33675


  • andorr1984
    #33635
    Nagy nehezen találtam egy megoldást, amivel nálam sikerült végre működésre bírni, remélem, később sem lesz komoly probléma.
    Belinkelem ide, ami segített, hátha más is így járt:

    https://www.gog.com/forum/the_longest_journeydreamfall_series/longest_journey_1999_on_modern_systems
  • andorr1984
    #33634
    Próbálom értelmezni, de nem megy.
    A Dxdiag-ban nem tudok mit beállítani, nem tudom, mire gondolt, akit idéztél.
    GoG-os verzió van meg, amikor elindítanám a játékot a game.exe-vel, akkor felugrik egy kis konfig ablak,
    Ott a video driver résznél alapból be van állítva, hogy Elspdleges képernyőillesztő, az Enable 3d Accelartion rész szürke, és nincs kipipálva, nem tudok ott állítani.
    A W-Buffer és Sigle buffer fogalmam sincs, hogy micsoda, de azok sem segítenek.

    Bocs, ha hülyének tűnök, csak nem értem, mi a baja a játéknak, régebben játszottam ezzel ugyanezen a gépen, és akkor nem volt soha semmi probléma.
  • mooo
    #33633
    Google első találat:
    "The path in the error message is the location of the source file on the PC of whoever compiled TLJ, not any location on your computer

    The error message itself indicates that there's some kind of weird issue with DirectX. First off, make sure you've got the acceleration turned all the way up in DXDIAG.

    If that doesn't help, then try running configure.exe and unticking the 3D/hardware acceleration checkbox. You don't really need it on modern hardware for good performance anyway, and switching it off frequently does seem to help with weird problems like this."
  • andorr1984
    #33632
    Tud valaki segíteni?
    Néhány év után újra játszani szeretnék az 1999-es Longest Journey-vel, de nem akar elindulni a játék. Rögtön, ahogy indítanám, ezt írja ki:

    "C:\TLJ\source\game\DX_Module\surface.cpp 471.
    Check failed:A hardver-only DirectDraw object creation was
    attempted but the driver did not support any hardware."

    Ezután kilép, és az egész Windowsban (böngészőben is, mindenhol) átállítja a betűtipust valami másra.
    Windows 7, 64 bitet használok,
    AMD Radeon HD 7770 videókártya,
    AMD Phenom II X4 955 processzor.

    Remélem, tud valaki segíteni valahogy, előre is köszönöm.
  • MerlinW
    #33631
    Ott a fejléc alatt a link...:)
  • Szemi1992
    #33630

    meg tudnátok mondani hogy honnan tudnám letölteni a magyar nyelvi fájlokat mert a telepit nekem hibával le ál előre is kösz
  • IMYke2.0.0.0
    #33629
    Neked is - így január 27-én :)
  • Atomreaktor
    #33628
    BUÉK:)
  • mandm
    #33627
    Ha valakit érdekel!
    Kalandjátékvásár a Humble-nál
    Utoljára szerkesztette: mandm, 2015.04.01. 08:43:31
  • IMYke2.0.0.0
    #33626
    Tudtommal, mások sem találták meg a módját - de szívesen tévednék ebben a kérdésben.
  • takysoft
    #33625
    Nagyon szépen köszönöm srácok!
    Igen, ritkán, de azért fel-fel nézek :)

    Most Dreamfall Chapter Book II-t játszottam épp. És azt néztem, vajon fordítható-e, de nem találtam meg a nyitját. Valami unity-s dolog, de ahhoz nem értek.
    Ti esetleg?
  • MerlinW
    #33624
    Jah, Boldogat:) Rég láttalak mozogni a fórumon:)
  • IMYke2.0.0.0
    #33623
    Boldog születésnapot kívánok takysoft! :)
  • takysoft
    #33622
    Azt sajnos nem, de tudok Boldog és kalandjátékokban gazgad új évet kívánni mindenkinek ! (magyarul )
  • kirol
    #33621
    Valaki tud picit franciául?
  • Evoluti0N
    #33620
    Halihó! Örömmel látom, hogy aktív a topic. :) Szóval: pár éve játszottam először végig a TLJ-t. GoG verzió, Windows 7 64-bit. Most is ugyanez a helyzet. Nem emlékszem, hogy akkor volt-e problémám vele és milyen megoldást találtam rá, vagy találtam-e rá egyáltalán. Szóval a gondom az, hogy minden átvezető végén crashel a játék. Keresgéltem a neten, de sajnos nem találtam megoldást rá. Ötlet?
  • IMYke2.0.0.0
    #33619
    Én se - akkor is megjelenik. Az üzenet ugyanis vagylagos.
  • kirol
    #33618
    Én speciel pont xbox360 kontrollerrel játszom, de akkor még nem is dugtam rá.
    Na mindegy.

  • IMYke2.0.0.0
    #33617
    Hát igen, az üzenetek... de az utalhat arra is, hogy X360 vezérlő csatlakoztatható a PC-re...
  • kirol
    #33616
    Csak azért kérdeztem, mert rögtön azzal kezdi a játék, hogy nyomd meg az "A" gombot. :D Az meg box-on van.
    Nekem kicsit akad a gépemen (Lenovo Y580), majd lehet lejjebb veszek egy-két dolgot.

    Eleje nekem furcsa volt, hogy ez lezs végig, hogy egy zsebkendőnyi területen segítek egy-egy léleknek az álmában, aztán jött a börtönös rész és ott eléggé akadt és ott abbahagytam, nem volt időm skálázgatni.
  • IMYke2.0.0.0
    #33615
    Én kipróbáltam.
    A Unity Engine miatt nem a legszebb, de azért nem is ronda. Technóban nem kimagasló (főképp a szájszinkron, ami látványosan hibádzik).
    Állítólag később, gyenge gépeken okozhat meglepetéseket a játék.

    A sztori viszont eddig jó volt, odafigyeltek mindenre.
    Konzol portról nem tudok, de utána lehet nézni a google-val.
  • kirol
    #33614
    Próbálta már valaki az új Dreamfall-t?
    Ez lesz X-box-ra is?
  • IMYke2.0.0.0
    #33613
    Aki teheti, az erre csapjon le, amit a link mögött mutattam.
  • kirol
    #33612
    Megjelent:
    Dreamfall Chapters Book One Reborn
  • mandm
    #33611
    Ha valakit érdekel, még 6 órán át akcióban a The Walking Dead Season 2 : 9,19EUR
  • takysoft
    #33610
    Hú, köszi :)
  • kirol
    #33609
    2015? A 2. része ha jól tudom 2004-ben, azaz 10 éve jelent meg. Már kiöregszünk ebből az egészből, mire megjelenik.
    Pedig milyen jó kis játék volt.
  • IMYke2.0.0.0
    #33608
    Hátha mást is érdekel: ''Syberia 3 - Az első screenshotok''
    Három kép a link mögötti cikkben.
  • takysoft
    #33607
    nem a teszkó fordította tudtommal.

    amúgy nekem is így volt meg a Touché. Unokatesómnál ott volt az eredeti magyar nyelvű lemez. Amúgy az internet nem is tud magyar kiadásról :D

    Itt van amúgy pár játék ScummVM-es, amik nincsenek a packban. de az ingyenes letöltés nagyon lassú, és megszakad. a download managerben meg folyton frissítgetni a letöltési linket nagyon vacak munka... elmegy tőle az ember kedve idővel
    1-1 játékot leszedni nem nagy gond, de 10-15 db 100-200 megásat már eléggé.
  • Axon
    #33606
    Nekem megvan eredetiben. Bár ez így túl fellengzősen hangzik :)
    Szóval a teszkó is kitalálta annó, hogy kiad néhány játékot Magyarországon teszkó gazdaságos kiszerelésben. Na abban vettem meg a 3 koponyát. Szóval elvileg egy teljesen legális példányom van belőle :)
    Azt tudom, hogy a felirat magyar, de a szinkronra már nem tenném le a nagy esküt. A teszkót ismerve, meg rögtön kétségeim is vannak, hogy van-e rajta szinkron.
    Mindenesetre megnézem.
  • MerlinW
    #33605


    Steam
  • takysoft
    #33604
    Én is találtam egy pár játékot, amik nincsenek a csomagban, de kissé nehézkes beszerezni őket, de rajta vagyok.
    Visszajelzek, ha előre jutottam :)
  • MerlinW
    #33603
    Vagy mert nincs meg nekem a magyar
    Vagy mert nem támogatja a ScummVM
    Vagy mert magyarból nincs beszélős verzió

    Nem emlékszem már :) Ha van magyar CD verziód belőle, akkor szívesen látjuk a polcon:)
  • Axon
    #33602
    Egy kérdés, bár már volt róla szó emlékeim szerint.
    A 3 koponyának miért az angol verziója van benne a csomagban?
  • MerlinW
    #33601
    Tölthető a ScummVM-update-136.rar
    (csak írjatok felül mindent a scummvm könyvtáratokban)

    ----------------------
    - G136 (2014.06.22) --
    ----------------------
    hozzaadva: Ringworld 2: Return to Ringworld (CD/DOS/English)
    modositva: ScummVM 1.7.0git (jun 21)
    modositva: ScummVM Tools 1.7.0git (jun 21)
  • moonster
    #33600
  • MerlinW
    #33599
    Nem sok minden változott az elmúlt évben:


    ----------------------
    - G135 (2014.06.11) --
    ----------------------

    hozzaadva: The Neverhood Chronicles (CD/Windows/English)
    hozzaadva: Voyeur (CD/DOS/English)
    modositva: DreamWeb 1.1 (CD/DOS/English)
    modositva: ScummVM 1.7.0git (jun 11)

    ----------------------
    - G128 (2013.01.04) --
    ----------------------

    hozzaadva: 3 Skulls of the Tolltecs (CD/English)
    hozzaadva: Eye of the Beholder (DOS/English)
    hozzaadva: Eye of the Beholder 2 (DOS/English)
    hozzaadva: Tony Tough (CD/DOS/English)
    modositva: Laura Bow 2 (CD/DOS/English)
    modositva: DreamWeb (CD/DOS/English)
    modositva: ScummVM 1.6.0git (jan 4)
  • takysoft
    #33598
    Első és második Monkey Island Talkie verzió. A srác behegesztette a felújított változatból a szövegeket a régibe vhogy. Még nem néztem meg de érdekes :)
  • Axon
    #33597
    Zsír!!!!

    Köszi!

    Mióta beütött nálunk a tablet őrület, azóta reneszánszát élik nálunk a régebbi játékok. A scumm kalandok giga népszerűek, amin még magam is meglepődöm. Azt hittem, hogy a mai gyerekeknek elég az engribörds, de belátom tévedtem. Nem elég, csak éppen nincs aki megmutassa nekik a régi klasszikusokat.
  • MerlinW
    #33596
    A teljes ScummVM pakk fent van a könyvtárban, tömörítve.