25353
Whistler - Windows XP
  • Balumann
    #12272
    Itt vannak az alaplapodhoz a driverek, nem látok sata-t. Sztem az külön van a vinyónak.
  • marsu
    #12271
    Ezt írta az egyik tag!

    Egyébiránt nem a vinyóhoz kell a driver, hanem az alaplapi SATA vezérlő chiphez, aminek rajta kell lennie az alaplaphoz kapott drivercd-n, vagy letölhető az alaplap honlapjáról, de se az alaplap típusát se a winchesterét nem írtad le, bár mondom a winchesteré nem is fontos, csak az alaplap.

    Az alaplap típusa, Asus A7 V880
    A vinyóé Seagate Sata 120gb/ (7200)

    de nem tudok angolul, és nem jutok sehova!!! segitsetek!!! már 4napja ezzel szenvedek!!
  • precision
    #12270
    ez nem jött be sajna :|
  • Lazlo
    #12269
    Szijasztok! nekem a windows xp crystal edition van. 1problema van vele oke hogy angol az nem gaz. de nemtom atallitani hogy alapklavi magyar legyen es legyen ekeyet. tudom mennyek be a regiohoz ott 1ik ful es edit az oke. ott alap az us..ramegyek hogy add de nincs hungarian...valaki hogy honnet tudnam letolteni?? mert asszem leszedtem 1et system 32 konyvtarba bele is tettem de nem latszik valaki help? elore is koszi
  • Richard90
    #12268
    Nincsmit.
  • icewolf
    #12267
    Köszönöm a gyors segítséget.
  • Richard90
    #12266
    tess
    ezt töltsd le és másold be a system32 mappába
    és láss csodát tudsz manuálisan frissíteni :)
    használd egészséggel
  • icewolf
    #12265
    Üdv emberek. Szeretném a segítségeteket kérni, meggyűlt a bajom ezzel a Genuine Advantage-gel és szeretném kiiktatni... tudom régi problem, eddig viszont soha nem jött elő... kérlek titeket segítsetek.
  • Tomicsek
    #12264
    Csak egy linkkel tudok segíteni, hátha jó.
    link
  • marsu
    #12263
    Sziasztok!

    a sata vinyót, nem ismeri fel sem a gép, sem a telepítőprogram, mit csináljak, hogy fel tudjam éleszteni???

  • Örm
    #12262
    Hello!
    Ha frissíteni szeretném a windows-t de mindig ez a hiba üzenet jelenik meg. Mi leget a megoldás a problémára?
    [/url][/IMG]
  • Tomicsek
    #12261
    A Pro változatban a hálózati lehetőségek nagyobbak, ha jól tudom.
  • Dévids
    #12260
    Csá
    Miben külömbözik a Windows Xp Professional és a home edition?
  • precision
    #12259
    kösz a tippet, megnézem
  • mrzed001
    #12258
    A vincsid megy ilyenkor, vagy áll ?
    Ilyen nekem akkor jött elő, amikor megtört a wincsikábelem.
    Bebootolt, ment, aztán ha úgy érte a levegő megszakadt és leállt az adatátvitel.
    Tesztelni úgy tudod, hogy elindítasz valami vincsitekergető dolgot (pölö sfv-t csinálsz egy nagy file-ról) és elkezded mozgatni a kábelt
  • m66
    #12257
    #12251 jelzésű hsz-ban írtam már. az elsődleges boot CD-ről menjen (BIOS-ban elmenteni a beállítást!), aztán mennie kell!
    eredeti, általad megvásárolt op.rendszered van? próbáltad másik gépen is? biztos jók a BIOS beállításai?
  • precision
    #12256
    winreinstallt nem akarok mert kb két hónapos a win, nem öreg még
    egy hete milyen progikat tettem fel? sztem semmilyeneket
    hát amennyi látszik olyankor a taskmanagerből, ott nincs olyan folyamat amit ne ismernék és sok ramot/cpu -t enne...nem tudok lejjebb scrollozni mert egérre nem reagál, pedig a kurzor mozog ha mozgatom az egeret
    de ilyenkor sincs semmi olyan progi ami sokat enne...fogalmam sincs mi lehet
  • Met
    #12255
    Egy hete milyen progikat raktál fel?
    Ha van taskmanager akkor nem tudod megnézni, hogy nem e eszi egy folyamat a procit?
    Winreinstall?
  • precision
    #12254
    Hali!

    Nemtom volt e már erről szó vagy találkozott már valaki ilyen problémával mint ami nekem van. SP2 -m van, és a win néha csak ugy lefagy, de nem a szó klasszikus értelmében. Az egér mozog, de bárhova kattintok vele, nem reagál. Ha pl egy inaktív ablakot aktívvá akarok tenni egérkattintással, nem megy. De az a fura, hogy egyes billentyűparancsokra viszont reagál. Pl winbill + D - mindent letesz a tálcára, vagy winbill + r a futtatás, de itt viszont már nem enged beírni semmit, mármint a futtatáshoz, akármit írok nem jelenik meg. Vagy pl a ctrl-alt-del -re bejön a taskmanager de ott se tudok semmit csinálni. Ez a 'fagyás' mindig véletlenszerüen jön be. Van fent antivirus, gyakran írtok spywaret, van tüzfal. Nemtudok vele mit kezdeni, csak a reset marad. Kb egy hete csinálja, előtte soha nem csinálta ezt. Valakinek van ötlete?
  • sumi
    #12253
    hány db cdd van??
  • HF
    #12252
    Hi mindenki. Remélem jó helyre írok.
    Nah szóval lenne egy problémám a telepítéssel. Pontosabban a bootolással xp cd-ről. Hiába állítom be biosban a bootolás helyét, nem akarja behozni cdről. Ha beállítom hgy csak cdröl bootolhat, nem hozza be. Nem tudom újrarakni a gépem
    Fddnek meg sajna nincs a gépemben, úgyhogy csak xp-t tudok felrakni...
    Valami ötlet esetleg??
  • m66
    #12251
    A BIOS-t azért nézd meg újból. Ha az elsődleges boot CD-re van állítva, akkor annak úgy is kell elindulnia. Az XP a FAT 32-t felismeri, csak fordítva nem megy a dolog. De nem is írtad, milyen op.rendszered van most?
  • moonman
    #12250
    Ha lehet a kezdeti méret illetve a maximális méret ugyanakkora legyen, ez megakadályozza, hogy a lapozófájl töredezetté váljon.
  • 7alvoo
    #12249
    a kezdőn ne változtass mert annak csak lassulás lesz a vége, a végét írd át 4092 -re
  • keeper2
    #12248
    Tippem szerint valamilyen okból átment a 100 gigás partíció hide-ba. Valamilyen partíció kezelő progival, (pl. partiton magic) nézd meg, és ott van az unhide opció.
  • daxan
    #12247
    © Norby86!
    Nálam szinte mindig ez a gond van. Én ezt úgy oldom meg hogy letíltom a HDD-ről való bootolást és csak a Cd-bootolás van engedélyezve. Mikor már felmásolt mindent a telepítő és újraindul akkor állítom vissza a boot-ot a HDD-re. Ha nem megy akkor reset-eld a biost! Alaplapból ki az elemet és kapcsold be aztán ki és rakd bele az elemet.
  • marsu
    #12246
    Segitsééég!!!

    Újratelepítettem a windowst, és a 120-as vinyóból, csak 20gb látszik, a többi eltűnt!! A winyó kétfelé volt particionálva egy 20gb és egy 100gb.
    Dos-ban látszik a két partíció, csak a windows-on belűl nem!

    Előre is kösz.
  • Norby86
    #12245
    Sziasztok!
    Eddig még soha nem tapasztalt dologgal szembesültem az elöbb és szeretném valahogy megoldani. A problémám az hogy normál esetben a windows mikor berakom a telepítő CD-t a gépbe akkor a számítógép ujraindítása után bejön az üzenet,nyomjon meg egy gombot... Namost eddig pl. tegnap is simán bejött ez az üzenet,azóta nem nyultam bioshoz sem és ott amugyis ugy van beállítva a bios hogy a CD meghajtórol bootoljon elösször. Namost gyári windows xp telepítő CD-t ha berakom és ujraindítom a gépet nincs ilyen üzenet hogy nyomjhon meg egy gombot... Semmilyen üzenet sincs,egyszerüen fogja magát és egyböla windowsba lép. Mi lehet a probléma? Mert igy azéletbe nemtudom fölrakni az uj windows-t a gépemre. Format c megoldás lehetne,de igy ntfs meghajtón hogyan lehet format c-t használni esetleg floppyrol? Milyen program kellhozzá? Mert ha joltudom a régi win98-as floppy amiröl lehetett format c-t használni az NTFS meghajtókat nem tudja kezelni. Jelenleg amugy a windows xp blade edition 6-os verziója van fenn a gépen,ezt akarom legyalulni gépröl.
  • starweb88
    #12244
    köcce
  • biomage
    #12243
    ja ott ahol beirod a kodot
  • Nortai
    #12242
    hali!
    valoszinüleg felraktad a netframework valamelyik verzioját!
    itt visszaállithatod:
    Start-vezérlőpult-felhasználo fiokoknál itt:
    A felhasználók be- és kijelentkezési módjának megváltoztatása
    itt pipáld be a üdvüzlöképernyös megoldást vagy amit akarsz!:)
  • starweb88
    #12241
    szevasztok

    lenne egy olyas fajta kérdésem h hogyan tudom azt vissza csinálni h az xp indulásánál ne kelljen rákattintanom a felhasználora mert vmelyik progi áátcsinálta kattolos bejelentkezésre :S
  • Serpa
    #12240
    virtuális memóriát szeretném növelni.

    most 768-1536on van.
    vinyón 8giga free van.

    1152-2304re felvihetem?

  • urbijoe
    #12239
    nekem nincs bejelentkezés mert automatára van rakva ,mert nincs jelszo
  • Balumann
    #12238
    ezt én se tudtam mondjuk. De akkor kell megnyomni a ctrl alt delete-t, mikor a bejelentkezés képernyő van (ahol éppen nincs ott a rendszergazda), ugye?
  • urbijoe
    #12237
    nekem a feladatkezelö jön be
  • Balumann
    #12236
    Találtam egy oldalt, itt van szó ilyenekről, lehet hogy itt van megoldás erre is.
    (nekem fogalmam sincs mi az a lpt :S)
  • biomage
    #12235
    normal modban is el lehet érni párszor az alt+ctrl+del nyomsz bejönn a irásos bejelentkezés és beirod a rendszergazda t
  • Balumann
    #12234
    őő ezt nem nagyon értem.
    Nyomd meg a windows gombot hogy nyiljon meg a start menü, és akkor feljön a tálca is sztem. És akkor ott jobbgomb, tulajdonságok, és akkor ott vedd ki a tálca elrejtését. :/
  • Balumann
    #12233
    Rendszergazdának csökkentett módba lehet bejelentkezni ha csináltál. Ha 1 felhasználót csináltál, akkor természetes hogy rendszergazda jogokat kap a gépen. Ezt nem tudom hogyha csak 1 felhasználó van, akkor meglehet-e változtatni, hogy legyenek-e rendszergazdai jogai, mindenesetre sztem nincs értelme. A fő rendszergazdába csak csökkentettbe lehet mindenesetre belenyulni, ez annyiból jó hogyha elállítasz valamit a saját fiokodba teljesen, akkor legyen az :| (meg még más biztonsági okai is vannak!) tehát kell! De ha csinálni akarsz egy korlátozott felhasnzálót akkor vezérlőpult -> felhasználói fiókok és itt beállíthatod amit akarsz a fiokokkal!