33675


  • Axon
    #12101
    Egy jó hír!
    Elkészült a Voyage magyarítása!
  • Axon
    #12100
    Amit leírtál mind ismerem. Egyetlen új infó, hogy a cedega együtműködik az xorg-al. Remélem igazad lesz.
    Egyébként az uhu-s csomagok és a deb csomagok 99%-ban megegyeznek. Az uhu-s dpkg-vel simán lehet telepíteni a .deb csomagokat is, úgyhogy az nem lehetett probléma. Az volt a bajom, hogy amikor telepíteni akartam, akkor egy csomó mindent hiányolt (főleg az Xfree csomagjait) és ezután nem volt hajlandó feltelepülni a cedega.
  • takysoft
    #12099
    én meg csak UHU-Live-ot ismerem:)
  • MerlinW
    #12098
    asszem a különbség hogy a gnoppix gnome-os, a knoppix meg KDE-s. Az előbbit nem néztem még.
  • takysoft
    #12097
    meg fogom kukkantani. hallottam már róla, meg a gnoppixról is.
  • MerlinW
    #12096
    Mellesleg ha kezdő vagy irodai linuxot akarunk, akkor én a knoppix -ot (knoppix.org) ajánlom. Szuper automata debian + livecd is. felrakod, minden müxik rajta, s utána azt csinálsz vele amit akarsz, kernelt forgatsz, sarge/sid -re frissited, bármit. Viszon negyed ora a telepitése, s minden be lesz konfigolva benne ahogy az UHUban is. Mint ahogy a fentiekből kiderült előnye hogy bármilyen debian csomagot rápakolhatsz, ill mélyebben testreszabhatod.
  • MerlinW
    #12095
    Csak olvasgatni kell, és simán lehet debian csomagbol uhu csomagot. Mondjuk egyszerübb nem deb-ből hanem sima forrásból uhu csomagokat készíteni. Elismerem advanced meló, de korántsem lehetetlen:)
  • takysoft
    #12094
    először is: a ReactOS a WinXP-t kívánkozik emulálni, megláűtjuk majd milyen sikerrel. warez XP: egy iroda ilyet nem engedhet meg. De ReactOS alatt elfuthat akár az Office is.

    Másodszor: a wine platformfüggetleg opensource project.
    a winex fizetős, amennyiben nem CVS-ből telepíted, mert akkor free, csak nem jár support. a winex4 új neve cedega.

    nem-CVS telepítése:
    hogy akarsz már UHU-ra bedian csomagokat tenni. az uhunak saját csomagkezelője van. igaz, a deb-re épül, de saját, és nem kompatibilis.

    ha fel akarod tenni a Cedegát UHU-ra, akkor keresd meg a ".tgz" végű asszem slackware-es csomagot. ebbe belemész MC-vel, és a tartalmát belemásolod a gyökérbe. (eleve a tgz tömörítvény tartalma egy "usr", meg hasonló könyvtárak lesznek.)
    fontos: alap UHU beállításoknál ilyenkor a "cedega" parany futtatja az emut.
    fontos2: legyen feltéve minden, ami a cedega futtatásához szükséges. plédáuk X nem árt. X.Org is jó, mert a Cedegát nem csak xfree-re fejlesztik.

    UHU Linux Full Install esetén minden szükséges csomag fent van a gépen.
    Sok szerencsét a cedegához
  • serito
    #12093
    Köszi, hogy nem töröltétek a Myst V-t. Már letöltöttem, bár nem próbáltam, de biztos müködik. A sör nekem is jöhetne, de még melóban vagyok, vagy 6 gépet kell még ma összeraknom, meg 3db javításra váró gépem is van. Szóval nyakig vagyok, lehet, még este 8-kor is itt leszek......
  • Atomreaktor
    #12092
    Jó Sört Neked is testvér:)
    Meg éljen a munka:)
  • Axon
    #12091
    Én is csak a YarYar-os verzióról hallottam.
  • M.A.D.
    #12090
    Sört! Jó napot!
  • Ersiman
    #12089
    És a Neverwinter Nights magyarítása is elkészült!!!
  • Ersiman
    #12088
    Final Fantasy VIII magyarítás, nem tudom hogy létezik-e másik verzió mekem ez van meg.
  • MerlinW
    #12087
    Boldog névnapot Imyke!
  • Axon
    #12086
    Egy kérdésem lenne hozzád wine és cedega ügyben ha már a témánál vagyunk.
    Mint említettem a winex3-ig nem volt problémám, mivel az egy szimpla futatható file volt. Bemásoltam valamelyik alkönyvtárba (pl. /user/sbin ) és így bármikor tudtam futatni. A gondjaim a Cedega -val kezdődtek. Beszereztem a debianos csomagot. Telepíteném UHU-alá, de rögtön gondjaim támadtak. Hiányolt bizonyos csomagokat. Manuálisan próbáltam feltelepíteni, de ezután sem működött.
    Kicsit elébe vágva a mondandómnak, a fő gond az X felülettel van. Sajnos a Cedegat még mindig Xfree környezethez készítik, míg a legtöbb Linux disztrib már áttért az Xorg-ra. Ez a fő problémám. A debianos csomagot csak Xfree-s felület alá lehet telepíteni. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy a többi csomag, például az rpm-es, is XFree-t használ-e, mivel a debianon kívül már mindegyik áttért az Xorg-ra.
    Másik problémám, hogy egy debian rendszerű gépre is próbáltam telepíteni. Itt a legújabb Xfree volt fent a szokásos agyonpatchelt debianos verzió. Itt sem tudtam működésre bírni a Cedegat. Már a telepítésnél is panaszkodott valamire, de azért felment. Működni viszont nem működik megfelelően. Próbáltam win-es programokat indítani, de általában egy idő után (kisebb nagyobb töltögetések) mindig jött valami hibaüzenet.
    Na most ne kérdezd, hogy miket írt ki. Már jó 2-3 hónapja próbálkoztam vele, így nem igazán emlékszem. Mik a tapasztalataid ezen a téren?
  • Axon
    #12085
    Ez biztos? :-)
    Ezek a római számok kicsit megkavartak. VII vagy VIII elsőre teljesen egyformának tünik ;-)
  • Axon
    #12084
    Szerintem röhögni fognak.
    Pont az vele a baj mint a Wine-vel. Kb. a win95-öt és a win98-at tudja emulálni (sajnos). Mikroszofték meg folyamatosan fejlesztik az oprendszereket (win2003, vista) így nem tudják utolérni őket.
    Egyébként egy wine, winex, cedega projektnek van értelme, mivel így más oprendszereken (pl. Linux) is lehet futatni win-es alkalmazásokat. Én például Sudden Strike 1-el játszottam UHU-Linux + Winex3.3 alatt. Tökéletesen működött. Azért szeretem jobban az Xwine-t mint a Cedega-t, mert az még platformfüggetlen volt. Mondjuk így csak a régebbi játékok mennek, az újak már nem. Azok már igénylik a legújabb Cedega-t is.
    Visszakanyarodva a ReactOS-nek már nem látom túl sok értelmét, mivel ott van a warez WinXP ha valaki nem akarja megvenni (miért is akarná??? ). Önállóan is és WMvare alatt is.
  • Ersiman
    #12083
    De a játék maga igazán le tudja kötni az embert!
  • Ersiman
    #12082
    Arra azért készülj fel, hogy ez valóban egy régi játék igen kezdetleges 3d-vel. Mintha kisbaltával mintázták volna a karaktereket :-)
  • Ersiman
    #12081
    Az FFVIII-nak van nagyon jó magyarítása.
  • Axon
    #12080
    Na akkor jól kilőttem az üres helyet :-)
    Nem probléma 3 rész nekem is megvan (10, 11, 12). Ha rájuk unok, akkor majd választok a kínálatból :-)
    Már majdnem teljes a sorozatod. Érdemes összegyűjteni mindet. Szerintem file cserélőkön biztos le lehet vadászni a maradék kettőt.
  • Axon
    #12079
    Ha jól emlékszem pont a VII. résznek készült el a magyarítása.
    Most bőven van mivel játszanom. Az újdonságok is itt vannak, na meg előveszem azokat is, amiknek mostanában készült el a fordítása.
  • Ersiman
    #12078
    Azért annyira nem biztos az :)
    Sokaknak csak a játékok miatt van windows a gépükön. A levelezéshez netezéshez, filmek lejátszásához már nem kell feltétlenül.
  • Atomreaktor
    #12077
    Ez érdekes fejlesztés, kiv vok meddig jutnak vele;)
    Ha sokan beszállnak, talán...
    De sztem a mikro egyeduralmát nem fogja megdönteni
    egy jó darabig semmi.
  • takysoft
    #12076
    Próbáld ki ebbe:ReactOS

    Annak idején volt ugye a UNIX. Fizetős biztonságos rendszer. Évtizedekig működött sok verziója. Aztán egy fószer(Linus Torvalds) csinált egy ingyenes verziót belőle. Eleinte kinevették, de azóta a Linux megdöntötte az ÖSSZES létező UNIX disztriben.

    Ha most ugyanerre pályáznak ezek is, csak ők a Windows rendszert célozták meg.
    Csináltak egy ingyenes Windows-kompatibilis operációs rendszert. még gyerekcipőben van, de Unreal Tournament pl fut rajta.
    A fejlesztők egyébként jó kapcsolatban vannak(társfejleszteken) a Wine fejlesztőivel. Ez azért mond valamit. Érdemes kipróbálni pl VmWare alatt.
    nagyon poén az egész még, alig van benne vmi, 10 mega az iso.
    nagyon poén, kiváncsi vok, microsofték is röhögni fognak-e néhány év múlva.
  • Atomreaktor
    #12075
    Lost Train az jöhetne;)
  • Kiru
    #12074
    Na pont az nincs
    De ezek vannak:
    ND01
    ND02 Stay Tuned for Danger
    ND03 Message in a Haunted Mansion
    ND04 Treasure in the Royal Tower
    ND05 The Final Scene
    ND06 Secret of teh Scarlet Hand
    ND07
    ND08 Tha Haunted Carouse
    ND09 Danger of Deception island
    ND10 The Secret of Shadow Ranch
    ND11 Course of the Blackmonn Manor
    ND12 Secret of the Old Clock
    ND13 Lost Train to Blue Moon Canyon
  • via_mala
    #12073
    Beszereztem a Final Fantasy VII-et, mert agyondícsérték, de XP alatt nálam nem hajlandó futni. A New Game/Continue feliratig eljut, de onnan nem tovább. Találtam hozzá unofficial XP patch-et, az felülírt náhány WinXP rendszerfájlt (!), de akkor sem volt hajlandó futni a játék. Ha akar valaki kísérletezni vele, akkor feltölthetem: 1283 MB.
  • Atomreaktor
    #12072
    Majd vmikor dobd fel nekem létszi!;)
    Köszi!

    Milyen amúgy a játék?
  • Axon
    #12071
    Megtaláltam :-)
    Nancy Drew Ghost Dogs of Moon Lake
  • Axon
    #12070
    Nem ugrik be a címe, de valami "kutyás" címe volt. Valamilyen Dogs.
  • Axon
    #12069
    Abból nekem is megvan vagy 3. Bennem kicsit nosztalgikus emlékeket ébreszt ez a játék. Nem tudnám megmondani miért.
    Volt egy rész amit kerestem még itt a fórumban is. Utána nézek melyik is volt az.
  • Kiru
    #12068
    THX!!
    Ha lesz egy kis időm akkor már játszok is és ha valakit érdekel a Nancy Drew játékokat (egy vagy kettő kivételével)sikerült beszereznem. Ha lesz igény és hely akkor amelyik kell felteszem
  • Lord Myn
    #12067
    Nekem megvan, valamikor végig is nyomtam, de XP alatt nem sikerült működésre bírni...
  • Axon
    #12066
    Köszi! Izzítom a letöltő progimat.
  • Axon
    #12065
    Temészetesen nem töröljük :-)
  • Atomreaktor
    #12064
    Köszi;)))


    Hopkins FBI-t ismeri vki?
  • Lord Myn
    #12063
    Na, felkerült a tíz kicsi. Friss, meleg, ropogós... tőcsétek!
  • Ottto
    #12062
    Mikor leejti a szemét használd a majomszemet rajta (mármint a leesett szemgolyón)