874
Geforce2 MX
  • Gerry
    #874
    Az is lehet, hogy bírja, nekem abból GF4 Ti4200-asom volt, és az egész jól bírta!
  • fm
    #873
    ez egy inno3d...

    :(
  • Gerry
    #872
    Nekem is volt Siluróm, és a 215/185-öt nekem is vitte a memória hűtése nélkül is!
  • t. Füly
    #871
    Én az enyémre ragasztottam bordákat (mármint a ramra) azt ment 215-215ön meg 220-220 meg 225-215 meg ilyesmi.
  • barret
    #870
    enyém 200@183-volt alapon.(abit siluro t400)230@205-ön ment szépen.
  • fm
    #869
    köszi,a powerstrip-ben lehet a ctrl+alt+num+/- segítségével állítani a fényt,ez fasza.meg ugye húzni is..meddig merjem?
    most vmi 170/140-en van asszem,de nem tuti..
  • [Jakuza]
    #868
    Vagy RivaTuner
  • Gerry
    #867
    Esetleg Powerstrip!
  • fm
    #866
    pici probléma:

    az egyik gépem monitora egy rakás SZ*R mán. Egyre sötétedik rajta mindN,már volt szervizelve is.A vid.kártya hozzá egy gef2mx400,driver 43.xx.
    Van olyan progi amivel világosabbra tudom venni a képet? A képernyő tul.-nál,spec részben sehogy sem lett világosabb:(
    Az lenne a legfrankóbb,ha külön a direct3d,vagy opengl alkalmazásokra lehetne állítani(hogy csak ott legyen fényesebb,az xp ne!) de lehet ez képtelenség..
    Köszesz előre is a helpet:)
  • HG
    #864
    Köszi mindenkinek a segítséget a fagyós GF2MX ügyben, úgy néz ki megoldódott. Ali chip set-es AGP driver feltétele óta stabil, használható a gép. Rivatunert még megnézem, mit mutat. Mégegyszer Köszi!
  • ollie
    #863
    nem tudom
  • t. Füly
    #862
    inkább ugy mondom régebbit:)
  • t. Füly
    #861
    és meg probálhatom a 41.09es drivert pecselni vagy rakjak fel alapból egy rosszabbat?
  • ollie
    #860
    van egy softquadro, meg egy softquadro 4 külön.
    a régebbi verziónak jónak kell lennie mx400-hoz is.
  • t. Füly
    #859
    De ez a softquadro 4 nem csak geforce4hez jó?jó az én mx400zamhoz is?Szal akkor csak megpecselem a detonatort és kész, igaz?
  • mlaca
    #858
    Én pár napja próbálkoztam meg ugyanezzel a témával, sikeresen.
    A siker abból állt, hogy valóban Quadro-ként tudtam használni a kártyát és ezt a 3dsmax meg is hálálta. Olyannyira, hogy az ELSA Maxtreme driverével tudtam hajtani.
    Arra azért számíts, hogy játékban nem veszed hasznát ennek. Már csak azért sem, mert a legfrissebb driver, amit Softquadro-val gatyába tudtam rázni, a 23.11-es volt. Ez bizony elég régi.
    A Softquadro 4-es frisebb driverekkel is működik (nálam 43.45), ez nem csoda, újabb kártyához készült.
    Szóval OpenGL-hez (3dsmax,Maya,ProE stb.) elég jó. Szerintem.
    Sok szerencsét. Ha nem boldogulsz, szóljál.
  • t. Füly
    #857
    Oks kössziszépen,szal abból áll a dolog hogy fennven a detonatorom és ezzel a fájllal amit leszedtem azzal meg pecselem és aztán vmi olyasmit irt hogy engedélyezni kell dolgokat a riva tunerben meg a registryben..de miket kell engedélyezni?
  • [Jakuza]
    #856
    Ha esetleg onnan nem jonne le, (viszont a telepites miatt erdemes elolvasni) akkor itt egy directlink a filenek.
    Softquadro.zip
  • [Jakuza]
    #855
    Na megtalaltam az oldalt ahol van sima Softquadro es Softquadro 4 is.
    Ja es Borgnak hogy csodalkozzon.

    We always recommend you to use the reference drivers from NVIDIA (Detonator drivers) for the up-most compatibility. Whether you have TNT, TNT-2 or a GeForce 256/2 GTS/Quadro/MX/Ultra, GeForce3 or GeForce4 based card from any brand manufacturer (Diamond, Hercules, ELSA, Creative Labs, Gigabyte)

    SoftQuadro
  • ollie
    #854
    http://download.guru3d.com/softquadro/

    itt megtalálod...
  • t. Füly
    #853
    Ha szépen megkérlek megkeresed nekem?:)
  • [Jakuza]
    #852
    Volt arra is.
    Csak nem tom hova tettem. :)
  • t. Füly
    #851
    én erre a geforce 2mxre halottam csak azért kérdeztem:)
  • t. Füly
    #850
    Azé nem kell kiröhögni
  • Borg
    #849
    Hát pont ez... gef2MXre:)

    Amúgy ez max pár teszt, amiben a quadrotól jobban muzsikál, az átlagos játék eredményeket aligha pozitivan befolyásolja, mivel a quadrok csak egykét specifikus dologra vannak kihegyezve (pl OpenGL, és nem D3D).
  • [Jakuza]
    #848
    Ebben mi tetszett ?:)
    Hogy meg jobban tetszen , valoban letezik szoftveres Quadro megoldas.
    Azt nem tudom hogy megy e GF2MXel mert ez mar uj verzio a (regi ment) de lehet ez mar csak a Gef4 szeriara van.
    SoftQuadro 4



  • Borg
    #847
    Ehh, ez tetszett:)))
  • ollie
    #846
    mi az a quadro?
    Amúgy az mx400 mindig mx400 marad...
  • t. Füly
    #845
    Ez lehet hogy hülyeség de lehet geforce2mx400ból quadrot csinálni?Ha lehet akkor hogyan?kösszi
  • Gerry
    #844
    Ez van!
  • Gerry
    #840
    Valószínűleg... Próbálj ki pár Detonatort, amit én javasolnék, az először a legújabb 44.03, ha az nem jó, akkor a 43.45, ha az sem jó, akkor a 30.82, vagy valami 2x.xx-es!
  • Laalee
    #839
    akkor ugylatiszk csak natur szarul telepitette magat, es azert omlott ossze a gep allanodan nv*.dll hibaval
  • Gerry
    #838
    Elvileg a leggagyibb TNT2, de mivel nekem a 3D-s képességek nem kellenek a "munkagépembe", ezért tökéletesen megfelel: tud nagy felbontás mellett is jó képfrissítést, szép a képe, bár egy régi 17"-os monitorral használom 1024*768*32Bit@85Hz-en, de tökéletesen üzemel a Windows Server 2003 Standard Edition alatt is.
  • ollie
    #837
    milyen az a Vanta?
  • Gerry
    #836
    Nekem a másodlagos gépemben egy nVIDIA VANTA (na, ez sem egy mai darab) van, és a 43.45-ös detonator van fent. Igaz játszani nem szoktam rajta, de a rendszer teljesen stabil, és a driver is simán felment...
  • Laalee
    #835
    nekem iszonyatosan elbaszta egy ismeros gepet a 2x nel nagyobb detonator :D igaz az geforce 1 volt, de vegulis szinte semmi kulonbseg a 2 kartya kozott. az uj detonatorokat az uj kartyakhoz irjak, a regiekkel nem is tesztelik
  • Gerry
    #834
    Sőt, ami még szerintem segíthet, az egy alaplapi BIOS frissítés, valamint a 30.82-es detonator, szerintem az volt eddig a legstabilabb...
  • Laalee
    #833
    illetve regi detonatorokat probald ki 2x.xx es whql-t.
  • ollie
    #832
    Akkor működnie kell. A fagyásokat más okozhatja.
    Próbáld feltenni a legfrisseb drivereket (detonator, directx, stb...)
  • HG
    #831
    Egy kérdésem lenne: Geforce 2 MX kártyák 1x-es Agp-t támogató alaplapban használhatók-e, illetve mi a tünet, ha nem? A helyzet az, hogy benne van a gépben, minden működik, csak a 3d-s játékok fagynak. Ha nem lenne megfelelő az Agp1x , akkor el sem jutna odáig hogy 3d-ben pár másodpercet fut? Előre is köszi!