23325
  • Lazarus
    #549
    Ne szíggyad
    a q2 is fergetegesen jól nézett ki 1évvel a megjelenés előtt és bizonyára mindenki ugyanazt gondolta róla mint most a doomról (Dejó szingül gamma lesz ebből bazzeg) erre mi lett belőle? HL!

    De ez volt az összes ID gammával nemtom mit akarsz... :)
  • Dikkma
    #548
    Inkább le lehet szűrni, ha egy játék félkész, hogy még javítanak rajt, mint hogy rontanak rajt.
    Ha vmi szar még lehet jó, elrontani gondolom nem igazán szeretnék.
    És a videó alapján sokkal inkább áll közel a jóhoz, mint a szarhoz.
    Ergo nekem van igazam.
    Egyébként sokat kellett gondolkodnod, hogy megfogalmazd a választ?
  • Zsooo
    #547
    mert az eredeti játékok inkább az engine képességeinek demostrálására jók, mint hogy igazi játéknak tekintsük őket.

    Így utólag ezt baromi könnyű ám kijelenteni.

    Képzelem, ahogy Carmack és Romero leült a DOOM-ot és a Quake-et fejleszteni, hogy "oké, nem rendes játékot akarunk, hanem csináljunk egy techdemot, legyen ugyanaz, mint a Wolf, csak szebb, majd mások fejlesztenek az engine-re gondolkodtató játékokat is..."

    Közben meg egy játékstílust teremtettek, amit azért páran élvezettel játszanak, ha éppen agy-kikapcs-hent-ezerrel élményre van igényük.
  • Garfield
    #546
    Nagyon jól tudod, hogy nem erről van szó. Hanem azért jutnak egyesek a "techdemo" sommás következtetésére, mert az eredeti játékok inkább az engine képességeinek demostrálására jók, mint hogy igazi játéknak tekintsük őket.
  • Garfield
    #545
    A "semmi extrá"-t az interjúkból és a videókból szűrtem le, melyekből az derült ki, hogy überfasza lesz a grafika, király hanggal. Ennyi, és semmi több.

    U.i.: Hidd el, büszke vagyok rád hogy két 10 perces videóból majdnem egy évvel a megjelenés előtt Te máris leszűrted a játékról, hogy olyan qrva frankó lesz...
  • Dikkma
    #544
    Nem keserítesz el, ugyanis én nem mondtam azt, hoyg "az id nem a doomot akarja megcsinálni xxi-ik századi grafikával!" tehát az általad mondott dolog semmiben nem ütközik az általam mondottal. Így, nem is fogok elkeseredni!
    A "túlzó egyszerűséged" túlzásnak tényleg túlzás, az egyszerűség pedig egyenesen szembetűnő.
    Hidd el, büszke vagyok rád hogy két 10 perces videóból majdnem egy évvel a megjelenés előtt Te máris leszűrted a játékról, hogy semmi extra nem lesz benn a grafikáján kívül. Mert ha tényleg olvastál volna, akkor tudod ki készíti az ait, ki a zenét, és egyebek.
    Tehát hidd el nem fogok elkeseredni.
  • hun-ter
    #543
    hát nemtudom csak azért fejlesztik azt a nyomorult dúmot hogy bemutathassék az új endzsinnyüket? ahhoz nem kéne egy egész játékot megcsinálni...kicsit vicces felfogás nem?
  • Lazarus
    #542
    Na, egy igaz ember! Minden szavad kincset ér! (én is kb ugyanezt montam)
  • hun-ter
    #541
    hát igen a gyors fejlődést az emberi agy nehezen képes befogadni és feldolgozni:)
  • magus
    #540
    higgyétek el én játszottam a doom3al, mert én egy exkluzv beta teszter vagyok, es nem annyira jo:)sztem a tetris jobb:)


    amugy ez egyszeruen hihetetlen mit csinalnak. meg mindig nem hiszem el
  • Lacc
    #538
    Szerintem akkor is egy veszettül hangulatos kis horro-fps lesz belőle akárki akármit mond.
  • Rigley
    #537
  • Garfield
    #536
    Nem akarlak elkeseríteni, de ha jól emléxem, a Gamespay-os videóinterjúban mondta azt egy id-s fickó, hogy ők semmi újat nem akarnak, egyszerűen csak a Doom-ot akarják XXI. századi stílusban megcsinálni. Ez pedig nem más, mint minden mozgóra lőni. Túlzó egyszerűséggel az eddigi id-s cuccokhoz képest csak az a változás, hogy most már a fényforrás is mozog.
    Ahogy elnéztem a videókat, semmi más nem lesz a D3, mint az extremitásig túlhajtott grafikájú (esetleg még AI-s) megyek-oszt-hent. A hiper grafikáján kívül egyszerűen nem látok benne semmi olyat, ami újdonság lenne.
    Az eddig látottak és olvasottak alapján a D3-ról egy 95-60-90-es szőke csinibaba jut eszembe, akinek az egyszerű Természetes Intellginciája miatt a 69 multitaszkja már erősen leterheli a feldolgozó egységet...
  • Lazarus
    #535
    Szerintem meg csak az engine fogja naggyá tenni...
    Lehet bármennyire elbaszott a kitűnő engine úgyis topra húzza
  • Lacc
    #534
    Egyetértek. Az előítélet a világ egyik legrohadtabb dolga. Én is szoktam előítélkezni beismerem de azért igyekszem elkerülni azt még ha nem is szokott sikerülni mindig... :(
  • hun-ter
    #533
    Putt-Putt dejó az milyen játék?:)))
  • Dikkma
    #532
    Engem egyébként fullra nem érdekel, ha a DoomIII szar is lesz, én most csak a

    "Mátrix? Mindenkinek tetszik? Akkor sztem szar!"

    effektus ellen szólok. Mert FREAK már akkor eldöntötte, hogy neki nem fog tetszeni a DoomIII, amikor még azt sem tudta, fps lesz-e vagy mondjuk a Putt-Putt folytatása.
  • hun-ter
    #531
    nem nyalásból de tényleg
    én bizakodó vagyok és ha valaki megmondja a frankót azt csak tisztelni tudom:)
    néha azért magamon is csodálkozom pedig lehet hogy nincs is min:)))
  • Dikkma
    #530
    Miért is?
  • hun-ter
    #529
    remélem hogy neked van igazad...
  • Dikkma
    #528
    Persze, hogy lesznek licenszelt játékok, persze, hogy faszák lesznek, én nem ez ellen hadakozom egyébként, csak f*szságnak tartom, hogy a dúmot fikázza valaki, pedig fingja nicns róla milyen lesz.
  • Lazarus
    #527
    ... Na menny vissza a CS (x) Topikodba!
  • hun-ter
    #526
    igaz nekem is tetszik az ut de azzal pl nem játszom neten mondjuk már q3-mal sem de hamarosan itt az ut2 aztán meg a q4(bár nemtom milyen lesz multiban) és lehet hogy aztán megint csak azzal nyomom (nagyon remélem hogy a Raven legalább azt nem b*ssza el!!!)
  • Dikkma
    #525
    Maguk az id-sek nyilatkozták, hogy ők most nem egy q3-at akarnak csinálni (aminek a bevételeinél a hl eladásai után járó licenszdíjak is több bevételt hoztak) hanem ők most megcsinálják A DOOM III -at.
    Persze könnyű rámondani, mivel a q3 (előtte nem) nagyon ilyen jellegű volt, de ez csak az, hogy az emberek egyszerűen képtelenek áttérni valamire (intelről amdre) de ha áttértek, utána már nem veszik észre, hogy változnak az idők.
    SZal grafield nagyon ügyes, taps, taps, de ez most nem így lesz.
    Az engine azért lesz flexibilis, mert csak így lehet megírni olyanra hogy ezt kapjuk.
  • Dikkma
    #524
    A világ másik felének meg nem volt csalódás.
    Egyébként ha valaki ma q1-ezik, akkor azt nem azért teszi, mert neki nem tetszik a q3. Hanem mert a q1 multiban q1, olyan mint a cs. Nem azért kezdesz cs-zni ma, 2002-ben, mert olyan a grafikája, hanem mert tudod, hogy a haverod, az ő haverja, meg mindenki cs-zik, és az a legjátszottabb játék. Magadtól soha a büdös életben nem jutna eszedbe elővenni a q1-et, hogy azzal játssz, csak olvasol az mportalon egy smackdown4 cikket, és érdekelni kezd.
    A q3 igenis nagyon sok embernek bejött, aki 3 éve qwzik az nem fog áttérni emiatt, de a nyúbi már azon kezd. És a játék nagyon jó.
  • Lazarus
    #523
    Es ez a motor az interjúk szerint nagyon felhasználó barát, szal tutikirály gammákat csalnak majd az engineel
  • Lazarus
    #522
    végre valaki 1et ért velem is! :D
  • Garfield
    #521
    Lazarus-nak szerinem igaza van.
    Az eddigi ID-termékek is amolyan techndemók voltak csak, az igazán f*sza programokat a licenszelt engine-nel csinálák.
  • FREAK
    #520
    dehogy

    megcsinálták, aztán a többi a fél világnak csalódás volt..... hol itt a garancia??
  • Dikkma
    #519
    Az egyet nem az id csinálta? Nem is tudtam. Sztem te most pont magad ellen beszélsz.
  • FREAK
    #518
    "ID. Garancia!"

    ezt magyarázd meg annak a sok gémernek, akik inkább a q1-et nyomják mai napig, annyira tetszik nekik a 2 meg a 3...........
  • Dikkma
    #517
    Az a nagy büdös helyzet, hangulatban is mindent ütni fog, mert nézzük csak meg a q3-at, annyira fasza hogy hihetetlen. Mondom ezt én, aki U-s vagyok.
    Nem csak egy nagyon szép, de szar hangzásvilágú, csittcsatt effektekkel megtűzdelt, nagyongagyi ai-jű, szar pályatervezésű techdemó lesz mert MINDEN elemét kidolgozzák, méghozzá a legjobbak.
    A zene, hangok már a videóból látszottak mik lesznek, a többi pedig csak szimplán : ID. Garancia!
  • hun-ter
    #516
    "Jó érzés, hogy visszatérnek a DOOM-os “jön a nagy-csontos szörny rám ezerrel, döngenek a patái, csattognak a fogai én meg lövöm mint állat ezerrel!” jelenetek"
    igen van akinek ez tetszik:))) ebből az egész játékban kb fél tucat elég is és hatásos főleg ha jó hosszú lesz(na ezt igazán remélem)
  • Dikkma
    #515
    Pont bogy nem, ez az engine a DOOM III engine-je lesz, nem egy techdemó.
  • hun-ter
    #514
    na most meg azzal mi a bajod?
  • Lazarus
    #513
    szar mapper hangefekteket készít... ez bizar :D
    Najó nemakarok itt leszólni semmit a d3 igenis a legjobb lesz, addig amig ki nem jön vlmi ugyanazzal az enginel
  • hun-ter
    #512
    "Christian Antkow
    Öreg róka. Quake 2. pályaépítőként kezdte. Jelenleg Trent Reznorral szerkeszti a kísérteties, ijesztő hangeffekteket. Elegánsan öltözködik." persze sátánista jelmezbe karmakkal karöltve csak nehéz lehet rávenni a mókust:)
  • hun-ter
    #511
    na de bazzeg ha már DOOM!!!!! akkor annak JÓNAK KELL LENNIE NEM CSAK EGY SZAR BEMUTATÓNAK!!! bocs:)
  • hun-ter
    #510
    ehehehe:))
    amúgy ha lennének normális hangok is meg minőség abban a muviban akkor azért jobb lenne a hatás csöppet és talán más lenne a vélemény is:) tényleg az az igazság hogy meg kell várni a végleges verziót és csak aztán ítélkezni, mert innen mi nem sokat nyúlhatunk bele(max ha nyúkot küldünk az id-nek de ki volna olyan bátor és botor?:)))
  • Lazarus
    #509
    Nem hiszem el hogy ennyire nem látsza jövőbe! Ez csak 1 Engine lesz, a doom pedig annak bemutatója