25353
Whistler - Windows XP
  • Curesz
    #21473
    üdv.!

    Az lenne a kérdés, hogy a jobb alsó sarokba felugrik egy irás h előfordulhat h szoftverhamisítás áldozata vagyok stb, ezt le lehet lőni vhogy? Azonkívül h újratelepítem a windowst egy normális verzióval?:)

    Köszi
  • computerguru
    #21472
    Sziasztok!!Na mégegyszer,hátha valaki nem olvasta.
    Találkozott már valaki ilyen hibával?
    Nero 7 Wave editor nem működik.Ezt irja ki:

    A "0x03071643 cimen található utasitás a "0x03300b30" memóriacimre hivatkozott.
    A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet:read.

    Ha van esetleg tippetek,vagy javitási lehetőség,kérem irjátok meg!

    Ui.:Teljesen uninstalláltam az egész nérót és újra raktam,de a hiba ugyan az,lehet hogy nem is a neroval van a baj,hanem az xp-ből hiányzik valami?
    Próbáltam másik neroval is,hiba ua.
    Virusirtó lefuttatva:hibátlan!

    Előre is köszi a segitséget!
  • Zsolt01
    #21471
    Az elem kivétele alaplapból pár percre. (egyszerűbben)
  • Szusz123
    #21470
    "Mindenek előtt próbáld ki azt, hogy a CMOS-t törlöd a jumper átrakásával, majd elem ki, elem be, jumper vissza és kezdheted a tesztet." <- Ez kicsit magas nekem. De azért köszönöm az ötletet.
  • BenceYCE
    #21469
    BOOt-oláskor először a VGA BIOS-a tölt be, aztán az alaplap BIOS-a, tehát először is csekkold a monitort, ha az másik gépen jó, csekkold a VGA-t. Ami nem elengedhetetlen a működés szempontjából, azt száműzd a tesztek idejére. Marad tehát 1 db ram (!) 1db vga, 1 db dvd és 1 db vinyó az alaplapon + bill. egér. Tovább nem mondom, mert kézenfekvő, hogy a következő lépés az alaplap. Mindenek előtt próbáld ki azt, hogy a CMOS-t törlöd a jumper átrakásával, majd elem ki, elem be, jumper vissza és kezdheted a tesztet.
  • Szusz123
    #21468
    És szerintem a biosba belép(ne) és szerintem eljut a boot képernyőig is, csak nem látom [A monitor miatt]. és utána persze újraindul. a monitoron lévő led pedig szintén narancssárga marad. [Lassan megyek aludni, holnap elolvasom a válaszokat(Ha írtok addig)]. Köszi mindenkinek. Jóéjt :)
  • BBencze
    #21467
    Ha a led narancssárgára vált az azt jelenti hogy kikapcsolt a monitor szóval nem kap jelet a videókártyától, zöld színben meg be van kapcsolva.
  • Szusz123
    #21466
    Ok... Elírtam, bocsi :) [A monitoron lévő led vált narancssárgára]. Amúgy nincs boot képernyő, ezért gyanakszom a videókarira.
  • vernyuszi
    #21465
    Háát...csak én még soha nem láttam narancssárga képernyőt...hál istennek :)
  • BBencze
    #21464
    olvass kicsit lejjeb még a monitor se kapcsol be szóval nem lát semmit
  • vernyuszi
    #21463
    Szasz ! Ezt nem teljesen értem...boot képernyő sincs ??
    Tehát gép indul, del nyom és biosba sem lép be ??
  • Szusz123
    #21462
    De az mégis csak fura, hogy újraindul. Mert szerintem tölt annyit, hogy eljusson a Win töltésig.
  • Szusz123
    #21461
    Köszönöm szépen a segítséget... amint adódik rá alkalom, kipróbálom egy másik videókártyával. minden jót
  • BBencze
    #21460
    Ez akkor már hardver gond az tuti, szerintem próbáld ki a gépet egy másik videókártyával ha avval nincs gond akkor megvan a bűnös.
  • Szusz123
    #21459
    Ja...jól jönne a reinstall. Csak tudod az a gáz, hogy a monitor nem érzékel semmit [Szóval: Gép elindul, monitor bekapcs... Mint minden normális esetben a monitor zölden világít[fél másodpercig], és utána kapásból narancssárgára vált] <- Szval a monitoron SEMMIT nem lehet látni :(. Táppal szerintem nincs gond, azon kívül működik minden [Ventilátorok,Ledek] <- szóval szerintem ez kilőve. Az újraindítást is megpróbálnám, de ha egyszer kép sincs ezáltal a csökkentett mód is kilőve. Köszi a tippeket. Amúgy én a vidokarira gyanakszom. Már csak egy kérdés: Elvileg így tuti hardver jellegű hibája van, vagy nem?! [Ha van további ötletetek, kérlek segítsetek]
  • BenceYCE
    #21458
    Kapcsold ki az automatikus újraindítást és linkelj képet a hibakódról.
    Esetleg próbálj a haverral tápot cserélni, hátha az a gond.
  • BBencze
    #21457
    Szerintem valamit elcseszet az ismerősöd, nekem is volt már ilyen hogy újraindult egyfolytába csak reinstall segített.
  • Szusz123
    #21456
    Sziasztok!
    Van egy hatalmas gondom... És nem is lenne olyan nagy gond, ha nem az én gépemről lenne szó. Szóval: Tegnap átmentem egy közeli ismerősömhöz. És újraraktam a windowst [XP, SP2]. Tiszta jól működött minden. Ma pedig ismerősöm felhív és közli, hogy a gép egyfolytába újraindítja magát[Ahogy elindítja a gépet.. kb 5 másodperc múlva újraindul]. Ha fontos akkor leírom milyen programokat telepítettem: [Nod32, Photoshop, RocketDock és persze az illesztőprogramokat/drivereket]. Kérlek segítsetek, nem lenne ilyen fontos ha nem az én gépemről lenne szó, de SAJNOS nagyon sürgős. [Amúgy, ilyet még sose tapasztaltam, és ez most nagyon ledöbbentett.. mert eddig mindig sikerült normálisan felraknom a windowst]. Mi lehet most a baj ?! Előre is köszi a válaszokat!
  • Zsolt01
    #21455
    Privát ment.
  • Zsolt01
    #21454
    Privát ment.
  • ToMM23
    #21453
    Hello mindenki!

    Mitöl van az, hogy feltelepitve az Sp2es Xpt kodot kért, megadtam neki. ELfogadta. Majd kb 1 honap után kiirja, hogy x napom van az aktiválásig..
    Ja SP3-as pack is rajta van. Meg frissiti is magát. Szoval ezzel gond nincsen.
  • PunkZoli
    #21452
    ?
  • SzocsA
    #21451
    rajta van a windows eredetiség ellenőrző progi
    jobb alsó sarokba kiírja hogy nem eredeti!
    pedig mielőtt véletlenül felraktam az előtt át ment az eredetiség ellenőrzésen!

    hogy kapcsoljam ki teljesen??
  • balcsi70
    #21450
    Köszi azt szinte gondoltam ,csak hogy azon kivül milyen formátumban van.De végül kiderítettem mpeg4 volt rajta.Hiába néztem a tulajdonságoknál,meg hiába raktam rá a nyilat csak anyit irt ki hogy filmfájl.Azért
  • ivrel
    #21449
    sziasztok lenne egy harci kérdésem...
    pcsx2 progit használok..és el is indul, de kb 2 percig majd kiír egy hibaüzenetet..mutatom mit ír ki

    C:\DOCUME~1\Zsolt\LOCAL~1\Temp\f806_appcompat.txt<---az appcompat fájl mindig másik számú

    (korábban láttam máshol, hogy a telepítő cd megoldás de sajna nekem nicsen )
  • Evin
    #21448
    Hogy milyen formátumban? Melyik ISO?!

    Belenézel a lemez tartalmába. Ha nincs VIDEO_TS meg AUDIO_TS mappa, akkor nem dvd-video formátum.
  • balcsi70
    #21447
    Sziasztok.A dvd-t vagy cd-t a meghajtóba belerakva hogyan tudom megnézni milyen progival hogy pl:milyen formátumban van a film ráirva,meg a hang? Köszi az infót.
  • PunkZoli
    #21446
    srácok! olyankor mi van, ha eltűnt egyik napról a másikra a program files mappa?:DD nem rejtett, a rejtett fileokat mutatja a gépem, csak egyszerüen úgy tudok belépni, hogy bírom a sorba, hogy c:\program files...

    vírus? O.o
  • computerguru
    #21445
    Köszi a hozzászólást,egyenlőre mivel a nero wave editor nem működik,töltöttem le egy hasonló progit,amivel ugyanazt meglehet csinálni vele.
    Egyébként egy évben minimum egyszer nem árt egy újratelepités,az enyém lassan érik rá,csak még várok egy kicsit,hátha tud valaki megoldást erre a problémára.
    Mégegyszer köszi!
  • matyi0323
    #21444
    Hali, nekem már volt ilyen tényleg semmi nem segített, csak egy format:) Szerintem kezd el.. hipp-hopp kész:D
    Tavaly 3 hétig próbálgattam mindenféle progit, hogy működjön, de aztán csak format lett a vége. Én csak ezt tudom mondani, de lehet van más megoldás is.
  • computerguru
    #21443
    Szevasztok!Találkozott már valaki ilyen hibával?
    Nero 7 Wave editor nem működik.Ezt irja ki:

    A "0x03071643 cimen található utasitás a "0x03300b30" memóriacimre hivatkozott.
    A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet:read.

    Ha van esetleg tippetek,vagy javitási lehetőség,kérem irjátok meg!

    Ui.:Teljesen uninstalláltam az egész nérót és újra raktam,de a hiba ugyan az,lehet hogy nem is a neroval van a baj,hanem az xp-ből hiányzik valami?
    Próbáltam másik neroval is,hiba ua.
    Virusirtó lefuttatva:hibátlan!

    Előre is köszi a segitséget!

  • toto2700
    #21442
    vagy vegyél 1066Mhz-eset és az 800Mhz-en cl4 időzítéssel fog neked menni.
  • BenceYCE
    #21441
    Ahhoz ugyan ilyen ramot kell találj. Ez így most nehezebb mint eladni. Tehát keress egy azonos márkát, azonos típust. Ha nincs akkor ugyan úgy SS-os vagy DS-os legyen, legalább az első időzítési érték egyezzen és azonos frekin üzemeljen.

    Szerintem add el és ha megvan a lé, tegyél hozzá és vegyél 2x1g-t. Egyébként nem értem, hogy miért erőlködsz ha nincs még 10k-d se a gépre.
  • Zsolt01
    #21440
    (Én nem tudom, hogy hogy kéne.)

    Valakivel ki akarsz szúrni kicsit :-)
  • matyi0323
    #21439
    Ahham, de annyit nem akarok rákölteni most ( nincs is miből:D:D:D ), az úgy viszont jó lenne ha 1gb-s 667mhz-t vennék ehhez.. Akkor az dualba menne nem? Mert most is 1gb 667mhz-s van benne... Akkor úgy csak gyorsabb lenne, mint most..?!
    Aztán majd talán 1 év múlva lecserélném egy 2gb-s 800mh-re..^^
  • szido
    #21438
    Üdv!

    Nem tud valaki valami módszert arra, hogy egy program folyamatazonositóját átirjam? A lényeg hogy a task listán ne legyen feltünő, hogy egy bizonyos programot futtatok.
  • xNoodlex
    #21437
    Lehet, hogy már nem nézett vissza ebbe a topikba..
  • BenceYCE
    #21436
    Eszes volt, mi?
  • xNoodlex
    #21435
    Ok, kösz. :)
  • BenceYCE
    #21434
    Nem fog dualban működni, pedig az jó lenne. Vegyél 2 db 1 gb-ost 800MHz-est aminek alacsony az időzítése, tehát CL4 (SPD4) és add el azt az egy db 667-es ramot.