33675


  • IMYke2.0.0.0
    #2575
    Vigyél magaddal egy Cd-t rajta filmmel, és egy pixel ellenőrző progit... - ú, csak tudnám hol láttam ilyet!
    Mindenesetre, vigyázz a pixelhibákkal, jó alaposan nézd meg, MŰKÖDÉS KÖZBEN, amit veszel!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • MerlinW
    #2574
    sok sikert!:)
  • mochee
    #2573
    Axon lg-je 19 colos volt, 25ms, nem? Én most abban leszek, hogy egy 17 colos 16ms-ost megnézek milyen és majd elválik. Ha tényleg annyira szar, ahogy mondjátok, akkor be kell látniuk ezt másoknak is, és akkor crt lesz belőle. Mindenesetre sok hasznos infot megtudtam, köszönöm mindkettőtöknek, ezelőtti ismereteimmel bizony leszartam volna az egészet, és beleszaladtam volna egy meggondolatlan vásárba. Most már minden a főpróbára van kihegyezve, mibel nem láttam még tft-t közelről, működve.
  • pluhi
    #2572
    Axon LG-je ennyit tud, asszem erről volt szó.
  • IMYke2.0.0.0
    #2571
    Az elég...
    De ő milyet fog 'vennyi'?

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • pluhi
    #2570
    Azért a 25ms->40FPS már elég a filmekre. Játékra szerintem nem.
  • pluhi
    #2569
    Most komolyan, minek neked 19 coll valós képméret (ez ugye nagyobb, mint a 19 coll CRT)? Kiadványt szerkesztesz, vagy mi?
    Lehet, hogy érzékenyek a szemeid, egy alacsony sugárzású moncsinak 85Hz-en nem kéne fájditania őket. 85Hz fölé menni nem érdemes, csak nő a sugárzás mértéke. De mivel mindenképp TFT-d lesz, szerintem inkább egy csúcs 17-est vegyél.
  • IMYke2.0.0.0
    #2568
    A CRT-monitorok másodpercenként 85-100 (durvábbak akár 200x is!) frissítik egy képpont helyét.
    Az LCD (TFT) monitorok ellen mindaddig nem, amíg a képpont információja nem változik - ergo: kisebb frissítési érték.
    Bár, jobb a képélessége, kevesebb (sőt, gyak. nulla) a sugárzása, folyamatosan változó képekkel operáló alkalmazásokra (legfőképp filmek, Játékok) nem a legjobb választás egyik TFT sem.
    Mint írtam, létezik 384 ezer és afölötti olyan TFT, mely gyakorlatilag fix 50 FPS-t tud, de ide ugye nem milliomosok járnak...

    A 17-19'' itt nem nyom latba. Ugyanúgy szívsz mindkettővel.
    Csak a látható képe jobb ugye a 19-esnek...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #2567
    Csatlakozom magamhoz, és MerlinW-hez... és ezerszer is elmondhatom, ha akarod:
    A TFT (LCD) monditorok nem alkalmasak filmnézésre, Játékra!
    Ugyanis a 25 képkocka per másodperces frissítés erősen behatárolja a filmek élvezhetőségét, a Játékokról nem is beszélve.
    Ellenben, ha tartósan gubbasztanod kell egy grafikai (AutoCAD, ArchiCAD, Corel és tsai) vagy video munka miatt a moncsi előtt, netán netguru vagy csak, akkor a TFT-ket neked találták ki!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • mochee
    #2566
    Ha olyan sok lenne a zsé, akkor nem szarakodnék itt a forumon.
    Ha az olyan egyszerű lenne! Bazz, én mindenképp tft-t kapok, annyit érne ezellen pampognom, mint adni egy pofont a szarnak. Én csak minél jobban akarok kijönni ebből az egészből, ugy, hogy lehetőleg játszhassak is a gépemen, meg nézhessek is filmet a természetes határok között. Szal ha valaki megmondaná, hogy most egy 19 vagy egy 17 colossal szívnék kevesebbet, akkor megköszönném.
  • MerlinW
    #2565
    azt mondom mielőtt kiadsz majd' 2kilót, próbáld ki...
  • mochee
    #2564
    Hát nem akarok nagyon ebbe az irányba elmenni, de az hogy mennyit tudok a gép előtt ülni az nem a szemem dolga, eddig sem volt, akkor is a gép eéőtt ültem, ha már fájt a szemem, és akkor is amikor nem.

    17 colosból én 150-nél drágábbat még nem láttam, akkor azok közül semelyik sem alkalmas a filmezés-játszásra?
  • MerlinW
    #2563
    A TFT még abszolut nem multimédia monitor. Jelenlegi TFT-k munka monitorok. nem fárasztja a szemet, kis helyet foglal, lehet napi 8-10 órát bámulni. De aki játszani/filezni akar az vegy egy 19-21es CRT-t ami frissít 1024ben min. 100-at.

    Elhiszem hogy sok a pénz, de véleményem szerint ez az a dolog ami jelenleg céltermék. Egy TFT árából simán vesztek egy überfasza CRT-t és hozzá egy zsíros vidkártyát.
  • IMYke2.0.0.0
    #2562
    Te dolgod... Az egészség mindenek előtt! Nekem azért van kifejezetten számítógép monitorhoz készített szemüvegem - Zeiss-lencsével, UV-szűréssel, enyhe homokszínűre foncsorálva. 14-18 órákat tudok gépe lőtt ülni.


    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • mochee
    #2561
    Igen, de egy crt ugy lefárasztja a szemem, hogy már mindenképp kell egy tft. Az oké, hogy nem alkalmas ugy, mint egy crt, de ahogy Axon mondta, szerintem azért nincs akkora gáz, hogy ne legyen értelme vennem egyet.
  • IMYke2.0.0.0
    #2560
    TFT-monitor - bármilyen - nem alkalmas úgy a Játékra, meg a filmnézésre, mint egy CRT. Az igazi, tényleg alkalmas TFT-k pedig 230 + ÁFA-tól kezdődnek!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • mochee
    #2559
    Szal felteszem a nagy kérdést:
    Ki mit csinálna a helyemben?
    Van egy gépem (2800mhz intel, 512mb ddr400, geforce4 ti4200), amit játékra és filmek nézésére használok, de nagyon sokat játszom.
    Egyes lehetőség: veszek egy 17 colos tft monitort, 16ms-ost, és akkor ugye nem lesznek gondok (legalábbis elenyésző)

    Kettes lehetőség: veszek egy 19 colos tft monitort, de akkor meg nem tudok játszani rajta sok mindent, mert mindig elk*rodna a kép. Szal mennyire lenne zavaró ez ilyen konfignál? (még hozzájön egy geforcefx 5900xt hamarosan) Mert mongyuk régi játékokkal is elvagyok, pl a kalandgammák és a baldurs gate.
  • IMYke2.0.0.0
    #2558
    max 25 FPS. Gondolj bele, mit produkálna egy fix 30 FPS-es filmnél!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • mochee
    #2557
    Jah, ezt elírták a hülyék az oldalon, valójában 15/10, azaz érvényes a 2252-es.
  • zoszt
    #2556
    Kiróbáltál valami "komoly" grafikájú játékot?
  • zoszt
    #2555
    De ennek a számok alapján jónak kéne lenni nem?
  • CrucifX
    #2554
    NAGYON látványosan késne a frissítés, értsd: szép kis árnyalata lesz mindennek, mintha lelassulna az idő és látnád a mozdulataid előzményét.
  • mochee
    #2553
    Hoppá! Kiszúrtam egy ilyent! Belinea 19" 10 19 20 TCO03 !!! 15 ms!!!!

    Ez igaz? De jól hangzik nem?
  • mochee
    #2552
    Kösz, olvasgattam. Arra jutottam, hogy vagy nincs 19"-os tft monitor 16ms válaszidővel, vagy hülye vagyok. Valaki könyörgöm ha talál, akkor tudassa velem, vagy ha tudsz, akkor sokat segítenél vele.

    Egyébként tegyük fel, ha a gépem kipumpálna 60 fps-t egy játékból, nekem meg van egy 25ms-es monitorom, akkor akad, mint a szemét?
  • pluhi
    #2551
    1000/response time az elméleti max FPS határ. Ergo a kisebb szám a jobb.
    25ms->40FPS max
    16ms->60FPS max
    Állitólag mindenképp észreveszed a különbséget. Ez nem is csoda, annyira eltérő a technologia. Szerintem, ha van lehetőséged próbáld ki játékkal is előtte. De mint már irtam, ez nem ennyire egyszerű kérdés. Többféle panelt gyártanak, melyeknek eltérő tulajdonságaik vannak. Olvass utána itt-ott.
  • IMYke2.0.0.0
    #2550
    De igen.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • mochee
    #2549
    Mongyuk ha rosszul választok, akkor azt azonnal észre fogom venni egy Far Cry féle játéknál igaz? Az általam kinézett mkonitornál, az lg1910s-nél 25 ms-es tecnológia van, akkor nem lehet gond, vagy igen?
  • pluhi
    #2548
    Elvileg 16ms-os response time kell hozzá. Kicsit olvasgattam a témában, azért ez bonyolultabb jóval, többféle technologia van a piacon, eltérő tulajdonságokkal.
  • mochee
    #2547
    Szerintem erre mondták nekem, hogy némelyik tipuson akadnak a cuccok, ezért olyan tipust kell venni, amin nem. Erre azt mondták, hogy az olyan tipus, ami nekem kell, azon van dvi bemenet, bár nekem sincs sok tapasztalatom ezen a téren, ugyhogy én csak veszem, amit ajánlanak. De mit értesz azon hogy tudna 60 fps-t? Valamelyik tud nem?
  • pluhi
    #2546
    A TFTnek is megvannak a maga hátrányai. Ha tudna legalább 60 FPS-t még meg is fordulna a fejemben, hogy veszek egyet. De ha bejönne egy-két döglött pixel, tuti tökön szúrnám magam. Na persze zsém sincs rá.
  • IMYke2.0.0.0
    #2545


    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • MerlinW
    #2544
    ohh Imyke
  • IMYke2.0.0.0
    #2543
    A Nagy Testvér mindig figyel:

    A DVI: digital video in = digitális videobemenet.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Axon
    #2542
    Igazából nem tudom. Mivel a munkahelyemen szoktam letölteni az összes játékot - és ez bizony nem kevés - ott is szoktam kipróbálni őket. Ott egy 15 colos LG TFT monitort használok. Eddig minden játék, film, alkalmazás gond nélkül ment rajta, kivéve egyetlen "The Entente" nevű I. világháborús rts-t. Ennek a menüje vibrált valamiért, de a játék maga már nem. Kipróbáltam másik 2 gépen ahol hagyományos monitor volt és ott hibátlanul ment. Egyébként a régi dos-os kis felbontású játékokkal sem volt gond és a dos-os karakteres üzemmód sem jelentett neki problémát.
    A dvi-ről viszont hirtelenjében nem tudom micsoda. Talán digitális videó kimenetre gondolsz? Én ilyesmit nem szoktam használni.
  • Axon
    #2541
    Hazahoztam a monitorom. Bár ezt a szimpla szót használni, hogy "monitor", ennél a csodánál szinte már-már istengyalázás számba megy.
    Már az is katartikus élmény volt, ahogy kivettem a dobozból és öcsémmel együtt csodálni kezdtük.
    Azután bedugtuk a gépbe és bekapcsoltuk. Először kezdtem érezni, hogy tényleg történt egy századváltás és ez már tényleg a 21. század.
    Bedugod és működik. Nincs képernyő állítgatás, széthúzgálás a sarkok felé, mindenféle finomhangolás. Ugyan! Rögtön pengeélesen jött minden a létező legjobb színtartományban. Rögtön elindítottunk néhány színes csodát, hogy lássuk a különbségeket. Igazából csakis szuperlatívuszokban tudnék beszélni a képről, de ezt nem teszem. Úgysem tudnám visszaadni az élményt. Kipróbáltam egy filmen is az is tökéletes volt. A borítása gyönyörű ezüst fém és hihetetlenül vékony a szélein. Maga az egész készülék sem vastag. Ami meglepett az a tömege volt, nem olyan pehely könnyű mint ahogy abban a bizonyos reklámban a szupermodel leányka könnyedén lóbálja a lépcsőn felmenet, miközben két munkás nyögve cipel lefele egy hagyományos tv-t.
    Mindegy, azért az előzőhöz képest még így is töredéke a tömege. Majd megszakadtam, amíg az emeletről lecipeltem a régi dögnehéz hagyományos 19 colos monitoromat.
    Igazából erről többet mondani nem tudok, esetleg ha kérdésetek van szívesen válaszolok.
  • mochee
    #2540
    Kösz az infot, megérdeklődtem, hogy van e rajta dvi kimenet, és van. Amúgy igaz az, hogy játékok csak az ezzel rendelkező tft monitornál működnek normálisan?

    Most Győrben a fefo-nál 161 ezerért lehet venni az lg-t, asszem ez lesz.
  • MerlinW
    #2539
    hát én ezt max úgytom élvezni, ha egyikünk sem profi, oszt együtt jövünk rá a feladatokra:) Az hogy a másikat nézem ahoby 5xre nyomja végig a játékot az nem.. ekkor inkább megnézek egy filmet..:)
  • Axon
    #2538
    Na végre utána néztem ennek a két proginak amiről szó van. Mikroszoftos bluebox-os kaland játékok. Néhány képet is találtam. A rendszerigény nagyon tetszik:
    # 486/66 MHz CPU (Pentium® recommended)
    # Windows 95 or DOS 6.0 or later
    # 8 MB RAM installed (16 MB recommended)
    # Sound board (supports all major boards)
    # 2X CD-ROM (4X recommended)
    # 20 MB available hard disk space (30 MB recommended)
    # Keyboard/mouse/speakers

    Főleg a 486-os és a dos 6.0 :-)
    Ez a játék pont abba a kategóriába tartozik, amit úgy szeretnék megnézni, hogy valaki éppen játszik vele.
    Volt már olyan, amikor valamelyik ismerősömmel ültünk neki egy programnak (kalandnak is). Mondanom sem kell, hogy mennivel nagyobb élmény, pláne ha az illető profi az adott programban és élvezet nézni ahogy halad előre.
  • Lord Myn
    #2537
    Nem, félreértettétek. A CD-s Pandora Directive-t és a DVD-s Overseer-t keresem, ha valakinek csak az egyik is megvan, örülnék, ha jelentkezne. Amúgy nem feltétlenül
    kell eladnia nekem, mindenféle megoldás érdekel.
  • pluhi
    #2536
    Az majd most jön. Már több mint 75 giga tömöritve a cucc, még pár dolog csorog, aztán befejezem a gyűjtögetést.
    DVD-s Pandora Directive alatt ő az új kiadást értette. Nem sok lehet belőle kint sem, mert a külföldi fórumokon se lehet sokat olvasni róla. Én is csak annyit hallottam, hogy létezik.