25353
Whistler - Windows XP
  • units
    #7990
    keress valami jópofa hdd tesztet.
    A hardwer az az amibe bele lehet rúgni ha ideges az ember :)
  • Gladiator
    #7989
    megvolt. mondjuk ezt azóta csinálja, mióta egyszer "kézrátétellel" próbáltam orvosolni egy hibát. lehet akkor kicsit nagyon megütöttem.
  • Gladiator
    #7988
    hogyan kérlek?
  • DanyyX
    #7987
    Kontakthibás a Kábeled büdös kurva isten halál faszától.
  • units
    #7986
    Akár attól is lehet
    Gondolom kábeleket átnézted, megmozgattad.
    Eseménynapló?
  • Mr Manson
    #7985
    jumper nem cable select?
  • Gladiator
    #7984
    Az mi a büdös kurva isten halál faszától van, hogy ez a gép egyszer csak fogja magát, és nem ismeri fel az egyik merevlemezt? Fasz kivan, mert állandóan elszáll a munkám. Viszont, ha újraindítom a gépet, akkor megint felismeri.
  • Serpa
    #7983
    az jó vagy rossz jel, ha reset/fagyás után nem jön be a scandisk?
  • Mr Manson
    #7982
    Hali!
    A windows XP-ben található zip-et, lehet használni parancssorból?
    Ha igen mi a parancs? Az istenért nem találom...
  • gyorgy
    #7981
    Köszi mégegyszer a segítséget,sokat tanultam töletek.Jol eső dolog,hogy vannak ismeretlen emberek akik önzetlenül segítenek másoknak.Mégegyszer,minden elismerésem a tied és a hozzádhasnloké!!!!
  • units
    #7980
    Szerintem rendben van. Van néhány szolgáltatás ami szügségtelen, de az nem a hjt dolga.
    Miért szedted le a Keriot?
    legyen valamilyen tűzfalad, ha netezel!
  • Mr Manson
    #7979
    alaplapi elem lemerült valószinü, és nem jegyzi meg a bios beállításokat!
    mérd meg vagy cseréld ki
  • Gladiator
    #7978
    bootolásnál ezt írja ki:

    CPU is unworkable or has been changed.

    ha nyomok egy F1-et, akkor megy tovább, de akkor is minek írja ki?
  • Csacsi
    #7977
    Ja és ami még fontos, hogy csak ez az egy ftp.
  • Csacsi
    #7976
    Sziasztok. Windos xp sp2 van fent. Otthon ha töltök ftp-ről, akkor stabil a sebeség.
    Munkahelyen routeren keresztül megy a net. Mindnehol stabil a sebesség, viszont ugyanarról az ftp-ről, amiről otthon töltök sokkal lassabb akad. Nem tudja vki mi lehet ennek az oka?
  • ollie
    #7975
    Legalább ne lenne ilyen köcsög, hogy még gariztatja is.
  • gyorgy
    #7974
    UNITSnak:
    Köszi a segítséget és küldöm az uj log-ot.
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 21:39:11, on 2005.03.08.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 1 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe
    C:\WINDOWS\System32\tcpsvcs.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\Fast.exe
    C:\Program Files\VirusBuster\Bin\VBSNTW.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\LeechGet 2004\LeechGet.exe
    C:\ScanPanel\ScnPanel.exe
    C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe
    C:\totalcmd\uj\TOTALCMD.EXE
    c:\apu\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    R3 - Default URLSearchHook is missing
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [LeechGet] "C:\Program Files\LeechGet 2004\LeechGet.exe" -intray
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O4 - Global Startup: ScanPanel.lnk = C:\ScanPanel\ScnPanel.exe
    O8 - Extra context menu item: E&xportálás Microsoft Excel formátumba - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O8 - Extra context menu item: Elemzés: LeechGet - file://C:\Program Files\LeechGet 2004\\Parser.html
    O8 - Extra context menu item: Letöltés: LeechGet - file://C:\Program Files\LeechGet 2004\\AddUrl.html
    O8 - Extra context menu item: Letöltés: LeechGet Varázsló - file://C:\Program Files\LeechGet 2004\\Wizard.html
    O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
    O16 - DPF: {EE8B6D5F-FEF2-11D0-B13F-00A024798EF3} (Microsoft Search Settings Control) - http://lg.home.microsoft.com/search/lobby/searchsettings.cab
    O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe (file missing)
    O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe (file missing)
    O23 - Service: Kerio Personal Firewall (PersFw) - Unknown owner - C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall\persfw.exe (file missing)
    O23 - Service: VirusBuster Component Manager Service (VBCompManService) - VirusBuster Kft. - C:\Program Files\VirusBuster\Bin\VBCMServ.exe
    O23 - Service: VBShieldNT Workstation - VirusBuster Kft. - C:\Program Files\VirusBuster\Bin\VBSNTW.exe

    -nak:Nagyon köszönöm segítséged és küldöm az uj log-ot.
  • DanyyX
    #7973
    Ezt nézzétek meg:
    Halott 9800-as
  • units
    #7972
    new.net domains 6.38: szedd le azonnal (lehetöleg csökkentett módban. net kikapcsolva) Böngésző eltérítő kém azaz hijack!
    utána új log.
  • gyorgy
    #7971
    Helló!
    A scanpanel\.. ez egy "astra" képolvasó és a telepítéskor keletkezett
    NewDotNet ilyen nincs,de new.net domains 6.38 az van,
    a M$Am meggyorsítota a gépet érezhetöen!
  • units
    #7970
    A NewDotNet nincs ott a programok hozzáadása és eltávolítása listában?

    C:\ScanPanel\ScnPanel.exe ez mi? nem ismerem.


    fixáld csökkentett módban:

    R3 - Default URLSearchHook is missing
    O2 - BHO: URLLink Class - {4A2AACF3-ADF6-11D5-98A9-00E018981B9E} - C:\Program Files\NewDotNet\newdotnet6_38.dll
    O10 - Hijacked Internet access by New.Net

    nincs tűzfal a gépeden. telepíts egy keriót és nem fog visszajönni a szemét.
    Mire jutottál az M$Anti... val?
  • Mars
    #7969
    Ilyen gépen úgy kéne mennie, mint a villám. Szerintem túl sok progid indul a startupnál. (Start menü/Futtatás/msconfig) Nézd meg mik indulnak, amiknek nem kéne.
  • lck
    #7968
    ( P4 1700 celeron 512 RAM )
  • lck
    #7967
    Tényleg, nekem is Kaspersky fogta legjobban, de most Avast-ot, Keriot vagy Bitdefendert észre sem veszem hogy van.
  • STLRR
    #7966
    P4 2.4Ghz 512MB-ezen fut
  • Mars
    #7965
    Talán, ha leírnád a konfigurációt. Ebből számomra nem derül ki, hogy P1-en vagy Athlon 64-en nyomatod.
  • Mars
    #7964
    Nálam is NIS2005 pöszörög, de nállam nem eszi jobban a gépet, mint a Kaspersky vagy az F-Secure. Pillanatnyilag ezen a konfigon megy: AthlonXP 1700+, 256 DDR PC2100. Mint látjátok nem erőgép, mégsem fogja meg a NIS. Max 5-6 másodperccel áll fel a rendszer később. ennyi...
  • lck
    #7963
    A Norton Antivírus egy nagyon jó szoftver de sajnos eszi a gépet. Szép nagy erőművekre való. Nálam jópár program kipróbálása után ez fogta meg legjobban. Ha esetleg nem jogtiszta akkor azzal is meggyűlik idővel a bajod. Jobbat nem tudok mondani, vagy megszokod a lassulást, vagy választasz egy másik kevésbé gépigényes védelmet. Esetleg ha nagyon ragaszkodsz hozzá, veszel egy nagyobb gépet.
  • STLRR
    #7962
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, és egyben segítségeteket is szeretném kérni!Nemrég kaptam egy új gépet amire SP2-es windowst raktam!Felraktam rá a Norton Antivirus 2005 de ettől úgy belassult induláskor a gép, hogy az hihetetlen!Az lenne a kérdésem, hogy ez ellen mit tudnék tenni?
    Előre is köszi!
  • gyorgy
    #7961
    UNITS:átjött az egyik barátom és vele megcsináltuk amit kértél:
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 21:59:15, on 2005.03.07.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 1 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe
    C:\WINDOWS\System32\tcpsvcs.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\VirusBuster\Bin\VBSNTW.exe
    C:\WINDOWS\System32\Fast.exe
    C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe
    C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\LeechGet 2004\LeechGet.exe
    C:\ScanPanel\ScnPanel.exe
    C:\totalcmd\uj\TOTALCMD.EXE
    c:\apu\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    R3 - Default URLSearchHook is missing
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O2 - BHO: URLLink Class - {4A2AACF3-ADF6-11D5-98A9-00E018981B9E} - C:\Program Files\NewDotNet\newdotnet6_38.dll
    O3 - Toolbar: &Rádió - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\system32\msdxm.ocx
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [LeechGet] "C:\Program Files\LeechGet 2004\LeechGet.exe" -intray
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O4 - Global Startup: ScanPanel.lnk = C:\ScanPanel\ScnPanel.exe
    O8 - Extra context menu item: E&xportálás Microsoft Excel formátumba - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O8 - Extra context menu item: Elemzés: LeechGet - file://C:\Program Files\LeechGet 2004\\Parser.html
    O8 - Extra context menu item: Letöltés: LeechGet - file://C:\Program Files\LeechGet 2004\\AddUrl.html
    O8 - Extra context menu item: Letöltés: LeechGet Varázsló - file://C:\Program Files\LeechGet 2004\\Wizard.html
    O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
    O10 - Hijacked Internet access by New.Net
    O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe (file missing)
    O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe (file missing)
    O23 - Service: VirusBuster Component Manager Service (VBCompManService) - VirusBuster Kft. - C:\Program Files\VirusBuster\Bin\VBCMServ.exe
    O23 - Service: VBShieldNT Workstation - VirusBuster Kft. - C:\Program Files\VirusBuster\Bin\VBSNTW.exe
  • gyorgy
    #7960
    Szia!Nagyon köszönöm de csak holnap állok neki mert most jöttem haza a suliból/különóra sbt/és eléggé fárad vagyok,a fater pedig délutános és holnap délelött itthon lesz.Majd jelenkezem.Üdv:györgy
  • Aspyrin
    #7959
    igaz, sry
  • tomo
    #7958
    o nem sVChost ot irt,hanem sCVhost ot ... az elobbi a windoz, az utobbi a virus
  • Aspyrin
    #7957
    Az svchost(Service Host Process) az XP része. Ha hibát okoz annak vírusfertőzés lehet az oka, de a progi maga nem vírus/trójai.
  • Falconer
    #7956
    Nem tudja megmondani valaki, hogy a lementett film licenszek hova mentődnek el?
    előre is kösz
  • DanyyX
    #7955
    Kösz a segítséget.
    Egyébként találtam még néhány dolgot:
    Regmgr: scvhost.exe <=ez valami trójai program, leszedtem.
    WindowsMediaScope winmep.exe <=erre sincs szükség
    Legérdekesebb, hogy nVidia videokarim van, és ilyet látok a Feladatkezelőben: AtiDisplayDriver atidrvxx.exe <=Ez is törlődött
    Meg persze a w32.MiMail is.
  • DanyyX
    #7954
    Azt sajna használom.
    Tudom, hogy ritka szar, meg biztonságim rés, de sok hüllye hawerom csak azzal hajlandó nyomni, mert számukra a biztonság ismeretlen fogalom.
    + "ők nem értenek az IRC-hez"
  • ollie
    #7953
    kapásból msn messenger ;)
  • units
    #7952
    Frissítsd a NAV adatbázisát
    indítsd el a gépet csökkentett módban.
    Full scan.

    O4 - HKCU\..\RunServices: [svchost32] w32.exe

    Ez a w32.mimail.i@mm vírus
    Valószínű, hogy már nem aktív, de nem árt megnézni.
    irtó:
    FxMimail.exe

    egyenlőre...
  • units
    #7951
    Nos elég sok baj van nálad. Elemeztem a logot. Veszélyes!
    Nem tudom, hogy az M$ Anti.. megoldotta e ezt a problémát.
    Ha nem akkor:
    Mivel fiatal vagy kérd meg apukád, hogy segítsen megcsinálni azt amit most írok. NE KEZDJ NEKI EGYEDÜL!
    :

    1.Le kell tíltani a rendszer visszaállítót (sajátgép ikon->jobb gomb->tulajdonságok->A rendszer visszaállítása "fülön"-> A rendszer visszaállítás kikapcsolása->kipipálni.
    2.Internet ideiglenes fájlokat üríteni kell.
    3.újraindítás csökkentett módban.
    4.elindítod a hijackthist
    5.Do a system scan only
    6. Pipáld ki a következő bejegyzéseket és fixáld.(ha valamit nem találsz akkor azt az M$ Anti rendezte...

    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesbar1&look=sbar1_srchbtn
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesm1&look=stmpl1&sstring=
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesm1&look=stmpl1&sstring=
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesbar1&look=sbar1_srchbtn
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesm1&look=stmpl1&sstring=
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesm1&look=stmpl1&sstring=
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesm1&look=stmpl1&sstring=
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchURL,(Default) = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesm1&look=stmpl1&sstring=
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchURL,(Default) = http://search.searchenhancement.com/nph-search.cgi?affid=sesm1&look=stmpl1&sstring=
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
    R3 - URLSearchHook: WebSearch Class - {9368D063-44BE-49B9-BD14-BB9663FD38FC} - C:\Program Files\scbar\v9\scbar.dll
    O2 - BHO: WebBho Class - {00041A26-7033-432C-94C7-6371DE343822} - C:\Program Files\scbar\v9\scbar.dll
    O2 - BHO: My Search BHO - {014DA6C1-189F-421a-88CD-07CFE51CFF10} - C:\Program Files\MySearch\bar\1.bin\S4BAR.DLL
    O2 - BHO: URLLink Class - {4A2AACF3-ADF6-11D5-98A9-00E018981B9E} - C:\Program Files\NewDotNet\newdotnet6_38.dll
    O2 - BHO: Support Software - {85A702BA-EA8F-4B83-AA07-07A5186ACD7E} - C:\Program Files\Support Software\SS2.DLL
    O2 - BHO: WinWSD - {C2660A5F-DCD8-48A0-BA14-601862875DAB} - c:\honlap\iekey.dll (file missing)
    O2 - BHO: NTIECatcher Class - {C56CB6B0-0D96-11D6-8C65-B2868B609932} - C:\Új mappa\letolt\NetTransport 2\NTIEHelper.dll (file missing)
    O2 - BHO: IEHandler Class - {F4A27D22-E603-4B1B-B8D0-1CF7D57E56F2} - C:\KOD\IEExt.dll (file missing)
    O3 - Toolbar: My &Search Bar - {014DA6C9-189F-421a-88CD-07CFE51CFF10} - C:\Program Files\MySearch\bar\1.bin\S4BAR.DLL
    O4 - HKLM\..\Run: [OSS] c:\windows\system32\rk.exe -boot
    O4 - Startup: PowerReg Scheduler V3.exe
    O10 - Hijacked Internet access by New.Net
    O16 - DPF: RaptisoftGameLoader - http://www.miniclip.com/hamsterball/raptisoftgameloader.cab
    O16 - DPF: {11260943-421B-11D0-8EAC-0000C07D88CF} (iPIX ActiveX Control) - http://www.ipix.com/viewers/ipixx.cab
    O16 - DPF: {1D0D9077-3798-49BB-9058-393499174D5D} - file://c:\counter.cab
    O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe (file missing)
    O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Unknown owner - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe (file missing)

    Remélem mindent megtaláltam.
    Tehát fixáld a fentieket. Backup készül(rákérdez) nem csinálhatsz nagy bajt.

    Újraindídás után töröld a következő könyvtárakat:


    C:\Program Files\se\ - Ha van -

    C:\Program Files\MySearch\

    C:\Program Files\NewDotNet\ - Ezt lehet hogy uninstalálni is lehet -

    C:\Program Files\Support Software\

    C:\Program Files\MediaLoads Enhanced\ - ha van -

    Töröld az rk.exe és a PowerReg Scheduler V3.exe fájlokat a C:\WINDOWS\System32\ könyvtárból.

    Töröld: C:\counter.cab fájlt.


    újra kell indítani a gépet.
    Jöhet egy új log.