25353
Whistler - Windows XP
  • Borg
    #1379
    Valaki tett már fel Intel-es alaplapjához a küvetkezőkböl:

    - INTEL ultra ata storage driver
    - INTEL chipset INF installer update
    - INTEL application accelerator

    Utóbbiról azt irják 34-58% teljesitménynövekedés érhető el a windows standard drivereihez képest, chipset optimalizációk vannak benne.
    Tapasztalatok?
  • Borg
    #1378
    nem csak az XP veszi le amugy, gondolom nVidias kártyád van, használd az nvrefresh fixet,vagy ird át az INF filet a detonator install elött, a kivánt értékekre
  • Balko
    #1377
    Mitől van az hogy a win xp játék alatt leveszi a képfrissítést??? Van erre egy program van vagy javitás??

    Balko
  • Pace
    #1376
    Másik driver a kártyához.
    Ez velem is előfordult, bár nem Live-al, de drivercsere megoldotta a gondot.
  • Evil
    #1374
    Hali!A win xp hez is fel kell rakni a via4in1 drivereket vagy az xp mar helyesen kezeli le?Ja amugy az alany az via266A chipes alaplap.
  • orkenyid
    #1373
  • orkenyid
    #1372
    Valaki lécci küldjön már nekem egy cracket a Win XP Hun Home-hoz! Ha lehet az [email protected] címre írj és ne a fórumba!
  • Cobra11
    #1371
    Oké megtaláltam egy oldalon.
  • Cobra11
    #1370
    A Corporate Update Cracket honnan lehet letölteni?
  • Frenzy
    #1369
    Ez attól függ, miféle chipen van rajta. Pontos számokat nem tudok mondani, de 10-20x biztosan, sőt, szerintem ennél jóval többször is ... (mintha valamelyik kártya esetében 100x -ra emlékeznék, de nem biztos)
  • ibrahim
    #1368
    Sziasztok.Tudnátok mondani nekem egy jo virus kergetőt XP-re(mert ami eddig volt az Xp-n nem szalad)Ja helyet is ahonnan le szippanthatnám.
  • Bakka
    #1367
    Hat ha ez a BIOS nem nekem valo akkor lehet, hogy leszedem es felrakom az elozot !
    Egyebkent egy BIOS - t hanyszor lehet frissiteni ??? Nincs korlatozas...?
  • durham
    #1365
    Azt megtudja valaki mondani, hogy miert van az, hogyha a winampal lejatszas kozben elinditok egy programot, akkor szakadozik a lejatszas???? Egy P100-as gepen inditottam 3 alkalmazast egyszerre, es meg se nyikkant neki. Az en 1Ghz-es gepemen pedig szakadozik.
    A program prioritasat valos idejure allitva is ezt csinalja.

    Mi a sz@ar ez???
  • Frenzy
    #1364
    Az 'Engineering release' valoszinuleg arra utal, hogy fejlesztoknek, mernokoknek kiadott verzio. A NOT FOR PRODUCTION USE egyertelmuen ezt tamasztja ala, mert ez azt jeloli, hogy nem a kereskedelmi forgalomba szant termekek szamara lett letrehozva ez a BIOS. Vagyis teszteleshez es egyeb celokra lett letrehozva, nem arra, hogy te otthon bekesen jatszal vele, es mint ilyen, termeszetesen okozhat galibat.

    Az persze mas kerdes, hogy ilyesmihez elmeletileg nem kellene, hogy a vegfelhasznalo hozzajusson :D

    Szerintem azonban a video kartya BIOSnak nem kellene, hogy koze legyen a felebredeshez. De ennek konnyen utanajarhatsz, mert irjal bele egy masik BIOSt, es probald azzal.

    Gondolom az eredeti BIOS-t csak lementetted valahova ... vagy azt altalabn le is lehet tolteni a cegek honlapjarol (ha frissites mar volt hozza).
  • petee
    #1363
    Hello!

    Nem tud valaki egy működő WinXP Home Hun serialt?
    Aki tud segitsen lécci!
    Köszy, üdv!
  • Bakka
    #1362
    Az a baj, hogy nekem regebbe felebredt ! De most a magyar sem meg az angol valtozatu xp sem ebred fel! Mar tobbszor telepitettem az xp-t kulonbozo okok miatt, kozben frissitettem a biost is (vga)es most erre fogom a bajt !
    Nem lehet koze ennek a BIOS betasagahoz ??? Ez a beta bios kevesebbet foglal mint a tobbi, ez 50-60 kb-tel kevesebbet foglal mint a tobbi (pontosan nem tom mennyivel kevesebbet de ez 110 KB) ! Nem lehet az, hogy ebben meg nem fejleszetettek ki az energiagazdalkodasi lehetoseget normalisan ???
    Egyebkent mikor bekapcsolom a gepet es az kiirja a vga tipusat...stb....BIOS verzio...
    akkora kovetkezo olvashato ott :
    "Asus v3800 3.05.00.10 AS07
    Engineering Release - Not For Production USE"

    Mit jelent ez a "Engineering Release..." ??? Nem itt van a bibi ?
  • Frenzy
    #1361
    Bakka, nem hiszem, hogy ez lenne a baj. Nalam sem ebred fel a rendszer, csak a POWER gombra. Hiába mozgatom az egeret vagy nyomkodom a többi billentyűt. (az egérke még világít is rendesen, mint ahogy kell működés közben, tehát nincs olyan baj, hogy esetleg ne lenne áram alatt, vagy ilyesmi).
  • Bakka
    #1360
    Ha felteszek egy beta videokartya BIOS - t (Asus v3800 v3.05.00.10.AS07 ) idezheti ez elo azt, hogy ha keszenleti allapotba teszem a gepet akkor NEM EBRED FEL, barmit is nyomok ?
  • Zeusz
    #1357
    Hali bugyor!
    A microsoft letöltő oldalán megtalálod a telepítő lemez készítéséhez szükséges progit ami 4,3 Mb.Ezt elindítva 6 db telepítő lemezt készít.Hasonlóan a win2000-hez csak ott 4 db van.
    Itt a link:
    www.microsoft.com/downloads/search.asp?LangID=22&LangDIR=HU
    Üdv:Zeusz
  • FormatC
    #1356
    Hali!
    Nekem a pro cd-n van egy doc könyvtáram. Abban van egy pro.txt... nem folytatom.

    FC
  • bugyor
    #1355
    Kössz a tanácsot de sajna nem mükszik.Ezt én is olvastam valahol de a telepítés felénél kb ahol a drive.cab file-t kell kibontani megáll és nincs tovább.Az hogy most mégis tudok netezni az annak köszönhető,hogy régi vincsi le a tápot, mobirack tartalék meghajtó Me majd Xp telepítés majd régi vincsi fel a táp.Új hardver,igy már felismeri a saját régi vackát.Új format (fat32)majd minden rendszer újra.Brrr.Majd egy nap kinlódás senkinek nem ajánlom.
  • Pace
    #1353
    A norton protectiont kell lekapcsolni az összes merevlemezről, amit a recycle-ben feltesz a norton, és menti a törléseket, habár recycle ki van kapcsolva. Ha protectiont is letiltod, megy rendesen, és hasznát is veheted az unerase-nek.
  • Bakka
    #1351
    Regen nekem is volt fent Norton Unerase a win98 on !! Az nalam bekavart, ugy, hogypl. mikor Nero -van alakitottam a z mp3 fileokat wav-ra (hogy meg tudjam idrni audioba), akkor mikor elinditottam par maspdperc mulva pofazta, hogy nincs hely !!! Pedig volt hely. Mikor leszedtem az Unerase-t a problema megoldodott !
  • bugyor
    #1350
    Az ügyben kérném nálam hozzáértőbbek segítségét hogy a WinXP hez nincs indító lemez.Na most dos alól(WinMe indító) nem akar elindulni a telepítő kéri a win környezetet.Feltettem a WinMe-t majd telepítettem az Xp-t gond nélkül.Később gondoltam megkéne próbálni az NTFS-t.Ez is sikerült de egy hétre kipurcant az NTFS partitició.Na ezt a partiticiót a régiek "windozok" nem látják az új meg vigyorog a cd meghajtóban és nem települ.Mi ez ha nem a 22-es csapdája.
  • Frenzy
    #1347
    Uhh uhh, hat akkor sajnos nincs jobb ötletem. Nálam csak egy ilyen nagy POWER gomb van a billtyűzeten, de azzal visszajön. (illetve ATX ház power gombbal). Esetleg rá lehetne keresni a Microsoft Knowledge Base-ban, háthat másnak is volt már ehhez hasonló gondja.
  • Pheel
    #1346
    Norton Unerase nincs fent? Az kavarhat be esetleg...
  • Bakka
    #1344
    Nekem AT-hazam van, ha megnyomom a gepen a Powert akkor kikapcsol a gecibe !
    A billentyun asszem mar probaltam, de nem jott vissza !
    Most megprobalom ujra, de nem bizok benne .
    Varom a tovabbi segitsegeket !
  • Frenzy
    #1343
    Nyomd meg a power gombot! Akar a billentyuzeten akar a gep hazan. Eltartott egy darabig, amig erre rajottem (azt hittem, ott ragadt szegeny kis gepem ledermedve :), de aztan ily modon sikerult felebreszteni :))
  • Bakka
    #1342
    Azt mondja meg nekem valaki, hogy ha Keszenleti Allapotba teszem a gepet, (vagy idozitem a keszenletet) akkor MIERT NEM "EBRED FEL" a gep ha nyomkodom az egeret vagy a billentyuzetet ???
    Keszenleti allapotba egy pillanat alatt kimegy, de VISSZA MAR NEM JON !!! Mi lehet a baj ??? Mit csinaljak vele ???
  • [HUN]kwega
    #1339
    Srácok! van-e már olyan win xp prof hun, aminél csak beírom a serialt és nincs regisztráció. Decemberben csak olyan volt, ahol egy regiment fájlt felül kellett írni meg összevissza cserélgetni, hogy jó legyen. (nincs kedvem többszáz üzenetet végigolvasni visszamenőleg)
    thx. a segítséget.
  • Frenzy
    #1338
    A Windows az internet explorer cache-be teszi be oket, es igen furcsa nevet ad nekik.

    Qxxxxx_hosszuszam.exe

    A Q utani xxx-ek azt a számot mutatják, mint amelyik problémát megoldja, ez a knowledge base száma. Mindegyik update-nél ott van leírva ez is. A hosszú szám valami azonosítást szolgál, sajnos fogalmam sincs, hogy mit.

    Valami rendes filekezelő programmal, FAR vagy WinCommander-rel, ha belekeresel az internet explorer cache-be, akkor meg kellene találnod ezeket a fileokat.
  • Bakka
    #1337
    Elarulna nekem valaki, hogy PONTOSAN mik ezek a fileok ??? Eltennem en is , mert nem vagyok biztos benne, hogy a kovetkezo a kovetkez "formazasnal ???" is "megmaradnak ???" a fileok !
  • Frenzy
    #1336
    Nem, en elso alkalommal kimasoltam a cache-bol, majd eltettem biztos helyre, reinstall utan meg csak felraktam ujbol ... akar a fene folyton toltogetni (ezek rendes .EXE fileok, ugyhogy elraktam oket oda, ahol a cuccokat gyujtom, install verzioban).
  • Bakka
    #1335
    Frenzy !!!

    Te is letoltotted a 20 mega frissitest ?
  • Bakka
    #1334
    Az a furcsa, hogy a hardwerwkwt ujra kellett tenni meg a tobbi progit is . De hogy a frissitessel mi lett ??? Durva !
  • Frenzy
    #1333
    Nem hiszem, hogy ilyen átmentő akciót csinált volna a telepítő .. sőt, ha azt választottad amikor telepitetted, hogy nem repair, hanem tutira ujra rakod, akkor a régihez nem is nyúl, ha letörlöd, hát letörölted ...

    Én néhány napja raktam újra az XP-t, és szinten Quick Formattal gyalultam le az NTFS-t, de nem tapasztaltam ilyesmit, hogy mint a varázskalapból húzott volna elő dolgokat, mindent teljesen fel kellett rakni megint.

    Tényleg fogalmam sincs, hogyan sikerült ez neki.
  • Bakka
    #1332
    A temp internet fileok szerintem ott vannak ahol a windows, legalabbis en nem allitottam be semmit !

    Elofordulhat az, hogy a Telepito, mikor eszrevette, hogy formazom a lemezt , akkor gyosan attette a letoltott fileokat egy masik particiora ????
  • Bakka
    #1331
    Hat nekem ISDN 64 van de es ezen nem 2 perc alatt jon le a 20 mega! Mikor elinditottam a telepitojet akkor azt mondta, hogy van Windows a gepen (persze ez szar volt) . En fogtam magam es toroltettem vele azt a particiot amin a Win volt. Ezek utan azt irta , hogy Unparticioned Space---->Ismet letrehoztam a particiot, (csak a C: -t, mert a tobbit nem toroltem)----> Aztan ezt az uj particot leformaztattam vele Quick formattal NTFS modra ! Na most akkor mit csinalt ha nem formazta ??? Elvileg el kellett volna tunni mindennek, nem ?
    De tenyleg frissitette a windowst az update mert addig pl. nem volt virtualis gep , most pedig van. A windows media player is 1.2-es lett...stb.
    Ezek szerint vagy NEM FORMAZTA LE A WINYOT es felulirta az uj windowst a regivel, vagy NEM IS TELEPITETTE FEL A FRISSITEST !
    Mikor toroltem a particiot es letrehoztam az ujat, nem inditottam ujra hanem egybol telepitett. Lehet, hogy ez a baj ?
  • Frenzy
    #1330
    A Windowsok különös tulajdonága, hogy hamvaiból is képes feltámadni :))

    Viccet félretéve, gondolom nem kábelen vagy, és ezést lepett meg hogy ilyen gyorsan "lejöttek" a dolgok. Amiket a Windows Update oldalról letöltesz, bekerülnek az Internet Explorer cache-be (ha valaki utána elő akarja bányászni a telepítőkészletet, onnan megteheti).

    Én a magam részéről a temporális internet fileokat máshol tárolom, nem a rendszervinyón. Ha esetleg nálad is ez a helyzet, lehet, hogy onnan húzta elő őket.

    Mert ha leformáztad (és valóban leformáztad) a winyót, amin azok a fileok voltak, nem fogja neked tudni előszedni őket sehogy sem.
  • Bakka
    #1329
    Hi !
    Mikor ujra telepitettem az XP-t es windowsupdate.com-on frissiteni akartam, annyit csinat, hogy elkezdte telepiteni a 20 meganyi frissitest !!! Hogy lehet ez ??? Nem is toltott le semmit, pedig le kellett volna mert az elozo windows utan FORMAZTAM A WINYOT !!! Honnan a francbol szedte a frissitest ???
    Formazaskor azokat a fileokat nem szedte le, vagy hogy lehet ez ???