25353
Whistler - Windows XP
  • slylecz13
    #16753
    Valaki találkozott már olyannal, hogy adott egy gép, amit 4Gb-ig lehet max bővíteni. 4 slot van benne ebből 2db 1Gb kingston ram, 2 db Hynix 512MB ram, mind a 4 667MHz-en megy és DDRII-es.
    A problémám az, hogy nem akar a Kingston és a Hynix ram egyszerre menni, a gép el sem jut a Bios-ig.
    Valakinek van ötlete?
  • Dévids
    #16752
    Tudna nekem valaki Windows 2000-el kapcsolatban segíteni??Az lenne a gond hogy amikor az internet csatlakozásnál beírom a nevem és a jelszavan és arra megyek hogy csatlakozás akkor fogja magát a gép és újraindul.Mi lehet a baj ? Valaki létszi segítsen sürgős !!!!!! Előre is köszi.
  • Narxis
    #16751
    Igen ilyenről én is hallottam, a CD a gyártón múlik, vagy ad vagy nem.Nem bootoláskor kell F9-et nyomni?Vagy ez nem valamiféle System Restore Point?
  • zsolti001
    #16750
    Az eredetiséget igazoló matrica a gép aljára fel van ragasztva a hozzá való dokumentáció pedig a dobozba volt téve , csak maga a lemez nem volt benne és a kérdésemre ,hogy hol van közölték egy rejtett meghajton a gépen. ez így ebben a formában igaz is , csak azt nem tudom ,hogy hogyan tudnám arról bootoltani a gépet ,az eladó szerint F9-et kell nyomni is akkor elöjőn az inditó menű, de ezidáig ez nem sikerül , de a Particion Magic szerint ott a rejtett meghajtó és rajta a windows.
  • kollektor
    #16749
    lemezmeghajtó elrejtése
    próbáld esetleg megnézni,hogy nálad van-e ilyen bejegyzés a reg-ben
  • zserrbo
    #16748
    Érdekes ilyen megoldásról még nem hallottam, hogy így hagyják rajta vásárlás után. Az meg plusz fura, hogy nem tudatják ezt veled kellőképpen. Sőt ezzel a furcsaságok sora még nem ért véget. Ha te eredetiben vettél XP-t, akkor kötelességük lett volna lemezt is adni hozzá. Ha ez nem történt meg nagyon verd ki a balhét. Namost, az is lehet a winyón a rejtett meghajtón nem eredeti XP van. Nameg az elérési módját sem adták meg. Én sose rejtettem el meghajtót és sajnos nem is tudom, hogyan lehet előhozni, de fogadni mernék annak az XP-nek az eredetiségére...
  • trident
    #16747
    Köszönöm!:)
  • Fishbone
    #16746
    Beírom a megoldást is :) Hátha valaki egyszer ilyennel fog küzdeni!
    Szóval a kodekeket, az eszközt driver-esrtűl programostul eltávolítani. aztán reset, utána feltenni a drivert aztán a kodekeket, azt láss csodát működik... :D
  • Blasta
    #16745
    Hangkártya?
    Vmi realtech high definition...
    Elvileg nincs vele gond, gyári driverek fenn, stb.
  • zsolti001
    #16744
    Sziasztok!

    Kb 1 éve vásároltam egy laptopot amin előre volt telepitve az XP , a boltban azt mondták egy rejtett meghajton rajta van a gyári XP újratelepités esetén , serial pedig a gép aljára van felragasztva, nos eljőtt a gép újratelepitése , hogy tudom aktiválni azt a rejtett meghajtot ,hogy újratelepitsem az XP-t?? mit ,hogyan csináljak ??

    Előre is köszönöm a válaszokat!!!
  • ffxi
    #16743
    Neked is köszi!
  • Fishbone
    #16742
    Sziasztok!
    Elég érdekes és idegesítő probléma merűlt fel...
    Mielőtt végső esetben újra telepíteném előbb megkérdezem itt hogy valaki találkozott e ilyen problémával hogy:
    Ha elindítom a winampot, mediaplayert vagy bármi más lejátszó progit akkor lefagy a gép. Pontosabban nem vagy le, de utána nem reagál a billentyűzet, az egeret tudom használni de kattintani nem lehet vele.
    Kodekek újra telepítve, driver eltávolítva majd újra rakva de nem segítet.
    Valaki találkozot ilyen problémával és tud rá más gyógyírt mint hogy újra tegyem az jelezzen.
    A másik oprendszer alatt tökéletessen fut.
    Előre is köszi!
    Petya
  • me and a monkey
    #16741
    Ha jól gondolom ez kell Neked.
  • urbijoe
    #16740
    itt van
  • ffxi
    #16739
    Köszi!
  • kollektor
    #16738
    ez egy Messenger Audio Codec: elment e-mail címre
  • ffxi
    #16737
    HELP!!!
    El tudna vki küldeni ezt a fájlt? sirenacm.dll

    Jah és az útvonalat is, hogy találta. Kösziszépen
  • trident
    #16736
    A mai frissítés során felkerült a gépre az eredetiség vizsgáló macerátor, illetve a tálca jobb oldalára egy csinos csillag, ugyan már megváltoztattam az értesítési feltételeket, de szeretném mégis eltávolítani. Programok közt nem láttam, hol tudnám megtenni?

    CCleanerben:
  • Met
    #16735
    hangkártya?
  • Blasta
    #16734
    De mivel főleg zenelejátszáskor vehető észre az effekt, így kizártnak tartom, hogy a BS tehetne róla. Azé köszi! ;)
  • me and a monkey
    #16733
    BSPlayer helyett próbáld ki ezt:

    KMPlayer
  • Blasta
    #16732
    Sziasztok!

    Olyan problémám akadt, hogy:
    -MP3 lejátszásnál a hang BESZAGGAT pl. winamp alatt
    -Divx (vagy Xvid) film nézésekor a hang szintén beszaggat pl. bsplayer alatt

    Az egész akkor hallható erősen, amikor komolyabb zenei vagy audio rész van a zenében/filmben, tehát egy lassú, nem túl erőteljes balladánál nincs ilyen gond, viszont ha felrobbantanak egy egész várost, vagy ultra pörgős drum and bass szól, akkor igencsak beszaggat a hang. És ez kurva idegesítő, pláne, hogy fingom nincs mitől van!

    Konfig: Intel T2060 (1,6Ghz*2), 120GB HDD, 2GB Ram DDR2, WIn XP SP2 hu
    Winamp: ver. 5.35
    BSplayer: 1.02 (de sztem ez nem lényeges)

    Tudtok valamit segiteni? Előre is nagyon megköszönöm!
  • kollektor
    #16731
    jobb klikk az adott programra ->társítás ->kiválasztom a listából ->a megnyíló lapon kikeresed a prg-t és bejelölöd "Az ilyen fájlok megnyitása mindíg a kijelölt programmal történjen"
  • urbijoe
    #16730
    azt hol lehet beállitani hogy mikor rádugom a fényképezöt milyen programot nyisson meg?
  • urbijoe
    #16729
    igen csk olyan támát kell keresni
  • Flamer
    #16728
    hátpl windows blinds + skin
  • Flamer
    #16727
    megosztasz egy mappát majd a windows hálózatok közt eléred.
  • Zacsy
    #16726
    Sziasztok! a lenne a prnoléma nem tudom h igazán ebbe a topicba vág-e de van egy routerem (SMC) két gép van össze kapcsolva rajta.Az egyiken Vista van a másikon pedig XP azt szeretném meg oldani h a két gép között létre lehessen hozni egy megosztási mappát vagy a fájlokat egyik gépről a másikra tudjam pakolni. ha lehet-e esetleg ilyet segítenétek hagyan kell beállítani?
  • francois
    #16725
    és ezzel a módszerrel is tudok mac stílust csinálni?
  • urbijoe
    #16724
    semmi ilyen szart nem szabad feltenni
    nem kell program ahhoz hogy a témákat felismerje ,van egy file amit ki kell cseréllni aztán minden msstyle file-t elfogad
  • francois
    #16723
    Hello, feltettem egy flyakiteosx nevű progit ami mac stílusura váltja az xp-t és előtte nem volt semmi gond, utána meg folyton bejött valami kékhalál dolog, hogy a windows rendszerhibát észlelt és a számítógép védelme érdekében leállt, meg egy csomó krixkrax. Mondjuk sehol nem olvastam a progival kapcsolatban ehhez hasonló hozzászólást és lehet h az oprendszeremmel akadt össze mert ez is ilyen módosított Win XP extended simplicity. Van valakinek ötlete? Köszi!
  • Rettenthető
    #16722
    Igazán nem akarok értetlennek tűnni, de nem érzem magam közelebb a megoldáshoz.
    Felraktam, de egyrészről kér reg. kódot, másrészről, akármit beállítok neki, hogy mien formátumokat kezeljen, nos arra tesz magasról.
  • PunkZoli
    #16721
    hi, vmi mester segíthetne:D olyan problémával találkoztam, hogy ketté áll a fülem:)
    szóval, lényegében van 2 vincseszterem, az egyiken windows üzemelt, a másik a "tiszta" meghajtó, arra a szokásos szarjaimat szoktam tárolni...
    gondoltam egyet, és már ujfent piszkos a win, gondoltam újrahúzom, lévén új év:)
    ... de
    de ő nem így gondolta, és a szokásos menetrendnél, mikor a telepítő cd-hez nyomjon meg egy gombot... pontpont pont.... helyett fekete a képernyő
    lol
    vmi sugallatra lehúztam a tiszta vinyómat(azaz aminek soha nem volt köze winhez) és láss csodát, most ment a gombnyomos, és továbbiak...
    kérdem én, ez mitől lehet? mert ez így tré... kb 2 hónapja még nem volt ez a problémám:( és így csak a felrakott win után tudom visszakötni a winyót :(
    halp!
  • atix2
    #16720
    Sziasztok.Szeretnék segitséget kérni abban hogy a procimat lefoglalja Wmiprvse.exe 100%-ra.Nagyon lassu a gép.Hogy lehetne ezt megoldani?Volt már valakinek ilyen gondja?elore is koszi.
  • me and a monkey
    #16719
    Tedd fel ezt.
  • Rettenthető
    #16718
    Hellósztok!

    Valamely codec sajnálatos telepítése során megsérült a Quicktime a gépemen.
    Mivel azonban elég sok .mov alapú médiával találkozom, ezért szeretném ismét használhatóvá tenni, de ez egyszerűen nem megy. Próbáltam uninstallálni -> nem sikerült, javítani a telepítőjén keresztül -> szintén sikertelenség, újabb verzóval reinstall -> kudarc.
    A lehető legostobább és legbarbárabb végső megoldásként a Shift + Del + regtörlésre is ugyanazt reagálja, mint a legelső és legkézenfekvőbb megoldásra: a program eltávolítására. Én ugyan már semmilyen Quicktime tartalmú szemetet nem lelek se a gépemen, se a registryben, de az Installer csak arról panaszkodik, hogy nincs a régi eltávolítva, így nem tudja telepíteni. Hol a retekben bújhat még meg infó arról a Windowsban, hogy a gépemen állítólagosan valaha az életben is volt Quicktime?
    (Remélem nem kell újraraknom a windowst, mert ahhoz most nagyon nincs kedvem)
  • Zoleeeeee
    #16717
    Sziasztok!
    Némi segítségre lenne szükségem jó öreg XP-vel kapcsolatban.Most először tettem fel a (kissé elavult) gépemre a Rebornt. Megy szépen,csak annyi a gondom vele,hogy a játékprogik a Windowsos videokártya (Nvidia Geforce4 MX440 with AGP8X) illesztővel nem hajlandók működni,viszont ha felrakom a gyári illesztőprogit arra meg azt reklamálja,hogy nem kompatibilis a Windows eme remek példányával.A kérdésem:össze lehet hozni valahogy ezt a két cuccot hogy működjenek együtt? Esetleg van valami illesztőprogi ilyen esetre? Segítségeteket előre is köszönöm...
  • Met
    #16716
    akkor passz
  • slylecz13
    #16715
    Sziasztok!

    A kérdésem az lenne, hogy amikor feltelepítünk egy progit, ami számítógép ID-ből fejti vissza az aktivációs számot, hogyan működik?
    Az ID gépfüggő vagy oprendszer függő?
  • ThuG4LifE
    #16714
    igen