23418
  • Rudee
    #13789
    Úgyis csak csere lesz, de oda pont jó. Már ha a padról is hozni képes a góllövő formát.
  • banok
    #13788
    Márkus -> FTC (fél évre)

    na végre egy értelmes igazolás
  • Rudee
    #13787
    Összesen van Máltának 5 játékosa, aki nem otthon jáccik. Ergo az ellenfél szinte egy komplett válogatott lesz. Remélem közvetítik.
  • Csesza
    #13786
    A Ferencváros február 4-én szerdán este fél nyolckor felkészülési mérkőzésen lép pályára a Ta’ Qali stadionban a magyar válogatottal egy selejtezőcsoportban szereplő máltai válogatott ellen, amelyben az otthon játszó labdarúgók szerepelnek majd.
  • Zsil
    #13785
    ja,de nem ilyen pléjákra gondoltunk!krv szánalmas
  • Csesza
    #13784
    Rósa pedig aláírt a Hibernianhoz
  • Csesza
    #13783
    Szalai Tamás --- Tatabánya

    Medgyesi László --- Tatabánya (ö vszeg csak kölcsönbe)
  • Gunnersboy
    #13782
    köszi, szia
  • Csesza
    #13780
    tavaszi menetrend


    16. forduló: TÖKÖL-FTC 03.07. szombat 14.30
    17. forduló: FTC-BŐCS KSC változás: 03.16. hétfő 19.00
    18. forduló: BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE-FTC 03.21. szombat 15.00
    19. forduló: FTC-BKV ELŐRE 03.29. vasárnap 15.00
    20. forduló: JÁSZBERÉNY-FTC 04.05. vasárnap 16.30
    21. forduló: SZOLNOKI MÁV - MONDI-FTC 04.11. szombat 16.30
    22. forduló: FTC-VÁC – ÚJBUDA 04.18. szombat 15.00
    23. forduló: ESMTK-FTC 04.26. vasárnap 17.00
    24. forduló: FTC-RESTART - CEGLÉDI VSE 05.03. vasárnap 15.00
    25. forduló: MTK BUDAPEST-FTC 05.10. vasárnap 17.30
    26. forduló: FTC-KAZINCBARCIKA 05.16. szombat 15.00
    27. forduló: BAKTALÓRÁNTHÁZA-FTC 05.23. szombat 18.00
    28. forduló: FTC-DVSC – DEAC 05.30. szombat 15.00
    29. forduló: MAKÓ FC-FTC 06.07. vasárnap 18.00
    30. forduló: FTC-VECSÉS 06.13. szombat 18.00
  • gabber_saviola
    #13779
    :P

    engem nem érdekel, hogy milyen nemzetiségű játékosokat hoznak ide....nekem az a fontos, hogy 2 év múlva már valamelyik európai kupában vitézkedjünk.
  • Csesza
    #13778
    Souare műteni kell gerincsérvvel

    fasza még 1 ember kidőlt...
  • Csesza
    #13777
    :DDDDDdddd

    a colos lehet h jó lenne de nekem olyan lassú satyna emberkének tűnik :D

    a kiscsávó meg lehet jól aprítana szélen ha gyors lenne mint egy kínai :P
  • Matthew Prosac
    #13776
    maradjanak a pingpongnál -.-
  • gabber_saviola
    #13775
    mi bajod van a kínai pléjákkal? :D
  • Matthew Prosac
    #13774
    nemhittem hogy ezt is megérjük
  • gabber_saviola
    #13773


    - tepsifosziponthúúú - Gao Xiang és Men Yang is Kínából, a Csengdu Blades-től érkezett, mely csapat a Fradival együtt tagja Kevin McCabe futballbirodalmának. Men Yang szerepelt már a kínai utánpótlás válogatottban is, s egy ideig a Sporting Lisszabonnál edzett.

    A közel két méter magas, 196 cm-esre nőtt játékos csatárposzton bevethető. Társa, Gao Xiang 174 cm magas, ő jobboldali támadóként és középpályásként is egyaránt használható, írja az ftc.hu.

    Fotó: 100% Fradi sportmagazin
  • Rudee
    #13772
    Gondolom a Chengdu Blades vonalról jön a 2 sárga.
  • Oncsi
    #13771
    A trinidadi válogatottnál lévő Jan-Michael Williams mellett nem vesz részt a felkészülés első napjaiban két jamaicai válogatottunk, Rafe Wolfe és Jason Morrison sem.

    Hír még az együttes "házatájáról", hogy két kínai próbajátékos is csatlakozik csapatunkhoz.

    Kinai?:S

  • Csesza
    #13770
    Liga Kupa

    A KTE elleni Liga Kupa-meccsünk időpontját február 7-ről 8-ra módosítják, a kezdési időpont 17.30. A REAC elleni mérkőzésünk február 14-e helyett 15-én lesz, szintén 17.30-kor.
  • banok
    #13769
    vagy a Heartsbe.
  • Csesza
    #13768
    Rósa szerződést bontott a Wolves-al, így van egy olyan érzésem, h ide fog majd jönni
  • Csesza
    #13767
    Dragóner pedig még mindig sérüléssel küszködik, ezért kérdéses, h el tudja e kezdeni a felkészülést. :S
  • Csesza
    #13766
    Összetartás napja. (képgaléria)
  • Csesza
    #13765
    Összefogás napja

    MTK - FTC 4-4 (büntetőkkel 5-4) (Tóth 2x, Bartha, Fülöp)

    Győr - FTC 4-1 (Bartha)

    UTE - FTC 1-3 (Tóth, Pölöskey, Kun)

    3.ak lettünk

    Tóth Bencét a torna legjobbjának választották
  • Gunnersboy
    #13764
    harmad, mindegy AS:Da
  • Csesza
    #13763
    :DDDddd
  • Rudee
    #13762
    Negyedek kosárlabdában vannak.
  • Gunnersboy
    #13761
    1. negyed után 0-0
  • Gunnersboy
    #13760
    Sport 1en most:
    Jégkorong
    MOL-Interliga-mérkőzés
    Miskolc-Ferencváros - élő
  • Csesza
    #13759
    Wolry Wolfe

  • Shelton
    #13758
  • Csesza
    #13757
    remélem jók lesznek :)
  • Rudee
    #13756
    Két angol tehetséggel erősödtünk
    [2009-01-10 14:57]

    Két játékossal erősödött labdarúgócsapatunk, ugyanis hivatalossá vált, hogy a Sheffield United két fiatal labdarúgója a Ferencvárosnál folytatja.
    - 100%Fradi - Samuel Wedgbury és Matthew Lowton is az Üllői úton szerepel majd tavasszal. Mindkét játékos 19 éves, előbbi védekező illetve középső középpályásként bevethető, míg utóbbi a védelem jobb oldalán és közepén képes a legjobb teljesítményre.

    A 183 cm-es Wedgbury korábban a Sheffield United tartalékcsapatában szerepelt, legutóbb a Mansfield Town együttesénél játszott kölcsönben. A 180 cm-es Lowton védő létére a technikásabb játékosok közé tartozik, ő eddig a Sheffield utánpótlás-csapataiban szerepelt.

    Mindketten kölcsönbe érkeznek csapatunkhoz, a felkészülést már az Üllői úton kezdik meg.





    Wolfe testvére próbajátékon az Üllői úton
    [2009-01-10 15:22]

    Rafe Wolfe testvérét teszteli csapatunk. A felkészülést az Üllői úton kezdi meg Wolry Wolfe.
    - 100%Fradi - A 28 esztendős baloldali középpályás 12 alkalommal szerepelt Jamaica válogatottjában, ahol kétszer volt eredményes. Wolry Wolfe jelenleg a trinidadi Joe Public együttesében játszik.

    A ballábas játékos tagja volt hazája U20-as válogatottjának, amely 2001-ben részt vett a korosztályos világbajnokságon.

    Sorsáról az edzések alapján dönt majd Bobby Davison vezetőedző.
  • Csesza
    #13755
    Szombaton 21:00tól a Sport1en lenyomják az "Összefogás napjáról" a Fradi - Újpest meccset


    Vasárnap pedig 17:15től a Sport1en ÉLŐ-ben a Miskolc-Ferencváros jégkorong mérkőzés!
  • Csesza
    #13754
    A Fradi elnöke szerint 5-6 új játékos érkezhet
  • Csesza
    #13753
    Vasas elleni meccs elmarad

    Pápával február 21-én 13 órakor játszunk

    Pécs elleni találkozó február 28-án lesz, a várható kezdési időpont szintén 13 óra. Üllői út vagy Népliget; időjárástól függően - ha jó az idő akkor az Üllői úton lesz a meccs.
  • Gunnersboy
    #13752
    Íme a keretünk az Összefogás napjára

    Több fiatal labdarúgónk, valamint futsalcsapatunk négy tagja is ott lesz együttesünkben vasárnap a Papp László Arénában. Mivel a felkészülés csak január 19-én kezdődik, ezért a külföldi játékosaink még nem vesznek részt az Összefogás napján.

    Fitos, Deme és Szkukalek pedig még nem tartózkodnak Magyarországon a torna időpontjában. Dragóner sérüléssel bajlódik, Lipcsei és Ferenczi sem bevethető még. Hiányzik majd Vattai is, aki épphogy felépült sérüléséből, míg Kovács István - csakúgy, mint Lipcsei - a kereszt-szalag sérüléséből lábadozik. Együttesünket a várakozásoknak megfelelően Csató Sándor irányítja majd.

    Íme a keretünk:
    Kapusok: Megyeri Balázs, Tóth Gyula (sokszoros futsal válogatott kapus)
    Mezőnyjátékosok: Baranyai Tibor, Bartha László, Csiszár Zoltán, Fülöp Noel, Kulcsár Dávid, Pölöskey Péter, Sváb Dániel, Tóth Bence, Zsivoczky Norbert, Nyilasi Bálint, Temesi Norbert (FTC nevelés, sokszoros UP válogatott, 2x felnőtt futsal válogatott, tagja a jövő évi Eb-re készülő keretnek), Horváth Ferenc (korábbi játékosunk, a futsalcsapat tagja), Kun Gábor (az futsal csapatunk vezéregyénisége).

    Az "Összefogás napján" egy négyes futballtornára kerül sor a Ferencváros, a Győri ETO FC, az MTK Budapest és az Újpest FC csapata részvételével a Papp László Arénában.
  • Csesza
    #13751
    kemény lenne a gyilkos Savage a középpályán, igazat megvallva és sosem bírtam azt az állatot, de itt biztos h sok hasznát vennénk, mondjuk sztem az lenne vele a baj, hogy nagyon nagy képű lenne és bontaná az öltözői hangulatot, bár ne legyen igazam...

    kíváncsi leszek, hogy mi lesz a véleménye Rósáról, mert én nagyon rég nem láttam focizni, lehet, hogy van már 2-3 éve is annak :S
  • Matthew Prosac
    #13750
    Robbie Savage a Fradiban?

    A Nemzeti Sport Davison-interjúja alapján ennek megvan az esélye. Vezetőedzőnk egyben cáfolja a távozásáról felröppent hírt is. Megjegyezzük, a cikk meglehetősen pontatlan. A Derby County nem Chris Hutchingsot váltották le, hanem Paul Jewell mondott le, az ő helyére nevezték ki egyelőre átmeneti megoldásként asszisztensét, Chris Hutchingsot. Akinek ráadásul jelenleg igen jók az esélyei a posztjának megtartására, ugyanis engedélyt is kapott az érkezőkről és távozókról szóló tárgyalások levezénylésére.

    Nem hagyja el a Ferencvárost. Bobby Davison állítja, mindössze szurkolói spekuláció volt, hogy felvetődött a neve a Derby County esetleges új szakvezetőjeként. A Fradi angol edzője továbbra is a zöld-fehérek megerősítése érdekében tárgyal a kiszemeltekkel – többek között a walesi fenegyerek Robbie Savage-dzsel.

    Bobby Davison, a Ferencváros angol mestere nagyjából egy hete arról számolt be a Nemzeti Sportnak, hogy egyelőre nincs előrelépés a téli szerződtetések ügyében, ráadásul angliai tartózkodása során keserűen tapasztalta: hiába szemelt ki egykét Championshipben szereplő labdarúgót, aki erősítést jelentene a Fradinak, ajánlata nem versenyképes a szigetországi fizetésekkel. A két ünnep között aztán már a szakvezető pályafutása került fókuszba, több hírportál a Wharfedale Observer című lapra hivatkozva megírta, hogy Bobby Davison váltja Chris Hutchingsot az angol másodosztályú bajnokság 18. helyén álló Derby County kispadján.

    „Ez kacsa, amely egyrészt abból következhetett, hogy éveket húztam le játékosként a Derbyben, kedveltek a szurkolók, az edzőváltás után pedig azt hallani, a klubhoz kötődő szakembert keres a vezetőség – mondta el Bobby Davison. – Másrészt láthattak a Derby szimpatizánsai, mert Robbie Savage átigazolása miatt kint voltam egy meccsen. Nincs szó róla, hogy elhagyom a Ferencvárost, sőt igazság szerint rosszul érintett Chris Hutchings leváltása, hiszen vele már majdnem megegyeztem Savage szerződtetése ügyében. A walesi válogatottat érdekli, érdekelné a ferencvárosi lehetőség, de most, hogy új edző érkezik a csapathoz, bizonytalanná vált a közös jövő, kénytelenek vagyunk megvárni, ki ül le a kispadra, és neki mi a terve a középpályással, számol-e vele, vagy hajlandó nélkülözni.”

    Bobby Davison másik angol kiszemeltjének megszerzése is lehetetlen vállalkozásnak tűnik, ugyanis Jordan Robertsont letartóztatta a brit rendőrség: a legutóbb a Southampthonban kölcsönben futballozó sheffieldi támadó közúti balesetet okozott – állítólag ittas állapotban… De akkor kivel erősít a télen az FTC? A szakember angliai látogatása előtt arról beszélt, hogy szándékában áll brit bajnokságokban profiskodó magyar játékosokat hazacsábítani. Nos, eddig ezen a téren sem járt sikerrel.

    „Most már elárulom, a Newcastle-ban légióskodó Kádár Tamás megszerzése lett volna a fő cél, ám a »szarkák« keretét megtizedelő sérüléshullám ebbe is beleszólt: a magyar védő bekerült az első keretbe, és noha jeleztük kölcsönvételi szándékunkat, azt a tájékoztatást kaptuk, ha Kádár Tamás nem tud huzamosabb ideig megragadni a legjobbak között, Championshipben szereplő klubhoz adják kölcsön. Eközben a korábban a Fradiban is játszó Rósa Dénest is szerettem volna megnézni, ám mivel a középpályás a reserve-bajnokságban játszik, amely szünetel az ünnepek alatt, csak két hét múlva tudok elutazni hozzá.”

    Tehát még kérdéses, jelentkezik-e új labdarúgó a Fradi január 19-én kezdődő felkészülésekor az Üllői úton, illetve a január 30án esedékes máltai edzőtáborban. Ami viszont garantált, az a kíméletlen munka.

    „Budapestre érkezésem után az egyik, számomra idegen és elfogadhatatlan furcsaság az volt, hogy Magyarországon a téli, illetve nyári felkészülés alatt tíz-tizenöt edzőmeccsel készülnek a csapatok az idényre. Érdekes módon az angol sztárcsapatok szakvezetősége sem a magyar módszerben hisz, mind maximum öthat edzőmeccset szervez az előidényre. Egyrészt ezeken a találkozókon a keret fele nem kapja meg azt a terhelést, amely az erőállapotot javítja, másrészt a sérülésveszély is nagyobb – arról nem beszélve, hogy némely poszton könnyedén ellazsálhatja a játékidőt a futballista. Sokkal hasznosabb, ha egymás között játszanak a fiúk.”

    Bobby Davison magát okolja azért, hogy a nyári felkészülés során nem a megfelelő tudású riválisok ellen játszott a Fradi, éppen ezért a télen csupa hasonló erőt képviselő együttes ellen lép pályára a zöld-fehér csapat.

    „A nyáron olyan meccs is szerepelt a programban, amelyről utólag elmondhatom: semmit sem ért. Harmadosztályú ellenfelünk tíz emberrel beállt a kapu elé védekezni, mi pedig állófocit játszottunk. Éppen ezért az idén terveink szerint megmérkőzünk az élvonalbeli Vasassal, a Nyugati csoport egyik favoritjával, a Péccsel és talán a Pápával, majd Máltán is játszunk egy külföldi gárdával. Közben lesz két Ligakupa-mérkőzésünk, úgyhogy mondhatom, összeállt a program, s persze minden marad a régiben: hajtás az edzéseken kifulladásig, hogy a tavasszal minden meccsen a Fradi domináljon.”
  • Csesza
    #13749
    felkészülési program

    máltai edzőtábor
    Liga Kupa - Kecskemét
    Liga Kupa - REAC
    Vasas
    Pécs
    Pápa