266
PIII csökkenő árak!
  • Breki33
    #266
    kivancsi vagyok szep hazanban mennyit csokken...
  • Coine
    #265
    Kéne egy Tualatin teszt, Tom's HW Hu-ra :)
  • Bradock
    #264
    Az Intel ismét csökkentette a Pentium III és a Celeron processzorainak árát.

    Az Intel árcsökkentésének leginkább az az oka, hogy hamarosan világszerte elérhetővé válnak a 0,13 mikronos gyártási technológiákkal készülő Pentium III Tualatin processzorok. Az újabb árcsökkentés nemcsak az asztali számítógépekhez készülő CPU-kat érinti, hanem a mobil processzorokat is. Az Intel módosított árlistája a következő:

  • Breki33
    #263
    ne tunjon mar el ez a topic.......
  • Breki33
    #262
    Zennon majd ird meg megy-e engem is erdekelne
  • Coine
    #261
    Sztem mennie kell, próbáld ki.
  • Borg
    #259
    Mondom: NEM IS KELL SZEREZNI RÁ. A slot1es gyári hütése bőven elegendő, amugymeg a régiekröl nem is lehetett leszedni mer rá volt növesztve teljesen a gyári cuccos.
  • Coine
    #258
    Ez igaz, csak Mo-n te nehezen szerzel Slot1-re jóó hűtést, van csak nem szerzel....

  • Borg
    #257
    Pont hogy Slot1re jobb a hütés emberek, tévedésben vagytok. Olvassátok el a hirt, amiben a 1.13as P3 megjelenéséröl beszélnek, hogy CSAK SLOT1 kivitelben jelenik meg, mert jobban lehet hüteni! Lehet hogy fcpgara batárabb hütöt is rá lehet szerelni, de épp ezaz, hogy slotosra kisebb is elég.
    Pl a FCPGA BOXos hütök soha nem hütöttek olyan jol, mint a Slotos procikra gyárilag ránövesztett borda+ventik, ezért kellett helyettük mindig fop32-ket venni, nameg a szar AMDre mer azon nincs hövédöréteg de ez más téma:))
    Emléxem még anno a 450es PIII procim Slot1 gyári hütövel , 133FSBvel 600on kb 2fokkal ment magasabban mint alabol, pedig az még 0.25ös technologia volt, és 2.05Von nyomattam...
    Sose becsüljétek le a Slot1et:)
  • Coine
    #256
    Igen, sajna nehéz Slot 1-re jó hűtést keríteni, van, csak nehéz találni....
  • Bradock
    #254
    thx.
  • Coine
    #253
    Tudod, ez nem az Athlon-ról szól ez a topic, menjé oda, itt nem erről van szó, ennyi.
    Akit érdekel az Athlon ára az úgyis megkérdi a helyénvaló topicban.

    jha, és én nem vagyok moderátor, mielőtt...
  • Coine
    #251
    Hoopp, nem figyeltem pontosan !
    Tehát NE vegyél 100 FSB-set !!!!!!
    1. nem tudod tuningolni.
    2. jóval drágább.

    Tehát 133 FSB-set vegyél ha találsz !!!!!

  • Coine
    #250
    Ha Bp-n lax, akkor szerencsésebb vagy, mert itt láttam pár helyen, de ha nincs is, akkor rendelsz, 1 hét és megjön, jha és nettó 50ért láttam most LISTÁBAN.
  • Coine
    #248
    Sztetek az új Tualatinok bele fognak menni a BX-es lapokba, mert hallottam olyan híreket, hogy igen, ez igaz ????
  • GamerBoy
    #247
    Borg:
    "lassan kiszorul a P3" - részeg vagy te??? Szerintem még több embernek van Cela1/Klamath, mint harmadik generációs penta...
    Nem tűnt még fel, hogy mostmár ott tartunk, hogy a hw gyorsabban fejlődik, mint a sw???
    Ha most veszel egy 1 gigás P3-at, azt még évekig fogod tudni használni...
    P4-hez kell RDRAM, vagy Rambus (4x-ese az SDRAMnak), ATX2 ház (30 ropi) és p4 alaplap (50-60 pénz) na majd ha ez MIND lement, akkor KEZDŐDHET meg ESETLEG a kiszorítósdi...
    Addig a p3, és Thunderbird a győzők szerintem...

    GamerBoy
  • Bradock
    #246
    Újabb Intel árcsökkentés
    Dátum : 2001-05-30 23:00:38

    Az Intel ismét jelentősen csökkentette a processzorainak árát.

    Az árcsökkentés most nem érintette a Pentium 4 CPU-kat, viszont a Pentium III és Celeron processzorok egyes változatai jelentősen olcsóbbak lettek. Az árcsökkentés a következő processzorokat érintette:

  • Coine
    #245
    Arrafelé haladunk, hogy már a RAM drágább lesz, mint a P4 :ssssssssssssssssssssssss

  • Bradock
    #244
    2001. május 1.


    A többi változatlan.
  • Coine
    #243
    Mármint maradok a Coppermine-nál, nem a Tualatinról beszélek.
  • Coine
    #242
    Asus P4T 59+Áfa, ehhhhhhh....

    Maradok a P3-nál a végletekig, nincs pénzem új alaplapra meg memóriára...
  • Borg
    #241
    Szerintem P3mat lassan már tényleg nem érdemes venni, nemsokára a P4 1.5Ghz ~78e nagykeráron kapható lesz +sarc, ha az RDRAM ára is megy lejjebb kicsit, akkor kiszorul a P3.
  • kowajano
    #240
    Tualatin is minek. drágább mint egy P4 :)
  • Coine
    #239
    ÁÁ, vágjátok már le a PIII-at, olyan szépen csúszkált lefelé, de most megakadt ):((

  • Bradock
    #238
    Intel árcsökkenés (2001. április 18.)


  • Coine
    #237
    P4 szépen csúszik lefele, csak az a rohadt drága RDRAM, meg sajna az alaplap sem 2 fillér, de, hogy jóó az nem kérdés :-))

  • Coine
    #236
    Visszahozzák az 1.13-as P3-at?????

    KIRÁLY!!!!!!!!!!!!!

    Már csak az a kérdés a BX-es Abit BE6-II-m támogatni fogja e?

    Ja és remélem 50 alá megy az 1.13-as karácsonyig, de ezek jó kilátások.

    De mi a francnak kell a Cele II-t erőltetni, Duron sokkal jobb, P3-at kéne a Cele helyére, az jól elveri........

  • Bradock
    #235
    /2001. 04. 12. - csütörtök/
    Várható INTEL árcsökkenések:

  • Coine
    #234
    Várunk, amíg a eltűnik a Cele II (ami nincs messze, THX to Duron :-), és akkor a PIII lesz az intel "celeronja" a mostani P4 lesz majd a mostani P3 :-))

    Várunk, remélem nem sokat :)

  • Breki33
    #233
    jaja igaza van :)

    nincs ujabb hir?
  • Bradock
    #232
    kowajano!

    Az alaplap nagyáltalánosságban adott.Legtöbb esetben BIOS frissítéssel az Inteles, VIA -s alaplappal használható a 1G PIII.
    DE! Aki egy pl. Celeron 400 -ról akar áttérni AMD TB 1G -ra annak ugye elkerülhetetlen a + ALAPLAP.

    Természetesen az állításom csak erre az esetre igaz, de ehhez hozzátartozik, hogy jelenleg többen vannak akik elavult rendszerüket frissítik AMD-s konfiggal, mint akik a meglévő AMD-s konfigjukat frissítik fejlettebb AMD processzorral.

    Végül is engem ez az egész nem érdekel. Most van egy 800PIII -am, amit valószínű már nem fogok lecserélni jelen generációs processorra néhány száz MHz miatt. Mire ezen akadni fognak a programok, addigra már javába elérhetők lesznek a jövő csúcsprocesszorai.

  • kowajano
    #231
    Intel Coppermine FCPGA 1000EB (133/256) 68.660/85.825
    + AZ ALAPLAP :)
  • Bradock
    #230
    Ha hozzászámolod az AMD-s procikhoz az alaplapot, aztán az ilyen -olyan hűtőket, akkor már összességében nem is olcsóbbak. Igaz nyersz vele +1 miliméter csíkhosszt a tesztdiagramban.

    DEPÓ ÁR:

    AMD Thunderbird Socket-A 1000 CPU Socket-A 48.690/60.862 + ALAPLAP

    Intel Coppermine FCPGA 1000E (133/256) 68.660/85.825

    Melyik az olcsóbb?
  • Breki33
    #228
    na jo majd szoljatok nehogy ujra felmenjen......
  • Coine
    #227
    Most vótam' bótban' s'azt mondják, hogy 63+Áfáért rendelnek PIII 1 GHz-et.........
    Megy ez lefele, még pár hónap... :-))

  • Coine
    #226
    Sajnos most nem nagy mértékben esett a P3 1 giga ára...
    Majd áprilisban......
  • Breki33
    #225
    nekem a picipuhahoz kell az eses.....
  • Dikkma
    #224
    Esik!
    Tegnap hó, ma eső, hogy száradna el a lába.
  • Breki33
    #223
    szoljatok am ha megint esik :)
  • Coine
    #222
    Hát ez a kérdés, mert én sem tudom és Oldman sem tudja (Guru, Hardver Fórum).
    Kár, majd holnap telefonálgatok 1 kicsit.