239
Napi hány órát nézed a monitort?Ebből mennyi a játék,munka,net?
  • Jhon Balu
    #239
    eleinte elég keveset de mostmár észrevettem,hogy nagyon sok időt töltök elötte...
  • Dodo55
    #238
    Amikor meg iskola van, akkor kb 4 óra
  • Dodo55
    #237
    Most a nyáron átlag kb. 9-10 óra
  • zaki
    #236
    egész nap
  • Mr_no_NaMe
    #235
    Kegyetlen sokat,mondhatni egész nap reggel 11-3ig...
    Suliidőben meg napi 4-5 óra.
  • Rage47
    #234
    ha nem mozgunk, persze h minden bajunk lesz..nem a gép előtt üléssel van a gond.
  • Pepinho
    #233
    napi 10 órát a gép élőtt ülök ebből 3-4 óra FM a többi net és zenehallgatás
  • Zenszkij
    #232
    Lol méghogy a gép egésségtelen. 3 éve nem voltam beteg és orrba szájba gépezek...
  • nyami
    #231
    ne is mond suli lesz
  • Davidus
    #230
    A leépült testet nagyon hamar vissza lehet hozni minimális mozgással a normális szintre. Például ha elmész konditerembe akkor 2 hét alatt olyan izmok jelennek meg rajtad amikröl nem is tudtad hogy léteznek. Pedig ott voltak csak össze voltak csoffadva:)
  • Davidus
    #229
    főleg csípőkörzés meg guggolás
  • Davidus
    #228
    Zsíroskenyérnek

    Minden órában 10 perc mozgás és a világon semmi bajod nem lesz a gépezéstől(max a szemed megy tönkre^^).
  • aeris
    #227
    mostanában sokat, de szept.től úgyse lesz időm:p
  • Carlos
    #226
    Többet mint kellene.
  • [Walaki]D`Lair
    #225
    Zsíroskenyér:

    "Üdv!

    Nem találtam hasonló KOMOLYABB hangvételű topikot, pedig aktuálisnak érzem a témát, főleg itt az SG.hu-n ahol a többség leég sokat csücsül monitor előtt.

    Szóval arról lenne szó, hogy valamelyik nap kocsikázás közben a lokál rádióban volt egy riport a számítógépes munkavégzéssel, és egyátalán a monitor előtt üléssel kapcsolatban.
    Szakemberek arról nyilatkoztak hogy a szervezet regenerálódása 1 óra monitor előtt történt munka/játék után 150%-os, tehát másfél óra szükséges a teljes "tisztuláshoz". Kiséreltek bizonyították hogy az ember szervezete 3-4 óráig nagyjából bírja a terhelést, utána viszont rohamosan kászül ki, agresszívvá válik, és fizikailag is kezd egyre rosszabbul lenni. Tulajdonképpen erre hozták azt a törvényt hogy a számítógépes munkavégzés nem lehet több egy nap 6 óránál (ez nekem pl. új volt, ugyanis az én munkahelyemen 8 órás a munkaidő) és hogy óránként 10 perc szünetet kell tartani.
    Azért is figyeltem fel így a riportra mert május óta dolgozom az új munkaadómnál, és időhiány miatt pont május óta nem sportolok rendesen. Szabadidőmben is inkább csak gémelek, hétvégén mondjuk party, de hétköznap főleg hogy iylen esős volt a nyár inkább csak lan-oztunk spanokkal. Na és milyen érdekes, pont május óta 2szer is beteg voltam, ráadásul nemrég milyen büszke voltam magamra hogy még náthás sem voltam leaglább 2 éve, pedig elég kemény tél volt a legutóbbi is.(A rádióműsorban egyébként azt is hangsúlyozták, hogy immunrendszerünk is tönkremegy a sok számítógépezéstől ,ezért fogékonybabak lehetünk bizonyos fertőzések elkapására)
    Tehát számomra egyértelmű hogy emiatt érzem szarul magam sokszor.

    A topik azért jött létre hogy pontosan gyűjtsünk cikkeket ehhez kapcsolódóan, esetleg ajánljunk megoldásokat, tapasztalatokat osszunk meg hogyan lehetnénk egészségesebbek."



    Szerintem hülyeség...
  • Kandurex
    #224
    A T-online szerint a gépem 2005.01-01 -től ezidág 115 napot töltött a hálón
  • LordVenom
    #223
    Napi átlag 4-5 óra
  • Chief
    #222
    Napi 8 óra melóban, 5-6 óra még otthon
  • egypszichonauta
    #221
    az kizárt dolog mer nem tom
  • hali
    #220
    ...rafolyik a szemgolyod a kislanyra, csak ugy csorogott a szemgolyo a kislany tarkojara kislany sikitott a smiciek nevetve csorgatta ra a szemet...
  • hen-tes
    #219
    most hogy szünet volt.. rohattsokat :D
    játék / munka semmi
    általában net és film nézés
    a szemem csak photoshop után fáj néha
    meg mostanában vibrál
    ki fog folyni? o.@
  • Darkboy
    #218
    általában 16-17 órát egy nap :D
  • FFX
    #217
    egész nap
  • CLINT EASTWOOD9
    #216
    Régebben 6-8 is akár nyáron.
    Ma már 2-4 attól függ de több nem.
  • janyikzs
    #215
    a gép előtt kb. 5-6 óra, viszont a gép már 9 napja megy (töltök)
  • heystumafly
    #214
    3-4-5 óra attól fögg
  • mixing
    #213
    1 nap kb 39 órát :D
  • Bliblibli
    #212
    napi 1-2 óra, régebben napi 4-5 de a játékkal leálltam
  • MECRATS
    #211
    Átlagban napi 1 órát , télen talán kicsit többet.
  • Coine
    #210
    tegnap semennyit....tequilázni voltunk :-)))
    el kellett búcsúztatni egy barátot...ment Ausztriába, ott szilveszterezik :-(
  • Aquli
    #208
    ha suli van, akkor napi 3-4 ora kb. Hetvegen napi 5-6 ora
  • G@b0r
    #207
    nah megkaptam a vizsgaeredményeket. Júniusig napi 1 órát :P
  • Factor_007
    #206
    ha egy hétvége 50 órából állna akkor 50 órűt ülnék itt. de mivel csak 24 óra egy nap igy csak 24 órát
  • ByP
    #205
    Régen sokkal többet, de mostanában a gémek sem kötnek le annyira, néha csézek 2-3 órát neten, vagy 2 órát munkálkodom és ennyi.
  • Tomcat
    #204
    Hehe, ez a progi egész ötletes. Pro verzióban többek közt még saját szimbólumokat is lehet rajzolni... :)
  • wicki
    #203
    Viszont majdnam minden este vagyok, ide szinte mindig benézek, bár van, hogy csak az e-maileket nézem meg és a híreket.
  • wicki
    #202
    Este 10 után vagyok sajna. Nap közben rohanok, meg spórolok is, úgyhogy inkább virrasztok.
  • Coine
    #201
    Dikkma én nem akarlak kioktatni meg semmi, de látod ez a GÁZ, hogy a gép előtt kell ülnöd még ha halálra unod magad akkor is.
    Most jöhetnék a rakás példákkal, hogy mit lehetne a "gépezés" helyett csinálni, de sztem tudod te ezeket, de lusta vagy.
    Mert ugyanis a számítógép "ellustítja" az embert, mert minden "egyszerűbben" megy rajta, nem kell vele annyit gürcölni és ha mégse megy akkor meg hagyjuk a francba...na de ez hosszú....

    Sztetek megér egy topicot ez a téma ?
    Nyitok egyet, de most nem fogok beleírni, mert nincs időm / kedvem kifejteni a véleményem, majd vmikor az ünnepek alatt vagy amikor lesz időm.
  • G@b0r
    #200
    holnaptól kezdve semmit mer megkapom a félévi bizonyítványt :(
  • Coine
    #199
    Új felállás : qrta keveset ülök a gép előtt, főlleg az elmőlt 1 7ben 1általán nem, mert beszart a gépem...vírus, de újra itt vagyok ! .-))

    de jönnek a szünetek ééés a buleeeek !!! .-)))

    Dikkma szakadja el a gép elől, hidd el megéri !

    Meg mindenki, nem kell moncsifüggőnek lenni !

    coine is back