25353
Whistler - Windows XP
  • janisjoplin
    #12992
    Hali!
    Szeretnék kérdezni valamit..nem vagyok profi.de az xp-ét én szoktam magamnak felrakni.most egy ismerősömnek szerettem volna felrakni.de linux van rajta és nem sikerült..gondolom először le kellene törölni a linuxot.de hogyan kell??
  • peterx
    #12991
    Javítok!

    Ezt csak a BAL oldali CTRL billentyű egyidejű lenyomásával csinálja! szal ezzel a billentyűvel van a gond mintha a ez a bal oldali ctrl hatására állítja meg a mozgást ha rajta kívül még 2 gombot lenyomok!
  • TothLaci
    #12990
    Mókás kis képernyőkimélő :D
    Windows\System32 mappa bemásolása, és a megtekintése után senki se nyomjon resetet :D
    Részletek: http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/Miscellaneous/BlueScreen.mspx
  • jenki2
    #12989
    Egyébként szinte minden xp-s kérdésre választ kaptok ezen az oldalon:

    winportal.net
  • jenki2
    #12988
    ha veszel egy 300 gigás vinyót akkor szerintem felismerti az xp, de ha nem akkro se baj mert ma már egy egyszerű billentyűzethez is adnak telepítő CD-t!
    Szóval no para!
  • sharamboy18
    #12987
    én most raktam újra mert baszakszik az SP2 és nem veszett el semmim...csak ne töröld a patríció(kat)t ki hanem telepítsd fel rá az xp-t újra és felül írja az egészet
  • sharamboy18
    #12986
    sziasztok...nekem lenne egy naggyon nagy problémám....ha felrakom az SP2-őt a gépre akkor nem indul a windows hanem csak tölt a végtelenségig...ha nem tölt akkor kiadja a választási lehetőségeket(csökkentett mód stb...)...de nem indítja el a csökkentett módot se.
    szerintetek ezt miért csinálja?
    pls help valaki!!!!!!!!!!
  • mardal
    #12985
    Hello.tudtok nekem abban segíteni hogy tegnap behalt az xp és amikor betölt csak a fekete háttér és az egérmutató jön be.Elkezdtem a telepítő cdről helyreállítani de sajna megakad egy idő után.Fel lehet úgy tenni az xpt újra hogy ami a c-n volt ne vesszen el?
  • peterx
    #12984
    Hi!
    van egy kis gondom az XP-ben nevezetesen az hogy nem tudok 2 billentyűnél többet használni pl egy játékban ahol 3 folyamatos lenyomására lenne szükség (Pl. TR játékok esetén előre futás + kanyarodás + lövés) Szal ha 3 billt egyszerre nyomok nem történik semmi áll a karakterem s nem sinál semmit :( sztem vmi hülye kisegítő lehetőség van bekapcsolva ami tiltja ezt a több bill egyszerre dolgot, pedig ott már mindent megnéztem és mindent kikapcsoltam mégis a probléa ugyanúgy fennáll (régen jó volt nem volt gond sztem most bevan vhol kapcsolva vmi ami ezt okozza... Vki lenn olyan kedves megírni hogy mi lehet a gond mit kéne kikapcsolni hogy feloldja ezt a korlátozást mert roppant idegesítő tud lenni :(
    Előre is Köszönöm!
  • Serpa
    #12983
    nemsoká veszek 1 300gigás winyót.
    XP SP2 felismeri majd egyből, vagy kell vmi driver?
  • Kenoby
    #12982
    Sziasztok !
    Olyan gondom van hogy a gépemen a net egy bizonyos idő után se felfelé se lefelé nem tölt, semmilyen oldal nem jön be holott a gép azt jelzi hogy van élő kacsolat. A gépen MSN 9.0, Cfosspeed 3.11 és torrentkliens fut.
    A cfos-ban minden adat nullára fut ilyenkor és annyi. Ha a kapcsolat "tulajdonság" paneljét akarom megnyitni akkor pedig csak bevillan a panel és annyi tökmindegy hánszor nyomok rá mindig csak bevillan. Ahhoz hogy ismét működésre birjam a netet ujra kell inditanom a gépet. Ja és amikor a netet szétvágja valami a rendszerben akkor az XP felszine is átvált egy pár másodpercre klasszikus windows nézetre majd visszavált rendesre, vagy van amikor ugy marad. Ha tudtok segiteni hogy mi lehet ez azt megköszönném. Jah és ha ez számit már próbáltam a torrent klienst megváltoztatni meg a Cfosspeed-ből is másik verziót feltenni e semmi.
  • Extraboy
    #12981
    Jelszavas vedelemrol en nem tudok, hogy lenne benne, viszont jobbklikk / tulajdonsagok / security - biztonsag fülnél be tudod allitani melyik felhasznalok ferjenek hozza... csak akkor mukodik ha a fajlrendszer NTFS.
  • Gil1975
    #12980
    Sziasztok.
    Lenne egy kérdésem,remélem tud valaki segíteni:
    Két felhasználói fiók van a gépemen és ha felhasználót váltok akkor mindig szétkapcsol az internet,majd újra csatlakozik.Ez így rendben van,vagy be lehet állítani valahol hogy ne kapcsoljon szét minden váltásnál?
    Előre is köszönöm!
  • Thomas2121
    #12979
    Halihó!!

    Tudna valaki segíteni:windows Xp-ben lehet-e egy teljes meghajtót jelszóval levédeni?? ha igen akkor hogyan, hogy kell ilyet csinálni?? előre is köszönöm!!
  • Magnum PI
    #12978
    áááá megvan!! A könytárt kellett átnevezni elsőnek mert az is rossz volt.
  • Magnum PI
    #12977
    Sziasztok!

    Van egy könyvtáram és benne 2 file. Meg akarom nyitni a file-t erre azt írja hogy File not found. Nem lehet letörölni meg semmit sem, de ott van. Valszeg nem megengedett karaktereket tartalmaz, de nem tudom átnevezni sem. Mivel tudnám átnevezni?
  • Zsolt01
    #12976
    - #12944
    - #12949
  • Janmester
    #12975
    Sziasztok tudnátok segiteni abban hogy elértem az XP-n az aktiválási limitet és uj cd kulcsot kér. Telefonon tudnám, de valami más megoldás? Program? Elöre is köszi.
  • gamer654
    #12974
    Mit tehetek??
  • gamer654
    #12973
    Sziasztok!

    Van 1 kis problémám.A Sajátgépben ha megnyitok akármilyen mappát új ablakban jön elő.A beállítások rendben vannak.
  • Vanek
    #12972
    hi! nemtom,hogy jó helyre irom,lényeg:
    vettem ey új gépet,csak hiába instalálok fel rá bármit,a köv xp betöltésnél nem tudja betölteni a gép az xp-t,hanem kifagy. ilyenkor mi van?
  • PíszLávJuniti
    #12971
    köszi, működik
  • dester
    #12970
    A legegyszerűbb a Biztonsági Központ beállításainál.

    A biztonsági központ riasztási módjának megváltoztatása stb.
  • PíszLávJuniti
    #12969
    Az SP2 biztonsági figyelmeztetését merre tudom kikapcsolni?
    A piros kis pajzsocskát szeretném levenni örökre a systray-ről.
    TweakUI-ban nem találtam erre opciót..
  • PíszLávJuniti
    #12968
    külső program.
    pl. PartitionMagic
    (Hirens Boot CD-t ajánlom.. )
  • Stann
    #12967
    Hali!

    Tudja valaki, hogy a "System" process az mit csinál? Néha órákig megy,é s eszi a SPU-t 40-50%-ban, akad az egész gép, de kilőni nem lehet! :(
    Ötlet? Köszi!
  • zolo
    #12966
    hello

    Arról lenne szó, hogy az utóbbi időben a fájlcserélőprogramokat ha leteszem a tálcára, pár perc után bezárja magától .(Azureus, Bitcomet, Limewire) Eddig megoldottam úgy hogy nem tettem le őket, de most az Explorer is elkezdett szórakozni, se szó, se beszéd bezárja netezés közben.Mi okozhatja?
    Nod és Spyboot nem talált semmit.
    Milyen programmal próbálkozzak még?
  • Davidus
    #12965
    csá

    2 particiom van. az egyiket le szeretném gyalulni de formázásnál azt írja ki hogy rendszerpírtíciót nem lehet formázni. van esetleg valami megoldás?
  • urbijoe
    #12964
    már egyszer kérdeztem de nem volt válasz
    az xp lemezkarbantartoja melyik mappába tömöriti a régen használlt file-okat?
  • gergobaby
    #12963
    Sziasztok hogyan tudok home edition alatt csinálni lapozó file profilt?

    Egyik programhoz kéne...
  • Zsolt01
    #12962
    Sziasztok.

    Ha jól veszem ki, akkor az eredetiséget vizsgálóra (így hirtelen) két megoldás van:
    - #12944
    - #12949

    Mindkettő tökéletesen működik ???

    Köszi !
  • Master Rick
    #12961
    Hi nekem baromi nagy bajom van a Windows-ommal. Nem indul el normál módban úgy ha benn van a Mobilrack-em. Mit csináljak???? Nagyon kéne a segítségetek.
  • Shortstop
    #12960
    Fontos: Egyik napról a másikra nem hozza be nekem a www.photosig.com nevű oldalt. Nem csináltam semmi extrát, bármilyen böngészővel csinálom semmi, a tracelni akarom akkor a 13. pontnál elakad és onnan nem megy tovább....megkérdeztem pár embert aki ugyanennél a szolgáltatónál van és van akinek behozza és van akinek nem... Nemtudjátok mi lehet a gáz? indítottam újra a modemet, de semmi...

    előre is köszi

    ja és bocs hogy ide de bízom bennetek!
  • ffxi
    #12959
    Két optikai meghajtóm van és mind2-nél különböző hibákat ír ki. Lehet, hogy azokkal van a gond?
  • fifi
    #12958
    ez nagyon nem jó...
  • savafan
    #12957
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem ami elsősorban a levelezővel függ össze. Az Outlook expresszben kitörlöm a levelekt és a végén elindítom a törölt mappa ürítése parancsot. Látszatra nincs semmi a mappában. De az intézőben látom, hogy még mindig foglalja a helyet. Lassan eléri az 1 gigát:((( És a rendszer vinyomon alig lesz hely:(( És nem tudom semmivel teljesen kitörölni. Van valakinek ötlete?
    Illetve a levelező bezárásakor állandóan fleajánlja, hogy tömörítené a leveleimet. De nem akarom. És hiába jelölöm be, hogy legközelebb ne kérdezzen rá mindig megteszi.

    Előre is köszi a segítséget!
  • Met
    #12956
    lehet a cd is hibás, vagy ha ilyen mindenféle patch-el integrált cuccot akarsz felrakni lehet abba nem jó valami
  • SomebodyEra
    #12955
    Nekem nem tudna senki tanácsot adni?:(
    #12942
  • lck
    #12954
    Igen ez gyakran memória hibára utal.
    Eccer, ilyenkor 2 memóriát megcseréltem az alaplapon aztán jó lett.
  • urbijoe
    #12953
    nem lesz jo
    a memoria hibás ,és nem tudja telepitésnél a file-okat belemásolni