23325
  • RelakS
    #23325
    Lehet, hogy valami beégetett billentyűzet kiosztás.

    Csináltam egy saját billentyűzetet, amivel a RDFG billentyűket használom, így balra-jobbra van még további billentyűm akármihez. Namost egy rakás játékban vannak előre definiált billentyűk, jellemzően Urneal motoros játékokban, így amikor megnyomok valamit, mert nemtudomén térkép nézetben azt mondja, hogy F az nagyít, akkor egyúttal elkezd lefelé is scrollozni, én meg idegbajt kapok.

    Próbáld ki, hogy visszaállítod az WASD-ot, és megnézed, hogy akkor mit csinálnak a nyilak. Ha semmit, és a AD továbbra is forog, nem csak oldalaz, akkor más a gond.
  • Synchronous
    #23324
    A wasd-on voltak alapból, így át kellett állítgatni. A "left"-re tettem a bal nyilat, a "right"-ra pedig a jobbat, csakhogy simán elfordul a karakterem, nem pedig oldalaz. A többi játéknál ilyesmi nem fordult elő, esetleg az olyan régieknél, mint a Heretic vagy a Wolf3D. Más billentyűt meg nem találtam, amivel oldalra tudna mozogni.
  • RelakS
    #23323
    Akkor az lesz a gond. Szerintem kb mindenki WASD-al játszik.

    Nyilakat bekonfiguráltad, vagy csak simán alapból működtek?
  • Synchronous
    #23322
    Mindig nyilak. WASD-ra nem is állna rá a kezem.
  • RelakS
    #23321
    Töki most fogja streamelni, nézd meg. Ennek a pofázása élvezhető (általában)

    https://www.twitch.tv/draqu_

    Egy pici pillanat. WASD-vel játszol, vagy nyilakkal?
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2023.08.29. 20:35:24
  • Synchronous
    #23320
    Mindegy, majd valaki közli, akinek megvan. Amúgy meg nem túl fontos, csak egy indie game. Kibírom, ha nem tolhatom, elvégre egy tucat más játék van itt, amibe még alig kezdtem bele.
  • RelakS
    #23319
    Ezért nem fogom megvenni :)

    Visszanéztem a pofázós csávó videóját. Fura, hogy van egy "turn" opció az irányításnál, de aztán felfogtam, hogy az a "Mouse X"-hez van beállítva.
  • Synchronous
    #23318
    De ezek csak feltételezések. Arra lennék kíváncsi, hogy ha van oldalazás, hogy kell bekacsolni, mi az a gomb amivel aktiválhatom stb... valami konkrétumot lécci. Mert nekem nem sikerült megtalálni, pedig átnéztem a menüket végig.
  • RelakS
    #23317
    Baj, hogy nincs iron sight? Git gud! :D

    Az oldalazást meg vagy nem találtad, vagy ki-bekapcsolható, mint a 90-es években.
    Ez a fickó szerintem határozottan oldalazik:
  • Synchronous
    #23316
    2 perc után ment az uninstall. Az egy dolog, hogy nincs benne aim down sight, még megbocsátanám, na de hogy nem lehet oldalra lépni sem, az kiverte a biztosítékot. A bal-jobb nyíl lenyomására csak helyben forogni kezd a kamera, de oldalra lépni egy tapodtat sem lehet. Kérdem: mire való akkor az egér? Nem azzal forgatom a kamerát, a bal-jobb nyíllal meg oldalazok?

    Persze, hajlandó vagyok még egy esélyt adni neki, ha valaki kitalálja, mivel lehet oldalazni.
  • Kancsalborz
    #23315
    Igen. :)
  • RelakS
    #23314
    ilyenre gondolsz?

  • JonasSandor
    #23313
    Nem tudom, csak ettől volt egy hosszabb betekintés. Nem tudok angolul, így fingom sem volt miről pofázott.
    Ha megnézzük valamennyire hasonlít rá, mert ebben voltak ilyen nyomós panelek, meg a fegyók is dettó ugyanazok, csak gagyi kivitelben.
  • Kancsalborz
    #23312
    Kösz ezt a videót. nagyon jól szórakoztam. XD

    Már nem a játékon, ( Ami egyélbként tényleg érdekesnek tűnik, bár direkt még ez a f@rok is kiemelte hogy nincs köze a DOOM 3-hoz, úgyhogy nem tudom miért ide raktad...XD ) hanem ezen a f@szparaszton aki ezt "bemutatja"...XD
    Kb. az összes sztereotipiát felvonultatja 15-percen belül, hogy miért is kell ilyen nyomorék "streamer"-nek hívott exchibionista szófosó nyomorultak helyett "no commentary" videókat nézni. ha egy játékot látni akarsz működés közben. ( Tisztelet a nagyon-nagyon kis kivételnek aki nem szerepelni akar, hanem tényleg ismertetni...)

    Feszít a székben baszki mint akinek bennt maradt a vállfa, a hangját "Dwayne Johnson"- osra mutálva (hallhatóan nem ez az igazi beszédhangszintje ) egész testtel fordul a kamerába, úgy magyaráz, és ugat, ugat folyamatosan mint a vadászkutya...XD

    Már vagy 10-perce ment a játék, de mivel még nem sikerült neki 15-másodperc folyamatos játékmenetet sem produkálnia a sok köszöngetés és "magyarázás" mellett, ( Amiről viszont eddig már ötödjére mondta el hogy mennyire fantasztikus és milyen jól néz ki...XD) elkezdtem beletekerni véletlenszerűen azon röhögve, hogy akárhol állítottam meg, mindíg a kamerába fordulva pózolt, és pofázott játék helyett...XD

    Én nem tudom hogy amit ez az alak művel itt az most menőnek számít vagy nem, meg hogy sokan azért nézik ezeket mert fontos nekik az interakció az ilyen bohócokkal, de azt tudom, hogy ez most így egyszer vicces volt, de inkább lőném magam tökön, minthogy ettől az embertől még egy "bemutatót" végignézzek...XD
  • JonasSandor
    #23311


    Egy doom 3 rebot. Ha lehet majd moddolni egy állat lehet ebből is.
  • JonasSandor
    #23310
    Az eredeti verzióhoz vannak értelmes wadok hozzá?
  • Synchronous
    #23309
    0-val felhozod a konzolt és beírod: flashlight_batteryDrainTimeMS -1
    És többet nem fog merülni a zseblámpa.
  • hiper KOCKA
    #23308
    Van ez az ultimate HD mod a BFG Edition-höz. Király meg minden, csak annyi a probléma, hogy a zseblámpa kurva lassan töltődik vissza. Nem lehetne valahol egy cfg fájlban megbuherálni az értékeket, hogy gyorsabb legyen a feltöltődés? Mondjuk olyan gyors, mint az alap verzióban.
  • benőmenő
    #23307
    Igen ezzel nekem is volt gondom, hogy nem csak para volt, de amikor már ott volt az ellen, egyszerűen nem lehetett látni a nettó sötétségben. Ennek ellenére szerintem egyedi ez a zseblámpa, vagy fegyver mechanika. Tényleg védtelenebb így a player, ami egy horrornál nem hátrány, mégha elég egykaptafára is készültek a az ilyesztgetések.
    Ezt tetézte, hogy viszonylag sok katona ellenfél van a hitscan-es gépfegyverekkel. Nem véletlen, hogy az új részre már egyetlen ellenfélnek nincs ilyenje, hanem mindenki "projectile"-okkal támad messziről, amit van esélyed kikerülni.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.05.23. 05:52:31
  • RelakS
    #23306
    Az én véleményem meg az, hogy szeretek látni.
    Ha más nem, lenne szórt fény elég ahhoz, hogy legalább egy körvonalat, vagy árnyat lássak, de anno találtam olyan folyosót is, ahol a plafonon volt ugyan egy lámpa, de minden más szó szerint fekete volt.
    Ez nem paráztatás, hanem nettó g@ciség
  • tigeroo
    #23305
    nemrég vettem meg a doom3-at, majd pár napra rá a bfg editiont is elkezdtem, összehasonlításképpen.

    hú, azért mennyivel másabb így a játék, a flashlight újítása jó, de elvész a varázsa. anno sohasem értettem a ducktape modot sem, de így már tökre oda a para-faktora a játéknak...
  • Frenky
    #23304
    Hi! Akit érdekel csatlakozzon! BlackShot Hungary
    A BalckShot Hungary csoport célja, hogy olyan játékosokat gyűtjsön egy helyre, akik nem használnak semmiféle csalást vagy más egyéb segédprogramot, ami nem a saját tudását tükrözi, hanem a cheat program csinálja helyette!! Nem értem azokat a játékosokat, akik önmagukat álltatják, hogy mennyire jó játékosok, miközben az AIM vagy más programot használják játék közben! Ne csatlakozz, ha csítelsz! Üdv, HUNter
    A hivatalos oldal: BlackShot regisztráció és letöltés itt!
  • grebber
    #23303
    Elővettem a BFG Editiont és játszanék vele.
    Ráraktam a magyarítást, de a beszédek feliratai nem jelenik meg. Sajnos a menüben sem találtam rá módot.
    Valakinek valamit ötlet?

    (Anno ha jól emlékszem megjelentek a feliratok beszédek alatt)
  • fery02
    #23302
    Már nem aktuális.
  • fery02
    #23301
    Sziasztok!

    Tudna valaki multiplayer achievement-ek megszerzésében segíteni? Ugyanis együttműködő játékosok hiányában nem igazán könnyű az embernek a dolga.

    Amúgy egyszerűen megszerezhető multis achi-k lennének. Ha tudok, persze én is segítek, akár ajándékot is adhatok játék formájában Steam-re. :)

    Steam acc-om: fery02
  • fery02
    #23300
    Köszi!
  • Harbinger
    #23299
    Megnéztem. Nem jó hozzá, meg talán már le is járt. :S
  • fery02
    #23298
    Jó sokat hallottam erről a GMG-ről, de valahogy sosem éreztem késztetést a regisztrálásra...eddig. :D
    Azt még mindenképp jó lenne, ha kiérdeklődné valaki, hogy érvényes-e rá az a -35%.
    Persze én lehet nem tudok olyat már szerezni.
  • Harbinger
    #23297
    GMG-n ~10 €-ért, nem tudom az a kérdőíves 35% kód érvényes-e rá.
  • RelakS
    #23296
    vaze, elkalapáltad az imp-et? Nooormális? XD
  • steweee
    #23295
    úgy látom kellően elmélyültél a részletekbe is... vigyázz rá, hogy a nehogy a felvezető jelenetben lévő katona sorsára juss, akit megszáll a repkedő tüzes koponya...

    igazából legalábbb ezer szörnyet kell levágni a játékban. egy párral kevesebb nem számít
  • Prince of Máté
    #23294
    pokol lovag = Hell Knight? :D :D
  • kissssss
    #23293
    miért kevesek a szörnyek? pl alap doom háromban mielőtt először találkoznánk kerubokal először ki kell nyitni egy ajtót a számítógép segítségével amint kinyitottuk az ajtót jobb oldalról egy nyíláson keresztül elkezdenek özönleni az impek, bfg-ben ez nincs benne

    emlékszem egy másik esetre is, volt egy szűk sötét egyenes zsákutca aminek a végében ott hevert egy minigun + 2 ammobelt hozzá, amint felvettük szintén elkezdtek beözönleni a szörnyek a szűk folyósora és lőhettük is el azt a lőszert amit felvetünk, na bfg-ben ez sincsen benne.

    és van még néhány ilyen szörnyritkítás.

    eyecandyra is tudok mondani példát.
    helyszín: pokol
    jelenet: kör alakú félhomályos szoba közepén egy oszloppal, egy pokol lovag és számos ártatlan lélek kinyírása után a továbbvezető ajtó kinyitásakor egy nagy tűzvihar fogad(na) amiben az orrúnk előtt máris ott vannak a lelkecskék, bfg-ben ez sincs benne

    pda: felveszünk egy új pdat szeretnénk elolvasni az új infókat legörgetünk a legaljára a neveknek de hoppá baszhatod mert túlgörgettél és kivág újra a névlista tetejére,emellett a hang és videók play és stop gombjai is eltűntek.

    checkpoint mint írtam fölösleges, ott van a gyors mentés vagy a jó öreg esc->save->felülírelözömentés=jónapot rendszer, mellesleg még idegesítő is a checkpoint mert a drága lelkem pont akkor áll neki menteni mikor az orrom előtt lévő ajtón kijön egy archvile

    ez így ilyen formában a bfg kiadás (a 2004-es alaphoz képes) hháááát elégé vicc kategória nálam.
  • Harbinger
    #23292
    Ez úgy hangzik, mint a Hal omentési rednszere. Néha ment 5x, de van hogy előtte már háromszor jártam végig, de mentett és meghaltam. :S Talán az ellenség eliminálása és a bejárt út alapján ment.
  • steweee
    #23291
    én ma is játszottam vele. a régit végignyomtam legalább 3x, a kieget 2x.

    tulajdonképpen nem értem amit leírtál. egyáltalán. semmit. tökéletes a bfg kiadásban minden. a mentés hibátlan, vagy quicksave is, a szörnyek elég erősek és sokan vannak, nehéz fokozaton kell elkezdeni. eyecandy jelenetekre nem elméxem az alapból mert régen volt, de nem tűnt fel a hiánya
  • kissssss
    #23290
    alap doom 3 is tömve volt lőszerrel.

    csomó mindent elcsesztek ezzel a bfg kiadással, kezdjük azzal hogy ez az új mentési rendszer egy merő katasztrófa elvesznek a mentések van amikor nem is menti el a játékot és természetesen nem lehet felülírni az előző mentést sem, aztán vannak a szörnyek amik nincsenek is nagyon mivel csomó helyen kivették a különböző szörnyek spawnolását, + egy rakat fasza eyecandy jelenetet is szétbarmoltak.

    és még lehetne sorolni a pda-val vagy a teljesen fölösleges checkpoint rend szerel és így tovább tralalalala....
  • Harbinger
    #23289
    Plazmával írtani a jó népet semmi passzió. Én Veteranon az Impet is megöltem flashlighttal.
  • kozi001
    #23288
    Annyi ammo-t raktak a BFG-be h nem tudom ellövöldözni. :)
    Veteranon is mindig van plazma ammo dögivel.
    Gondolom a xbox-os gyerkőcöknek. :)

    A lost missions elég rövidke a többit én meg amúgy is végig akartam tolni.
  • ffxi
    #23287
    Estét!

    Sima steam-es doom 3-am van nem az új BFG-s. Élvezhetetlen 640x480-ba játszani. Peg jól megcsináltam amit itt írtak. Íme a CFG, amit átírtam. Nézzétek rá, hátha elrontottam vmit. 1440x900, 16:10 a monitorom. Köszönöm.
  • Carmageddon
    #23286
    Mi lehet a baja a gépének?