25353
Whistler - Windows XP
  • Serpa
    #5666
    úgy nézz ki holnap megyek venni winyót, ha működik HAPPY, ha nem, akkor viszem szervízbe az egész gépet.

    jobbat már nem tudok kitalálni.
  • batman
    #5665
    atx-es házaknál így tudod kikapcsolni "erőszakkal".
  • batman
    #5664
    akkor az szopás, mert az meg nem látja az ntfs-t...próbáld meg az xp-s vinyót átteni ebbe a PI-s gépbe, hogy bootol-e. ha nem, akkor a vinyó a ludas. ha elindul, akkor frissítsd az xp-t azon. futtatni nem kell, így talán nem lesz gond az alacsony hardware. + ha elindul, akkor mégis valamelyik kábel lesz a ludas.
  • Serpa
    #5663
    ezt nem probáltam.
  • Serpa
    #5662
    egy régi PI -es van, 98 SE -vel, a közelemben (arról irkálok).
  • batman
    #5661
    ha hosszan nyomva tartod nem reagál semmit?
  • Serpa
    #5660
    az mért lehet, hogy nem tudom a gombbal kikapcsolni a gépet ? csak úgy tudom kikapcsolni, ha az elosztót kapcsolom ki.
  • batman
    #5659
    ha van a közeledben másik vinyó, amin van xp, akkor próbáld ki azzal is úgy, hogy az új legyen a master, a tied slave, és
    1. indul-e?
    2. látja-e a saját vinyód?
  • Serpa
    #5658
    ja.
  • batman
    #5657
    monitor még mindig nincs?
  • Serpa
    #5656
    kipobáltam még azt is, hogy a CD-romok IDE kábeljét raktam a winyóhoz, most annyi a különbség, hogy a winyó ledje folyamatosan ég, nem alszik ki.
  • Serpa
    #5655
    kiprobáltam.
    ugyanaz.
  • Aspyrin
    #5654
    Az lsass.exe engem is megijesztett első körben ;-) De semmi gond, rajta van az xp telepítő cd-n (arról fogalmam sincs, hogy mit csinál).
  • batman
    #5653
    Szerintem is próbáld ki minden képpen amit ibrik mond.
  • ibrik
    #5652
    Nem érted mit írtam.
    Egy szar szalagkábel miatt már a bootolást sem kezdte el, a monitor sem kapcsolt be.
  • batman
    #5651
    rakd be a vinyódat a másik gépbe, és nézd meg, hogy ott lája-e
  • Serpa
    #5650
    köszi.
    de nekem be se bootol.
    úgyanis a modemen nem ég a PC led, tehát nem csatlakozott, amit bootoláskor csinál.
  • ibrik
    #5649
    Serpa: még egy dolog. Még évekkel ezelőtt a legelső (celeronos) gépemmel fordult elő közvetlenül az összeszerelés után, hogy nem kapcsolt be a monitor és a legutolsó dolog, amikor ilyenkor gondol az ember az az IDE-kábel. Na nekem is csak utoljára jutott eszembe kábé egy fél nap kínlódás, haverok vinyóinak és tápjainak cserélgetése után, hogy a szalagkábelt még nem próbáltuk.

    Kábelcsere, gép bekapcs, gép és monitor beindul, anyázás
  • Serpa
    #5648
    a monitort működik, ha másik gépre van csatlakoztatva.
  • batman
    #5647
    nem hiszem
  • batman
    #5646
    hwsw illetve index fórumokon, valamint nézd meg ezt: http://misterxp.uw.hu/index.php
  • batman
    #5645
    ki tudod szűrni úgy, hogy egy haverod vinyójával kipróbálod. ha azzal elindul, akkor onnan nézd meg a sajátod, és szerintem onnan is tudod a tiéden frissíteni az xp-t. ha másik vinyóval sem megy, akkor passz
  • Serpa
    #5644
    akkor is táp hiba, ha minden más kap áramot ?
  • Serpa
    #5643
    szerinted hol tudnék még segítséget kérni ?
    SG -n kivül.
  • Serpa
    #5642
    nem tudom eldönteni, hogy winyó vagy táp hiba.
    mind2őt venni, azért húzos.
  • tudatlanka
    #5641
    Gondom a következő a haverom a jójáték.hu-n akarna játszani de nem mindegyik gaméval tud.vami javat hiányol a böngésző mind az opera mind az ie.holott az opera javás változata ment fel ill egy java kiegészités is felment(virtuali machine?)és ezekután se mükszik neki a dolog.mi lehet a gond?találkozott valaki hasonlóval?
  • Serpa
    #5640
    XP van rajta.

    ki lett kapcsolva működés közben.
  • batman
    #5639
    nem volt mostanában nálatok áramszünet, vagy nagy feszültségingadozás?
  • batman
    #5638
    a vinyón most van valamilyen oprendszer, vagy rendszerfile?
  • Serpa
    #5637
    készenléti mód, szerintem.
  • RelakS
    #5636
    Kérdések:
    A három partíció közül legalább az egyik primary?
    A primary-k közül legalább az egyik aktív?
  • Serpa
    #5635
    de bekapcsolom és semmi nem jön be a monitoron(fekete)
    tölt a winyó egy darabig és leáll, nem tölt tovább.

    és ráadásul kikapcsolni is csak úgy tudom a gépet, hogy az elosztót kapcsolom ki.
  • batman
    #5634
    amúgy a sárga led az mit jelent a te monitorodnál, mert az enyémen csak egy led van, és az vagy ég, vagy nem.
  • batman
    #5633
    lehet, hogy a vinyó adta meg magát. de a vinyótól függetlenül a cd-s boot el kéne induljon, és ha elakad a rendszerfile-ok másolása, akkor van szívás a vinyóval, vagy a cd-vel.
  • Serpa
    #5632
    megtörtént.
    kihúztam, vissza.
    semmi.
  • batman
    #5631
    rángatsd meg egy kicsit a kábeleket, nekem már segített párszor
  • Serpa
    #5630
    tápon kivül winyó is lehet ?
    de a monitor nem értem miért nem kap áramot.
    (sárga led, a zöld helyett)
  • batman
    #5629
    ja, és a partíciók törlése után a korábbi oprendszer lemezéről indíthatsz egy format c:-t is. utána install cd-ről
  • Serpa
    #5628
    lehet ?!
    monitor ledje sárga, a zöld helyett.
  • batman
    #5627
    akkor szintén az fdiskes megoldással töröld az összes partíciót, hogy csak egy legyen, és úgy próbáld meg