3669
Shadows of Amn - A saga folytatódik...
  • Spheriot
    #742
    Pick pocketre viszont nem sok időd van, kábé fél másodperc mikor átalakul, mindenesetre előtte meg utána nem engedi.
  • Demeter
    #775
    Igaz már rég volt mikor játszottam vele de emlékszem, hogy már előbb +volt a Meteor Shower mint ahogy a Planar-ban a varázslótanoncaim megalkották volna. És ez akkor azt jelenti, hogy a Drow városban szereztem be a Power Word Kill-el egyetemben.
    Nem tudom, hogy tudtam e segíteni de azért +próbáltam...
  • #784
    Sziasztok!

    Lehet, hogy láma kérdés de egy druidánál mi a fontos a wis, vagy az int? Gondolom, hogy mivelő ő elvileg a természet papja ezáltal a bölcsesség lenne a nyerő. De lehet, hogy rosszul gondolom. Ja és mégvalami ő miképp kapja a varázslatait? Úgy mint egy '' normál '' pap az isteneitől, vagy könyvből tanulja mint egy varázsló.
    Előre is köszi.

    üdv.
    Jasper
  • Rigley
    #785
    Tudja valaki hogy kell kepet berakni a forumba ????
  • Spheriot
    #786
    Wisdom a fontos, és papként kapja a varázslatait.
  • #787
    Köszönöm a segítseget!

    üdv.
    Jasper
  • Spheriot
    #806
    Ultima9 nagyon jó volt csak kegyetlen sok bug volt benn
  • Darkon
    #807
    Fölhozom az oldalt cserébe egy kis reklám:)
    Fantasyworld
  • Jockey
    #809
    egy kicsit offtopic, de egyet kell értenem profétával az ultima9-el kapcsolatban, iszonyatosan eltalált program volt, gyönyörű grafikával (akkor a csúcs volt szerintem)..
    az eslő program amit megvettem eredetibe..:)
  • Spheriot
    #823
    Pc Guruban a tavaly év végi számokban van leírás, végigjátszás, előbb utóbb felrakják szerintem a weblapukra is .
  • Spheriot
    #824
    Visszatérv az Xp limitre, ha végig hat karakterrel játszol akkor is a főkarakterednek 3 millio felett jön ki, ha még az NPC-k feladatait is mgcsinálod.
    A pacsnál csak import problémákat okoz a túlfejlesztett karakter, save load jól müködik.
  • Spheriot
    #834
    Sub: Az alvás elvileg nem befolyásolja, tehát végigviheted 30 nap alatt is meg 70 nap alatt is, 30 nap kb a minimum ha mindent meg akarsz csinálni.
    Egy bibi van, a stronghold küldetéseknél 3-4 naponta kell visszanézni, tehát ha 4 napig nem váltasz képernyőt, "eltemetkezel egy dungeonba" a sok alvás miatt, akkor lemaradhatsz a stronghold feladatrót, pl a Rangernél a gyereket (Devon vagy ki) küldik hogy segíts.

    Én azt vettem észre az elementálokkal ha pappal idézem meg akkor egyből megjelnnek és kapásból zöld lesz a kör és tudod irányítani, ha varázslóval akkor lesz egy darabig mentalis kapcsolat majd az elemental alldogál némán és kék , tehát semleges lesz az elején, csak akkor vált zöldre ha megtámadják vagy a varázslót vagy az elementált.

    Nekem Irenicus már nem sok gondot jelentett, én elintéztem a kisérőit a fenti részen, mivel leteleportált és az elején be sem avatkoztt a játékba. Majd mikor egyedül maradt leszedtem a védő varázslatait , pár segítőt megidéztem, majd mindeki ütötte, rúgta , harapta ahogy tudta és elég hamar kipurcant. Még a fánál ahol a férgeket kellett elpusztítani nagyobb ellenállást fejt ki.
  • Spheriot
    #836
    Én már nem tököltem azokkal a löttyökkel elvileg hetente lehet párat csinálni, de ugyis tele voltam már mindennel, meg Irenicussal is akadt akkorra elintézni valóm.
    Próbáld meg hogy ki is mész a sphereből, ha nem muxik akkor az lehet a baj hogy többnek kellett volna életben maradni.
  • Darkon
    #843
    http://www.tgeweb.com/ironworks/baldursgate2/
  • Spheriot
    #845
    Sub: csak egy hozzáfüzésem lenne ehez a képhez, a döglött sárkány a jó sárkány.
  • KH
    #857
    uh, köszi
    de akkor ez azt is jelenti, hogy le kell irtanom az inventory-mat, grrr
    lehetne még pár bag of holding a játékban :)
  • KH
    #859
    hát, mikor először a kezembe került, 'oszt elkezdtem beledobálni a nyílvesszőket, meg a parittya lövedékeket totál teli lett, (pedig messze nem raktam bele mindet, ami nálam volt :)))
    aztán arra lyukadtam ki, hogy a 40 darab nyílvessző 40 darab helyet foglal (olyan furán jelenik is meg benne a nyílvessző, nem jelzi, hogy van benne pl. 40 darab, hanem csak úgy egyesével), mert azóta csak egy darabos tárgyakat rakok bele (fegyverek, páncélok), és tényleg minden belefér, de a potionokkal meg nyílvesszőkkel, parittyalövedékekkel nem próbálkozom (bár lehet hogy megpróbálom, hogy max. mennyi fér bele)
  • noxon
    #860
    Lenne egypár kérdésem:
    1. Az ékkövek mire valóak? Az eladáson kivül.
    2: A kutya csontvázakkal mit kell kezdeni amit a várban találhatunk meg?
    3: Hol van Treedment (Cern) JA és +két hőst eddig nem találtam, egyik a piros köppenyes varázsló, a másik meg a narancssárga hajú csaj, nem a varázsló akinek a várban kell segíteni.
    A válaszokat előre is köszi.....
  • KH
    #863
    ah, szóval megnéztem, 100 tárgy fér a bag of holdingba, és nem érdemes nyílvesszőket meg parittya lövedékeket tenni bele :)
  • noxon
    #864
    Köszönöm a válaszokat mind a kettőtöktől. Edwinről lenne pár kérdésem:
    Úgye alapból nem lehet bejutni az ajtóknál Mae'Var házában. Namármost, hogyan lehet oda bejutni ha a zombi csajjal léptem tovább. Esetleg amit írál, hogy a City Gatesnél. Vagy hogy?
    A másik ott font a Temple Ruins mikor jelenik meg?
    A válaszokat továbbra is köszönöm...
  • noxon
    #866
    Oké köszi
  • noxon
    #867
    Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Valaki tudja esetleg, hogy hol található a BG1 magyarosítása?
    Állítólag van ilyen valahol...
  • noxon
    #869
    Hát ez a cim egy SZAR!
  • noxon
    #870
    Bocs
  • Spheriot
    #871
    A polgármester megbíz hogy deríts ki a szokatlan gyilkosságokat, mivel a rangeruk is eltünt, ha elmész a ranger kabinba a délnyugati sarok és tüzetesen megvizsgálsz mindent akkor upgradeli a temple ruinst.
  • noxon
    #872
    Köszi, ez a hely már megvan, de lent a cellát nem bírom kinyitni ami mögött a csaj van.
    Segítsetek létszi, hogyoan lehet kinyitni azt, mert a Aire is elment már tölem így szükségem lenne, rá.
    Ja és azt a nagy sárkányt ezen a pályán hogyan lehet kivégezni? ÉS akkor mégeggy, a polgármester valami wolves-ekről beszél, nemtudjátok, hogy a lényege?
    Elpre is köszi a válaszokért....
  • Spheriot
    #873
    Mazzyt keresed???

    Elvileg nem messze van van a földön a kulcs, A farksokról azért beszél a polgármester mert az aldozatokat széttépték és azt hitték hogy a farkasemberk tették, de a temple ruins térképen a észeknyugati sarokban ha beszétél azzal a farkaslánnyal akkor ő elmondja hogy nem ők voltak hanem az a shade lord a bűnös.

    NA azt a fekete sárkányt el lehet intézni, HA gyorsan akarod akkor kell neki egy lower resist utána meg egy desintegrate.de ekkor nem kapod meg a pikkelyét amiből jó páncél készülhet.

    A másik variáció mindenféle védővarázslatot magadra raksz, idézel egy csomó elemntalt meg mindenfélét, utána meg amid van rásütöd ,ütöd ahogy tudod, ha nem megy akkor késöbb gyere vissza egy fejlettebb partyval.

  • Spheriot
    #876
    Desintegrat után is megkapod a Com faeyr tekrcst.
    Feketének fekete főleg a leleke:)
  • noxon
    #881
    Hát a kulcs még nincs meg pedig átfésültem a terepet. Amúgy sikerült valakinek őt kiszabadítani?
    A shade Lord az ki? a sárkány? JA és a farkascsajt ugye nem kell megölni hanem segít a sárkány megölésében(?)...
  • KH
    #882
    noxon
    nekem sikerült, kellett ott lennie egy Shadow Jailor nevezetű fickónak, nála volt egy Shadow Jail Key, az nyitja az ajtót, ami mögött Mazzy van

    Ha nem vagy elég erős a sárkányt ki se kell nyírni, elvielg kapsz agy olyan wardstone-t, ami ha nálad van, nem támad meg (ezt a jó szellem adja, minek az Amanouator utolsó papjának a csontávázt kell átadni)

    a Shade Lord később van, a sárkány után, ha nálad a kő, csak fel kell menni a sárkány terméből a lépcsőn és kijutsz újra a felszínre a Shade Lord mellett

    sirdryden
    nézz bele a középen álló ládába, ott történik valami, de azt ki is írja a program, valahogy így: Amint elhelyezted a tárgyakat, a láda fedelet kinyílik és valami olyat látsz benne, ami korábban még nem volt ott

    teleport kapu
    ha ráklikkelsz, hallasz egy hangot: három fényes kő kell, hogy megnyíljon a portál, de hogy a végzeted, vagy a szerencséd jön át rajta, nem tudhatod


    3 fényes követ kell tehát keresned, ezek Ruby stone (a goblinok szobájában), Opal Stone (azt hiszem a gólem szobájában), és valamilyen Shammering gem, vagy mifene, ami épp a szobros questnél lesz tied, ha minden igaz

    de, most már behozom a walkthroughmat, mert úgy látom kell az azért :))
  • KH
    #884
    hát
    a dungeonban levőknek a nap az öröm (mert az is oada van írva, hogy aki teljesen ki van nekem téve, az a pokolban árzi magát...)
    aki meg látott mindent, és szinte örökké jár, az a napóra
    így már tuti jó lesz
  • noxon
    #886
    Köszi KH, hát szellemeket láttam eleget, de még nem kaptam kulcsot, de megkeresem azt a fickót.
    A sárkányról anyit, hogy nálam van a kö, de akkor is megtámad. És milyen csontvázról meg papról beszélsz, mert én egyett sem találtam. Csak annyit igen, hogy egy gyerek csontvázt találtam és ezért két szellem örült, de meg is haltak.

    Ja és a szint közepén lévő szobornak mit kell adni? Szemét, meg karját?
    Előre is köszi...
  • Fütyi
    #891
    Hello! Boltba mennyire lehet most megkapni a jatekot, nem tudjátok? Én már sok helyen probálkoztam, de sehol nem volt. Ha valaki tud valami helyet irjon.
  • noxon
    #896
    Nem nem öltem meg őket. Amint átvették tőlem a gyerek csontvázát amit ezen a szinten találtam, akkor halnak meg
    Nyugodtan "lelőheted" én magamtól nem jönnék rá
  • noxon
    #899
    Hát köszi fiúk a segítséget. Végre sikerült megcsinálnom ezt a küldetést.
    Igaz a sárkány még él, de megvan Mazzy és az erdő is ismét fényességben van. Amúgy azok a betük a földön mire lettek volna jók?
  • noxon
    #901
    Furcsa én mindig csak átgázoltam rajta és ritkán égetett meg
  • Fütyi
    #902
    Kösz a hozzaszólasokat. Az lett a vege, hogy 11000-ert megvettem a CD GALAXIS-ban. Ti hol nyomjátok multiplayerben?
  • KH
    #904
    én 'asszem lényeket idéztem meg, meg talán rájuk nyomtam Jaheira varázsló blokkoló 5 szintű varázslatát...talán akkor a csapatomban volt...
    nem volt egyszerű, de így az idézett lényekre használták el a társával a húzósabb varázslataikat (neki is volt talán az Abi Dabi akármilye)...és persze nekem az a szokásos (meglehetősen "hősietlen", de roppant praktikus) taktikám, ha magáranyomja a védelmi varázslatokat, megvárom míg elmúlnak, aztán mindenki hajár, üsd vágd nem apád...

    úgy emléxem nincs már utána más...
  • KH
    #907
    Hali
    igen, még csak most kezdődik a Mage Strongholdod
    Ha jól emléxem a Solamniai lovagok eltávolítása az első feladat, ezt többféleképp meg lehet oldani, de elvileg kapsz tippeket, talán a naplódat nézd meg, ha nem megy majd segítek
    a második tanítvány képzés
    a harmadik meg valami varázsló ellenes fószerka bebörtönzése
  • KH
    #910
    Akkor spoiler következik
    a lovagok rendbetételének két módja van, eltekintve a gyiloktól, ami elég otromba megoldás szvsz (egyébként ha beszélgetsz velük, ötleteket adnak)

    1. elmész a paladinokhoz, beszélsz velük, és ők hajlandóak befogadni őket, ez is egy megoldás, nem örülnek neki, de elfogadják
    2. elmész Ribaldhoz, a Wauken's Promenade-be, az Adventurer's Mart bolt vezetőjéhez, ő mesélt neked már korábban arról (mert ugye nemcsak elloptad a gyűrűjét? :) ), hogy vándorolt a síkok között, szóval tud segíteni a lovagok dolgában is, némi pénzért küld hozzád egy varázslót, aki elvarázsolja őket (trükk! itten nekem van egy jó kis bug, amit nem tudom helyrehozott-e a patch), szóval beszélgecc a varázlsóval, ő elvarázsolja a lovagokat kapsz egy tárgyat és kapod az XP-t, de amíg varázsolgat, megint lehet vele beszélgetni, és megint kapod az XP-t, meg az ajándéktárgyat, és megint, és megint, amíg csak meg nem unod)

    a tanítványok csak ezután jönnek...

    de ne izélj már, a lovagok ott voltak a Gömbben, az a három alak, akik a bejárathoz közeli kör alakú szobában álldogálnak...