246
LG 795FT FLATRON 17\'
  • izb
    #246
    hírdesd meg itt az aprón, vagy a prohardveren.
  • gordonmail
    #245
    Hát én őszintén 795öst tudok 10000 Ft ért, kell valakinek? xDDDDD
  • Atus01
    #244
    87900. Ingyen kiszáll. Bp-n.
  • UnConnecteD
    #243
    Jaja. en meg a 775-ot kerdeztem, de mostmar inkabb a 795 erdekelne. Azt 85 korul lattam valahol. Es ti ?
  • Atus01
    #242
    Szvsz a 775FT.
  • Bradock
    #241
    De melyik? A 775FT, vagy a 795FT?
  • UnConnecteD
    #240
    Ki tudja , Bp.-en most hol a legolcsobb a 17-es LG Flatron monitor ? En 71+fa -ert tudok. Tud ennel valaki kevesebbet ?
  • Bradock
    #239
    Eddig csak jót hallottam róla.
    Mennyi az ára most csere nélkül?
  • Bradock
    #237
    Azt hiszem a HWSW-ről copyzta ide "vágatlanul".
  • Atus01
    #236
    Mintha ezt már láttam volna.
  • Bradock
    #232
    Semmi gond a Flatronokkal. Én eddig se ebben a fórumban, se máshol a magyar WEB-en nem találkoztam a "3-éves flatronok problémája" jelenséggel. A sajátom is kitűnő egészségnek örvend.
    Ellenben korábban volt itt egy "tévészerelő" néven elhíresül fórumozó aki ezt a baromságot híresztelte.
  • Bradock
    #230
    Hmm! Kár érte.
  • Atus
    #228
    Az FD Trinitron képcső belül hengerpalást, kívül sík.
  • Zozo76
    #227
    Hat mit mondjak nem volt az INFO valami nagy szam.
    Ja lattam Mag monitort (term. sik kepcso) es az is geometriai hibas volt... Szoval ne tessek szidni a Flatront. Amugy a Philips-nek voltak kiallitva minitorai ami kozul egy volt "sik kepcsoves". Amikor kozelebb ertem jot rohogtem: MAGA A KEPCSO GOMB VAGY HENGERPALAST VOLT CSAK ELOTTE VOLT EGY SIK UVEG... :-) Nesze neked sik kepcso. Az ocsem 10 eves Tatung monitorahoz veszek egy uveglapot es meg van oldva a sik kepernyo, olcson!!!
  • Bradock
    #226
    Marhaság az egész. Ha nem tévedek 3 éve még meg se jelent ez a típus, akkor nem tudom ez, hogy van?
    "Nekem egy szervízes mondta,hogy tele van 3-éves flatronokkal a műhely... "
  • Atus
    #223
    Oké, visszam1ek a saját fórumomhoz. 1ébként #220.
  • Bradock
    #222
    Atus!

    Én a márkára írtam, hogy ugyan az. A két típus képcsöve NEM ugyanaz.
    A különbségeket #219 -be leírtam. Több infót én nem tudok.
  • Atus
    #221
    Ha ua., miért más?
    795FT:
    Teljes képernyő: 325.4x244.1mm

    775FT:
    Teljes képernyő: 326.7x245.5mm
  • Atus
    #220
    Az 1024x768-as felbontás nekem elég, maradok a 775-nél.
  • Bradock
    #219
    Igen. Mind a kettő Flatron, csak az egyik 775 a másik 795 típusjelzésű.

    795FT:
    Teljes képernyő: 325.4x244.1mm
    Kép:
    Max. villogásmentes: 1280x1024/75-85Hz Maximális felbontás: 1600x1200/75Hz Szín reprodukálás: korlátlan Pont frekvencia: 203MHz


    775FT:
    Teljes képernyő: 326.7x245.5mm
    Kép:
    Max. villogásmentes: 1024x768/85Hz Maximális felbontás: 1280x1024/60Hz Szín reprodukálás: korlátlan Pont frekvencia: 110MHz

    Szóval az eltérés pontfrekvencián,és a képfrissítési frekvncián kívül, a tiéd mármint a 775FT egy picivel szélesebb és magosabb (1mm).
  • Atus
    #218
    De a képcső remélem ua.?
  • Bradock
    #217
    A pontfrekvencia a 795FT -nek (203MHz) közel a duplája mint a 775FT -nek (110MHz).

    -----------------------------------------------------------------------
    Típus: 795FT


    Képernyő:
    Méret: 17" (16.02") Flatron
    Képpont méret: 0.24 mm Fókusz: dupla/dinamikus Bevonat: tükröződésmentes, antisztatikus
    Hasznos képméret:
    Teljes képernyő: 325.4x244.1mm

    Kép:
    Max. villogásmentes: 1280x1024/75-85Hz Maximális felbontás: 1600x1200/75Hz Szín reprodukálás: korlátlan Pont frekvencia: 203MHz

    Bemenet:
    Típus: analóg RGB, 0.7Vp-p/75ohms pos. Szinkronjel: szeparált Vízszintes eltérítési frekvencia: 30-96 KHz Függőleges eltérítési frekvencia: 50-160 Hz
    Memória:
    12 gyárilag beállított, 26 felhasználó által beállítható

    Szabályozás:
    Típus: digitális OSD OSD funkciók: fényerő, kontraszt, szín szabályozás, H/V pozíció, H/V méret, párna torzítás, párna kiegyenlítés, trapéz, parallelogram, párna méret, forgatás, video szint, DDC be/ki, 8 nyelv, OSD pozíció, lemágnesezés,lehívás, H/V moire, H/V konvergencia, képtisztaság

    PLug & Play: VESA (DDC1/2B)

    Kompatibilitás:
    VESA, IBM PC, MAC & SPARC
    Video Bemeneti csatlakozó:
    D-sub 15

    Hálózati feszültség:
    90-264V, 50-60 Hz

    Teljesítmény felvétel: 130W (on, max) 8W (suspend stand by) 3W(off)

    Méretek (szélesség/magasság/mélység):
    415x435x439 mm

    Tanúsítványok: MPR-II, TCO-99
    DPMS - Display Power Management Signaling


    -------------------------------------------------------------------------
    Típus: 775FT


    Képernyő:
    Méret: 17" (16") Flatron
    Képpont méret: 0.24 mm Fókusz: dupla/dinamikus Bevonat: tükröződésmentes, antisztatikus
    Hasznos képméret:
    Teljes képernyő: 326.7x245.5mm

    Kép:
    Max. villogásmentes: 1024x768/85Hz Maximális felbontás: 1280x1024/60Hz Szín reprodukálás: korlátlan Pont frekvencia: 110MHz

    Bemenet:
    Típus: analóg RGB, 0.7Vp-p/75ohms pos. Szinkronjel: szeparált Vízszintes eltérítési frekvencia: 30-70 KHz Függőleges eltérítési frekvencia: 50-160 Hz
    Memória:
    11 gyárilag beállított, 25 felhasználó által beállítható

    Szabályozás:
    Típus: digitális OSD Előlapon: hálózati kapcsoló, beállítás (1), OSD be-ki, választás (2), fel-le (2) OSD funkciók: fényerő/kontraszt, gyári és egyéni beállítás (6550K, 9300K,felhasználó által), H/V pozíció, H/V méret, oldalkorrekció kiegyenlítés, párna kiegyenlítés, trapéz, parallelogram,forgatás, video szint, DDC be/ki, nyelv, OSD pozíció, lemágnesezés,lehívás,moire csökkentés, H/V info

    PLug & Play: DDC2B, USB

    Kompatibilitás:
    VESA, IBM PC, MAC & SPARC
    Video bemeneti csatlakozó:
    D-sub 15

    Hálózati feszültség:
    90-264V, 50-60 Hz

    Teljesítmény felvétel: 105W (on, max) 15W (suspend stand by) 5W(off)

    Méretek (szélesség/magasság/mélység):
    410x438x440 mm

    Tanúsítványok:
    MPR-II, TCO-95
    DPMS - Display Power Management Signaling
  • Bradock
    #215
    Atus!

    Az, hogy a szem nem érzékeli, és az, hogy milyen hatással van a szemre az alacsonyabb képfrissítés az két külön dolog. Erre nálamnál jóval okosabb emberek már megadták a választ.
    Ha van alkalmad nézdd a képernyőt egy ideig 75Hz-en aztán váltsál át 100 Hz-re és magadtól is rá fogsz jönni a különbségre.
  • Bradock
    #213
    Az egyiknél másodpercenként 100x frissül a képernyő a másiknál 85x.
    A szemednek az utóbbi károsabb.
  • nyunyu
    #211
    Attol meg homalyos, ha keves az erosito!

    Ha gyenge az erosito, akkor egymas melletti fekete meg feher pixelbol sotetszurke, meg vilagosszurke lesz...

    Na, mindegy, 21"-esemben is csak 240MHz-s van :-(
  • Bradock
    #208
    Miért nem írod le, hogy mit segítsünk?
    Egyáltalán illő egy másik fórumba linkelni?
  • Bradock
    #206
    Ne feledd, hogy 0.24-es pixel mellett ennyi.

    A képcső technológia is teljesen eltérő.
  • nyunyu
    #204
    235-os pixel frekvencia??? Nem keves az egy kicsit?
    A 19"-es Iiyamaban 300-as van...
  • Bradock
    #202
    A 19' változat


    Size(VIS) 19"(18")
    Pitch Stripe Pitch : 0.24mm
    Mask type Slot Mask
    TM 40%
    Phosphor P22
    Focus Dynamic

    Maxmum Resolution 1600x1200/85Hz
    H-Frequency 30~107KHz
    V-Frequency 50~200Hz
    Pixel Frequency 235MHz
    Faceplate treatment W-ARASC

    Ára: ???
  • dilic
    #200
    hát igen az Eizo-nál nincs is jobb...
  • nyunyu
    #199
    Haaat, a nagy Samsungok tenyleg nem egy nagy eresztesek, de en egy 510b-rol irtam.

    Haverom viszont viszi vissza a 900NF-et, mert szar a kepgeometria... Most mar banja, miert nem Eizot vett... (loveja megvolt ra...)
  • nyunyu
    #195
    De gagyi teszt, meg a Sonyt se teszteltek...

    Igy konnyu kihozni a Flatront gyoztesnek...

    Kb. olyan ez a teszt, mint 2 eve a magyar Chip-ben 15"-os teszt. Kihoztak a Belinea 105046-ot gyoztesnek. Erre vettem egyet, es MASNAP vittem vissza, hogy ez ritka gagyi, nezhetetlen kepe van...Aztan kicsereltettem egy Samsungra, ami a tesztben JOCSKAN le volt maradva, de nagysagrendekkel szebb kepe volt...
    Szoval nem minden teszt realis, inkabb az van, ki fizet tobbet...

    Chipek biztos 640x480 60Hz-n teszteltek a monitorokat, ott jo volt a Belinea is... csak 1024x768-ban volt ritka tragya.

    Eddigi kedvencem a iiyama volt, de mostanaban inkabb az Eizora szavaznek (ha lenne 2x annyi penzem, mint az iiyama 21"-esem ara :-) )
  • Craken
    #158
    "...a Sony cég által kifejlesztett Trinitron katódsugárcső (aperture grille vagy guard grille) vezette be. Ebben az esetben a színhármasok egymással párhuzamosan helyezkednek el (az elektronágyúk pedig egy sorban), a maszk pedig itt nem fémből készült lemez, hanem kifeszített drótok alkotják. Ezek a drótok párhuzamosak, ám ahhoz, hogy a párhuzamosságuk tökéletes legyen, óriási erővel feszítik ki őket. Az erős feszítésnek ellenálló keretet kell biztosítani, ez teszi a Trinitronos monitorokat nehezebbé. Ezzel a technikával a kép világosabb és élessége is jobb. Ennek ellenére a Trinitronnak megvan az a rossz tulajdonsága, hogy bár nehezen és főleg nagyobb felbontásnál, de észrevehető az az 1 vagy 2 stb. vízszintes rögzítő szál, ami a függőleges szálak stabilizálására szolgál."
  • Craken
    #157
    Tévészerelő!

    Jobb lenne ha visszafognád a hangnemet amibe belekezdtél. Engemet te csak ne "öcsizzél" mert én is előtudom venni a szókincsem, de lehet az neked álmatlan éjszakát fog okozni.
    Ha személyeskedni akarsz velem mindenáron azt légyszíves ne regisztrálatlan nic -el tedd, és ha lehet inkább MAGÁN levelezés útján.
    Ha lehet akkor a topic témájával kapcsolatba írjál!

    Az általam idézett cikknek legalább van információtartalma, ami közvetlen a topic témájához kapcsolódik. A cikk nem a te kérdésedre adott választ, de ígérem ha ilyen gondod van neked külön kapcsolási rajzot fogok beszerkeszteni.

    A Terminál Fórum egyépként működik.
  • nyunyu
    #151
    Kosz, hogy kijavitottal, regen tanultam mar fizikat :-) Elektronikahoz meg csak annyit ertek, amennyit a "mezei" informatikusoknak ujabban oktatnak...

    Mindig tanul vmit az ember :-)
  • Craken
    #143
    Nekem teljesen mindegy hogy miért kell várni 10 percet, meg hogy mi hűl ki és mi nem. A lényeg, hogy ez a funkció elvégzi a dolgát. A cikk írója pedig nem hiszem, hogy tankönyvet akart írni a tévészerelő szakmunkás tanulók számára.

    Én azért másoltam be az említett idézetet, mivel gondolom nem mindenki számára tiszta, hogy a monitorán mire jó ez a funkció.

    Tisztelt Tévészerelő!
    Te írogatsz itt jó ideje mindenféle nic néven.
    Megkérlek szépen, ha van egy kis időd írjál már valami hasznosat is!
  • Dikkma
    #138
    Utálom, ha valaki rögtön anyáz. EVA jól csinálta ( de gondolom nem ő szedte szét a moncsiját).
    Remélem, Nebancsa, te sem haragszol rám, mert én pl. nem szeretem az Abitot.

    Mondjuk, ha nem lennék egy kicsit forróbb fejű, mint kéne, akkor el lehetne terjeszteni ezt a jókisfiú stílust itt, a fórumban, és ennek szerintem sokan örülnének. Mondjuk az összeszokottabb közösségek, mint a hw fórum, szerintem már egész normális, a sok idegennek teret adó főoldal viszont botrányos.
  • nyunyu
    #134
    Nebancsa: nekem az 55 cm-es txt-s Samsung tevem feleolyan nehez, mint a 21"-es Iiyamam. (51 cm...)
  • Dikkma
    #126
    Dehogy is...

    Most egy 15"-os DTK-t nézek, egész jó, csak ne bökné a domborulata a szemgolyómat... :-)
  • nyunyu
    #123
    Esetleg nagyitoval probaltad mar?

    En itt az orrom elott levo 0.28-as, 5 eves 14"-es szemrongalon (640x480 60 Hz...) speciel latom, hogy delta. Pedig meg le se vettem a -5-os szemuvegemet :-))))))))) (kicsinyit...)
    Igazabol feher kepen lehet jol kivenni (mint pl. a Supergamez hattere, hozzaszolas box :-) )

    Deltanal a jobbra kovetkezo pixel kekje fel pixellel magasabban/alacsonyabban van, es nem egysorban.
    Inline-nal egy szintben vannak, trinitronnal is.

    LG weblapjan meg semmi ertelmeset nem talal az ember, meg angolul se tudnak...