25353
Whistler - Windows XP
  • lck
    #12112
    Töltsd le ezt: http://www.raspppoe.com/files/RASPPPOE_099.ZIP
    ebben van egy readme2k.htm fájl részletes leírással.
  • Met
    #12111
    a leg egyszerűbb (és ingyen van), hogy a kapcsolatoknál bepipálod, hogy induláskor csatlakozzon vagy mi
    pontosan nem tudom mert nem adsl-em van
  • Tovi
    #12110
    Legegyszerübb (viszont nem a legolcsóbb), hogy veszel egy routert, és az állandóan fennvan a neten.
  • kulabácsi
    #12109
    nagyláma kérdés!! adsl-m van, és azt szeretném beállítani h amikor bekapcsol a gépem, egyből fel is lépjen a netre, ezt hol tudom megtenni?? előre is köszönöm a válaszokat!
  • ollie
    #12108
    Telepítsd a magya billentyűtzetkiosztást.
    Control Panel - Regional and Language Options - Languages - Details - Add... - Hungarian

    Ha nem találsz hungariant, akkor kigyomlálták a windows-ból, ergó nem is lesz.
  • Csono
    #12107
    Feltelepítettem az "XP sp3 sepcial edition 2006-os egyiptian hak" verziót!
    © keeper2 igazad volt, valóban egy SP2-vel integrált + egyebekkel megspékel xp-ről van szó.
    Amin meglepődtem, hogy a cd-n rajta van még:
    - Microsoft office 2003
    - Nero 7.0
    - Node 32 (ez idő közben lejárt)
    - Macaffe viruscan 2006 (szerintem idő közben ez is lejárt)
    - Seegate (vagy valami ilyesmi) tűzfal
    - MSN Massenger
    - MSN Explorer
    - Valamelyik registry mahináló
    - Valamelyik optimalizaló
    - Media Player 10
    - Microsoft NetFramework 1.1 (ez talán elég régi, bár az újabbak nagyon lelassítják a rendszert!)
    - Winamp 5.1 surround edition
    - Xvid codec pack

    Összességében, úgy 10-15 dolog van beágyazva. Előnye, hogy nagyon gyors (nem a bootolás)
    Hátránya, office felkeltette az érdeklődésem, de hogy angol le kell cserélnem.
    NA ABBAN KÉRNÉM BÁRKI SEGÍTSÉGÉT, HOGY:
    Mivel egyiptian hak verzió ezért a billentyűzet is alapból ilyen, angolra tökéletesen átlehet állítani, de a magyarra bármhány gombossal és karakterkiosztással nem működik.
    Fél kettőig fent voltam vele, most dolgozom, nem biztos, hogy meg tudnám oldani, ezért kérem segítsetek!




  • mrzed001
    #12106
    Eleve nem is igazán szabad a win alatti verzsönt futtatni (meg az fel is szokta dobni, hogy beállítja következő boot alkalmával hogy menjen). Win alatt sok mindent fog az op rendszer, a dolgok nagyrészére nincs teljes rálátása, ezért is kell a boot-ost futtatni mindig (csakis sztem)
  • Titan
    #12105
    Hali Sámánok!

    Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok! a jelenlegi felállás a következő:
    Az op. XP SP2, a védelemről Outpost, a folyadék egyensúlyomról a Borsodi gondoskodik és a kártevők ellen a NOD32 nyújt védelmet. A netet a kábelmodemem biztosítja, ami az alaplapi hálóba van bedugva! A stabíl pingemet a cfosspeed szolgáltatta! Minden rózsaszin volt amíg fel nem raktam a framework 2.0 (bár ne tettem volna)! Multi játék közben ronygyá lagoltam magam!
    Jól összeszartam a bokám és le is szedtem a frame-t, viszaállítottam egy biztonsági pontra az xpm, a cfosst újraraktam, da azóta megy egy darabig szépen a net, majd szétlagólja magát (kb 20 perc múlva)...:(
    Mit tegyek? Nem akarok újra xp-t húzni.. :( Lehet, hogy a registryt barmoltam véletlen széjjel? Vagy eselek tudtok javasolni egy olyan progit ami visszaállítja a rendszert alap értékekre? Próbáltam tűzfal nélkűl is sikertelenűl, Adware lefutattva, nod32dettó...HELP!
  • Mazsy
    #12104
    Van egy REFORCELOCK nevű progi, ami a registryben átírja az értékeket, nem fut a tálcán, semmilyen formában nem lassíthatja a gépet. Csak egy gond van vele. Amikor azt használtam, nem települt fel minden játékprogi (HALO), mert videokarival kapcsolatos gondokat írt ki. Amik nem is voltak. Azóta az OmegaDriver lock-ját használom. Semmi gond vele. Csak arra érdemes figyelni, hogy ne csak a 32 bites szinmélységhez állítsd be a frissítési értékeket, hanem 16-hoz is, mert egy-két kisebb játék azon megy.
  • keeper2
    #12103
    stp4trick: ismerős érzés. Nekem is volt már, hogy úgy kellett egy ügyfélnek a problémájára választ találnom telefonon, hogy csak angolul tudtunk kommunikálni, ráadásul egyikünk sem túl perfektül emellett nem is igazán tudta azt sem elmagyarázni, mi a problémája, csak azt tudta normálisan ismételgetni, hogy nem működik úgy az eszköz, ahogy szeretné, de a legdurvább mégis az volt, amikor elösször láttam életemben win. 2003-at, mivel a windows kóreai nyelvű volt, az ügyfél pedig valamelyik másik távol keleti orszából származott, és csak hozzávetőlegesen tudta lefordít, mit ír ki a gép, de azt is csak angolra :)

    Csono: igazából annyi a lényege, hogy benne vannak a javítások, illetve rengeteg felhasználói programot lehet a windows telepítő után automatán (oké, félautomatán, mert azért kell hozzá a felhasználó is) telepíttetni vele, illetőleg rengeteg beállítást lehet vele módosítani. Én mondjuk nem kedvelem, mert "kézzel" hamarabb befejezem egy hagyományos telepítést, a szükséges programjaimmal, mint amíg a kollégám elszüttyögött a blade-essel.
    A problémára ami nála jelentkezett valami olyan volt, hogy miután egy másik vinyóról átghostolta az op. rendszert egy satásra, nem volt hajlandó többé sehogy bebootolni róla, ám miután egy hagyományos windows telepített fel ugyanazon progikkal, az már tökéletesen elindítható volt ghostolás után.

    Dying: angol win. esetén előfordulhat ez a ő és ű betűkkel is, de magyar win. esetén én azt tapasztaltam, hogy a kalapos betűkkel (ahol a ű és az ő betűn az ékezet nem párhuzamos, hanem egy fél X -et formáz), jelentkezik, vélhetően azért, mivel a 852-es kódlapon nem szerepelnek ezek a betűk, így nem tudja normálisan kezelni. Próbálja ugyan sima magyar karakterekké konvertálni, de kevés sikerrel. Annyi a megoldás, hogy nevezd át őket a magyarnak megfelelő betűkre (kinézetre amúgy majdnem ugyanaz), akkor nem jelentkezik a probléma.

    Zed: én a scandisk-nél nem vagyok elájulva azért, hogy annyit közöl, hogy melyik fázist csinálja, a win98 esetében fényévekkel jobb volt (nem a bootoláskor lefutóra gondolok). Illetőleg volt már olyan xp-nél, hogy szépen hibátlannak nyilvánította az értelmetlen karakterekkel teli meghajtót, ellenben a következő indításkor a bootoláskor lefutó scandisk már ki tudta javítani. Ha az xp alatt nem tudja javítani, akkor ne mondja már nekem, hogy hibátlan....
    A dos-os norton utilities az frankó volt, win95 elött még sokat használtam a progijait, de 200 gigás ntfs particióknál nem tudom, mihez kezdene.
  • mrzed001
    #12102
    fájlrendszer ellenőrző, karbantartó: bőven jó erre a win saját scandisk-je, már csak azért is mert pölö a perfectdisk is azt futtatja boot time defrag előtt ha valami nem tűnik teljesen korrektnek neki a partícióval kapcsolatban.
    Töredezettség mentesítésre persze a perfectdisk a legjobb...

    Most így hirtelen a norton dos-os sd.exe-n kívül nem is ugrik be más ilyen tool
  • Tovi
    #12101
    Én a perfectdisk 7.0-át használom, hibátlanul működik, és elég gyors is...
  • Dying Soul
    #12100
    Az miért van, hogy a windows pl ű vagy egyéb "idegen" betűk esetén egy zeneszámról egy 0kb-s másolatot készit, aminek címében már nem szerepel az a betű?
  • Csono
    #12099
    Közben megtaláltam itt a fórum témák között!
    Windows Blade Edition
    http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonosito=bladeedition&id=1144886883&order=timeline
  • Csono
    #12098
    Halottam már a blade editionnal-ről, mely a Windows finomra hangolt verziója.
    Mennyiben más mint az előzőek?
    "Keeper2" megtudnád mondani, milyen problémái voltak a spanodnak a sata vinyójával az átszerkesztett Win alatt?
  • stp4trick
    #12097
    én is erre gondoltam, de telefonon nehéz elmagyarázni egy laikusnak (még nálam is azabb), még a csökkentett mód maradhat, mert csak a jelszót kéri, nincs névmegadás
  • keeper2
    #12096
    Az xp alapból létrehoz még egy fiókot, nem csak azt a felhasználóit, amit a felhasználótól bekér a telepítéskor. A neve Rendszergazda (angol windowsban Administrator). Ha úgy van beállítva a win. hogy be kelljen gépelni a felhasználónevet is, akkor ott beléphetsz vele, ha nem, akkor csökkentett módban indítva próbáld. A gyakorlatban a felhasználók 90%-a lekódolatlanul hagyja ezt a felhasználót, és valami fura ok miatt a windows meg is engedi, pedig ez a legnagyobb jogosultságú felhasználó (linuxot próbálj úgy telepíteni, hogy a root nem kap kódot... ha sikerült meséld el nekem is a megoldást)

    Az az sp3 nem igazi sp3, mivel olyan még nem jelent meg xp-re, hanem valaki összerakott egy javítócsomagokkal, hotfixekkel és egyéb progikkal felvértezett windows telepítőt. Attól függetlenül persze lehet, hogy jó, ellenben pl. a blade editionnal egy kollégám jót szívott, mire rájött, hogy azt a furcsa hibát a sata vinyóval az átszerkesztett win. okozza.

    Egy kérdés: az nlite-al készített integrált hotfixes telepítőmet kicsit próbálnám újítani. Tegnap megjelent .net 2.0-hoz is hotfix. Hogy lehet megoldani, hogy jól legyen benne, mivel ugyebár a hotfix a .net hibáit javítja, tehát elvileg azt csak a .net-es verzióra lehet felrakni. Tehát, hogy oldhatom meg, hogy elöbb integrálódjon a .net és csak aztán a hozzá való javítás? Én arra gondoltam, hogy netán megcsinálom a .net-es imaget és miután ez megvan, újrakezdem ezt forrásként használva, és eztán rakom rá a hotfixeket.
    Valamint, egy jól működő scandisk alternatívát javasolna valaki? Kellene nekem felületellenőrzés lehetősége, illetve azok a fájlrendszer ellenőrző, karbantartó feladatok, amiket a windowsos is végrehajt. Kezdem unni, hogy a windowsban lévő nagyjából annyit közöl, hogy csinálja a dolgát és kész, sőt, rendszerint bár ő tökéletesen lefutott, az sem változtat semmit, ugyanúgy megmaradnak a kijavítatlan hibák. Persze, ne a nortos diskdoctor legyen, mert az meg felrak rengeteg hülyeséget a gépre, ami jól lelassítja, ráadásul sokszor még több hibát csinál, mint amit javít.
  • Csono
    #12095
    Hajnalban letöltöttem, az este folyamán pedig feltelepítem az XP Sp3-mal integrált verzióját. Valakinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata?
    Remélem ez lesz a legmegbizhatóbban működő Winfos!
    Pár napon belül írok majd róla véleményt...
  • stp4trick
    #12094
    Egy barátom kért segítséget, feltehetőleg a nagyobbik fián a kisebbik fia torolt meg vmi sérelmet így. Kérdésem a következő:

    Xp-be belépéshez jelszó lett beállítva a felhasználói fiókhoz.
    Csak 1 felhasználói fiók van.
    A jelszó beírására hibát jelez, valszín valaki átírta.

    Lehet-e vmit kezdeni vele, vagy újrahúzás?
  • RelakS
    #12093
    épp ezt nézem ^^

    GYÁÁÁÁ!!! Felhajított annyi frissítenivalót, hogy valsz már elhiszi, amit akarok :D

    Azért kösz mindenkinek :)

    (visszaolvasás rulz, türelem meg nemvanik... :D )
  • Tomicsek
    #12092
    Ezt másold a sytem32 mappába.
    Vagy futtatsd ezt.
  • Met
    #12091
    9down.com
  • tomo
    #12090
    szerezz corporate windozt es egyetemi kodot.
  • RelakS
    #12089
    Szeretnék update-elni.
    Ismerek egy módszert, amivel elhiszi a microsoft, hogy eredeti a windowsom. Egyetlen gond, hogy már az MS is ismeri, szal nem megy :D

    Tud valaki aktuálisan működő megoldást? (persze vásárláson kívül )

    Kösz!
  • PetruZ
    #12088
    1. A javítások kivétel nélkül SP1-re is felmennek (kivéve azokat, amelyek az SP1-et vmilyen okból nem is érintik). Az viszont igaz, hogy az alap SP1 már semmire sem elég, mindenképpen fel kell tenni a későbbi frissítéseket is.
    2. Még nem találkoztam ilyennel.
  • tomo
    #12087
    1. nem , hisz vannak programjavitasok is boseggel.
    2. vannak programok amik sp2 t kovetelnek. azok nem mennek sp1 en.
  • baajos
    #12086
    Kérdés: Ha nem telepitem fel az Sp2-t,hanem hagyom az alap Sp1-et, és van hozzá egy jó virusirtóm és tűzfalam,akkor az megvéd e azoktól az esetleges károktól és támadásoktól ami ellen az Sp2 védelmet nyújtana?? Illetve tud e minden futni Sp1 alatt is ami Sp2-n. ?
  • Balumann
    #12085
    felirat mindig eltűnt, viszont az hogy nem tudtam rámenni a felhasználóra olyan már volt, nem is egyszer... :S
  • Bankrupt #12084
    Nektek volt már olyan, hogy indításkor "A windows indítása..." felirat nem akart eltűnni, vagy hogy nem tudtál rákattintani a felhasználókra?
  • Balumann
    #12083
    úgylátom külön kellett volna :| most jó
  • Balumann
    #12082
    de mondjuk most leállítottam a windowblinds skinezőt és nem dobott ki...
  • Balumann
    #12081
    lehet, mert össze-vissza telepítgetem mostanában a drivereket, próbálgatom. Nem értem, hogy ezeket az optimalizáló drivereket, mint a DNA vagy omega driver, ezeket simán felkell rakni ,vagy rátelepíteni az alap ati-ra? :S
  • DrNo
    #12080
    valamilyen video kártya meghajtó gebaszra utal
  • DrNo
    #12079
    mekkora frekvenciát használsz?
  • Balumann
    #12078
    Helo! Állandóan kidobál a játékokból. Vagyis játszok (akármilyen teljes képernyős játékkal), és lerak az asztalra. Nem tudom miért :(. Nem jön fel semilyen ablak, meg semmi, de spyware írtás is volt (spyware doctor, meg spybot s&d -al is).
  • ffxi
    #12077
    Meg volt és még mindig nem jön elő!!
  • ollie
    #12076
    nem hiszem el, hogy nem lehet rájönni
  • pacman
    #12075
    Köszönöm a segítséget.

    Meg tudtam oldani a problémát................................
  • pacman
    #12074
    Nagyon köszönöm a segítséget, meg oldódott a probléma.
    Azt csináltam : Csökkentett mód, beírtam rndszergazda és már is belépett.

    A kérdésedre :
    Csökkentett módban csak a jelszóablak jön elő. Ebbe írtam be : Rendszergazda
  • Newfronter
    #12073
    Csökkentett mód, és előjön egy rejtett rendszergazda fiók.
    Vagy SP2 alatt nincs már ez a backdoor?

    Nézd meg légyszíves!