25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #3376
    Már miért ne lenne jó? Egyáltalán nem zavarják a más partíciókon lévő oprendszerek.
  • PszihoApu
    #3375
    Ko Vee
    Te cask a cs miat akarsz felrakni 98 ??
    Én azt halottam nem igazán jó egy vincseszterre az XP mellé más Microsoft op rendszert felrakni.
  • NeoMaN
    #3374
    Igen!
  • ko_vee
    #3373
    Akkor most leformázom a winyót,utána partícionálok(pl:C és D meghajtó)C-re megy a win98 amit előbb rakok fel, utána meg D-re a winXP.És akkor semmi Partition meg bootMagic nélkül lesz bootolás menü, ahonnan ki tudom választani melyik oprendszer induljon!nemigaz?
  • ko_vee
    #3372
    thnx, inkább megfogadom a tanácsodat: ezzel megelőzve az estleges gondokat:)
  • PetruZ
    #3371
    Ugyanígy jártam egy MX300 (Vortex2) hangkarival. Ott bus mastering gondok voltak, az XP-s driver nem kezelte rendesen (időnként egyszerűen elszállt minden hang), support meg már nem volt hozzá, így reménytelennek tűnt. Vettem egy Audigy2-őt, azzal nincs probléma.
    Nézz körül a Genius-nál, hátha van friss driver hozzá.
  • PetruZ
    #3370
    1. Nem fog magától feljönni a bootmenü, neked kell majd editálgatnod.
    2. Igen, van rá esély, ha belecsípsz az XP partícióba.

    Célszerű előre partícionálni mindent és fordítva felrakni (azaz előbb a W98-at, aztán az XP-t).
  • ko_vee
    #3369
    HI!C:meghajtón fel van telepítve a windowsXP pro.PartitionMagic-el csinálok XP-ben 2,5gigás partíciót!Erre a partícióra felteszem a win98-at.Kérdés:Ilyenkor bejön bootolás után az a menü ahol ki lehet választani melyik OPrendszer indujjon?És van hiba lehetőség ilyenkor?(adatvesztés,nem indul el valamelyik oprendszer,...stb)
  • Twins
    #3367
    Köszi a tippet dikki!
    Megragadnám az alkalmat és feltenném a köv. kérdésemet.:) Beette magát az explorerembe egy "search the web" nevű pofátlan valami és nem tudok megszabadulni tőle. Agyvérzést kapok tőle. Megoldásra vágyom!!! Köszi for everybody.
  • PszihoApu
    #3365
    Akkor nem tudom mi a probléma
    A poverstripre kattints rá jobb egérgomb a bal oldalon lévő ikonoknál mikor kinyillik felürről a 3.(képernyőprofilok) kiírás és ott a legalsó( konfigurálás) és ott van hogy (speciállis időzités beállítások)és ott kel a bal oldalon a lentebbi táblán állítani (Függőleges geometria)és ott tudod állítani a frissítés gyakoriságát
  • ko_vee
    #3364
    Nekem ATi Radeon 7000-em van...a PowerStrip-ben hol állítsam be a képfrissítést 89-re, amugy most 85 Hertz-en van 800*600-on!
  • PszihoApu
    #3361
    A CS ben az fps sokat számít a Videókártyától nállam nem volt ilyen hiba ugyanannyi az fps 98 és WIN Xp nél is rakd fel a poverstripet és ott lehet állítani a képernyőt mennyire frissítse nállam ez 89,ja nekem geforce 2mx 400 van és 800*600 ban a az fps em így is 60 korul mozog
  • ko_vee
    #3360
    hi!Van 1 hatalmas problémám: a counter-strike max15-25fpssel meg XP-ben,mikor még win98 volt akkor min60FPSsel ment!!!mi lehet a gond??? Windows XP Professional Hun van fenn a gépen és nem kellett hozzá cd-key meg crack se.Fel van telepítve már az összes driver, programok, játékok meg minden.Kérdés: ha felrakom így a Service Pack 1-et,kijavitja a hibát,nem fogja elcseszni a gépet??megéri felrakni?thnx
  • TheZsenyka
    #3359
    ezt jellemzően vírus okozza. futtass víruskeresőt-
  • PszihoApu
    #3356
    szevasztok nekem az a problémám ,hogy eltünt a cd meghajtóm a bios látja de a rendszer nem.
    Probáltama az eszközkezelőben engedélyeztetni de nem engedi.
    Mit csináljak?
    Telepítsem újra vagy rakjak fel 98 at melyik a jobb?
  • youth #3355
    Hogy csináltad ilyenre az xp felületét? ez a linuxos beütés tetszik... (bár jobb lenne linux de nem tudom használni :/ )
  • TheZsenyka
    #3354
    Hát ja, nekem már az első XT-m is 4.77MHz-et tudott, de a turbo XT-m már 8MHz-t...

    Hálókártya esélyes a cucc. Ha van hálókártyád, adj neki fix ip címet.
  • dikki*yysw
    #3353
    A 2.4 Mhz lesz a probléma :)
    Nem kapcsoltad ki az UDMA-támogatást?
  • Jóska Kapitány
    #3351
    itt a megoldás

    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=003289
  • fm
    #3350
    lásd az xp hiba topic-ot..vagy vmi elyesmit,ott már megy a téma.
  • Jóska Kapitány
    #3349
    Szevasztok!

    A problémám a következő:
    Amikor elindul a gép feláll a win akkor kb 1,5-2 perc után feljön egy kis ablak és közli velem, hogy a gépem (a windows) újra fog indulni. Valami ijesmire hivatkozik. NT/AUTHORITY/SYSTEM, nem tudopm végigolvasni és azt is írja, hogy a hiba oka a távoli használat.
    Windows XP HOME HUN kiadást használok, bolti win aktiválva.
    Kérlek segítsetek mert nem tudom használéni a gépemet.

    Előre is köszi.
  • TheZsenyka
    #3348
    Kapcsold ki a bios rom shadow opciókat a biosban, illetve:

    Bootolj be a WinXP CD-röl, az üdvözlöszövegnél nyomjál R betüt. A DOS promptban (mikor bejött) írd be: chkdsk /p (ENTER ofkorsz)
    Amikor kész, írd be: fixboot (ENTER most is) és ha kérdi nyomj Y-t (Ha magyar a windowsod, akkor valszeg I-t kell nyomni). Aztán írd be a parancssorba: exit

    és jónak kell lennie
  • BADE
    #3347
    Nálam valami nagyon nagy gáz van.Amikor kikapcsolom a gépet sosem engedi,mindig kiír hülye hibaüzeneteket(késleltetett írás,azt sem tudom miről beszél).Amikor elindul a gépem egy kék kép jön be ezzel a felirattal:
    UNMOUNTABLE BOOT VOLUME
    És ilyen feliratot:Kapcsolja ki a Biosban lévő memóriabeállításokat,pl.gyorsítótárazást és az árnyékolést.És eddig csak WinXP-nél csinálta.Most nagy nehezen 15 percnyi várakozás után sikerült elindítanom.Estig ki sem kapcsolom a gépemet.:))
  • zaki
    #3346
    "egy láma" :D
  • dikki*yysw
    #3345
    http://spybot.eon.net.au/

    nem viszi ki?
  • Twins
    #3344
    Sziasztok
    Ha valamelyikőtöknek tippje van, hogy hogy lehet az Incredimail spyware-jeit kiradírozni, hálás lennék ha megosztaná velem.:) Köszönettel: egy láma.
  • dikki*yysw
    #3343
    lol
  • marsu
    #3342
    Sziasztok.
    Magyar nyelvű felolvasóprogramot keresek windowsXp-hez.
    Segítsetek.

    Sziasztok.
  • zaki
    #3341
    már lényegtelen, megtaláltam a progit, SysMetrix neve
  • zaki
    #3340


    a képen jobb oldalt található órát nem tudja valaki honnan szerezhetném be?
  • Borg
    #3339
    Én ezt a megoldást használom, jó rég óta.
    Igy picit sem izgat, van e másik megoldás, mert igy is jo:)
  • Blasta
    #3338
    Na ja.
    Ezt a megoldást én is ismertem...:-D
  • TheZsenyka
    #3337
    3mp
  • Borg
    #3336
    Van másik mód is, ha ez nem tetszik.

    Kikapcsokor fogod, és disablezed a kapcsolatot (hálókártyát), és inditáskor meg ujra enablezod, mikor netezni akarsz. Ez kb 3-3mp minden alkalommal, és ha disablen van, akkor nem szarakodik a gép induláskor.
  • Blasta
    #3335
    Jólvan, megpróbálom otthon, csak az a gond, hogy 2 felől kapok különböző infókat...

    Majd meglássuk.
  • Blasta
    #3333
    Tán lököd a megoldást, renccergazda???? :-DDD
  • Galy
    #3332
    ne lámulj!

    :DDDDDDDDDD

  • TheZsenyka
    #3331
    Próbáld meghívni az adott tartományokat. Soha az életben nem fogsz ezeken a címeken neten át adatforgalmat lebonyolítani. Vazze...
  • TheZsenyka
    #3330
    NE LEGYÉL MÁR ENYYIRE ÉRTETLEN VAZZEE...

    Miért ne állíthatnád be az általam megadott IP-t a hálókártyának? Soha, senki nem fogja tudni meghívni a kártyádat az IP alapján a netröl (nincs hosszú ö-m) mert ez belsö hálózati IP. Akkor meg mi van? Mindenkinek így megy vagy automatán van. Ne legyél értetlen. Állítsd be és meglátod menni fog.
  • Blasta
    #3329
    Oks, majd otthonról kipróbálom, most m.helyen vagyok!
    Köszi! :-)