1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • tony11
    #1532
    Hát majd próbálom rendszeresen gyantáztatni,de nagyon gáz,hogy ilyen szőrös vagyok!
  • SötétBarom
    #1533
    Működésen kívüli vízicsúszdán vállalja egy fejjel előre hason mutatványt. :]
  • tony11
    #1534
    Köszi,de maradok a borotvánál!
  • tony11
    #1535
    Figyeltem a strandon és elég sok srác borotválja a mellkasát,szóval nem csak én.
  • at16
    #1536
    lol?

    senki se borotválja akinek van esze (bocsi) ha nem akar olyan erős szörszálakat a mellkasára is mint az amilyen az arcán van.

    mellesleg minél többször borotválod annál jobban szőrös leszel...
    mindenki gyantázza vagy epilálja
  • tony11
    #1537
    Nem is tudom,hogy erősödne azt nem veszem észre,pedig már régóta borotválom.
  • razorfan
    #1538
    Igaza van tony-nak,. Attól,hogy borotválod,nem fog erősödni.Ez bizonyított tény!!! De ehhez elég a józan paraszt ész is.A férfi hormonoktól erősödik a szőr,mélyül a hang,erősödik az izomzat a serdülőkor alatt.
    Ha valaki nem borotválná le a pihéket mondjuk 14 éves korában,attól még neki is erős szőre lehet 18-20 évesen ugyanúgy,mint aki már évek óta borotválkozik. És itt a lehet-en van a hangsúly,mert ez alkati kérdés is.Van akinek erősebb a szőre,és van,akinek nem!
    Nyilván,ha valaki levágja a pihéket,hogy erősebb szőr nő vissza ez igaz,de ettől még nem fog a szőrtüszők száma megnőni.
    TEHÁT EZ EGY BIOLÓGIAI,ÉLETTANI SAJÁTOSSÁG,HOGY SERDÜLŐKOR ALATT MEGERŐSÖDIK AZ ARCSZŐRZET A FÉRFIAKNÁL,ÉS NEM A BOROTVA HIBÁJA.SENKI NEM VÁRHATJA EL,HOGY ALAPBÓL OLYAN PIHÉS LEGYEN A FÉRFI ARCA,MINT EGY GYERMEKÉ,MERT AKKOR AZ HORMONZAVAR!!!


    HA A BOROTVÁLKOZÁSTÓL ERŐSÖDNE A SZŐR,AKKOR 40 ÉVESEN DRÓTKEFE ERŐSSÉGŰ SZŐR LENNE,AMIT MÁR A BOROTVÁK NEM IS VINNÉNEK LE---->AZÉRT EZ ELGONDOLKODTATÓ!!!

    És itt a cikk,amiről beszéltem:

    http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=6&id=7420


    Erősödik-e a szőrzet sok borotválás hatására?

    „Miért erősödik a borosta a sok borotválkozás hatására?”


    Sok kisfiúnak rendszeresen egészen rövidre vágják a haját, hogy megerősödjön; nők körében elfogadott tény, hogy a nem kívánt testszőrzetet jobb nem borotválni, mert megerősödik, és a férfiak is egyetértenek abban, hogy a rendszeres borotválkozás hatására mind ellenállóbb lesz a borosta arcukon.

    Bármily meglepő, tudományos kutatások sorozata állítja, hogy mindez nem így van: a vágás, borotválás egyáltalán nem befolyásolja a szőr és a haj növekedésének ütemét, a szőrszál (hajszál) vastagságát, erősségét. Arról van mindössze szó, hogy a borotválással, vágással eltávolítjuk a szőrszál elkeskenyedő, finom végét, és nagyobb keresztmetszetű, durvább tapintású szálvég marad a helyén. A szőrszálak ráadásul az eredésükhöz közel vastagabbak, majd fokozatosan vékonyodnak, így rövidre vágva durvábbnak, erősebbnek tűnnek.

    Biztosan sokan gondolják most, hogy a tudósoknak nincs igazuk, hiszen saját magukon tapasztalják ennek az ellenkezőjét. Ha azonban hagyják hosszúra nőni hajukat, szakállukat vagy egyéb szőrzetüket, megfigyelhetik, hogy akár évekig tartó borotválás, vágás után sem lesz durvább, mint korábban volt.
    Természetesen a kamaszkorban a fiúk ajka felett megjelenő pihés szőrzet sokkal puhább, gyengébb, mint a későbbi bajusz, ez azonban csak az első borotválásig tart, utána már normál erősségű szőr nő vissza. Ugyanez igaz a lányok, nők testén lévő nem kívánt szőrzetre is: a pihéket eltávolítás (nem csak borotválás!) után valódi szőr váltja fel.

    Bár a borotválás nem erősíti a szőrzetet, a gyantázás képes gyengíteni azt, mivel a szálak kitépésekor a tüsző megsérül, és ez funkciójának rosszabbodásához vagy akár teljes működésképtelenségéhez is vezethet.


    TEHÁT A SZŐR A KOR ELŐREHALADTÁVAL,ÉS A SERDÜLŐKOR BEFEJEZTÉVEL NŐ ÉS NEM A BOROTVÁLKOZÁSSAL!!! BENNE VAN A CIKKBEN,HOGY NEM LESZ ERŐSEBB A SZŐR A BOROTVÁLKOZÁS UTÁN ÉVEK MÚLVA SEM!

    DE HA EZT VALAKI NEM HISZI,AKKOR NEM KELL BOROTVÁLKOZNI,ÉS NEM ERŐSÖDIK A SZŐRE!

    A MELLKASON PEDIG,AHOL ÉN A VILLANYBOROTVÁM PAJESZVÁGÓJÁVAL NYÍROM A SZŐRT 2HETENTE,NINCS IS OLYAN DURVA SZŐR,MINT AZ ARCON ÉS NEM IS LESZ,MERT ANNAK TELJESEN MÁS A SZERKEZETE,MERT SOKKAL VÉKONYABB!!!

    JA ÉS ÉN IS ÉVEK ÓTA BOROTVÁLOM GÉPPEL,MÉGSEM LETT ERŐSEBB,SŰRŰBB!
    MOST AKKOR HOGY IS VAN EZ???

    ÚGYHOGY KÉREK MINDENKIT,HOGY OSZLASSA EL EZT A RÉGI TÉVHITET!

    HA NEM AKKOR MEG NE BOROTVÁLKOZZATOK,ÉS AKKOR MAJD ÖREGKOROTOKRA IS CSAK PIHÉSEK LESZTEK-------> ÁLMODOZZATOK CSAK!!!

    AZ ÉLETTANNAK VANNAK TÖRVÉNYEI!!!
  • popzu
    #1539
    és miért kell kiabálni?:\ omg...
  • red13
    #1540
    Már hogyne erősödne.
  • adobepremiere
    #1541
    Aki aktívabb szőrösödést tapasztal magán az meglehet közelebb áll genetikailag a csimpánzokhoz :)

    magarázat:

    Az emberi faj sokkal később vált el a csimpánztól, mint azt eddig gondoltuk, és még az elkülönülés után is nagy valószínűséggel sor került fajközi szexre, állítják az MIT és a Harvard közös kutatóintézete, a Broad Institute kutatói.

    A tudósok egy minden eddiginél alaposabb génvizsgálatból következtetnek arra, hogy a két kialakulófélben lévő faj bizonyos egyedei a különválás után újra összejöttek, és párosodtak egymással. Az ember és a csimpánz géntérképének összehasonlításakor nyolcszázszor több adatot használtak, mint a korábbi vizsgálatokkor, és ez jóval részletesebb eredményeket garantál nemcsak a leleteken alapuló csontvizsgálatoknál, hanem a korábbi génösszehasonlításoknál is.

    Szokatlan elválás
    Az őscsimpánz és az ember párosodására utaló bizonyítékokat a kutatók az érintett két faj, illetve gorillák, orángutánok és makákók génjeinek összehasonlításával tárták fel. Az ember 23 kromoszómapárja körülbelül harmincezer gént tartalmaz, a gének pedig DNS-szekvenciákból állnak, amelyek idővel mutáció útján változhatnak. A genetikai mutációk egyfajta evolúciós óraként használhatók: a DNS-szekvenciák közti különbségek utalnak arra, milyen régóta vált el a két faj egymástól, vagyis hogy az egyedek mikor párosodtak utoljára egymással. A kutatók az ember és a csimpánz génjeinek összehasonlításakor azt találták, hogy az X-kromoszóma 1,2 millió évvel későbbi az összes többinél. Ebből arra következtettek, hogy a két faj közös őstől származik - tőle jön az X-kromoszóma, míg a többit a korábbi ősöktől örökölte az ember és a csimpánz.

    "Most sikerült először meglátnunk a DNS-be írt részleteket" - nyilatkozta az egyik kutató, Eric Lander. "Legalábbis azt olvashatjuk ki belőlük, hogy az ember és a csimpánz faji elkülönülése felettébb szokatlan volt".

    Szakítás után rövid flört
    A kutatók szerint az ember és a csimpánz először tízmillió évvel ezelőtt szakított egymással. Ezután négymillió évig külön utakon jártak, majd egy rövid flört erejéig újra összeálltak, és így olyan hibrid faj jött létre, amely mindkét vonal jellegzetességeit magában hordozta. Ez volt a később újra különvált ember és csimpánz közös őse.

    A kutatók Nature magazinban közölt megállapításait "nagyon klassz (totally cool) és különlegesen okos elemzésnek" nevezte Daniel Lieberman, a Harvard egy antropológusa, aki nem vett részt a kutatásban. "Az én gondom csak az, hogy elképzeljem, hogy a két lábon járó emberszabású és a csimpánz megfelelő partnernek találja egymást - hogy finoman fogalmazzak." James Mallett, a Londoni egyetem genetikaprofesszora szerint viszont a liezon nem olyan furcsa, amilyennek első látásra tűnik, mert a korai ember nagyon hasonlított a csimpánzra.

    Nem baj ha szőrös valaki!
    Az evolúcíó megold mindent úgy 1500 évenkét.........
  • tony11
    #1542
    Olvasta m már valahol ezt a cikket,mivel érdekelt vagyok a témában,és valóban azt tapasztalom,hogy több évi rendszeres borotválás után sem lett több,vagy erősebb a szőröm.
  • razorfan
    #1543
    NEM ERŐSÖDIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    EZ EGY PRIMITÍV,OSTOBA,BUTA TÉVHIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    KOMOLY,ÉRTELMES EMBER ILYET NEM MOND,CSAK AKI BUTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • qetuol
    #1544
    aki meg CAPSLOCKKAL ír, az is primitív és buta.
  • at16
    #1545
    és az arcodon is csak ugy magától erősödik/vastagodik a ször mi?

    ha a faszodról leborotválod a szőrt, akkor nem nő vissza mi?
    amikor elkezdtél borotválkozni(tegyük fel már elkezdtél) hány naponta kellett újra megborotválkoznod?
    és hány naponta kell most ?
    mert nekem 4 naponta, igaz 18 éves vagyok. de apám már majdnem minden nap csinálja...
    te egy eléggé elvetemült alak lehetsz.
  • at16
    #1546
    a 2 ostobának ment aki ordibált itt**
  • at16
    #1547
    amugy meg azt csinálsz amit akarsz. én csak leírtam hogy erősebb lesz a szőröd ott .

    öregapádat kérdezd meg és ő elmondja a tutit.
  • zyppy
    #1548
    mi lesz szegény srác bimbóival?
  • razorfan
    #1549
    NEM MAGÁTÓL ERŐSÖDIK A SZŐR AZ ARCON,DE NEM IS A BOROTVÁTÓL,HANEM A KOR ELŐREHALADTÁVAL A HORMONÁLIS VÁLTOZÁSOK HATÁSÁRA (JÓ LENNE,HA VÉGIG OLVASNÁD AZ ELŐZŐ HOZZÁSZÓLÁSOMAT)


    HA APÁD NEM BOROTVÁLKOZOTT VOLNA CSAK 40-50 ÉVES KORÁBAN ELŐSZÖR,AKKOR IS ILYEN ERŐS SZŐRE LENNE!

    DE GONDOLDD VÉGIG: A SZŐR ELHALT HÁMSEJT,TEHÁT MÁR NEM ÉLŐ (A KINŐTT RÉSZÉRE GONDOLOK) NINCS BENNE SEMMI ÉRZÉKELŐ RECEPTOR.AKKOR MÉGIS HONNAN TUDNÁ MAGÁTÓL,HOGY NEKI A BOROTVÁLÁSTÓL ERŐSÖDNI KELLENE?????? NEM TUD GONDOLKODNI A SZŐR....


    TEHÁT CSAK IS A HORMONÁLIS BEFOLYÁSOLÁS AZ OKA.


    EGYÉBKÉNT NEKEM NEM A FASZOMRÓL NŐ A SZŐR,MERT AZ EGYÉBKÉNT SEM SZŐRÖS,CSAK KÖRÜLÖTTE. ONNAN MEG HA LEBOROTVÁLOM 8INKÁBB NULLÁS GÉPPEL VÁGOM),AKKOR SEM NŐ VISSZA ERŐSEBBEN.

    EZ VAN BARÁTOM. A TÉNYEK MAKACS DOLGOK!

    JÓ LETT VOLNA,HA NEM ÁLLSZ BUKÁSRA BIOSZBÓL (MERT ADDIG NEM JUTHATTÁL EL AGYILAG,HOGY ORVOSI ÉLETTANT IS TANULHASS)

    JA ÉS NEM ORDIBÁLOK BAZMEG.
  • razorfan
    #1550
    RÉSZEMRŐL TÉMA LEZÁRVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • qetuol
    #1551
    ha full nagybetűvel írsz, az kiabálásnak minősül bármelyik fórumon és a chatben is.
  • at16
    #1552
    1: de ordibálsz! "BAZMEG"
    2: szedj gyógyszert!

    3: " A SZŐR ELHALT HÁMSEJT,TEHÁT MÁR NEM ÉLŐ " - ehhez nem tudok mit hozzáfűzni :D méghogy orvosi élettan :D

    részemről is le lenne zárva a dolog de visszaírsz sajna, és megint full nagybetűvel :S
  • red13
    #1553
    Aki azt mondja, hogy nem erősödik a szőr a gyakori borotválkozástól, az mondja a barátnőjének, hogy kezdjen el minden nap borotválkozni. Pihét a karján vagy az arcán. Fél év múlva majd visszatérünk a témára.
  • tony11
    #1554
    Végül is számomra mindegy,hogy erősödik,vagy sem,mert úgy is nagy és erős.Ha csak kis pihés lenne zavarna,hogy erősödik,de így oly mindegy!
    Inkább az érdekelne,hogy mások mennyire tartják azt cikinek,ha egy pasi borotválja a felsőtestét?
  • Kuen
    #1555
    Hm... Miért erősödne már a szőr a borotválástól, mégis ?

    A szörtüsző elgondolkozik, "hú, bazdmeg, erősebben kell nőnöm, valaki levágta a szőr végét.." ?!

    A borotválásnak ehez semmi köze, természetesen, csak a kor előrehaladtával erősödik, ahogy azt szerencsétlen, kissé a többiek hülyeségén magát idegesítő személy írta.

    Amúgy google segít ebben is.
  • Met
    #1556
    Akinek villany borotvája van nincs "furcsa" szaga a borotvájának?
    Furcsa alatt ilyen kicsit áporodott szagot értek, talán nagyapámnak volt ilyen szaga.

    Mosható a borotva, mindig kiöblítem miután használom, szétszedett állapotban szárad meg, szóval nem bepállik. Már szappanos kis kefével mosom ki de még így is van egy kis szaga.
  • Yossarian
    #1557
    sztem az a műszerolaj szaga, nem?
  • Met
    #1558
    nem olajozom minden alkalom után, vagy kellene?
  • nagyzoltan75
    #1559
    a szőr nem erősödik, csak korosodsz! ennyi, biológia!
    am most kaptam egy új borotvát szülinapomra a páromtól( Gillette Fusion Stealth) nagyon jól müxik, hiába utálok borotválkozni. próbáljátok ki
  • #1560
    Szerintem megöregedett a borotvád és a saját szagát érzed
  • razorfan
    #1561
    Aki használt Gillette mach3-at,annak mennyi ideig tartott egy fej?
    Nekem ,mivel erős arcszőrzetem van kb. 6-8 alkalom (másfél hét)és kezd húzni.
    Egy csomóan mondják (külföldi fórumokon is),hogy milyen sokáig éles marad.
    Hát szerintem nem,és így eléggé drága.
  • Narusco
    #1562
    (mennyibe kerül most 4 penge hozzá?)
  • qetuol
    #1563
    nekem wilkinsonom van, az a 4 pengés valami quattro titanium. 2 havonta cserélem a pengét. (igaz, hetente 1x, max 2x borotválkozom)
  • supperlevi
    #1564
    Úgy 14 éves koromban kezdtem, amikor már kellemetlenül kibajszosodtam. Nekem is borotvám van, bár volt egy egyszerű háromfejes gépem is, amivel csak nyúzni tudtam az arcom -pedig márkás volt- a bőrömet szedte csak le, a borosta ott maradt.. marad a sokpengés borotva, eldobhatók nem játszanak.
  • Megtörhetetlen
    #1565
    pedig simán jó az eldobhatós is..;) Attól mert sokpendés meg még nem biztos hogy jó, én például egyszer abba futottam bele, hogy igaz márkás borotva pengét(fejet) vettem, de a józsefvárosi piacon, és hát nem kell mondanom, hogy az eldobhatós jobb volt mint az...

    OFF: Hogy nevessünk is kicsit:
    http://www.youtube.com/watch?v=Qa0ad0MwgUY
  • Megtörhetetlen
    #1566
    Hogy nevessünk is kicsit
    Sry az előző-ért
  • supperlevi
    #1567
    Azért van sok pengésem, mert már kipróbáltam a legolcsóbb eldobhatótól kezdve a legdrágább eldobhatóig, ugyanígy a cserélhetős pengéjű borotváknál. Mivel bika erős az arcszőröm, a gyengébb minőségű pengék (ezek főleg eldobhatósban vannak) csak húzzák, tépik a szőrt, de nem vágják át. Ez olyan, mintha csipesszel rángatnád minden egyes szőrszálat. Gépnél hallottam valami olyasmiről, hogy könnyen és nagyon precízen lehet vele arcszőrt formálni, ezt borotvával nekem elég nehézkes kómásabb reggeleken, nagyon oda kell figyelni, főleg hogy több pengés ezért könnyen belecsúszik a formába (nekem körszakállam van) és akkor hiába az egész, borotvának ez az egy hátránya van.
  • analfa
    #1568
    Szerintem az eldobhatók csak arra jók hogy eldobd. Eleinte én is azzal próbálkoztam 2 pengés eldobható vackokkal, de ha sokáig folytattam volna akkor mindenhol csupa vágás lenne az arcom úgyhogy én nagyon gyorsan áttértem a 3 pengére és most az 5-re mert az nem készíti ki a bőröm. Az elektromosat nem merem kipróbálni mert ha rossz akkor sajnálnám rá azt a pénzt. Sajnos nem olcsó egy ilyen szerkezet, hogy a profi gépekről meg ne is beszéljünk.
  • cargame
    #1569
    A mellem kezd szorosodni, es az a hulye kerdesem, hogy mivel szortelenitsem?
  • Megtörhetetlen
    #1570
    Arra inkább az elektromos való, van olyan ami mindenes borotva egyben azaz sok ilyen van, nem olyan olcsóak, de a célnak tökéletesek. Ez nem fogja tökéletesen levinni de ott maradhat is egy kevés ha meg totálisan meg akarsz szabadulni tőle akkor gyanta, későbbre nő vissza és gyengébb is lesz, igaz fájdalmas de ott még azért elviselhető, elég kevés az idegvégződés azon a tájékon...
  • supperlevi
    #1571
    Van külön tetszőrnyíró. A legjobban olyan gépet éri meg venni, amiben van hajvágó és adnak hozzá testszőrnyíró fejet vagy olyan elektromos borotvát, amiben van testszőrnyíró is. Van gyanta is, de ha érzékeny a bőröd, akkor bele fogsz halni. Szerintem jobban jársz a géppel.