33675


  • MerlinW
    #14503
    Sztem dzsetpakkot nem muszáj lefordítani. Annak az a neve:)
  • IMYke2.0.0.0
    #14502
    Nem akarlak terhelni benneteket, ezért egy kis humoros etűd Apryl Ryan kalandjaiból.
    Szitu: templom
    Eredeti:
    It's a baby angel...a cherub? He's got a red robe wrapped around his posterior, and he looks to be in a hurry. I can't remember reading about this particular incident in the Bible. Maybe it was in the, uhm, sequel.

    Magyar:
    Ez angyalbaba... egy kerub? Vörös palásttal van betakarva a hátsója, és úgy tűnik, nagyon siet. Nem emlékszem arra, hogy erről a különös esetről olvastam volna a Bibliában. Talán ez a, uhm, folytatásában volt.

    Eredmény: majdnem megfulladtam a nevetéstől... :)))))))

  • valaminick
    #14501
    Ilyet még nem láttam lol ez a második eset, hogy törölték a hozzászolásom pedig semmi megbantó vagy hasonló megjegyzzé nem tettem:) érdekes.. de gondolom megint ki járt közbe ebben :)
  • kirol
    #14500
    Jó biztos az az adwatch, csak ne használna annyi erőforrást!
  • IMYke2.0.0.0
    #14499
    Hogyan fordítanátok?
    jetpack = ?

    [The Longest Journey-ben van - katedrális]
  • Axon
    #14498
    Végigfutattam a XoftSpy-t, de nem talált semmit.
    Mondjuk meg is lettem volna lepődve rendesen, ha talál.
  • Axon
    #14497
    Nekem is hibás a tomb raider, úgyhogy húzom lefele újra.
  • Axon
    #14496
    Köszi az infot, akkor én nem töltöm le mégegyszer. De most neki is állok felinstallálni.
  • Axon
    #14495
    A Xoftspy kipróbálom. A Spyware Doctor-t már próbáltam és szörnyű bosszúságokat okozott. Többek között egyszerűen letörölte a FlashGet letöltő programot, mivel azt kémkomponensnek találta.
  • MerlinW
    #14494
    Ajánlom futtasd le majd XoftSpy vagy Spyware Doctor-t egyszer. Találni fognak pár cuccot amit adaware nem talált meg:)
  • MerlinW
    #14493
    Semmi, csak nem mindenkinek sikerült 4 gigát egyben lehuznia...:)
  • Axon
    #14492
    Mi volt a gond az előző verzióval? Én azt leszedtem, de még nem volt időm kipróbálni.
  • Axon
    #14491
    Ajánlom az adaware-ből a professionalt. Annak van egy adwatch kiegészítője. Ha azt bekapcsolod, akkor soha többet semmilyen spyware nem tud befészkelődni a rendszeredbe. Alapból letílt mindenféle registry módosítást. Én ezt használom az emagyarország pontokon működő gépekbe. Azóta a heti karbantartáskor nem talál semmit egyik spyware kereső sem.
  • MerlinW
    #14490
    TRL Reloaded fent
  • Kiru
    #14489
    Az Oblivion könyvtárba tettem fel két hasznos dolgot:egy gameguide (sajna angol) és egy méretes térképet. Talán valaki hasznát veszi
  • takysoft
    #14488
    a spyware progikkal úvatosan
    nem veszélyesek, csak hazudóak picikét:D néha találnak pár spy progit "pluszban", hogy javítsák a tendenciát:D
  • Tomsess
    #14487
    Bocsánat, gyorsan írtam és tele van helyesírási hibákkal. Nézzétek el nekem
  • Tomsess
    #14486
    Na ma szépen bekaptam egy mocskos spyware-t úgyhogy a napom azzal telt,hogy kiirtsam. Lejárt az AVG bérletem, felraktam az F-Secure-t...talált egy pár trójait. Letöröltem...aztán jött az AdAware. Az is talált egy halom szemetem. De még ez sem volt elég, mert belement a mocsok az explorer-be és kezdőlapként befészkelte magát. Aztán egy kis freeware progi segített : Spyware Begone. Ez még talált a sok lefuttatás után is 7db spyware-t. Végül kinyírtam mindent. Na ilyenkor gondolkozok azok hogy átállok Linux-ra
  • kirol
    #14485
    Vagy nem sír, bár ha nagyon akarnék biztos találnék rá okot.
  • IMYke2.0.0.0
    #14484
    Vagy sírva dolgozik...
  • Axon
    #14483
    Vagy sír...
  • Kiru
    #14482
    Kihalt a topik?? Mindenki dolgozik???
  • MerlinW
    #14481
    fel persze
  • serito
    #14480
    Már megnéztem, a a major és minor skill-eket és próbálom azokat használni.
    Köszi.

    Más:
    A TR Legendet (darabolva) felteszed holnap a 2- kére?
    Nem sürgetni akarlak , de igaz már megnézném milyen lett.
    Köszönet érte előre is!
  • MerlinW
    #14479
    Az elején lassan lép szintet, aztán a 4-5.től egyre gyorsabban (én 35 órája játszom és 9. szintü vagyok). Nézd meg mik a Major skilljeid, és próbáld azokat használni.
  • RaveAir
    #14478
    Köszi!
  • serito
    #14477
    Mivel nem nem vagyok hozzáértő, ezért én úgy gomdoltam létrehozok egy harcos tolvajt.
    Karakter: Imperial
    Fegyver: Haevy Armor teljes ( kard megtoldva egy oblivion kapubezárásából elvett varázslattal, ami megdermeszti az ellent, még a szellemeket is. )
    Aztán van pár varázslat de még nem használtam egyet sem, mert ezzel a kardal mindenkit egy ütéssel "szétvágok".
    Szóval a harcos karakter mellé tolvaj csillagjegyet választottam. Ezt nem kellett volna? NEm tudom.
    A lényeg, hogy a manus most kb 8 óra játékidő után még csak a közelében sincs a szintlépésnek.
    A szintlépést mutató csíknak csak az 1/5-e piros, szóval még rengeteg dolgot kéne csinálnom.
    Beléptem a Blades rendbe és Blades lovag vagyok.
    Próbálok pár házat meg ládát feltörni, és lopni mindent ami nincs odabetonozna, de nem tudom eladni a cuccost, és házam sincs ahol tárolhatnám őket. A zárnyitás sem megy valami jól " még nem volt türelmem belemerülni rendesen" .
    Azt tudom, hogy a tolvajok a thives guild nevü helyen vannak, és ott lehet belépni hozzájuk ha minden igaz.
    Majd megnézem, de most egy másik küldetésben vagyok aminek hamarosan a végére járok. Egy Ork Kurgan nevezetű zöld manner bízott meg, hogy hozzak el neki valami fejszét, és akkor segít megtalálni valakit, de az a valaki pont ott volt ahova az ork küldött, hogy győzzek le néhány harcost, és szerezzek meg egy kulcsok ami a fejszét örző helynek a kulcsa. A vége az lett, hogy minden harcosát levágtam, mire Ő is megjeléent és meg akart ölni... De Őt is szétvágtam. Mindez egy szigeten volt.
    Na ez most nagy zagyvaság volt de mindegy .
    Próbálkozom, nem adom fel csak fog szintet lépni a karakterem.

    Köszi a segítséget!
  • MerlinW
    #14476
    Oblivion topikban be van linkelve:

    letöltés
  • RaveAir
    #14475
    Én nem kaphatnék valahogy Oblivion magyar kézikönyvet? ;)
  • MerlinW
    #14474
    Ha jók az áraitok, postán elkülditek a stuffot:)
  • MerlinW
    #14473
    Oblivion:

    Az rendben van hogy cserélgeted a tárgyaidat, ugy kell azt:) Lényeg hogy létrehoztál egy karaktert a saját döntésed szerint (ember, elf, stb) ill választottál neki egy csillagjegyet. Mind a fajnak, mind a csillagjegynek megvannak a skill tulajdonságai.
    PL.
    - Egyik faj tud víz alatt lélegezni, másik immunis a tűzre és érzékeny a mágiahasználatra, harmadik jó kereskedő, negyediknek meg pl jó tolvajképességei vannak.

    - A csillagjegyek meg +pontokat adnak egyes tulajdonságokhoz. PL Ha egy tolvaj beálítottságu karaktert csináltál, akkor a tolvaj csillagjegyet, vagy valami olyat kell választanod ami testhezálló.

    Karaktergenerálás után az F1 gomb lenyomásával láthatod a karakter tulajdonságait. Asszem a második fülön vannak az un. Major és Minor skillek. Azok nőnek, és ha Major skillek összesen 10et ugranak, akkor lépsz a köv. szintre (ezt jelszi egy ikon az alsó menü jobb oldalán, ekkor kell lefeküdni pár órára a szintlépéshez). A Minor skillek növelésével meg szorzók jönnek létre az adott tulajdonsággal kapcs.

    Részletek és pontosabb infók az Oblivion topikban:) Ill neten olvashatsz általános szerepjáték szabályokról, fogalmakról. (AD&D, Magus, stb..)

    Lényeg hogy az F1 menüben látod mik a fő (Major) skilljeid, ill hogy azok mihez kapcsolódnak. Pl ha mágus vagy, valszeg van Destruction Minor skilled, ami a willpower ill intelligence skilleket növeli. Ergo sok tüzlabdát dobálsz, nő ez a skill. Ha rohangálsz sokat, nő automatikusan az Athletics, ha könnyüpáncélban harcolsz nő a light armor minor skill, ha nehézben akkor ugye a hard. Ha karddal kapálodzol akkor meg a blade skill. Vagyis, logikusan a Blade, és a Heavy armor (Minor) skillek, az erődet fogják növelni (Strength (Major)) Míg a Light armor, mást (most nem jut eszembe.)

    Tehát ahhoz hogy fejlesztgesd a karakteredet, csak ugy kell viselkedned, amilyennek a karakteredet elképzelted (áve szerepjáték).

    Ja és ezt a 3 mod-ot feltétlen tedd fel:
    letöltés

    Csak bemásolod a 3 esp file-t a Data könyvtárba, Launcherben Data files menü, mepipálod ezt a 3-at majd indítod a játékot. (Első Savegame betöltésekor rinyálni fog, de csak okézd le.)

    Kérdéseket várom:)
  • serito
    #14472
    Ment a "privi", és örülök, hogy nem bántottalak meg.
    A nálunk vásárlást szívesen venném, de Pestről ez nehezen megoldható ( gondolom te ott vagy ).
  • takysoft
    #14471
    ne érts félre, nem bántódtam meg.
    privit mindjárt írok, és "persze" ezentúl nálatok vásárolok:D
  • serito
    #14470
    Lehet, hogy félre értettük egymást? Lenéztelek volna? Nem hiszem, még csak véletlenül sem gondoltam volna ilyenre, csak leírtam nálam hogy van a rendszer.
    Nem azt írtam, hogy te ís így építsd fel a gépedet.

    Ami a boltot/kat illeti igen apámnak és nekem van 2 SzTech boltunk.
    A VGA hütés gondod nem egyedi. Sajnos a ezekkel a kis ventikkel mindíg gond van, hamar eltömődnek porral, zajossá válnak ne adj isten meg is állnak. Na ilyenkor jön a kuncsaft, hogy fagy a kártya, meg melegszik..stb. Ha garis a VGA akkor "segítek rajta", hogy biztosan kicseréljék, és ne okozzon több bosszúságit az ügyfélnek, és mikor meghozom neki az új kártyát,felhívom a figyelmét a gyári hűtők silányságára és vetetek vele egy komolyabb hűtőt ami meg is hűti a VGA-t.
    Ha a csere nem indokolt és hajlandó venni egy nagyobb hütést ami nem is zajos ( ezek nem feltétlenül drágák) akkor nem cserélem neki gariba.
    Mi elsősorban a vevőkért vagyunk, és nem engethetjük meg megunknak, hogy egy VGA venti probléma miatt elveszitsek akár egy vevőt is.

    A "outlookból ments ki mindent, aztán format" verziót mi csak a végső esetben használjuk. Először mindíg próbáljuk menteni a menthetőt, és csak utána ( a tulaj jóváhagyásával ) mentünk és gyaluljuk a gépet.
    A pepecseléssel az a gond, hogy
    PL:
    Adott egy vírusokkal teli gép, amin a rendszer is már a végét járja, netán már el sem indul, kifagy, nem tölt be és még számtalam gondal küzd.
    Most ennek nekiállok úgy rendbehozni, hogy nagyjából minden rendben legyen és még használni is lehessen a gépet, elmegy vele a fél napom, vagy az egész.
    Mindezek után mikor az emberke jön a gépért és megmondom neki, hogy a javítás 15e Ft, akkor dob egy hátast és döbbenten néz, hogy ilyen nagy volt a gond? De bizony ennyi, mert dolgozom vele 4-5 órát azt számold ki 3e+ÁFA-val, pontosan annyi!!!
    Na jó ez tényleg egy nagyon extrém javítás lenne. Ilyen esetekben szoktuk inkább a teljes ujratelepítést javasolni.
    Most ezért vonatkoztass el, az ilyen ember nem egy olyan felhasználó mint te, hanem olyan aki azt tudja hol kell bekacsolni a gépet, és milyen ikon kattintása után indul az internet, persze mindezt vírusvédelem és tűzfal nélkül.

    Na most meg én írtam sokat, de bocs ha megbántottalak volna nem akartam!!
  • takysoft
    #14469
    már alant írtam, 1 partíció = 1 oprencer.
    nem osztogatom a cuccokat. dosban se tettem, linuxban se tettem, win95/98 alatt se. nem az XP fogja megváltoztatni a szokásaim:D
    Ha félteném a cuccaim a windowstól, nem használnám.
    eddig ha vinyóproblémám volt, csak akkor veszett adat, ha amúgy is minden partíció ugrott. Vinyókhoz pedig nagyon értek ám, mert jó sok maxtorral meg quantummal áldott meg már az élet.
    Ha az oprener szétmegy, akkot újrarakom. Mint bármelyik programot. Nem törlök hozzá partíciót, csak letörlöm a Windows, a Program Files, meg aDocu...ttings könyvtárakat. Azokba úgysincs soha fontos dolog, max a Thunderbird levelei.
    A féreg van, úgyis ott van minden partíción. Ahhoz vírusítró kell, vagy Teljes format mrb-estül.
    Annak idején próbálgattam a szétpartícionálós módszert, nekem nem jött be. Sose találtam meg semmit. OK, hogy ide a filmek, oda meg a játékok, de mindig tele lett valamelyik aztán már a másik partícióra mentek a dolgok.
    Persze aki tud rendet tenni, annak jó lehet. Még azt is elismerem, hogy pár fokkal biztonságosabb. De nálam kényelmi paraméterek is vannak. Főleg mivel volt már 4 különböző oprencr is a vinyómon(nem ezen, régin.. 1 dos, 2 win(98/xp), meg uhulinux). Ma már dos-ra emulátor van, a progik meg általában futnak XP-n is, így 2 oprencer elég.
    Nem azt mondom, hogy ez így jó, csak azt, hogy nem feltétlenül rosz. Nem kell lenézni:]
    2db 80-as vinyó 4 részre???? jó ég.. az 8 partíció... komoly..
    Na számoljunk.. hány betüjelem is van most?
    A(bár most ki van kötve), B(hálózati meghajtó, barátnőm gépének C-je160gb), C(enyim vala250GB), D dvd-olvaso, E(kisvinyó(120GB), F,G,H,(virtuális cd6dvd meghajtók),X(barűtnöm gépéban a kisvinyó,40gb), Y(írható könyvtáram a barátnőm gépén), Z(TLJ FTP server, egyeske, ketteske nincs még becsatolva:D)
    ehhez most számoljak még hozzá 2*7 partíciót(ha mindent látni szeretnék a nőm gépén:D)?

    Már így is erősen fogynak a betűk:D

    Win98-al elvoltam, de az XP kevesebbszer hasal be... nem nagyon ismerem a szokásait, hogyan lehet életre kelteni:D WinMe-ben még kikapcsoltam a rendszer visszaállítást, úgyis szar volt, de XP-ben már egész ok:D nekem bejött.
    Csak már kerestem a netem a parancsot hozzá(gondolva úgyse elérhető máshogy, mint a legtöbb cucc winben), azt nem ott volt start menüben? :D

    Serito:
    "Ezek nálam napi dolgok az üzletben."
    Hol dolgozol? Szervíz? Egyik nyáron voltan szervízes boltban, de ott nem volt jó környezet. A "outlookból ments ki mindent, aztán format" elven oldatták meg velem a dolgokat mindig. Pedig imádok szenvedni. Haldokló rendszereket újjáéleszteni.(kikvéve az enyémet, olyankor ideges vagyok:( )

    Állandóan bedöglik valami ebben a gépben. Pár napja a floppy meghajtó kapott be egy lemezt, azóta se tudtam kiszedni.. na majd szétkapom, ha lesz kedvem.
    Meg nem müxik a Secondery kábelem, de két IDE ezközt dugok rá. Néha elfelejti az eszközöket a windows, és eltűnik a vinyó. még partition magic se látja.
    DVD-íróm párszor írás közben veszett el... azóta a nőm gépében van, írogasson ő, ha ráér:D már közel 4 éves a gép, nem is olyan nagy csoda. 2100+-os Athlon(még a Palomino féle), 17.ghz, fél giga memória, 5.1sbLive, radeon9800se(nem a 256bites, szal nem megy a 8 pipeline:F)


    NA, erre mit mondatok????
    Vettem kb 1 éve videkarit(ati), 2 hónap múlva a ventinek olyan hangja lett, hogy nem lehetett megmaradni a gép mellett. Meg eleve 8-as volt benne, így nem is hűtött rendesen, pedig kell a karinak, mert még az agp ellátása nem is elég neki, pluszban tápkábelt kell dugni rá:D
    Olyat kezdtett játszani, hogy csak 60HZ-en ment.. nem lehetett feljebb váltani. vagyis lehetett, csak 60hz maradt:(
    Visszavittem a boltba, hogy kezdjenek már vele valamit, mert ez így nem jó. Erre a kis szöszi díszpinty, aki persze számítógépet még belülről életében nem látott közölte velem(persze 2 hét várakozás után, amíg náluk volt a kártya), hogy a karinak semmi baja(ez igaz is), a ventillátorra pedig [/b)nem terjed ki a garancia[/b].... Így nem cserélik.
    Erre mondom, hogy hűtés nélkül meg tönkre fog menni(hisz a jelenlegi venti nem hűtötte rendesen, főleg nyár volt, dögmeleg).
    Aszongya erre, hogy akkor meg az én hibám volt, így nem cserélik a kártyát. Akkor mondtam, cseréljék ki a hűtőt, kifizetem, nem érdekel, nem vacakolok egy ezresen. Erre ő: ekkora méretben nincs ventijük, meg amúgy se olyan a foglalat, ilyet nem lehet kapni.
    Azóta itthon aláeszkábáltam egy tápventit, az hűti, az eredeti venti meg ki van kötve(mert k*** hangos).
    Nem vagyok jogász, de átverve érzem magam....
    Serito: ha boltban dolgozol... hogy is van ez? Mit kellett volna nekem tennem?
    Vagy ehhez nekik joguk volt?


    Na, már megint de sokat írtam:D Remélem nem veszitek kötekedésnek vagy valami, csak ráértem, és írogattam magamról/szokásaimról, ami szóba került.
    Minden választ(kritikát is), szívesen veszek.
  • serito
    #14468
    Feltételeztem, hogy a cuccaid nem a rendszerpartíción vannak.
    Ha csak C: meghajtód van akkor ne töröld a partíciót!!!!!
    Én úgy csináltam, hogy a 2db 80GB-os vinyó mindegyike 4 részre -azaz 4 meghajtóra (vinyóra )- van felosztva.
    A renszernek ( C: ) hagytam 20GB-ot. Ha minden veszik, és nem menthető a windows akkor ezt a partíciót törlöm, majd létrehozom megint, ( sőt az MBR-t is felülírom). Így bizosan minden féreg, és egyéb kártevő pusztul a vinyó ezen meghajtójáról.
    Az igaz, hogy így az összes progit telepíteni kell megint da ha windows már halott akkor úgyis meg kellene tenni.

    Ha mindened a C: meghajtón van akkor a rendszerfrissítést javaslom először, és ha az nem sikerül akkor egy másik vinyóval adatmentés, majd teljes gyalu, és utána a friss rendszerre mindent visszamenteni.
    Ezek nálam napi dolgok az üzletben.
  • takysoft
    #14467
    kösz, de minek törölném a particiót?
    anélkül is lehet windowst installni.
    nem fogom egy windows beállítás miatt törölni a cuccaim:D
  • mandm
    #14466
    Megkésve. Ez a megoldás bevált? És ha utána a game is megy?
  • Tomsess
    #14465
    Pedig minden RPG-ben ez van. Pl a Baldurs Gate, Icewind Dale stb. altatni kell a karaktert meg fejleszteni. Bár igaz ez a gém FPS és elég jól vegyíti sztem az RPG-t.És mielőtt vki leugatna tudom, hogy vannak előző részei is, de azok sokkal de sokkal meszebb állnak az FPS-től mint ez...
  • serito
    #14464
    Örülök, hogy sikerült.
    A javító telepítést ugyanúgy csinálod mint a sima telepítést, csak mikor a windows installer megnézi, hogy van-e már rendszer a gépeden és kiírja, hogy talált egyet a C: meghajtón, akkor nyomsz egy j betűt.
    Ezt amúgy a felsorolt lehetőségek között is olvashatod.
    Ez azért jó, ha sikerül és javítható az windows akkor minden beállítás, driver és program megmarad.
    Ha nem sikerül a javítás csak akkor jön a renszer és a partíció törlése majd telepítése.
    Ha sikerült akkor ennek már nincs jelentősége.