43
Magyar windows millenium: velemenyek, honnan lehet letolteni...
  • k1571
    #43
    Ha jól emlékszem csak elsődleges partícióra lehet felrakni. Valami 1024 cilinder is játszik. Esetleg 2 vincseszter? Vagy használj valami Boot Manager-t.
  • C0mputers
    #42
    hello
    egy régi gépre 98 SE mellé akarok tenni ME-t, de nem akar felmenni, hiába csinálok 2 partíciót, nem megy fel...csak az egyik tud egyszerre fent lenni a vinyón, a másik akkor már nem telepíthető, miért?
  • joeblack01
    #41
    MILLENNIUM:Nem értem miért utálják,szerintem nem rosssz és az xp -m mire bekapcsol lemegy a nap,mire felcsatlakozik wifi-szintén,kb 10 perc felállás-ezzel szemben a millenium max 1 perc,az összes kedvenc progimmal együtt az oprendszer cirka 3 giga-office2000 prof-al együtt!!!!office összes funkcióval!!!wifi csatlakozás azonnal-igaz csak két driver együttes feltelepítésével de ez a Belkinnek köszönhető!!.Csak hát az új hardvereket nem kedveli,lehet kukázok egy régi nyomtatót hozzá,mert az új hp-printeremet nem ismeri fel.Néha behal-de melyik vindows nem,linuxról nem is beszélve.A kedvencem ,1.5Gb rammal kiírja hogy kevés a memória,lapozófájl mérete 512Mb.Nem ketyeg meg darál a vinyó ,mint az újaknál ,nem dolgozik feleslegesen .Szerintem netezni slimbrowserrel tökéletes,a feliratos avi filmeket meg gomplayer 2.1.28 al simán-ha elindul-?viszi.Youtube-ra meg opera alapértelmezettként meg flashplayer.
    Szóval ez egy kihívás ,de nekem nagyon bejött.Kár hogy a nagycég nem fejlesztette tovább és nem támogatja.Hali
  • joeblack01
    #40
    A windows millennium telepítő csak üres hdd-n fat32-re formázva tud elindulni,az xp meg ntfs formátumu.Én úgy csináltam hogy két vinyo van az egyik ntfs-re formázva xp, a másik fat32-re formázva millenium,induláskor del-el bios menü,és ott beállitom melyiket akarom indítani/bios beállítások-ahol beállithatod hogy melyikről induljon, cdrom,vagy hd0,hd1,vagy A,C stb/.Ha fat32 -re formázod és nem indul a telepítő akkor nem jó a telepítőlemez.A millenium másik mellé nem nagyon megy fel,a telepítő írja is hogy tiszta fat32 hdd-t igényel.Telepítése dögegyszerű,először megkérdezi hdd avagy cdrom-ról induljon, itt cdrom kiválaszt , a többi tök egyértelmű-kb 30 perc. Ha szeptember óta még egyáltalán érdekel valakit.
    Rávalók-office2000,slimbrowser,nero 5,6 adobe 5,opera 8.54,flashplayer 9.54 macrom.flash 7,8, igy operán megy a youtub is.gomplayer avihoz,ac3filter,jdownloader,java runtime régi.kb ennyi.Csőváz
  • slylecz13
    #39
    És ki mondta, hogy letöltöttem?!
    Gondolom te hírdetsz egyet vaterán. Csak ezek szerint nem sokan licitálhattak rá, ha ennyire ajánlgatod...

    Csak egy választ szerettem volna, egy kérdésre.
    Általában a fórumok erre valók és nem alaptalan feltevések gyártására :)
  • akyyy
    #38
    nem. azért van mert letöltötted és nem vetted meg. keress vaterán eredeti win-t
  • slylecz13
    #37
    Csak azt nem értem, hogyha egy XP telepítő lemezt rakok be, az be tud boot-olni és simán lehetne telepíteni. A ME miért nem ilyen?
    Ez azért van mert egy régi rendszerről van szó?!
  • Jakuza001
    #36
    Aktivva kellene tenni azt a particiot a merevlemezen, ahova telepiteni akarod.
  • slylecz13
    #35
    Sziasztok!

    Mit kell ahhoz csinálnom, hogy a ME-os telepítőlemez boot-oljon?
    Bios-ban beállítottam a sorrendet, indulásnál fel is pörgeti, de azt sem írja, hogy "nyomjon meg egy billentyűt" vagy hasonló...

    Hogyan tudom telepíteni?
  • Desiderata #34
    uh, köszi, azért teszek egy próbát :)
  • Dj Faustus #33
    "vannak még rá frissítések?"
    "a terméktámogatási periódus 2006. július 11-én járt le"
    Forrás: Wikipedia
  • Desiderata #32
    valaki még használja? gondolkodok a felrakásán egy öreg laptopra
    mennyire biztonságos? vannak még rá frissítések?
  • colos
    #30
    Stabilitásban az XP, viszont a játékokra inkább a Milleniumot ajánlanám ( mint már írták). Ott legalább nincs idegeskedés miért nem indul vagy telepszik.

    colos
  • colos
    #29
    Nem tudom miért, de nálam müxik az MX300! :))))
  • Air
    #28
    Nekem az F1 2001 jobban megy (ertsd: tobb fps) XP mint win98se alatt.
  • Break
    #26
    Melyik jobb: a WinXP vagy a WinME??
  • Bradock
    #21
    Na az a "format a: /s" paran a WinME -be megszünt létezni. Csak indítólemezt tud készíteni, ami alapjában véve rendszerlemez. Tehát a rendszerfájlokon kívül törölj le mindent, és kész a rendszerlemezed. Az autoexec -et és a config.sys -t célszerű átírni.
  • FlowM@N
    #19
    Nos eggy indítólemezt tudsz létrehozni bár ha a BIOS-t elcseszed akkor ez nem segit szerintem. Egyébként Beállitások/Vezérlőpult/Programok Hozzáadása ott pedig az Indítólemez fül.
    A BIOS frissítésnél pedig figyelj hogy pontosan az alaplapodnak megfelelő BIOS frissítést keress.
  • Bradock
    #17
    Úgy ahogy MuERTe írja.



    A CD(k)-nél ugyan ezt kell.
    A DMA pufferelését állítsd max-ra.

  • MuERTe
    #16
    rendszer->lemezmeghajtok->tulajdonsagok
  • Bradock
    #15
    QV86V XC7QJ JTX3K 72KWB 87FDG
  • floriano
    #14
    Valaki irjon nekem egy jelszót win mill. hun-hoz! Köszi!
  • Bilux
    #13
    nAAAAAAAA senki se tudja??
    :(
  • Bilux
    #12
    A DMA-t akarom bekapcsolni és ehhez volt valahol egy leírás a neten...
    Valamit be kellett írni *.inf file-ba
    Ha tudja valaki hol találom azt az oldalt az megírhatná előre is köszööm...!!!
  • MuERTe
    #11
    kap egy ujabb lehetőséget a savage4-el is.hátha ezzel tovább birja.
  • Dikkma
    #10
    Ez szomorú dolog, nekem fél évig simán bírta az előző. Utána is csak azért formáztam, mert teli volt minden eldugott file-okkal, idegesítettek már.
    Egyébként meg azt szeretem még ME-ben, hogy telepítés után egy videókártya-driver, egy DX8 (ez nem is kötelező) és kész. Nem kell IE-t, minden egyéb vackot telepítenem.
  • MuERTe
    #9
    nálam kb egy hétig birja,utánna már el sem indul.
  • Dikkma
    #8
    Ez hülyeség, soha nem fagy és csak nagyon ritkán omlik össze. Akkor is ki lehet hozni a romokból.
    A Win2k jobb, de 98-nál a ME mindenképpen jobb választás.
    Lantee: feltelepül, és ha akarod, készít uninstalt is a 98-hoz. Lehet uninstallálni is.
  • Spy
    #7
    Egy tipp.Ne válasszátok A win Me mer nagyon fagy,hamar összeomlik stb.