1043
  • stargatelost
    #1043
    Kijött az új film, ami ugye animációs, a Babylon 5: The Road Home.



    A poszter elég kecsegtető, de sajnos magában a filmben nem így néznek ki. Elég gyenge az animáció, a karakterek egy részére nehezen lehet ráismerni. Maga a sztori nem volt rossz, hogy Sheridan megint ugrál az időben, meg most már alternatív világokban, de azért jobb lett volna, ha a nyitva hagyott kérdéseket zárják le.
    Egynek azért jó volt, és talán lesznek még további filmek :)

    Utoljára szerkesztette: stargatelost, 2023.08.24. 18:26:02
  • Micsu
    #1042
    Van ra esely hogy lesz a magyar hbo maxona sorozat?
  • Sequoyah
    #1041
    Jo volt, csak a 2-3-4 evad sokkal jobb lett, es ezek tettek legendassa a sorozatot, nem az 1:)

    "soha rosszabbat"-> nem is lett rosszabb, hanem jobb:D
  • gunji
    #1040
    Szvsz jó volt az az első évad, soha rosszabbat ;) De csak egy kezdet volt, a folytatás meg ugye másmilyen, nekünk kicsit a szinkron miatt is, de főként a főszereplő kényszerű cseréje miatt. Én kíváncsi lettem volna/lennék, hogy milyen lett volna a teljes történet ív, ha marad Sinclair.
  • Sequoyah
    #1039
    Na erre kivancsi leszek, mert mindig nagyon kockazatos egy korabbi nagy sikerhez hozzanyulni. Nehez megismetelni a sikert.
    De az is igaz, hogy akarmilyen jo volt, vannak nagyon komoly hianyossagai amiken lehet javitani. Az 5. szezon nagyon konnyen kijavithato, mert tudjuk miert lett gyenge.
    Az elso szezonon is van mit javitani. Bar az azert lett gyenge, mert a kezdetekkor meg kerestek a sikeres formulat es hangvetelt, es nyilvan 30 evvel kesobb ujraforgatva ujra meg kell talalni hogy mi lehet sikeres a mai kozonseg szamara.

    Mindenesetre kivancsi vagyok hogy csak ujraforgatjak a tortenetet, vagy a nagy sztorit megtartva a "monster of the week" epizodok teljesen masok lesznek.
  • Renegade
    #1038
    Reboot
  • Micsu
    #1037
    Remelem valaki hozza igazitja a feliratot az uj verziohoz mert ujra neznem :P
  • Renegade
    #1036
    Az igazi kockák értékelik a CGI-t, elvégre Amigákon készültek. :)
  • Sequoyah
    #1035
    Az osszkepbe szerintem az eredeti urcsatak nem illenek. A diszlet az egesz jo es hiheto, de amit kulso kepre valtanak messzirol latszik hogy primitiv az egesz. Ne feledjuk, hogy az egyik elso olyan film/sorozat ahol ilyen technologiat alkalmaztak.
  • Micsu
    #1034
    Nem tudom mennyire illenének az összképpbe teljesen újrarendelt űrcsaták.
  • Sequoyah
    #1033
    Az lenne az igazi ha az urcsatakat teljesen ujrarajzolnak. 15 evvel ezelotti jatekok real time-ban tudtak olyan urcsatakat, amik nagysagrendekkel jobbak az eredeti Babylon 5 CGI-nel. Szoval szinte semmi penzbol lehetne hozni egy kozepkategorias, turheto animaciot.
  • Micsu
    #1032
  • Renegade
    #1031
    basszus, amennyire ikonikus, annyira elátkozott ez a sorozat, olyan fiatalon halnak. :(
  • Micsu
    #1030
    rip
  • BaliBoy
    #1029
    Elhunyt Mira Furlan :(
  • Micsu
    #1028
    igen csak nálam az Me ott hibádzott hogy egy rohadt jó világból sikerült egy "1 gombos" játékot csinálni, akciórpgnek is harmatos, főleg a 3. rész, dehát ízlések és pofonok
  • Sequoyah
    #1027
    Na igen, nem veletlen hogy ugyanazok imadjak az ME-t mint a B5-ot:D

    Mindketto ugyanazt a tortenetvonalat hozza, amit en ugy imadok. Az elejen eleg sokaig "mindennapi" elet folyik, es csak tavoli legendak es pletykak vannak amit senki sem hisz el, lassan bontakozik ki, de aztan all-in megy a vegere es az egesz galaxis eg.
  • Renegade
    #1026
    az ME trilógia nekem a legjobb játékélményem, nyilván ízlések és pofonok, de Shepard kalandjait eddig még semmi nem tudta megközelíteni szerintem.
  • Sequoyah
    #1025
    Na igen, eleve eleg nehez ilyen szuk retegnek nagykoltsegvetesu filmet/sorozatot csinalni, az Expanse is bukdacsol elegge hogy kapnak-e penzt az ujabb szezonokra. Es manapsag egyebkent sem elunk tul scifi-s idoket... A 2010-es evek trendje szerint ha a jovobe tekintunk akkor az csak valamifele apokalipszis lehet. De trendfordulok mindig jonnek, lassuk mit hoz majd a kovetkezo. Talan 2020 ujra scifi lesz...

    Az egyetlen ami szamomra a kozelebe ferkozott az nem is egy sorozat, hanem egy jatek, a Mass Effect. De lassuk be, az sem mas, mint egy Babylon 5 ujrafeldolgozas:)
  • Renegade
    #1024
    szomorú tény, hogy még mindig ez a legnézhetőbb scifi sztori, sajnos az Expanse nem fogja überelni (szerintem) a legutóbbi 2 csapnivaló könyv miatt.
  • Sequoyah
    #1023
    Ebben igazad van, ezert is neztem ujra oket, hogy kerek egesz tortenetkent lassam az egeszet, minden utalassal es aprosaggal egyutt. Szoval meg nem bantam azert:) De mig a tobbi szezont (najo 2-4) akarhanyszor ujra tudom nezni, az elsot csak neha-neha.
    Legalabb egyszer persze ez is kotelezo.
  • Micsu
    #1022
    azért van pár érv az egyes szezonra is
    sinclair és a rengeteg utalás a további évadokra, szinte minden részben van egy apró megjegyzés amit majd láthatunk egy később részben valamilyen formában, ez tette számomra igazán vonzóvá az első évadot

    Elég jó kis cikk a sorozatról
  • Sceleton
    #1021
    "We are Rangers.
    We walk in the dark places no others will enter.
    We stand on the bridge, and no one may pass.
    We engage in battle, we do not retreat.
    We live for the One, we die for the One."
  • Sequoyah
    #1020
    Egyetertek, en is nemreg kezdtem ujra. Legutobb eleve a 2. szezonnal kezdtem, szoval most ravettem magam az elso szezonra is, de annak a 2/3-ada tovabbra is unalmas... Aztan 2x01-gyel beindulnak a dolgok:)
  • Micsu
    #1019
    most nézem megint újra, nagyon jó
  • Sceleton
    #1018
    :(
  • molnibalage83
    #1017
    A Babylon átok. Eszméleten sok szereplő hunyt el közel 60 évesen... :(

    Stephen Furst 63
    Michael O'Hare 60
    Jerry Doyle 60
    Jeff Conaway 60
    Andreas Katsulas 59
    Richard Biggs 42, igen korán. :(
  • Renegade
    #1016
    kíváncsi vagyok, itthon megjelenik-e

  • Ainz
    #1015
    RIP
    Legjobb sci-fi ever!
  • Totti5
    #1014
    Mr. Garibaldi, Jerry Doyle, the actor best known for his role on 'Babylon 5', has died at the age of 60 .

    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.29. 17:56:14
  • Renegade
    #1013
    hat vagy letoltod DVD formatumban, es akkor semmi akadalya, vagy konvertalgatsz picit. De miert kene? ma mar majdnem minden tud divx-et lejatszani.
  • sznek1975
    #1012
    Sziasztok. szeretném meg kérdezni hogy a sorozatot ki lehet úgy írni dvd re hogy dvd formátomú legyen ?
  • Renegade
    #1011
    sokszor megnézem, újra és újra, döbbenet, hogy a legtöbbjük, pláne az igazán fontosak (nyilván szubjektív (Michael O Hara, Jeff Conaway, Richard Biggs, Andreas Katsulas, Tim Choates!!!)) 60 év körül mentek el :((
  • Totti5
    #1010
    Most találtam ezt a videót :((



  • BRAT
    #1009
    Megjegyzés: Itt látszik csak igazán, hogy az Excalibur-class milyen lóbaszó méretű hajó.

    A Crusade-ben nem igazán lehetett érzékelni a méreteit.
  • BRAT
    #1008
    Ezt a B5 vs ST videót melyik csapat készítette?
    Volt ennek a csatának és előzményének valami egész estés film változata?

  • SaGa Jr
    #1007
    60 éves korában elhunyt a Babylon 5 című sci-fiben látott Michael O'Hare, aki a sorozatban Jeffrey Sinclairt alakította három éven keresztül. A Magyarországon is vetített széria egyik főszereplője szeptember 28-án halt meg, egy pár nappal korábban kapott infarktus vitte el.
    A hírt a sorozat kreátora, J. Michael Straczynski tudatta a Facebookon, tőle tudják a sci-fi rajongók, hogy halála előtt öt napig már kómában volt.


    R.I.P.
  • stargatelost
    #1006
    A G'karos, Franklines kérdést visszavonom, most olvasom, hogy a színészek meghaltak 2004-ben és 06-ban :( :( Basszus :(

    #1005: Ja, most olvasom wikin, hogy mik voltak a tervek. Ez a Lost Tales antológia jó ötlet lett volna. De nemtom, mit izélt Straczynski a költségvetés miatt, nem volt semmi gond a Voices in the Dark-kal. Meg csak akkor csinál újabb filmet, ha mozis nagy költségvetésű lesz. Hát lol, arra várhat... meg hát mi is... :(
  • Reg5
    #1005
    Több film nem lesz egyhamar. Érdemes megemlíteni, hogy az utolsó filmet kb 1,5 millió dollárból készítették, emellett a díszletek egy részét a rajongóktól vették vissza :)
  • stargatelost
    #1004
    B5 - The Legend of the Rangers: To Live and Die in Starlight

    Ááááá de mérges vagyok :S Ez bizony nagyon, de nagyon jó volt. Már a kezdés gyanús volt, így gyorsan utánaolvastam, és eléggé meglepett, hogy ez egy harmadik sorozat pilotja lett volna :O Szóval ilyen szemmel néztem végig ezt a filmet, és ezért vagyok mérges, mert ebből baromi jó kis sorozat lehetett volna.

    A CGI már a mai elvárásoknak megfelelő volt, részletgazdag (Minbar épületei tök jók voltak), a technika is végre hihető volt, hogy a jövőben járunk (pl.: holoruha) (Kár, hogy eddig kellett várnunk erre, kíváncsi lettem volna a B5-re hihető technikai megvalósítással, amik tényleg a 23.-ik századba helyezik a sztorit.)

    A karaktereket egyből megkedveltem (B5-tel, Crusade-el ellentétben), ezzel se volt probléma. Fiatalos volt, dinamikus, izgalmas, látványos.

    És hogy miért fuccsolt be? Hát a rohadt, nyomorék foci miatt, ahogy olvasom wikin. :S :S Nagyon, de nagyon kár érte. :(



    Babylon 5: The Lost Tales

    Ez igen érdekes volt. Az első fél óra egy hatalmas WTF és kérdőjelek halmaza számomra, majdnem kinyomtam a picsába a filmet. Jön egy pap, vallásos maszlag folyamatosan, ördögűzés, megszállt ember, biblia... Folyamatosan ott volt bennem, hogy ez mégis mi a tököm, mert nem b5, az biztos. Semmiben nem kapcsolódott a további egy órához. Teljesen felesleges és értelmetlen volt. Aztán szerencsére jött Sheridan. Na az már ütős volt. A jövőkép (ugyancsak hihető volt végre - repülő kocsik) durva volt. És a látvány meg egyszerűen gyönyörű, B5 részletesen kidolgozva, Minbar még részletesebben, a Starfury-k is nagyon szépek voltak. Hú de jó lett volna így látni az alapsorozatot is :D

    Kérdéseim:
    - Most akkor ez lesz a sors, amit láttunk a negyedik évad zárásában? És ezután lesz majd az, hogy visszakerül az emberiség a középkori körülmények szintjére, és várják az Őrszemek visszatérését?
    - Meg G'kar és Franklin a Peremvidéket fedezik fel? (Ezt csak említik) Ez lett volna a harmadik sorozatban később? Vagy miért kellett ezt így elhinteni? :D

    De a fő kérdéseim a következők, amikre (szerintem) nem kaptam választ:
    - Delenn hogy kerül oda Mollari császárhoz, miért fogják el? (ugye amikor Sheridan a jövőbe utazik)
    - Lyta meg Garibaldi kötött valami egyességet az ötödik évad végén. Ennek se lett befejezése. Meg a telepata háborúról sem tudtunk meg sokat, csak néha meg lett említve a Crusade-ben, hogy volt.
    - Mi lett akkor a Földet kipusztítani akaró drakh vírussal? Ebben a két filmben legalább említés szintjén elmondhatták volna, hogy hogyan sikerült megfékezni.
    - És persze a negyedik évadzárásban látott jövőképet is jó lett volna jobban kitisztítani.

    A fő-fő kérdés pedig, hogy arról tudni-e valamit, hogy Straczynski tervez-e még filmeket? :) Vagy valamit ebben az univerzumban. Bármi jöhetne, mert már a látvánnyal nem lenne gond :)