23325
  • hykao #19304
    Ez egy alternatív driver, ami nem elsősorban a sebességre megy, inkább a szebb látványra. A DOOM3-ban nekem, és többeknek is mégis gyorsabb volt a 4.7-es alapú OMEGA, mint a 4.8-4.9-es béták!
    Most a legújabb OMEGA (4.8 alapú) felrakásával további majdnem 25%-kal gyorsult!!!

    Az OMEGA driverekről annyit tudni kell, hogy installálás előtt legalább a korábbi ATI Control Panelt mindenképp el kell távolítani!!! (persze érdemes teljes driver uninstallt csinálni egy új driver install előtt, mint mindig...)

    Szal én már jóideje csak OMEGA drivereket használok (márcsak a sok plusz miatt is pl: beépített modoló, ATITOOL, RADLINKER stb), és eddig semmi gondom nem volt vele.

    Nem ártana ha más is kipróbálná ezt a 4.8-as alapú OMEGA drivert.
    Kíváncsi vagyok, hogy másnál is gyorsabb-e.
    Egyébként azt írta a készítő madár, hogy az OpenGl rész kifejezetten a DOOM3-ra van optimalizálva, képminőségromlás okozás nélkül!!!
    Próbáljátok ki!!!

    #19269-ban ott a link!!!
  • steweee
    #19303
    hogy lehet a textúra tömörítést állítani?
  • Gunner
    #19302
    És csak a szörnyek erősebbek ugye? A végén ígyis 4 Soul Cube kell a CyberDemon-ba?
  • Gabe18
    #19301
    Én a végén a Cacodemon-okat utáltam nagyon,mert néhol ugytünt hogy megállithatatlan mennyiségben jönnek.Ott már volt hogy inkább menekülőre fogtam...
  • Gabe18
    #19300
    Kár hogy nem te irtad a game történetét...
    Én Veteran-on vittem,és bizony volt hogy percenként nyomtam az F5-öt.Mert jaj,most ugyis meghalok mindjárt...
  • Gunner
    #19299




  • Gunner
    #19298
    Nem nincs, de már töltök egy progit: Advanced Batch Converter

    De rémlik valami, hogy valahol belehet állítani, hogy milyen formában mentse le a lopott képeket...
  • RelakS
    #19297
    acdsee van? azzal nem téma
  • Gunner
    #19296
    Hogyan lehet tga-ból JPG-t csinálni? Vagy beállítani a konfigban, hogy jpg-t csináljon alapból?
  • Andie
    #19295
    Ja, és van AI! Ha nem is túl inteligens, de néha nem ész nélkül támad, hanem pl a ninják megbújnak a korlátnál, oszlopról oszlopra ugranak, és onnan hajigálják a dobócsillagokat felénk. Az Asylum pálya pl iszonyat brutál - egy kicsit Thief 3- Árvaház feeling, a sok megcsonkitott idegbeteg vonaglik a földön, az ágyakon (arcuk mint Munch Sikoly-a!), és ha közel érünk, lelapulnak a földre, halottnak tetetik magukat!! Aztán ha még közelebb megyünk, akkor ránk ugranak. Jönnek azok a villamosszékből menekült nagydarab állatok, fejükön még mindig szikrázik a vaskorona, hörögnek - közben mindenfelöl sikolyok hallatszanak. Hát nemmondom, hogy tegnap éjszaka pillangókról álmodtam játék után...
  • Andie
    #19294
    A vége nekem is egy kicsit csalódást okozott. Több helyen is olvastam, hogy a fögenyó legyözése után megkapjuk a megérdemelt movie áradatot. Máshol meg irták, hogy nagyon meglepö és talányos a vége, meg micsoda váratlan fordulatot vett a dolog, stb.
    Hát ezzel szemben kaptam egy kb 30 másodperces kis lezáró videót, amiben - már gondolom nem spoiler - ez a hüje denevér 3x keresztülrepül a képen. Benne alienkedik a doki. Hát roppant talányos és fordulatos :)
    Aszittem valami Stephen Kinges befejezés lesz, hogy megérkezik az erösités, aztán mikor felsegitenének, akkor fehérbe fordul a szemünk, tüskék ütnek ki rajtunk, börünk megreped, hosszú karmunk nö - és legyilkolásszuk a felmentösereget, majd az ürhajóval visszatérünk a Földre, ahol mi képviseljük a poklot.
    Vagy valami poénos : levesszük a Virtual Reality sisakot a fejünkröl, megtöröljük a homlokunkat, és kiszállunk a szimulátorból. Merhogy az egész csak egy marine-kiképzés volt. Megyünk le a kantinba a sörért, mikoris hatalmas robbanás rázza meg a bázist, és egy teleportálás-effekt kiséretében megjelenik egy hellknight a büfében. Vége. (ill. to be continued)
    Vagy : az ásatások mélyén, mikor legyöztük a fögenyót, összeomlik a fal, vagy bármi, a lényeg, hogy kilátunk a "mars" felszinére, ahol a távolban megpillantjuk a newyorki szabadságszobor kezét kiállni a földböl, vagy valami hasonló majmok bolygója befejezést.
    Vagy : megérkezik a felmentösereg, leszáll az ürhajó, kinyilik az ajtaja, erre egy rakás zombi marine özönlik ki belöle, hátuk mögött betruger, aki végig a háttérböl irányitotta az akciót, néhány imp is ül a hajóban - és egy "hellish greetings from earth" felirat a monitoron (aztán a 4. rész témája lehetne az, hogy a kis fogadóbizottságot leölve visszamegyünk a Földre, ahol a megmaradt és bújkáló emberi ellenállók élén megtisztitjuk a bolygónkat).
    Vagy... és még folytathatnám, de nem fárasztalak benneteket.


    Mindazonáltal nagyon szuper game volt, a szegényes konfigomon közepes beállitásokkal élvezhetöen szépen futott, hangulatos, kellöen félelmetes és monumentális játék. A kezdeti minden-sötét effektet sikerült a gammával kiscit helyrebillentenem (1.3-ra húzva), igy a feeling megmaradt, de már láttam is - söt, igazából igy volt élvezhetö a játék szépsége. A pályák monotonitását azért fel-fel dobta egy-egy nagyobb genyó, akikkel szépen kergetözve el lehetett bánni. A kék-piros-sárga kártya bonyolult logikai rendszerét azért itt felváltotta a nem-sokkal-bonyolultabb számkód rendszer, illetve a néha nehezen megtalálható quest-item-ek. Látom, még mindig sokan kinlódnak pl a teleport plazma-akkujával. Hát valóban nem eccerü megtalálni.
    Valószinüleg mégegyszer vigigviszem, ha lehet a legnehezebb szinten -már persze ha birok vele. Mert a vége felé igy is 2 percenként F5-öltem, amire szükség is volt.
    Ami roppant idegesitö volt, az a mindenhol és mindenkor a semmiböl feltünö szörnyek áradata. Az, hogy mikor a szemböl özönlő szörnyáradatot gyilkolom, a hátammögé is bepakol 2 impet, számomra nem tette érdekessé vagy izgalmassá a játékot. Sőt. kicsit ellenszenvessé sikerült válnia ezáltal. Ez igy nem fair, és elég idegesitő.

    OFF : elkezdtem játszani a Painkillerrel, hát ez egyre jobban tetszik. Iszonyatos jó a zenéje, amolyan igazi hentelös gyilkolós metál, az ellen özönlik, minden mennyiségben (de nem a hátad mögül!), viszont a megfelelö fegyverrel könnyedén leölhetö. Pörög az esemény, egy-egy pályán 150-200 szörnyet kell lehentelni, minden véres, mindenfele húscafatok. Viszont gyönyörü és GYORS! grafika, köd és tűz effektek, minden odébbtaszigálható, kilőhetö, a kukáktól kezdve a dobozokig. Ha netán sokan jönnének össze, és izzad a kártyám, akkor nem szaggat, hanem belassul. Ettől a játék játszható, csak lassabban jönnek felém, és lassabban tudok mozogni/lőni.
    Egyszerűen egy tökéletes észnélkül-hentelős játék, amit bűn kihagyni imho. A témája hasonlóan bonyolult a dooméhoz, viszont kevésbé nyögvenyelős a játékmenet. Itt is meg lehet halni persze, de akkoris úgy nyomja meg az ember az F9-et, hogy basszus, azért jól adtam a pofájuknak az utolsó vérig, leöltem vagy 25-öt, mire kicsináltak. Na most már tudom, hogy amarra kell hátrálnom.
    Mig a doom-ban néha úgy nyomtam meg a visszatöltést, hogy "mi a picsa vágott nyakon hátulról a nagy semmiből? na majd most hátrálva haladok 'előre', hogy lássam már, mi ugrott nekem, persze lehet, hogy most meg majd elölről lepnek meg. Szégyen, hogy 1 szörny igy elbánik velem, mi lesz ha többen jönnek?..."
  • Gear
    #19293
    amikor a textura tömörítést is megpiszkáltam 0 ról kettőre akkor 40 felett volt vhol.
  • Gear
    #19292
    P4 3GHz;2*512DDR 400;ATi9800/128...cat4.8(nem béta)
    img cache 32: 34,2
    img cache 96: 37,5

    1024*768 high
    a magyarításon és a img cache-en kívül nincs más megpiszkálva.
  • Gunner
    #19291
    Ha valaki TimeDemo-t akar futtatni a Doom 3-ban, akkor így csinálja: timedemo demo1 usecache

    A configban állítsa át a seta image_cacheMegs-et 32-64-128-256
    Amelyiken megy stabilan arra. Várom eredményeket és hardware leírást :)
  • Gunner
    #19290
    Még nincsenek
  • insp
    #19289
    Magyar szerverek?
  • Gunner
    #19288
    Catalyst
  • PrOceSs
    #19287
    ...:) persze DNA-t akartam írni.
  • PrOceSs
    #19286
    ATIsok! Meik a jobb driver az Omega vagy a DNS?
  • Gunner
    #19285
    Multi tényleg csak 4 playeres, de kiadtak már hozzá 32 player mod-ot is, ez letudva

    Mod-ok vannak tömkelegével az alábbi linken elnézelődhetsz: FilePlanet Doom 3 Mods

    A többit itt találod: Doom 3 World
  • insp
    #19284
    Skacok, nem voltam 3 hétig, ma megyek a boltba. :)

    Valaki világosítson fel plíz multi ügyben! Tényleg csak 4 játékos? Modok, stb?

    Előre is köszi!
  • Gunner
    #19283
    És ha átállítod az r_gamma-t, akkor elkezd átlátni a kötésen
  • Zsoldos
    #19282
    Akkor meg ment a lelkes fantazialgatas, hogy milyen jo lesz, meg jelenjen meg :) Azota meg megjelent, es..

    De kitalaltam valamit:

    Hogy lehetne a doom3 meg felelmetesebb, ijesztobb? Egyszeru, csak tovabb kell fejleszteni az id fele vakharc elgondolast. Pl kedvenc marine-unknak be lehetne kotve a szeme, hogy ne lasson semmit, ekkor tudna fegyvert hasznalni. Es ha megnyomod f-et, a kezevel elhuzza a szeme elol a kotest, de addig amig lesel, nem tudsz loni :) (mert ugye ez ketkezes tevekenyseg)
  • RelakS
    #19281
    2778 üzenet két hét alatt?? Augusztus elejént ezt kevesebb, mint egy nap alatt kitermeltük...
  • Glpetyus
    #19280

    Én még soha nem használtam OMEGA drivert...elmagyarázná valaki mi is ez??
    Gondolom nem az ATI csinálja :P
    De nem okoz vmi problémát?
    Jobb mint a gyári 4.8-as?
    HTX
  • Csaba
    #19279
    És ilyenkor mit lehet tenni? Rendben van, hogy lassú, menjen úgy, mint egy csiga, de legalább tudjak mozogni, mert így csak állok egy helyben, és mindenki lelő...
  • steweee
    #19278
    az előbbiekről kinek mi véleménye? hogyan lehetséges ez? bug nem lehet, mert akkor az ajtó nem lenne nyitható, és mivel nincs kiszakadt padlólemez, átbújás és továbbjutás sincs. vagy kettős scriptet írtak rá? ez is elég hihetetlenül hangzik
  • CUCLI
    #19277
    hát azt kérlek úgy hivják ,hogy lagg. nem zsinór
  • Csaba
    #19276
    Senki sem találkozott ilyen problémával??? Elkezdek multit játszani, de nem lehet irányítani a muksót. Állandóan visszamegy a kiindulási pontra, mintha zsinóron rángatnák
    Please, help me!!!.
  • steweee
    #19275
    a delta labs elején még mozogtam egy kicsit, aztán kiléptem, majd visszatöltöttem, és láss csodát, annál az ajtónál ahol a padlóból kibújik egy tűzdobáló és a beszakadt padlórésen át kellene átmászni a zárt ajtó alatt és lehet továbbjutni, most a padló sértetlen maradt! és úgy bújt ki belőle, viszont az ajtó már nem volt piros hanem zöld és így át lehetett menni rajta.az a folyosó az, ahol egy kacaj kíséretében egy hullát hajít át az ablakon a zárt ajtó mellett ott lehet bejutni, és a folyosó vége az a terem, ahol a panelon kijelzi hogy reactor core offline, manuálisan kell indítani. szal hihetetlen, történt vkivel hasonló?
  • hykao #19274
    Hú banyek! Nálam több, mint 20%-ot gyorsult ugyanolyan beállítások mellett a 4.7-es alapú OMEGA driverhez képest!

    32FPS-ről 40FPS-re!
  • RelakSfromhome
    #19273
    Akkor nézd meg a legalsót. Egyébként is, eddig a részig másnak is világos minden
  • janos666 #19272
    De az fasza hogy mindent lát, nem fekete a kép 2/3-a.
  • hykao #19271
    nem! az már a sima 4.8-as catalyst-tal sem villog.
  • hiba
    #19270
    tif3 villog vele?
  • hykao #19269
    Új - 4.8-as Catalyst alapú - OMEGA driver!!!

    Minjárt felrakom, oszt tesztelem.
  • Dant0r
    #19268
    hm.. Büntetés? Annak épp nem nevezném :-P (már a doki szemszögéből)
  • Gunner
    #19267
    Wazz... de izééé ez a doki, megérdemelte a végén a bűntetését :)
  • lwb
    #19266
    én másodsozrra direkt nem kértem erősítést ...

    SPOILER

    de a gonosz dr. Betruger ettől függetlenül később (a recycling 2-es pályán, a monorail előtt) elárulja, hogy tőlem függetlenül, személyesn ő küldte el a segélyhívást.
    szal nagy "elágazás" nincs a sztoriban.
  • Csaba
    #19265
    Nem tudjátok, miért van az, hogy ha elkezdek multit játszani, nem lehet irányítani a muksót? Állandóan visszamegy a kiindulási pontra, mintha zsinóron rángatnák.
    Valaki tapasztalt valami hasonlót?