23325
  • Lazarus
    #468
    Szerintem több külteret látott játékban mint avalóságban :D
  • Lazarus
    #467
    :)))))
  • Árnyvadász
    #466
    Igaz, bár a Kvék külsőteres megjelenítéséről azért hadd ne beszéljünk olyan magas hangon. Mert az sajna nem az igazi. Finoman fogalmazva. :) Mondom Carmack-nak néha a monitor mellé is kéne néznie. Erősen ajánlott az ablak irányába. Ha van ablak abban a szobában :D
  • ember
    #465
    honnan tudod hogy nem bírja?

    a q3ban sem volt ilyen pálya, mégis csináltak hozzá egy Team Arenát később, amiben nagyon nagy szabadtéri CTF pályák voltak - és az engine elbírta.
  • ember
    #464
    freak: csak éppen a doom3 kevésbé lesz hentelős, sokkal jobban a horrorra épít. erre utal a rengeteg scriptelt jelenet is.

    az igazi kvékereken te gondolom a multis játékosokat érted, mert singleben azért nem így áll a helyzet. a HC gamerek (főleg külföldön) a quake-et is 1024-ben játsszák FSAA-val, mert van rá gépük.

    A multi az más, de egy-két év után a Q3-ban is meglett mindenkinek a 150 fps, szinte bármilyen felbontásban, a vertex megvilágítás, low textures stb meg azért kellett hogy lássad is az ellenfelet...
  • FREAK
    #463


    Az a baj, hogy ilyet a D3 nem tud, és így sajnos csak "sejhaj az alagutakban" marad.......
  • FREAK
    #462
    ugyan már......... láttál már IGAZI kvékert játszani????? low textures, lowpoly modells, low effects, minden low, csak a frame rate 200....... most komolyan, minek ide real shadow meg tükröződés, meg high poly??? úgyis 640-ben fogják nyomni, anyjáig butítva...... még single-ben is csak végigrohansz a pályán, magasról leszarod a grafikát, egyszerűen a szép grafika nem elvárás egy öldöklős fps-ben..... ezzel szemben egy lassú, rpg jellegű játékban, ahol a vizuális eszközökkel megteremtett hangulat az elsődleges, már igenis szükség van rá

    és ott az se baj, ha nem megy 20 fps fölé, bőven játszható, de legalább szép és valóságos....
  • Árnyvadász
    #461
    Na még valamit elmondok, aztán én is befejezem. Egyszer egy messzi messzi galax.......

    Tehát amikor anno megjelent a DOOM, valóban korszakalkotó volt. Grafikailag. Már itt is felsejlett az a gondolat, hogy bizony a Wolf3D-nek jobb a hangulata, csakhát az új motor beszarás. Nyilván és a láttotak alapján, szinte biztosra vehető, hogy az új DOOM is hasonló babárokra tör. Grafika 600%-ban és aztán a többi már más tészta. Carmack mondta is: Amikor kijön az új DOOM 60fps-el az a konfig fogja vinni, amelyik a legjobb lesz, akkor. Ebből érezhetően arra utalt, hogy itt mindent beszúfolnak majd a motorba, még a takarítőnőt is, hogy szebb legyen. De és itt egy de. (Már megint!:)) Szal amikor 1996-ban kijött a Kvék, akkor az forradalmasította a 3D grafikát az FPS-ekben. Hiszen akkor olyan, hogy 3D modell nem létezett. Az ellenfeleket akárhonnan nézted, mindig ugyanazt a felét láttad, hiszen 2D-ek voltak. Aztán ugye az addigi motorokat is csak 2.5D-nek nevezték. De megjött a NAGY BARNA SZAR. Ahogy akkoriben sokan nevezték, köztük én is. A Single rész hááááááát, ismét a cserebogarak életében vájkálva volt ott minden ami szem szájnak ingere, de de azonkívül csak a gráf ami akkor teljesen újnak számított. De a multi az verhetetlen lett. És a Kvék akkor tudta kihozni a benne rejlő lehtőségeket amikor megjelentek az első Monster és Orchid kártyák a maguk 4MB (Istenem de sok volt az akkor!) memóriájukkal. Na igen! Gyorsítókártyával a kvék gyönyörű lett és az árnyékok és a textúrák újjáéledtek. Multiban még a mai napig egy nagyon hangulatos kis HENT. Emlékszem jómagam aki mindig szedem le a multis FPS-ekhez a pályák tömkelegét az alap Kvékes 6 DM páylával évekig elvoltam annyira bejöttek a hangulatuk (főleg az árnyékos sötétes megvalósítás) miatt. Lehet, hogy a DOOM lesz a NAGY ZÖLD SZAR? Remélem nem! Mivel ez Singlire készül, na jó lehet majd mutizni is :) De mivel kizárólag a DOOM-hoz készítik, ugye Dikkma már lejebb megírta, nehogy baj legyen. Én szeretném ha jó gém lenne és grafikailag erre az esélye abszolult megvan, de szarvasbogáréknál nem kérdeznek hanem ütnek előszőr és nehogy HENT legyen az egész mert akkor megette a fene és megint multiban lezs az über, holott ez nem is arra jött ki. Szal zárásképpen én azt mondom, hogy az ős DOOM ugye a grafikai istencsászár a maga idejében, de én mégem őt emelem ki abból a korszakból ami negyon tetszett, hanem a Witchhaven-t, a Heretic-et, a Dark Forces-t és bizony a jó öreg Doom-ra már nem is igen emlékszem. Csak a sok lila malacra meg a szarvasokra meg egyéb debill jószágokra. És bármíly meglepő, a Doom is hálóban volt jó egymás ellen. Amíg nem jött a Kvék. Szal véleményem szerint ahogy a trend is mutatja, lehet hogy az új DOOM-al is ez lesz a helyzet, de majd meglátjuk, csak szeretnék már végre egy olyan gémet ahol minden klappol, amiért tényleg érdemes NASA-nál venni gépet, de akkor az olyan is legyen minden szempontból. Addig is szarvasbogarak kíméljenek! :D
  • Dikkma
    #460
    Hát.. ha így gondolod, sajnállak. Ugyanis a quake1 motorral is meg lehetne csinálni a DoomIII-at, azzal is csont ugyanígy menne minden megvilágítás, ugyanilyen klausztrofóbiás érzésed lenne, ilyen lenne a részecske-fizika, az ai-t sem kéne újraprogramozni, tökéletes árnyékok lennének real-timeban, minden ívelt lenne, ha a dobozt lövöd a földön, úgy menne ahogy kell, sztem a 3-4000 poligonos modellek is kinéznének így ahogy kell, ráadásul, és ez tényleg fontos, elmenne dos alatt 8 mega rammal, win95 alatt 16-al.
    Na csá, van akivel nem lehet érdemben beszélgetni.
  • FREAK
    #459
    vagy a gasztronómián : paradicsompüré xeno szörnyekből 2 perc alatt :))))
  • Goodwill
    #458
    ja, mire kijön, ez lesz a kötelező tananyag az oviban...
  • FREAK
    #457
    szállj már le az AI-ról

    nem erről van szó, hanem az erőforrások elfecsérléséről

    tök kár egy ilyen motort adni egy ilyen játéknak....... főleg mivel egy fps-nél nem árt ha jó magas az FPS :)))), és ez még jövőre is sok lesz egy átlag gépnek....... minek minden szőrszálát kidolgozni a szörnynek, ha egy másodperc alatt szarrá lövöd??? erre jó lenne a jó öreg Q3 engine is, nekem vérzik a szívem, hogy egy ilyen motorhoz egy ovis szintű paradicsompürémixer játékot csinálnak........ ennyi..........
  • Dikkma
    #456
    Az a helyzet, tökmindegy meddig csűrjük-csavarjuk a dolgot, a DoomIII motorjánál sem most, sem az elkövetkezendő 1-2 évben nem lesz jobb, és igggen, van Unreal2, de az még nem szilikon grafika...
    John Carmack meg az atyaúristen, tökfelesleges ezen vitázni. Mert igen Molineux is csinált már játékot ami új, csak éppen abba egy byte-ot nem írt bele.
    Suxxoljátok tovább a zombik aijét, majd ha kijött folytatnom a beszélgetést.
  • FREAK
    #455
    1. Megy a maxod XP alatt???

    2. Mi is készült Lithtech-re?
  • Lazarus
    #454
    És hogy dicsérték még az elején! :D
  • FREAK
    #453
    és még nem beszéltünk a havokról, ami egy fizika engine, és a legtöbb motorral kompatibilis

    érdemes megnézni a felhasználóit :
    http://www.havok.com/community/index.html
  • Dikkma
    #452
    Lithtech olyan erősen sux, hogy elképesztő. Csak, hogy közbeokoskodjak.
  • Árnyvadász
    #451
    Jó mondjuk azt meg kell hagyni, hogy hatszor rohatam ki WC-re mikor megláttam az új DOOM motort, nehogy beszarjak, meg az államat is a bátyám találta meg, aki este átjött, de....... Azért ott a de!
  • Árnyvadász
    #450
    Jó mondjuk ez érthető is. Amennyit Carmack kimozdul a szobából.. Szerintem ez nem is tudja, hogy milyen kint. :DDD
  • Árnyvadász
    #449
    Ok ok. Én csak a motor kiválasztásának gondolatát elemeztem. Hogy nem feltétlenül mindig a legjobb választás az ID aktuális motorja. Példának okáért a Lighttech endzsim nagyon fincsi és ropogós, na ugye az Unreal-ról már nem is beszélve. Igen amúgy ez az indoor probléma, azért kisért az ID-nél rendesen. :))
  • FREAK
    #448
    na azért ne szálljunk el

    az általad említett Galaxies ey mostani darab, a Q3 már benne van a korban

    a D3 lehet összehasonlítási alap, de ez se igazán, mert indoor

    és Carmack pl. már rég beépítette a Q3 engine-be a tile based renderinget (vagy valami hasonlót), ami csak Kyro kapcsán lett téma a HW gyártók körében..... ez olyan, mintha szoftverből oldanád meg pixel shadert.......
  • Árnyvadász
    #447
    Megnyugtatlak, hogy a Dark Forces is saját fejlesztés volt és a Jedi Knight: Dark Forces II is. Csak most nyúltak a gvagg3 motorhoz, mivel igencsak lement a presztisük a sok gagyi TIPIKUSAN a mai világ elvárásainak megfelelő RTS-t készítsünk az biztos bejön, ne az agyunkat használjuk típusú gammák miatt. Ugye a Force Commander és a Battleground is hagy némi.. NÉMI??!!!- szal kivánnivalót maga után. Ok, most odanyultak a gvagg motorhoz, de ne hidd azt, hogy nem tudtak volna saját motort kihozni csak erre egyszerűen nem volt idő és pénz. Amúgy pedig a gvagg motor teljesen ok, de szerintem a most hamarosan megjelenő STAR WARS Galaxies (ami igaz ugyan On-Line) de saját belső fejlsztésű motorral készül úgy nyomja le a mostani motorkat hogy öröm nézni és bizony nem csodálkoznék azon, ha ezzel a mocival kijönne egy igazi és végre tényleg egy olyan motor ami illik is teljes egészében egy ilyen nívójú játékhoz, szal egy igazi verhetetlen Lucasarts FPS. Mert azért a gvagg motor azért visszavetett jónéhány lehetőséget, amit sajna így a következő részben kell meglátnunk. Szal ez a szőke Macskás- Karmú gyerek azért nem egy félisten, max egy szemüveges C++ builder, de semmi több.
  • FREAK
    #446
    Jesus Christ? :))))))))
  • Dikkma
    #445
    Hát JC nélkül a Lucasarts sem sok fpst adott volna ki.
  • FREAK
    #444
    kéne egy doom3 lite, amiben ellenfél nélkül csak végig kell sétálni a pályákon

    na azt végignyomnám
  • Árnyvadász
    #443
    Mert ha már FPS, akkor a Lucasarts az színvonal is, nemcsak Hejj erről a textúráról visszatükröződik a Bácsi arca meg nézd már hogy mozog a szája, mint nekem a fuck szó kimondása közben, meg a körme is most lett levágva, na arról nem is beszélve a haját sem tegnap festette, és még a szagát is lehet érezni vazz de húz ez az endzsim, csak de kár hogy semmi nem változott 10 év óta és HENT, HENT hátán kicsit már uncsika.
  • FREAK
    #442
    ezzel a fizikummal? :D
  • Dikkma
    #441
    Nekem sincs ai-m, vazz, csak én már final build vagyok :)
  • Árnyvadász
    #440
    Tudod az a baj veled Dikkma, hogy minden újra ugrassz. A DOOM-nak a nevében bennevan, hogy itt nem a logikai faladatok megoldása lesz az igazi kihívás. Márcsak az a alapoktól sem akarunk elrugaszkodni -milyen jó is amikor 5 malac és 20 zombi, na meg kettő szarvasbogár rohangál körülöttem és én lövök amíg van munició- , mert az alapok bizony ilyenek voltak. Dehát istencsászár grafikával el lehet adni ugyanezt a népnek és azt hiszi valami fergetesen újat kapott. Jahh. Nem csodálkoznék azon ha Carmack abbahagyná a DOOM után a motor programozást. Szegény agyilag biztos nagyon kivan a Wolf, Quake és a Doom után.... Ezzel az erővel lehetett volna HENTes is.
  • Dikkma
    #439
    Naja, meg az agyatlan zombinak sincs semmi aije a techdemóban. Felháborító.
  • Árnyvadász
    #438
    Egyébként igenis vannak új ötletek a PC-s játékiparban. Molyneaux úr tökéletes példa erre. De nem csak ő. Az Őskori játéka, amiből csak egy két infó látott napvilágot és pár szkríni, mutatja, hogy van itt bőven újítás csak bele kell merni vágni és hinni benne. Enélkül ugyanis nem megy. Mert mondjuk elég uncsi ha két év múlva arról beszélgetünk itt, hogy te ez a Max Payne 3 milyen isteni, meg azért a Warcraft IV se semmi, de ami igazán üt az a Tomb Raider 8. Persze ismerem ennek a háterét, na de akkor is. És ugye az sem véletlen, hogy manapság két stílús hódít: az FPS és az RTS. Ezek a döntő játéfajták. Természetesen van kismilliónyi (kb. 6 fajta :)) másik játékszoftver is a piacon, de alapjában véve aki FPS-t programoz az biztos befutó, hacsak valami fergetegesen nagyot nem hibázik. Azért jó lenne ha sok FPS a Deus Ex irányvonala vagy a NOLF kalandos jellegére alapozva haladna tovább, mert a Serious Sam típusnak már leáldozott, mégha über grafikával toldják is meg a fejlesztők az aktuális Menj és Lőjj típusú reménycsillagukat. Trébján
  • FREAK
    #437
    például.......... vagy bármit, ami a hentelős arcokat is kielégíti, de mindig felkínál egy békésebb, de nehezebb utat

    ez már csak fantázia kérdése.... nyáladzó szörnyet ötévesek is rajzolnak, erre kár volt artistot fizetni..........
  • FREAK
    #434
    én nem a játékra mondom, hogy szar, hanem a stílusra

    és különben is, nem hiszem, hogy DOOM névvel bármi meglepő dolog lenne a játékban... bicskától az atomig lesz benne minden, amivel lehet kaszálni a szárnyas, szarvas gyíkokat.....
  • Dikkma
    #433
    Hát végül is nem tudod, milyen lesz a Doom III, szal még ne kezd. Lehet, nem tudsz majd sorolni, ha már ismered :o)
    Szar lehet a megjelenés előtt eldönteni egy játékról hogy szar lesz, és ha kijön sem változik majd a véleményed!
  • FREAK
    #432
    figyi a marióra is felnőttek esküsznek, szóval ez nem győzött meg.....

    amúgy milyen szempont alapján kezdjem el sorolni a JOBB játékokat? :)
  • Dikkma
    #431
    Akkor segítek, a mario. Ez nem gyerekeknek való.
    Amúgy ez ilyen, erre készítik. Kell ilyen is. Ha akárki jobb játékot csinál majd, befogom én is.
  • FREAK
    #430
    naaaa

    ne skatulyázz már be engem is :)))

    én alapból a kizárólag ölésről szóló fps ellen vagyok, illetve egyszerűen csak nem tudom megérteni

    nem azzal van bajom, hogy a doom3 ILYEN lesz, hanem, hogy LESZ Doom3............. amikor ugyanezzel a technológiával és néhány elmés ember ötleteivel egy világraszóló nagy játékot csinálhatnának, de így marad a réteg game, a vérfürdő..... nem tudom, melyik gyerekesebb, ez vagy a mario
  • Dikkma
    #429
    Ultrabrutál engine lesz!
    Egyébként ennyivel még semmi fps-ben sem volt újdonság. Mert mind uaz mint a wolf.
    Főleg egy techdemó alapján hülyeség kijelenteni, a DoomIII-ban ugyanazt kell majd csak csinálni mint az egyben.
    De ha ez a véleményed legyen.
  • FREAK
    #428
    JEJ DE JÓ ENGINE LESSSZZ :)))))
  • Dikkma
    #427
    Akkor megegyeztünk!
    Mindenki más: izguljunk a Doom III-ra! :D
    JAJ DE JÓ LEEESSSSSSZZZ