb intervallumban mozog a fej és rosszabb a tisztíthatósága, de a pengék tartóssága az nagyon jó és ár érték arányban pedig kurvajó. 12 pengét kapok 3000-ért és 10 havonta kapok megint 12 db-ot. Tehát ugyan olyan sokáig lehet használni, mint Mach 3, de sokkal olcsóbb.
  • smith09 #1833
    Ezt már én is sok embertől hallottam, tuti van benne valami.
    Ez kb. olyan mint a márkás csokoládékat is lehet kapni más néven, jóval olcsóbban és szerintem ugyanaz a kettő.
  • KaBuTo666
    #1834
    Én a héten vettem meg a Braun Series 760cc-4 borotvát, eddig 5 pengés Gillette Fusiont használtam de sajnos a szőrtől eldugult folyton a lefolyó a zuhanyban, és fontos volt hogy rendesen beáztatott arccal borotválkozzak de így is irritált és megvágtam magam mindig pedig odafigyeltem, habot is használtam és stb nem magyarázkodom, a bőröm száraz meg alapból nem szereti a borotválkozást. Ezektől függetlenül megvagyok elégedve az 5 pengéssel mivel azzal jóval nehezebb megvágni magad és rendesen végezte a dolgát.
    kb. 2 órája borotválkoztam ezzel a Braunnal, és beszarás milyen jó. Több napos arcszőrt szépen levitte, az arcom sima, nem irritálja a bőröm és nem is vágtam meg úgy hogy szárazon borotválkoztam. Szóval nálam bevált, de eléggé félve vettem meg mert mindenkinek más fajta jött be ahogy olvasgattam a fórumokat, de úgy látszik ez a csodaság megérte a pénzét és tényleg azt teszi amit leírnak róla.
  • smith09 #1835
    Ezzel az egész borotva kérdéssel kapcsolatban az alábbi a véleményem.
    Nem kívánok álszent lenni de én is az egyik legújabb manuális borotvát használom, de annak ellenére a véleményem nem változik amit ki is fejtek az alábbiakban.

    Ha megnéztek egy western filmet ami mondjuk a XIX század vége fele játszódik vagy bármilyen filmet a XX. századról látjátok h az emberek milyen borotvákat használnak. Talán kettő fajta volt összesen. Volt az a kihajthatós, amibe a félbe tört pengét kellett beletenni. Egy borotvát az ember évekig esetleg egész életében használhatta, és csak a pengét kellett benne cserélni ami szerintem akkor sem volt tól drága.
    Volt az a másik fajta ami úgy néz ki mint egy " T " betű és egy szorító segítségével a pengét kell beleszorítani.
    Na szerintem kb. ugyannnyi ideig jó mint a másik. Nyele készülhetett fémből vagy műanyagből. Na mármost. Ezeket megvetted és akár egész életedben kihúztad vele.

    Nem szeretnék reklámot csinálni senkinek de maradjunk mondjuk a G kezdőbetűjelű gyártónál.
    Kihozta a Sensor nevűt 90 ben. Sensor exelt 93 ban.Aztán jött a mach 3 98 körül. ez már rendelkezett elektromos változattal is.
    Ezt követően jöttek a Fusionok meg ennek a nemrég kiadott legújabb verziója.
    Ez mind cserélhető betétes hozzáteszem nem olcsó betétes. Darabja akár több ezer ft is lehet.
    Érdekesnek találom h ezek a hagyományos pengés borotvák sok sok évtizeden keresztül teljesen jó volt mindenkinek. Ere az utóbbi 20 - 30 évben sorra a dják ki a különböző formájú pengéjü borotvákat.
    Múltkor néztem az egyik legújabb fajtához 8 db betét több mint 10 E ft ba került valamelyik boltban.
    Amíg maga a " zsilett " penge meg 5 db kb. 400 ft ba kerül.
    És hogy miért is van ez az egész szerintem. nem másért mint hogy vedd meg az új és újabb bootvákat, az új és újabb pengéket horribilis árért. Persze ha az új fajta pengéset szeretnéd használni akkor vedd már meg az új nyelet is nem kevés pénzért.
    És mi a baj a régi pengéssel, h miért nem reklámozzák, ajánlják, népszerűsítik ? Legfőbb oka az szerintm h nem lehet rajta élősködni. Ja és persze fillérekből megvan. Én hazsnáltam ilyet és higgyétek el ugyanazt a minőséget biztosítja mint a mai modern méreg drága pengék.
    Na. kb. ennyi. :)
  • Yossarian
    #1836
    A marketing és a lehúzós részben igazat adok neked, de az újabbak mégis jobbak. Annó én is használtam azt a "T alakút", mert csak olyan volt még. Akármit is mondasz, azok azért szarok voltak a mostani borotvákhoz képest...
  • Peetboy
    #1837
    Az a Braun 60 ezer és 88 ezer ft között van. A fene aki ennyit költene egy borotva gépre. Ismerősömnek 30 ezres Braun van, azt mondja az is simára borotválja.
  • Peetboy
    #1838
    Erről Terence Hill jut eszembe, mikor egy kés szerű pengével borotválja magát egy kézi tükör előtt. Közben meglátja a felé jövő lovas banditákat a tükörben.
  • ml85ml
    #1839
    az oké de elfelejtitek, hogy a mach3, fusion és tsa biztonságos borotválkozást tesznek lehetővé. Nekem még mach3-al nem sikerült megvágnom magam.
    Nemrég vettem egy T-formájú borotvát amibe a klasszikus zsilett pengét kell illeszteni, összeszorítós.nos keletkezett pár karc az arcomon. és nem is lett olyan rövid a borostám, mint egy mach3-al.
  • KaBuTo666
    #1840
    De ez egy fullos csomag...kitisztítja magától a borotvát, fertőtleníti, beolajozza, feltölti, jó pár évig nem kell borotvát cserélni, sokáig bírja az akksi és stb...amit leírnak a honlapon, akár marketing dumának hangzik akár nem, igaz. Nem sajnáltam rá a pénzt és amúgy nagyon meg vagyok vele elégedve. Nekem érzékeny a bőröm, 5 pengés gillette is megkarcolta, megvágta, ezzel még nem volt ilyen problémám. Amiért vettem, arra bevált. Ha valaki borotvát akar venni, pénz és kérdése az egész. Na meg azért is vettem, mert eldugult egy idő után a lefolyó mikor az arcszőrzetemet borotváltam, így nagyobb az esélye hogy nem fog. Vagy nincs rá esélye.
  • Peetboy
    #1841
    Akkor ez profi gép lehet. Nem kéne eldugulni a lefolyónak egy kis arcszőrtől, azt meg kéne javítani. 1 havi fizetést ilyenre költeni pénz szórás szerintem. Aztán ki tudja 2 év múlva meg elromlik.
  • qetuol
    #1842
    azért mert neked az egy havi fizetésed, nem biztos, hogy neki is az. de ha még így is lenne, és ő úgy gondolja, hogy neki megéri, akkor mi közöd hozzá? ő megérdemli, lóréál.
  • SötétBarom
    #1843
    Ennyi lenne egy havi fizum az bebaszna.
  • Mr O
    #1844
    Sziasztok!

    Kérdésem lenne,h milyen borotvát ajánlotok?Szeretnék majd venni valami jobbat mint az "egyszer-kétszer" használatosak...Erős arcszörzetem van így jó lenne valami strapa bíró :D

    THX!
  • ressy14
    #1845
    Ha 2 naponta ráérsz borotválkozni, akkor elektromosat. Nekem hosszanti pengés braun van, ügyesebben és gyorsabban tudom vele mindenhol leszedni a szőrt. Már 3 éve megvan, de még semmit nem cseréltem rajta. Érzékeny a bőröm, és ezzel nem gyullad be utána. A Philipsek is jók, azok általában 3 forgó pengések. De itt elsősorban a pénztárcádon múlik csak.

    Ha jobban szereted a hagyományos borotvákat, abban meg a Gillette-ek a legjobbak, legalábbis ismerősök szerint. Ezekről közelebbivel nem szolgálhatok, mert eddig csak egyszer borotválkoztam ilyennel.
  • tony11
    #1846
    Ti szoktátok a mellkast és a hasat borotválni?
  • smith09 #1847
    Mellkasról gyantával
  • The Fugitive
    #1848
    üdv. mellkas, has, hát - epilátorral milyel lenne? (az igazival, a csipeszessel) összeh*gyoznám magam a fájdalomtól? :D
  • smith09 #1849
    gyantát simán kibírod. egy rántás és annyi. nem vészes.
  • tony11
    #1850
    Én most epilátorral szedtem le és én is majd beu.gyoztam a fájdalomtól,de végül is megérte mert így nem szúrós mint a borotvától.
  • zsoltioregon
    #1851
    Nekem már a hátam is szőrős. Ergo magamnak azt le nem szedem, vagy marad a szőr, vagy gyanta...
    (azt hozzáteszem aki a köreimben a mellkasát szőrteleníti azt gyorsan lebuzizzák. Hónalj és fasz a maximum amit a gang elfogad. még 10 év és jöhet a mellkas)
  • qetuol
    #1852
    gang elfogad? te valami falkában élhetsz... neked mások mondják meg, mit szőrteleníthetsz? no offense, csak kérdezem.