33675


  • IMYke2.0.0.0
    #12541
    De a ritkaságokat nem is tudod a torrenten 100%-osan megszerezni... ez tény.

  • M.A.D.
    #12540
    Én pedig torrent-et ajánlok, mert ahhoz nem kell megosztanod pl. 20-30 gigát, mint a DC++-n.
  • Atomreaktor
    #12539
    én is DC++-t javaslom, ott azért van bőven minden. De most a nagyáruházak tele vannak 5-600 forintos mese dvd-kel;)
  • IMYke2.0.0.0
    #12538
    Szerintem, inkább a DC++ -t és egyéb P2P-t használjatok!

  • IMYke2.0.0.0
    #12537
    Az ingyenes warez siteok nem nagyon tobzódnak mostanság... az sms-web oldalak meg... no comment.

  • Axon
    #12536
    Én meg olyat keresnék ahonnan filmeket lehetne letölteni. Lehet fizetős is. :-)
  • serito
    #12535
    Off: Filmeket (meséket a gyerekeimnek) szeretnék letölteni, de nem találok olyan oldalt a neten, ahol mesék is lennének.
    Ebben tudtok segíteni? Lehet fizetős is az oldal.
    On: Köszi
  • Atomreaktor
    #12534
    jah kipróbáltam őket télleg hamar feladják. kb 3/4 részét azért sikerül lementenem plusz egy kis kézimunkával a maradékot:)
  • IMYke2.0.0.0
    #12533
    Én pedig még mindig nem férek a szerverhez - a tagok tudják ezt már régóta.

  • kirol
    #12532
    Pedig ez is fent van.
  • IMYke2.0.0.0
    #12531
    Nincs meg a játék :(
  • kirol
    #12530
    Nem tudnál az Agatha Christie: And Then There Were None szövegszerkesztési problémában segíteni?
  • takysoft
    #12529
    Ezek a webpage downloaderek, vagy offline browserek.

    Ilyenek a SurfOffline, a Teleport, a HTTrack, a [SuperBbot], vagy a WebZip. Legalábbis ezeket használtam már.
    De mind szar. Pegyen egy kis php, vagy java, akkor behaltak.
    Sime html-hez okés mind1ik, de amugy használhatatlanok manapság.
  • serito
    #12528
    Állítanám, de nem engedi. Lehet megpróbálom a Cinema Craft Encoder-t.
  • M.A.D.
    #12527
    Nekem is! A Train Sim. 2006 nem szerette. Azt uninstall...
  • Axon
    #12526
    Windows alatt én is a ffdshow-t ajánlom, mivel ez nem használ codec-et. Linux alatt meg természetesen a magyar fejlesztésű Mplayer, ami szintén nem használ codec-et.
  • IMYke2.0.0.0
    #12525
    Ilyen progi pl. a Teleport Pro.

  • szotyimutyi
    #12524
    Melyik az?
  • Atomreaktor
    #12523
    na már találtam is egyet:)))
  • Atomreaktor
    #12522
    nah még egy kis off ha már így belejöttünk:)
    halottam olyan progiról ami teljes weblap tartalmat ment le így pl egy hosszabb terjedelmet melóhelyen letöltök és otthon offline is meg tudom nézni képekkel együtt stb. tud esetleg vki ilyen progiról?
  • mandm
    #12521
    ffdshow: na pont ezzel akadt baja az Auran Trainz 2006-nak. Igaz, mind a codecet mind a game-t újrainstallálva már elviselték egymást
  • M.A.D.
    #12520
    A Morgan-t én alapból kivettem pár éve majd minden kodekcsomagból.
  • M.A.D.
    #12519
    Az ffdshow beállításnál viszont jól el lehet barmolni pl. a videók lejátszását. Tapasztalat. :)))
  • takysoft
    #12518
    ffdshow rulz! csak az van benne, ami tényleg kellhet.
    nem barmol szét, nem lassít, és nagyon jó funkciói vannak.
    Már használom vagy 3 éve, semmi bajom vele.
    ez a leggyorsabb codec ami a neten található, lassú gépekre is ajánlott, mégis szép.
    A teljes telepítője (legújabb verzió) is csak 3 mega.
    sajna a weblapon sosem a legújabb van fent.
    a legújabb asszem a 2005.12.21-es verzó

    letölthető például innét.

    lejátszás közben alulra ikonokt tesz be az óra fölé, ott lehet beállítani sokmindent.
    TIPP: alapból beikszeli installkor a hang normalizálást, kapcsold ki. csak akkor normalizálj, he tényleg kell..

    szívvel lélekkel ajánlom mindenkinek, ellentétben a sok Nimo, meg Ace 60megás kodekpakkokkal, amit telebasztak mindenféle Morgan multimédia fagyasztós teszteletlen szarral...
  • takysoft
    #12517
    ACE csak az egyik.... Nimo Codec pack a másik.... ezekhez nem szabad nyúlni...
  • kirol
    #12516
    Már nagyjából megoldódott a probléma.
    Viszont a dvd -lejátszóknál be lehet kapcsolni az infót, és írja a kép/hang tulajdonságait. És pl. Intervideo/PowerDVD a hangot stereo -na kírja, ugyanazt az avi -t meg a Nerovision 6ch -nak. (És ez a valós, mivel 6 hangcsatorna van rajta.)
  • mandm
    #12515
    Állíts nagyobb tömörítési rátát a videóra. A hang méreti elenyésző a filmhez képest, ráadásukl az AC3 meglehetősen jól tömörít, tehát nem ami lesz a filmed 6 gigánál nagyobb. Amúgy ajánlom, hogy a videó tömörítéshez a Cinema Craft Encoder-t (CCE) használd, igaz a trial változat nem engedi elmenteni a beállításokat
  • mandm
    #12514
    Amit te állítasz, az nem a forrásra, hanem a kimenetre vonatkozik vagyis, hogy a forrás hanganyagát milyen kimeneti formátumra keverje. PL. a 6 csatornás 5.1-et sima sztereóra, vagy pl. DolbySurround formátumra (ez utóbbi pl. szintén két csatornás)
  • serito
    #12513
    Lehet, hogy nálam van egy a rohadt kevés kivételből ami AC3-as.
  • serito
    #12512
    Nekem is van egy olyan avi-m ami méretileg 750MB-nyi de mikor DVD-nek akarom átkonvertálni,( TMPG encoder )akkor 6.5GB lesz a mérete, és nem tudom kisebbre venni. EZ miért van? Én a hangra gyanakszom, hogy AC3-as kódolású lehet, de nem vagyok biztos benne. Ilyennel még nem találkoztam, a többinél tudtam állítani, a méretet, hogy ráférjen egy DVD-re.
    Szerintetek, hogy lehet ebből normális méretű DVD-t csinálni?
    Az jó, ha VirtualDUb-val kiveszem a hangot a TMPGEncoderrel, meg a hangot, majd a hangot átkonvertálom sima stereóba, és összeillesztem?
  • M.A.D.
    #12511
    Na, kodek-problémában otthon vagyok. Kérdezettek nyugodtan. Évek alatt beleástam magam ebbe a témakörbe (asszem, le is doktorálhatnék belőle). :))
  • IMYke2.0.0.0
    #12510
    Akkor is érvényes rá az, amit itt írtam: [...]az *.avi-k - rohadt kevés kivételtől eltekintve - nem AC3-asak.

  • kirol
    #12509
    "[s gondolom, a korábbi problémás DVD-t már megnézted]"
    Az is *.avi, mint írtam 6 csatornás hanggal!!
  • IMYke2.0.0.0
    #12508
    Azért, mert az *.avi-k - rohadt kevés kivételtől eltekintve - nem AC3-asak. Ergo: amikor ilyen filmet nézel [s gondolom, a korábbi problémás DVD-t már megnézted] egyszerűen állítsd vissza az AC3 Filterben az alapértelmezett hangkiosztásra! Lesz hang.

  • kirol
    #12507
    Na köszi, tényleg jó lett, bár a BSplayer most sem jelez semmit, de beszéd már a centerből jön.

    Már csak egy jó betűtípus kellene.
    Ja mégsem, a kívánt film jó lett, csak most meg a többi stereo avi alatt nincs beszédhang. Mindjárt felkötöm magam.
  • kirol
    #12506
    Az hogy veszélyes az saját tapaszatlat volt, ami az ACE MC-re vonatkozott.
    Azóta pedig - most ha hiszed ha nem - 3 (?) codec van a gépemen:
    DivX 6
    Xvid
    Codec25(ez vegyített)

    És minden megy.
  • IMYke2.0.0.0
    #12505
    A K-Lite -tól nem kell félni, a másik meg, hogy ne adj a linuxb****, meg "én vagyok a root"-stílusú lúzer-júzerek szavára, akik azt mondják, a codec csomagok veszélyesek... Egyetlen codec csomag volt valaha is veszélyes ebben a földi életben: ACE MegaCodec Pack - na, az egy gány.
    A K-Lite -ot profik állítják össze, kis milliárd teszt után teszik netre. Érdemes a hivatalos honlapon is olvasgatni a témában. Ronda, de finom.

    Nekem immáron 4 éve semmi problémám nem volt a K-Lite -tal. Olyan játékok is röhögve elindultak nálam, melyek híresen kényesek voltak a video codecekre a megjelenésükkor: No One Lives Forever 2, Colin McRae Rally 3 és 4
    Csak röhögtem azokon - hú, de gonoc - , akik szenvedtek az ACE-szel, meg a maguk által "hú, én csak 3 szükséges codec-et teszek fel és minden film fut nálam frankón, mert én vagyok az überfasza felhasználó"-stílusban felrakott fájlokkal...
  • takysoft
    #12504
    a 4 cd-s megvan.
    nekem a 2 cd-s kellene... ha valakinek megvan, fel tudná teni a serverre?
  • kirol
    #12503
    Hát én félek az ilyen Codec csomagoktól, mert annyi monden van benne, hoyg önmagában szétbarmolja a gépet. De valszeg kipróbálom, mármint gondolom ebből is lehet csak ezt az egyet (AC3 Filter 1.01a:) külön felrakni.
    Ilyet találtam, ebből elég a legalsó ugye?
    * K-Lite Codec Pack 2.67 Basic [ BetaNews ]
    * K-Lite Codec Pack 2.67 Standard [ BetaNews ]
    * K-Lite Codec Pack 2.67 Full [ BetaNews ]
    * K-Lite Mega Codec Pack 1.47 [ BetaNews ]
  • IMYke2.0.0.0
    #12502
    Nos, szerintem a végső megoldás a K-Lite Mega Codec Pack-ban lévő AC3 Filter 1.01a:



    [center]

    Ez van nálam beállítva jelenleg is. Hangkártyám: Creative SoundBlaster LIVE! 5.1